Zobacz temat - [R45] Silnik nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Silnik nie odpala

bastian82 - Pią Wrz 28, 2007 10:49
Temat postu: [R45] Silnik nie odpala
witam, mam problem z odpaleniem mojego rovera 45 1.4. Wszystko było ok i nagle bez wczesniejszych obiawów silnik zgasł kiedy chciałem ruszyć. Nie mam pojecia co sie mogło stać ale zauważyłem że przy włączonym zapłonie brakuje charakterystycznego odgłosu pompy paliwowej. Dodam że rozrusznik kreci a na popych nie odpala(brak paliwa???????)Od czego zacząć sprawdzanie usterki???.W którym miejscu znajduje sie pompa paliwa?????
jarekft - Pią Wrz 28, 2007 11:08

Zaczolbym od zdjecia przewoduu paliwowego i sprawdzil czy pompka po przekreceniu podaje dawke paliwa jezeli tak to sprawdzilbym iskre ,piszesz ze nieslychac odglosu ppmki paliwa zobacz czy dochodzi napiecie
giewu - Pią Wrz 28, 2007 11:23


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
bastian82 jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji <edytuj> w pierwszym poście) ... ponadto uzupełnij swój profil o dane autka i miejsce zamieszkania ;)
a wystarczyło przeczytać TO :wink:
--------------------------------------------------

bastian82 napisał/a:
...Od czego zacząć sprawdzanie usterki???
może zacznij najpierw od sprawdzenia bezpieczników ;)
eszet - Pią Wrz 28, 2007 15:45

Pompka jest w baku.Niestety trzeba go odkręcać,nie ma dojścia z bagażnika.
bastian82 - Pią Wrz 28, 2007 18:41
Temat postu: [R45 1.4'00] silnik nie odpala
Czy mógłby ktoś mi napisać jak wygląda układ paliwowy w roverku 45 '00 1.400 od baku po wtryskiwacze,najlepiej z ilustracją.
Aha i jeszcze jedno prosze mi powiedzieć co to jest w załączonej ilestracji,kiedy sciągnąłem wężyk i zakreciłem rozrusznikiem paliwo nie leciało a chyba powinno????

snake0908 - Pią Wrz 28, 2007 19:14

bastian82 napisał/a:
Aha i jeszcze jedno prosze mi powiedzieć co to jest w załączonej ilestracji,kiedy sciągnąłem wężyk i zakreciłem rozrusznikiem paliwo nie leciało a chyba powinno????


Na zalaczonej ilustracji znajduje sie filter paliwa, skoro piszesz ze nie ma charakterystycznego buczenia po przekreceniu kluczyka to pompa paliwa na pewno nie dziala. Wiec albo padala pompa albo nie dostaje napiecia. pozdro

Mariusz418 - Pią Wrz 28, 2007 22:59

:?: :?: :?: :?: :?:

ZDJĘCIE WERJI ANGIELSKIEJ :?:

[ Dodano: Pią Wrz 28, 2007 23:01 ]
WITAM
MORZE
WŁĄCZNIK INERCYJNY :?:

bastian82 - Sob Wrz 29, 2007 16:08
Temat postu: [R45 1.4'00] silnik nie odpala
jak i gdzie sprawdzić czy pompa dostaje napiecie
AndrewS - Sob Wrz 29, 2007 16:15

przy zbiorniku paliwa musi byc wtyczka i gniazdo, trzeba je rozlaczyc i w momencie przekrecenia zaplonu przez ok 2-3 sekundy powinno byc tam napiecie aku
zeby sprawdzic jeszcze raz trzeba odczekac okolo 30 sekund

