Zobacz temat - [R 200/400 ] Patent na "latający" lewarek biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200/400 ] Patent na "latający" lewarek biegów

Camcode - Sob Sie 25, 2007 22:42
Temat postu: [R 200/400 ] Patent na "latający" lewarek biegów
Witam

Tak czytam opinie i problemu Użytkowników i o ile sam jeszcze nie znalazłem R400 SDi to widzę, że problem z "latającym" lewarkiem jest powszechny.

Proszę o opinię co myślicie o takim "patencie". Pomyślałem, że być może pomogłoby:
1. Założenie shortshiftera
Spełniałby on funkcję usztywniającą oraz skracał długość skoku lewarka

2. Skrócenie długości lewarka - to akurat by odniosło tylko taki efekt, że długość skoku wydawałby się krótsza niż w rzeczywistości, jest to raczej pseudo-tjuningowe rozwiązanie ale takie mi przyszło do głowy.

Proszę o opinie.

Brt - Sob Sie 25, 2007 23:04

Heh ten shortshifter ciekawie wyglada ;) Ciekawe, czy by się sprawdził.
Camcode - Sob Sie 25, 2007 23:13
Temat postu: .
w sumie jakby dwóch niezależnych (od siebie :wink: ) mechaników powiedziało, że to by pomogło, to bym chętnie spróbował...

ale najpierw muszę znaleźć i kupić auto, a dopiero później pokazać co chcę poprawić echhh czyli pewnie jeszcze długa droga przede mną :/

Maciek321 - Sob Sie 25, 2007 23:16

Camcode napisał/a:
1. Założenie shortshiftera


Ej, a powie mi ktoś co to jest?

giewu - Sob Sie 25, 2007 23:18

Maciek321 napisał/a:
...
Ej, a powie mi ktoś co to jest?
specjalnie ukształtowana, krótsza dźwignia zmiany biegów :mrgreen: czyli inaczej mówiąc coś co zmienia geometrię układu: gałka zmiany biegów, łożysko (jabłko), ramię wodzika. Z reguły zwiększana jest odległość między końcem wodzika a jabłkiem, co daje większy ruch wybieraka przypadający na 1cm przesunięcie gałki zmiany biegów. cyt: tuning.info
Maciek321 - Sob Sie 25, 2007 23:22

giewu napisał/a:
specjalnie ukształtowana, krótsza dźwignia zmiany biegów :mrgreen:


Czyli krótsza w samochodzie a dłuższa pod samochodem :lol: - coś w tym jest...
Kurde... to nie mozna bylo tak napisać? Moja jest i tak króciutka i dalej mi drga i dzwoni. Chyba zrobie ten numer z regeneracją pseudo przegubów...