Zobacz temat - [R75] Urwane gumy tulei wahacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Urwane gumy tulei wahacza

jarema - Wto Paź 02, 2007 12:50
Temat postu: [R75] Urwane gumy tulei wahacza
witam.na przegłądzie wyszło że są urwane gumy tulei wachacza przedniego, no i trzeba to zrobić bez wątpienia bo to sie daje odczuc że jest cos nie tak. ale pytanie moje brzmi jakie te części kupić? namierzyłem gościea na allegro http://www.allegro.pl/ite...r_75_prawa.html
który sprzedaje te tuleje ale niestety nie potrafi powiedziec jaka to marka. twierdzi że producent tego jest utajniony, wobec tego kupuje kota w worku. może pojeżdżę rok może dwa a może porządna dziura wystarczy że znowu sie urwie.
zadzwoniłem do ART BIZARciechanów i mówią że nowy oryginał kosztuje 380zł sztuka ale mogą mi sprzedac używki wyciągnięta z aut po 2004roku z przebiegiem do 30tyś (jakies po spaleniu i porozbijane) za cene 250zł za dwie. no i dylemat czy kupić te używki czy ładowac się w jakieś niemarkowe rzeczy a może macie inne propozycje.

Olo12 - Wto Paź 02, 2007 13:15

Nie jest całkiem tak jak mówisz jak kupujesz zamienniki też masz na nie gwarancje( nie muszisz kupować na allegro) wystarczy, że przejdziesz do sklepu motoryzacyjnego oni znajdą w katalogu zamiennik i napewno dostaniesz gwarancje a co do używanych??? to czy masz gwarancję ,że używana jest lepsza od Twojej części? a w bajki, że jest od samochodu z 2004 r to nie wierzę dzwoniąc za kołem pasowym trzy krotnie dostawałem inna informacją co do rocznika i przebiegu samochodu. a i czy pewny jesteś że demontowana tuleja to oryginał?
Ja Ci sugeryję byś kupił zamiennik. A zrobisz jak uważasz.
zresztą zawsze jestem zwolennikiek zakupu nowych częścij zwłaszcza gdy cena jest porównywalna do używanych. a w tym przypadku nowa = używanej.

giewu - Wto Paź 02, 2007 13:30

Olo12 napisał/a:
...Ja Ci sugeryję byś kupił zamiennik. A zrobisz jak uważasz.
zresztą zawsze jestem zwolennikiek zakupu nowych częścij zwłaszcza gdy cena jest porównywalna do używanych...
nie sposób się nie zgodzić z przedmówcą ... całkowicie popieram wypowiedź kolegi Olo12 :mrgreen: ...
pamiętaj równocześnie, że producenci części zamiennych też "muszą" trzymać odpowiednie normy podczas wyrobu produktu dzięki, którym mogą je wprowadzać do obrotu
również polecam nowy zamiennik zamiast "wielce niewiadomej" używki ... ;)

PHJOWI - Wto Paź 02, 2007 15:51

a w używce mogą być mikropęknięcia i nie zobczysz lepsza nowa podróbka od używki.
jarema - Wto Paź 02, 2007 22:28

ok. kupuje nowy zamiennik. może macie racje że nie każdy sprzedający mówi prawdę. ciekawe jaki przebieg by powiedział jak bym zadzwonił jeszcze raz.
dor-12 - Sro Gru 05, 2007 22:58

wymieniałem obydwie tuleje przedniego wahacza dwa tygodnie temu; cena 1 sztuki - 90 pln. Przywiezione z Niemiec pocztą kurierską, koszt paczki 30 pln, chyba jakieś zamienniki ale z gwarancją.

Pozdrawiam

ernesto - Sro Gru 05, 2007 23:39

Hej dor-12,
a powiesz gdzie w tych Niemczech kupowałeś? :wink:

Pzdr
E

dor-12 - Sro Gru 05, 2007 23:49

ja sam nie kupowałem; podjechałem do zakladu mechanicznego specjalizującego się w serwisie BMW i powiedzialem jaki mam problem. Tam byl jeden taki co zajmował się przyjmowaniem zamówień i ściąganiem potrzebnych części. Gdzieś podzwonił, z kimś tam pogadał i zamówił.

Trochę się przysłuchiowałem i wychodzi mi że jakiś kolega kóry użytkuje R75 musiał to wymieniać, ten z zakładu go spytał gdzie dostał te tuleje i tamten mu zapodał. I tyle.
Mam do nich telefon +48 77 474 00 20. Zaklad p. Arkadiusza Hosnera Opole ul. Spokojna 5

pzdr.

Marian_K - Czw Gru 06, 2007 10:05

Po co sprowadzać?
Są dostępne np tu: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=21211
lub tu: http://moto.sklep.pl/

W motosklepie mieli zamienione numery tulei lewej z prawą. Pisałem do nich, ale nie wiem czy już poprawili. Spróbuję to sprawdzić i dam znać.

Pozdrawiam!