bastian82 - Sob Wrz 29, 2007 22:23
Temat postu: [R45 1.4'00] silnik nie odpala
W moim przypadku to była awaria pompy a nie brak napiecia na pompie. Cisnienie oraz charakterystyczne buczenie ponownie sie pojawiło:), ale nie mogę odpalić silnika. Kilkakrotnie próbowałem ale bez powodzenia. O co chodzi????
giewu - Nie Wrz 30, 2007 12:49
Temat postu: Re: [R45 1.4'00] silnik nie odpala
bastian82 napisał/a:
W moim przypadku to była awaria pompy a nie brak napiecia na pompie. Cisnienie oraz charakterystyczne buczenie ponownie sie pojawiło:), ale nie mogę odpalić silnika. Kilkakrotnie próbowałem ale bez powodzenia. O co chodzi????
czyli teraz pompa paliwo podaje, a Ty nadal nie możesz odpalić ? ... sprawdź w taki razie czy jest iskra :lol:
bastian82 - Pon Paź 01, 2007 18:02
Temat postu: [R45 1.4'00] silnik nie odpala
odpaliłem go na zapych ale nie chodzi jak powinien, na wolnych obrotach jest w miare dobrze ale przy dodawaniu gazu dławi sie. Wymieniłem filtr paliwa i nic. Moze cos z cisnieniem nie tak?? Zastanawiam sie czy jeszcze cos mogę zrobic samemu czy na tym etapie udaxc sie do mechanika???
AndrewS - Pon Paź 01, 2007 23:54

do pomiaru cisnienia potrzebny manometr i koncowki takie zeby dalo sie wpiac w uklad paliwowy,
najprostrzym sposobem na sprawdzenie czy jest cisnienie, jest zdjecie powrotnego przewodu nadmiarowego z regulatora cisnienia paliwa , znajduje sie on na listwie wtryskowej
przy pracujacej pompie powinno leciec tam paliwo

bastian82 - Wto Paź 02, 2007 22:04
Temat postu: [R45 1.4'00] silnik nie odpala
A może zapowietrzyłem układ paliwowy. Jaki jest sposób zebym mógł byc pewnym że tak nie jest
sTERYD - Sro Paź 03, 2007 00:57

jak przekręcisz kluczyk, to przez chwilkę pracuje pompka.
Jeśli jest coś zapowietrzone to wtedy przepchnie, wiec cokolwiek zrobiłeś zapowietrzenie może trwać max do pierwszej próby odpalenia :cool:

bastian82 - Sro Paź 03, 2007 21:34
Temat postu: [R45 1.4'00] silnik nie odpala
No cóż,udaje sie do mechanika. Kiedy bede wiedział wiecej napisze co było usterką, być moze pomoże to komuś w przyszłości. Pozdrawiam
adrian23 - Sob Kwi 05, 2008 17:48

Ja mam podobny problem z moim r45 1.6 benzyna. Kupiłem go tydzień temu i dziś pierwsza jazda i klapa. Po przejechaniu 10 metrów zgasł i już nie chciał odpalić. Myślałem że to akumulator.Ale po podłączeniu na kable z drugim samochodem dalej nie działa. Tak jakby kręci, ale bardzo dziwny odgłos i jakby cały przód drgał. Do tego nawet radio nie działa.

Nie wiem co mam zrobić. W poniedziałek chyba do warsztatu.

snake0908 - Sob Kwi 05, 2008 17:51

adrian23 napisał/a:
Ja mam podobny problem z moim r45 1.6 benzyna. Kupiłem go tydzień temu i dziś pierwsza jazda i klapa. Po przejechaniu 10 metrów zgasł i już nie chciał odpalić. Myślałem że to akumulator.Ale po podłączeniu na kable z drugim samochodem dalej nie działa. Tak jakby kręci, ale bardzo dziwny odgłos i jakby cały przód drgał. Do tego nawet radio nie działa.

Nie wiem co mam zrobić. W poniedziałek chyba do warsztatu.


Moze przeskoczyl ci pasek rozrzadu, ale to chyba malo prawdopodobne bo jest tam samoregulacja. pozdro

adrian23 - Sob Kwi 05, 2008 17:57

Nie wiem. Wygląda jakby to była wina rozrusznika, a może coś się zblokowało w silniku. Nie mam pojęcia.

