Zobacz temat - [R200 1.4 8v '98] Bicie kierownicy !!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 8v '98] Bicie kierownicy !!

wuszumaster - Czw Paź 04, 2007 04:27
Temat postu: [R200 1.4 8v '98] Bicie kierownicy !!
Wszyscy którym bije kierownica :)
Jak nie możecie dojść czemu ona bije - SPRAWDZCIE DOLNE WAHACZE !! , a dokładnie dolny sworzeń.
Oczywiście mowimy o biciu kierownicy przy hamowaniu -im wieksza prędkość tym wieksze bicie.
Zjechałem pół poznania, nowe opony, nowe klocki i tarcze, zbierzności i wyważania kół..i co tam jeszcze. Ale żaden ciul mechanior, nie sprawdził luzów !! !!.
Sam wyczytałem że w R200 bardzo często zuzywa sie dolny wahacz, a właściwie sworzeń. Tyle że akurat w R200 jest jak wyczytałem niewymieny :/ R400/R600 spokojnie sam sworzeń dokupisz i zregenerujesz.
Sprawdziłem i faktycznie, lewe koło przy poruszaniu nim ma lekki "stuk"
Teraz musze znaleźć uzywke.... zobaczymy :)
Jak znajdę używany dolny lewy wahacz, dam znać jak poszło i czy "bicie" ustało.
PS. Czy napewno nie mozna w R200 regenerować wahacza? najlepiej w Poznaniu - TO pytanie do speców :)

[ Komentarz dodany przez: thef: Pon Sty 21, 2008 17:35 ]
Cofnąłem SOLVED, bo chyba jeszcze sprawa nierozwiązana do końca ;)

ADAM1 - Czw Paź 04, 2007 15:51

Swietnie, ze znalazles usterke i ja tu opisales, ale takie rzeczy wymienia sie na nowe
giewu - Czw Paź 04, 2007 16:55

ADAM1 napisał/a:
...ale takie rzeczy wymienia sie na nowe
zdecydowanie popieram, tym bardziej, że nowy wahacz to koszt około 140-180 zł ... używki nie wiadomo w jakim stanie raczej nie kosztują zdecydowanie mniej :/
wuszumaster - Pią Paź 05, 2007 13:44

okejos... chyba pujdę za wasza radą, problem w kasce. Władowalem juz tyle gotówki że słabo mi sie robi.
Tak sie zastanawiam jeszcze. czy luz na wachaczu który pracuje w pionie, mozna wybadac ruszając kołem w poziomie? a może do nie wahacz tylko końcówki drążków czy jakoś tak?

sTERYD - Pią Paź 05, 2007 13:47

wuszumaster napisał/a:
czy luz na wachaczu który pracuje w pionie, mozna wybadac ruszając kołem w poziomie?

tak, bo skoro pracuje w pionie, to w poziomie nie powinien się ruszać, więc skoro sie rusza to ma luz:)

wuszumaster - Pon Paź 15, 2007 23:45

witam znowu, troche mnie nie było.
Więc... kolejny mechanior stwierdził że nie ma luzów na wahaczu(wrrrrrrrrrrrrr), a przynajmniej nie takie zeby stwarzaly problem.
Wymieniłem tylne tarcze... i chyba ciut lepiej....ale (wrrrrrrrrrr) nadal lekkko telepie
mam dość :(

jojkin - Nie Sty 20, 2008 16:15

witam, też mam taki problem z drganiami przy hamowaniu. wg mechanika to zwichrowane tarcze. niedługo będę wymieniał to napiszę jaki będzie efekt.
przemo285 - Nie Sty 20, 2008 19:17

Twój mechanik ma rację na 100% pomoże :wink: