Zobacz temat - Konfiguracja Outlok Express
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Konfiguracja Outlok Express

krzych1 - Pią Wrz 14, 2007 19:11
Temat postu: Konfiguracja Outlok Express
Witam.
Ostatnio "rozleciał" mi się WINDOWS, musiałem instalować od nowa. Wcześniej miałem skonfigurowany OE wg instrukcji podanej na www.roverki.pl . Obecnie nie mogę znaleźć, gdzie są te wskazówki. Może ktoś podpowie? Czy wogóle potrzebna jest jeszcze jakaś dodatkowa konfiguracja programu pocztowego, jak to miało miejsce w przypadku starych grup dyskusyjnych?

Tempest - Pią Wrz 14, 2007 19:42

sugerując się tym, że masz mejla na wp.pl to mogę ci pomóc (sam tam mam)
otwierasz OE, zakładka "Narzędzia" -> "Konta" -> dla ułatwienia przełącz się na zakładkę "Poczta" -> "Właściwości" -> zakładka "Serwery" -> i w POP3 wpisujesz pop3.wp.pl a w SMTP po prostu smtp.wp.pl; na dole nazwa konta (np. roverek_416) i hasło
ot wszystko
jeżeli coś niejasnego to pytaj - chyba, że chodziło o coś innego :razz:

maciej - Pią Wrz 14, 2007 19:45

krzych1 napisał/a:
Czy wogóle potrzebna jest jeszcze jakaś dodatkowa konfiguracja programu pocztowego, jak to miało miejsce w przypadku starych grup dyskusyjnych?

Nie, nie jest. Grupy już są "Tylko do odczytu", a wszystko co tam było jest również w archiwum forum, a forum przeglądasz przez przeglądarkę WWW.

Paul - Pią Wrz 14, 2007 21:04

Krzych1 - domyślam się, że chodzi o klubową pocztę?
serwer - mail.roverki.pl (oba - smtp i pop3)
serwer wymaga uwierzytelnienia

Poza tym tylko user i hasło :P

krzych1 - Sob Wrz 15, 2007 08:20

Witam.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Już wszystko ok, poczta działa prawidłowo. Chodziło mi o to, czy będę mógł bez błędów pisać posty i czy będę dostawał powiadomienia o odpowiedziach, bo tego nie byłem pewny. Ten mój post był też takim rodzajem testu :mrgreen: Powiadomienia oczywiście otrzymałem. Myślałem, że do tego jest potrzebna konfiguracja taka jak kiedyś przy grupach. Ale jak się okazuje - jest nie potrzebna. Wystarczy tylko "normalnie" skonfigurować - tak, aby móc wogóle pisać i odbierać :mrgreen:

ADAM1 - Nie Wrz 16, 2007 22:41

Tak dla potomnych to ,ten opis nadal istnieje i funkcjonuje :wink: . A szybko do niego dotarlem poprzez google :mrgreen:
No , ze o tym nie wspomne :mrgreen:

sTERYD - Pon Wrz 17, 2007 10:04

tak, ale poza listą nic tam się nie da przeczytać ;)
ADAM1 - Wto Wrz 18, 2007 19:51

...no bo ktos tam cos zmienil, po moim poscie.....a mozna bylo wejsc i wrzucic po kolei kazda grupe do OE...........