Jedyne co wiem że wydaje dziwny odgłos. Nie przypomina od normalnego kręcenia. I co dziwne radio nie działa. Może coś z układem elektrycznym

piter34 - Pon Kwi 07, 2008 13:23

adrian23 napisał/a:
Jedyne co wiem że wydaje dziwny odgłos. Nie przypomina od normalnego kręcenia. I co dziwne radio nie działa. Może coś z układem elektrycznym

Czy czytałeś techniczny FAQ na stronie klubowej?
Zwłaszcza punkt dotyczący problemów z rozruchem :roll:

adrian23 - Pon Kwi 07, 2008 13:32

Tak czytałem i nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku. Chyba że coś przeoczyłem. Proszę podaj dokładny link, to zweryfikuję.
Żadnej pomocy nie odrzucę.
Dzięki.

piter34 - Pon Kwi 07, 2008 14:32

adrian23 napisał/a:
Tak czytałem i nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku.

Żartujesz sobie?: ;-)
A co jest tutaj napisane? Wykluczyłeś wszystkie ewentualności z tego opisu? :P

adrian23 - Pon Kwi 07, 2008 15:13

Powiem tak.Przeanalizowałem ten artykuł wcześniej i nie znalazłem w nim wskazówki.
Pierwsze od czego zacząłem to dziwny dźwięk. Wszystko wskazuje na rozrusznik lub automat przy nim. Jak kolega z forum podpowiedział mi. Bo po co szukać czy jest paliwo i iskra, gdy coś jest nie tak z rozrusznikiem. Może spięcie, może coś się popsuło. Nie wiem. Pompka paliwowa działa, akumulator w miarę dobry, przewody zdają się dobre, silnik krokowy powinien zadziałać jak dam gazu podczas zapalania, wentylator mi się nie włączał podczas rozruchu, nie wiem czy czujnik płynu chłodniczego ma coś wspólnego z dziwnym dźwiękiem rozrusznika, nie potrafię sprawdzić czujnika położenia wału korbowego. Więc chyba w miarę logiczne jest zapytanie czy ktoś miał identyczny przypadek. Bo ten dźwięk jest naprawdę bardzo charakterystyczny. Zamiast ki ki ki ki, jest ti ti ti w bardzo szybkim tempie.Trzy lub cztery tony na sekundę. Link do tego dźwięku: http://adrian2325.wrzuta.pl/audio/9LNE6WERZp/

Może lepiej znasz się się ode mnie na Roverkach, ale jako admin lub moderator musisz mieć więcej wyrozumiałości dla tych co dopiero zaczynają zabawę z własnymi Rowerkami.

Pozdrawiam

thef - Pon Kwi 07, 2008 15:26

Mi to wygląda na brak odpowiedniego prądu na rozruszniku (w tym nagraniu to ja słyszę strzelające przekaźniki, no chyba że się mylę), sprawdź przewody rozrusznika na początek.
piter34 - Pon Kwi 07, 2008 15:28

Odsłuchałem. Jeżeli aku sprawne i naładowane, to moim zdaniem automat rozrusznika do wymiany, ewentualnie prąd do rozrusznika nie dochodzi taki jak trzeba :roll:
Kiedyś miałem to samo w R200.

adrian23 - Pon Kwi 07, 2008 15:51

Dzięki za odpowiedź. Jeden styk przeczyściłem bo był zaśniedziały(płaski jak do baterii 4,5V).
Pozostałe wyglądają dobrze.Próbowałem wczoraj i dalej nie działa. Chyba jednak to automat jest zepsuty.Na dzisiaj umówiłem się z angielskim mechanikiem. Jak poznam przyczynę to zamieszczę posta.
Dzięki za pomoc.
P.S.
Czy może ktoś wie jak nazywa sie automat do rozrusznika po angielsku? Bo nie mogę znaleźć.

thef - Pon Kwi 07, 2008 16:22

Starter Solenoid z tego co wykminiłem z rave ;)
adrian23 - Pon Kwi 07, 2008 18:15

dzięki