Zobacz temat - [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego

riki - Wto Wrz 11, 2007 08:19
Temat postu: [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego
Witam
Mam problem z wyswietlaczem komputera pokładowego. No moze to nie problem, ale podczas długotrwałego użytkowanie (włączonego wyświetlacza) po jakimś czasie, może około 15 min. zaczynają wskazania wyswietlacza blednąć. Jest wszystko czytelne, ale takie jakby słabo wyraźne. Jak wyłączę wyswietlacz na około 10 min i włączę, to znowu wyraźnie wszystko widać, ale po chwili znowu blednie. Czy to może ma jakieś własne zasilanie. Może bateria wysiadła? Pojęcia nie mam. Może ktoś wie, co to za przyczyna? :cry:

Kris - Wto Wrz 11, 2007 08:46
Temat postu: Re: [R 75 CDT '01] Wyświetlacz komputera pokład.
riki napisał/a:
Witam
Mam problem z wyswietlaczem komputera pokładowego. No moze to nie problem, ale podczas długotrwałego użytkowanie (włączonego wyświetlacza) po jakimś czasie, może około 15 min. zaczynają wskazania wyswietlacza blednąć. Jest wszystko czytelne, ale takie jakby słabo wyraźne. Jak wyłączę wyswietlacz na około 10 min i włączę, to znowu wyraźnie wszystko widać, ale po chwili znowu blednie. Czy to może ma jakieś własne zasilanie. Może bateria wysiadła? Pojęcia nie mam. Może ktoś wie, co to za przyczyna? :cry:


w instrukcji nie ma nic na temat jakiejś baterii, niema nic nawet o tym że wyświetlacz sam się wyłącza po pewnym czasie, u mnie tak jest ale to też nie zawsze, jak świeci sie średnie spalanie to chyba nie :| może on się u ciebie wyłacza po jakimś czasie tak jak u mnie, ale jakieś "prądy" go tam trochę podświetlają. Proponuję przetrenowac z zegarkiem w ręku, czy sytuacja powtarza się co do sekundy.

riki - Wto Wrz 11, 2007 10:16

On się nie wyłącza. Świeci, tylko z mniejszą intensywnością, podobnie jak zmniejszy się natężenie pokrętłem od podświetlenia wskaźników. (A może wyświetlacz pada- tak sobie myślę) :cry:
domel-x - Pią Gru 04, 2009 21:06

hej! podobny mam problem wiec odświeżam ,"Świeci, tylko z mniejszą intensywnością, podobnie jak zmniejszy się natężenie pokrętłem od podświetlenia wskaźników" właśnie zdażyło mi sie to pare razy podświetlenie LCD jest napewno diodowe wiec co może odpowiadać za przyciemnianie wyświetlacza?miał ktoś tak kiedyś ? :wink:
Stachu - Sob Gru 05, 2009 18:54

domel-x, też tak mam, na dodatek te pionowe martwe paski :cry:
domel-x - Sob Gru 05, 2009 22:35

Stachu, te martwe paski to wina wyświetlacza czy taśmy? raz mi sie martwy pasek w upale (latem) zrobił na chwile narazie jest ok ,zauważyłem ze dzieje sie to przy całyczas włączonym wyświetlaczu i latem ,teraz żadko używam komputera p. i jest ok :lol:
Stachu - Sob Gru 05, 2009 23:21

chyba tasmy, ale to wsio równo, taśmy nie naprawisz :sad:
dukat11 - Sob Gru 05, 2009 23:38

Konstrukcja mocowania taśmy do płytki drukowanej w liczniku jest tak badziewna, że taśma strzela sama w miejscu lutowania. Nobla dać konstruktorowi tego patentu. Wystarczyło dać złącze i było by bezawaryjne.
hvil - Nie Gru 06, 2009 20:24

s aludzie c to robia, ja w saabie juz 2 razy to naprawialem. cena od 60-150 zł niewiem od czego uzalezniona.
domel-x - Nie Gru 06, 2009 22:56

hvil, jakieś namiary?
hvil - Nie Gru 06, 2009 23:03

http://www.allegro.pl/sho...s.php?uid=38077 ja u tego robilem, ale ten jest tanszy wiesz ja to kombinowalem rok temu moze wiecej juz to ludzi robi i tansze teraz. http://www.allegro.pl/sho...php?uid=3407758
dukat11 - Pon Gru 07, 2009 08:26

Panowie, ale to wszystko zależy od sposobu montażu wyświtlacza do płytki. Jeśli jest na tasmie to czesto nie da się nic zrobić, gdzyż nowe wyswietlacze do Rover'a nie są dostępne a wylutować je jest bardzo trudno z uwagi na rozwarstwienie taśmy przy podgrzewaniu
hvil - Pon Gru 07, 2009 11:31

z tego co ja sie orientowalem wtedy to wlasnie ci cudotworcy na tym zarabiaja ze regenerują to co sie nieda naprawić czyli pourywane tasmy:) bo w kazdym woziku co ma to na rzekomo niewymienialnych tasmach leca te wyswietlacze ja wiem tyle ze w sabiku za 150 zł naprawil i do dzisiaj smiga:-)
Pieta - Wto Maj 29, 2012 13:13

