Zobacz temat - [Rover 220 sdi '97]-wymiana płynu chłodniczego.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 220 sdi '97]-wymiana płynu chłodniczego.

stan_w._j. - Sro Wrz 26, 2007 12:39
Temat postu: [Rover 220 sdi '97]-wymiana płynu chłodniczego.
Wymieniłem płyn chłodniczy-koncentrat plus woda destylowana. Panowie odkręcili wąż, ten najniższy płyn wyleciał, ale weszło tylko ok 3.5 litra koncentratu i z 300ml wody. A chyba ma wejść 7 litrów w sumie.
Ogrzewanie włączone na full, korek od zbiorniczka odkręcony-może trzeba było przekręcić silnikiem, żeby wszystko do końca zleciało?
Zapaliłem silnik i grzałem , grzałem inc wentylator nir chciał sie załączyc a wskazówka temp. no prawie na połowie troche poniżej. Zreszta jakbym nie jeździł to ona zwasze jest w tym samym miejscu.

Co jest nie tak? Czyzby wchodziło mniej wody? Może wypełnił sie tylko mały obieg?Ale za to powinien sie grzać a on nic.

giewu - Sro Wrz 26, 2007 13:01

do układu chłodzącego w Twoim autku powinno wejść niecałe 6,5 litra płynu ...
podejrzewam, że podczas wymiany mechanik zbyt szybko nalał ten koncentrat i powstała poduszka powietrzna, która hamuje dalsze nalanie płynu ... spróbuj naciskać wszystkie węże układu zaczynając od najniższego i sukcesywnie kieruj się ku górze (może uda się to w ten sposób odpowietrzyć). Czynność tą wykonaj przy otwartym korku zbiorniczka wyrównawczego.
Proponowałbym Ci również dobrze zagrzać silnik, by całkowicie otworzył się termostat

stan_w._j. - Nie Paź 14, 2007 11:28
Temat postu: [R 220 SDI' 97]-ile płynu chłodniczego jest w układzie
Witam.

Ile dokładnie płynu chłodniczego wchodzi w układ. Ważne dla mnie pytanie, ponieważ mam wlany prawie sam koncentrat(shell) i muszę go rozcieńczyć, bo ogrzewanie słabo daje, a nie chcę go rozcieńczyć za bardzo bo w zimie mrozik złapie bum i po silniku.
Pozdro.

[ Komentarz dodany przez: thef: Nie Paź 14, 2007 12:38 ]
Stan W. J. dlaczego zakładasz drugi wątek dotyczący tego samego tematu zamiast kontynuować poprzedni?

Chester - Nie Paź 14, 2007 11:32

Najpierw przeczytaj TO a później sie pytaj......

Haynes podaje 7l jeśli jest układ suchy, a strona klubowa 6,3l....

thef - Nie Paź 14, 2007 21:28

Stan W. J., scaliłem oba Twoje wątki w jeden. Na przyszłość kontynuuj temat, a nie zakładaj nowy dotyczący tego samego. Jeżeli masz problem z odnalezieniem tego starego, bo np. dawno nie był uaktualniany, to najprościej znaleźć go we własnym profilu w "znajdź wszystkie posty Stan W. J.".