Zobacz temat - [r200 98r] Spojler-dokladka zderzaka przedniego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [r200 98r] Spojler-dokladka zderzaka przedniego

bula21 - Sro Sie 29, 2007 14:47
Temat postu: [r200 98r] Spojler-dokladka zderzaka przedniego
gdzie mozna takie dokladki kupic ?


piter34 - Sro Sie 29, 2007 16:07

Wg mnie to jest jakaś samoróbka.
kqba - Sro Sie 29, 2007 18:30

Troszkę przesadzone, ale mi się podoba. Ten delikatny "badlook" mi sie podoba. Zderzak mógłby być trochę mniej nadęty.
bula21 - Sro Sie 29, 2007 18:43

piter34 napisał/a:
Wg mnie to jest jakaś samoróbka.


widzialem juz takie tez na innych Roverkach ;) wiec musi cos w tym byc ;)

Tempest - Sro Sie 29, 2007 18:47

nie na polskie drogi
po 5 metrach wysiadasz z auta, pięknie się kłaniasz śmiejącym ludziom i zbierasz resztki które zostały na jezdni

bula21 - Sro Sie 29, 2007 21:10

ee tam ;) mam dokladke na paczke fajek ;) z golfa 3 ;P
wsl - Pon Wrz 03, 2007 20:07

Przyznaj jednak, że mało to praktyczne :) Podjazd pod krawężnik czy wjazd w dziurkę i kaska idzie w las :)
Jednak to jak każdy woli i jak każdy preferuje.
Jak już zamontujesz takowy to pochwal się efektem :)

Pozdrawiam

UncleAllEvil - Wto Wrz 04, 2007 17:17

Dobre na zime, przy koleinach na polskich drogach takie "pługi" świetnie odśnierzą mi drogę do pracy :P
A tak z innej beczki, kolega kupił Honde Civic 4D kombi. Auto było tuningowane w salonie Hondy (poprzedni właściciel był jakimś maniakiem Hondy), obniżone, usztywnione zawieszenie, koła 17/225, nowy wydech, nowy dolot (co ciekawe, u niego ten dolot faktycznie ożywiał auto, ale zdemontował go, bo za bardzo hałasował silnik) no i dokładki do zderzaków. Kolega woli klasyczny wygląd hondy więc dokładki zdemontował, koła zmienił na 15 ale zostawił zawieszenie. Jak mówi, "teraz da się nim jechać po koleinach". Wcześniej to było auto na autostradę a nie na polskie drogi. Co tu dużo mówić, tam gdzie ja w deszczu śmigam 110km/h on miał obawy przy 70km/h bo tak mu auto "pływało" na oryginalnych kołach...
Zresztą, inny kolega ma Audi A4 i też ma takie "lacze" i obniżone zawieszenie. Skarży się na to samo :(
To mnie ostatnio mocno odwiodło od zapału do zakupu felg od MG ZS ;)
Anyway, wziałem jego dokładkę i przyłożyłem do zderzaka w moim R...
Miałbym problem przejechać tak "uzbrojonym" autem typowe progi zwalniające. Co ciekawe, mój R "naturalnie" siedzi niemal tak nisko jak Honda kolegi (różnica może 1-2 cm).
Wnioski: tuning to trochę zabawa nie na polskie drogi, a jeśli już ktoś chce dokładki, to właściwie obowiązkowo musi mocno usztywnić zawiesznie bo jak mu autko "skoczy" na co większych dziurach czy progach to może nie mieć co zbierać z dokładki :/

wsl - Wto Wrz 04, 2007 22:45

Ja lubię popatrzeć na fajnie tuningowane autko, ale nie wieśniacko zniszczone w każdym calu. Jeżeli jednak chodzi, o mój samochodzik to wolę wersje fabryczne, które można delikatnie poprawić jakimś małym spoilerkiem czy alufelgami. Neonki, świecące wentyle i/lub osadzanie autka całkiem na ziemi to już dla mnie zbyt wiele :)



Pozdrawiam

UncleAllEvil - Czw Wrz 06, 2007 19:54

Ja moje auto już tyle razy wieszałem na różnych przeszkodach, że pętle holowniczą z przodu to mam zjechaną od dołu o jakiś centymetr...
W sumie, to nawet sobie z tego sprawy nie zdawałem, dopiero po tej historii z dokładką obejrzałem dół swojego autka z przodu i zobaczyłem co i jak. Dobrze, że zderzaki w R mają te plastikowe płaszczyzny, przynajmniej się ześlizgują z krawężnika a nie zostają na chodniku :)

bula21 - Czw Sty 24, 2008 23:04

z jakiego R pasuje dokladka zderzaka do R200 ?? aaa moze z jakiego innego samochodu mozna cos przypasowac ?? bo z golfa urwalem ;P

[ Dodano: Sob Sty 26, 2008 22:35 ]
nikt nie ma pomyslu ??