U mnie również na wyświetlaczu komputera czasami znikają piksele na liniach pionowych
Ciekawe jest to, że jak zatrzymam auto i zrobię test wyświetlacza to wszystkie piksele się palą jak trzeba.

haszczyc - Wto Maj 29, 2012 13:26

korzystał ktoś z takich usług ? http://naprawawyswietlaczy.pl w sumie dużo firm na rynku działa co naprawiają ..
oSA - Wto Maj 29, 2012 14:48

A ja mam takie pytanie... Chcę się dostać do płytki zegarów od tyłu... Czy muszę wyciągać wskazówki, czy po odkręceniu ten czarny plastik z tyłu zejdzie bez problemu?
21matys - Sro Maj 30, 2012 22:18

haszczyc, apytałes sie ile ta przyjemność kosztuje ?? i le sie czeka bo pewo trzeba bedzie wysłać całe zagary. i skąd oni są?? czy są jakies firmy na sląsku zeby mozna było do nich podjechac ??
haszczyc - Czw Maj 31, 2012 07:24

21matys, nawet nie dzwoniłem nigdzie by się zapytać, ale bardzo mnie to ciekawi bo już na te piksele patrzeć nie mogę ...
MiReK - Nie Lip 14, 2013 22:50

riki napisał/a:
On się nie wyłącza. Świeci, tylko z mniejszą intensywnością, podobnie jak zmniejszy się natężenie pokrętłem od podświetlenia wskaźników. (A może wyświetlacz pada- tak sobie myślę) :cry:


Czy ktoś wie już może co jest przyczyną tego że wyświetlacz czasami blednie?(nie chodzi o pionowe kreski).
U mnie oprócz wspomnianych kresek,czasami też blednie wyświetlacz.Przygotowałem go właśnie do wysyłki do naprawy,i włożyłem też dodatkowy wyświetlacz z innych zegarów.

MaReK - Pon Lip 15, 2013 09:09

MiReK napisał/a:
Czy ktoś wie już może co jest przyczyną tego że wyświetlacz czasami blednie?(nie chodzi o pionowe kreski).

Nie jestem pewien, ale już gdzieś o tym wspominałem ;)
Niektórzy uważają, że za ten efekt odpowiedzialne jest zużycie się ciekłych kryształów, wypalenie, nie wiem dokładnie jak to określić, bo nie znam aż tak budowy wyświetlaczy :) Te ciekłe kryształki pływają sobie w czymś tam i albo one albo to substancja ulegają gradacji.

Jak wyświetlacz "odpocznie" i będzie zimny, to świeci dobrze. Zachowany jest kontrast pomiędzy tłem a wyświetlanym symbolem, napisem. Jak się rozgrzeje od pracy, albo temp. na zewnątrz - np. postoi w słońcu - to jest efekt takiego właśnie blednięcia. U mnie jest okej, ale jak np. pojeżdżę kilka godzin z symbolem np. "przepalonej żarówki", to zaczyna mnie to dopadać. Na to nie ma lekarstwa, pozostaje wymiana wyświetlacza LCD. Problem jest taki, że nie ma takich nowych, ani nie ma też dokumentacji wyprowadzeń z PCB na wyświetlacz, żeby można było go czymś zastąpić.

klaki13 - Pon Lip 22, 2013 20:12

Witam kolegów i koleżanki bo na pewno też są. Mam od niedawna ROVER75 2,0 automat 2003r. Mam problem z wyświetlaczem kompa ma paski martwe. Czy ktoś wie gdzie można takowy wyświetlacz zakupić? Są na ALLegro całe liczniki po ok 40 zł + przesyłka nie wiem czy w to się pchać może ktoś doradzić?
MiReK - Pon Lip 22, 2013 20:16

Oddać do naprawy,profesjonalista zrobi to wyśmienicie.Więcej info w temacie:
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

klaki13 - Wto Lip 23, 2013 18:53

Ok. Dzięki za info. Pozdrawiam
markdania - Czw Sty 16, 2014 21:45
Temat postu: Wyswietlacz
hvil napisał/a:
z tego co ja sie orientowalem wtedy to wlasnie ci cudotworcy na tym zarabiaja ze regenerują to co sie nieda naprawić czyli pourywane tasmy:) bo w kazdym woziku co ma to na rzekomo niewymienialnych tasmach leca te wyswietlacze ja wiem tyle ze w sabiku za 150 zł naprawil i do dzisiaj smiga:-)


Ponoc czyszcza spirytusem i z pewnej odległosci podgrzewaja opalarka ale bardzo ostroznie z odpowiediej odleglosci nie mozna przegrzac czasem wystarczy tez dobra suszarka ale z bardzo bliska sie grzeje i nie zawsze pomaga na pionowe paski