dante27 - Wto Sty 29, 2008 19:22

Po co Ci dokładki, lepiej pomaluj pod kolor nadwozia te dwa czarne "bajery" pod zderzakiem i to wystarczy, wizualnie obniży auto i super wygląda. szkoda kasy, zaufaj mi miałem tak u swojego. Zapodaj maila to Ci fotkę rzucę. Pozdro
radocha - Wto Sty 29, 2008 19:46

ja tez chce fotke screem1@o2.pl z gory dzieki
dante27 - Wto Sty 29, 2008 19:47

na fotkę trzeba zasłużyć :)

[ Dodano: Wto Sty 29, 2008 19:53 ]
ok wysłałem Ci

[ Dodano: Wto Sty 29, 2008 19:56 ]
teraz mam innego Rovra ;)

MarioNH - Wto Sty 29, 2008 20:08

pokaż foto na forum :razz: a wszyscy będą szczęśliwi :mrgreen:
dante27 - Wto Sty 29, 2008 20:18

Nie jestem klubowiczem
Brt - Wto Sty 29, 2008 20:35

na forum możesz wrzućić nie będąc klubowiczem. Klikasz w "odpowiedz" i na samym dole jest opcja dodawania załączników.
radocha - Wto Sty 29, 2008 20:37

no musze przyznac ze tak jakos inaczej wyglada ale chyba miales tez sportowe zawieszenie ?? musze przyznac ze fele byly prze kozackie na maxa
dante27 - Wto Sty 29, 2008 20:44

oto mój były rover

[ Dodano: Wto Sty 29, 2008 20:45 ]
taki był ale już nie ma. Kochałem ten wóz :(

Brt - Wto Sty 29, 2008 20:52

A ja zapytam z innej beczki: czy jak wycinałeś te "belki" w dolnej kratce w zderzaku i przesuwałeś siatkę, to wzmacniałeś jakoś zderzak, czy po prostu wyciąłeś i już ??
dante27 - Wto Sty 29, 2008 21:00

Nie wycinałem tych "belek". Najpierw były niepomalowane bo okazało się, że są zespolone ze zderzakiem. Ale udało mi sie to dopiero kiedy jeden baran cofał i uderzył mi w zderzak (myślałem że go zabije), wtedy pomalowałem całość. Jeżeli chodzi o siatkę to wyciąłem wyrzynarką 2cm w przód i przymocowałem ją za pomocą małych blaszek zagiętych pod kątem 90 stopni i kleju do szyb, jest bardzo mocny i nie odklei sie za cholerę.

[ Dodano: Wto Sty 29, 2008 21:02 ]
te poprzeczki po prostu wyciąłem wraz z 2cm odstępem w przód

[ Dodano: Wto Sty 29, 2008 21:08 ]
źle Cię zrozumiałem

Brt - Wto Sty 29, 2008 21:50

ok dzienks :) ja sie w końcu wezmę za swój to se wytnę :mrgreen: bo mi się łone nie podobają :)
bula21 - Wto Sty 29, 2008 22:49

dante27" a jak z szybkami ciemnymi :D folia czy piecowo :D ??
xROnx - Wto Sty 29, 2008 22:51

dante27 napisał/a:
oto mój były rover

a tak pamietam jak na allegro bylo ogloszenie o sprzedazy tego R
a tak po za tym ja bym tam nie malowal tych czarnych dodatkow pod zderzakiem bo potem jesli przyjdzie sprzedawac auto to znawca R powie uuu bity byl na pewno bo ten element oryginalnie nie jest malowany. ja np zwracalem na to uwage podczas kupowania mojego R.

marcin8c - Wto Sty 29, 2008 23:38

ee... przednie szyby takie ciupinke za ciemne wzgledem prawa :razz:
mundek131 - Sro Sty 30, 2008 02:21

dante27 napisał/a:
oto mój były rover

Bestia . :taa:

dante27 - Sro Sty 30, 2008 09:01

Jeżeli chodzi o szyby to była folia i owszem względem prawa za ciemna z przodu ale policja kontrolowała mnie 4 razy (w ciągu dwóch lat), i nigdy nawet słowa nie powiedzieli na temat szyb :) (moje szczęście albo mieli to gdzieś). Jeżeli chodzi o te dwa elementy pod zderzakiem to nie rozumiem głupiego stwierdzenia że ktoś powie że był bity. Może najlepiej nie ruszać nic co? Pomalujemy listwy nadwozia- bity, wymienimy lampy na lexus- bity, przyciemnimy szyby- rozbite tak? Mnie nie interesowała opinia takich "znawców" jak ktoś chce kupić to i tak kupi. Obecnie mam innego Roverka i jest zrobiony tak samo, czyli przyciema, obnicha, wszystko pod kolor nadwozia, fele 16" itd i wiem że jak ktoś będzie go chciał kiedyś ode mnie kupić to go kupi.
radocha - Sro Sty 30, 2008 10:31

a ja mam takie pytanie czy od MG nie bedzie pasowac ta podkladka pod tylni i przedni zderzak?czy to moze jest zderzak tak zrobiony ze wyglada jakby byla podkladka?