Zobacz temat - [R600] Co ile kkm wymiana rozrządu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Co ile kkm wymiana rozrządu?

Andrz - Pon Paź 08, 2007 20:12
Temat postu: [R600] Co ile kkm wymiana rozrządu?
I przy okazji czy z rozrządem wymienić odrazy pompę wody czy nie koniecznie (ocenić jej stan oczywiście przy wyjęciu i jeżeli będzie wszystko)?
KRYS - Pon Paź 08, 2007 20:16

Co 50 tysięcy

Aby wszystko odbyło się "jak Pan Bóg przykazał" wraz z paskiem rozrządu należy wymienić napinacz paska, pompę wody (jeśli jest napędzana z paska rozrządu) oraz uszczelniacz wałka (wałków) rozrządu. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek, które mogą nastąpić np. po przejechaniu kilkuset lub kilku tys. km (wyciek z uszczelniacza lub pompy wody, awaria napinacza).

:wink:

Andrz - Pon Paź 08, 2007 20:35

Dzięki.
Ten fragment pod spodem tak jak już bym gdzieś widział :wink:
Czyli musze w najbliższym czasie wymienić - 145 kkm na blacie.

piter34 - Pon Paź 08, 2007 21:01

Cytat:
I przy okazji czy z rozrządem wymienić odrazy pompę wody czy nie koniecznie (ocenić jej stan oczywiście przy wyjęciu i jeżeli będzie wszystko)?

Wymiana rozrządu wg wykazu czynności serwisowych podanych w RAVE przewidziana jest co 100kkm lub co 5 lat. Oczywiście lepiej to zrobić po np. 60kkm lub 3-4 latach.
Co do pompy wody, to zaleca się jej wymianę (to samo dotyczy uszczelniaczy wałka rozrządu, napinacza oraz paska wałka wyrównującego)

gajowy - Nie Paź 14, 2007 18:53
Temat postu: [R600 2.0Si LPG 98r]
Cześć. Ja u siebie zmieniłem tylko 2 paski i rolki. Czy to oznacza że mogą wystąpić u mnie jakieś wycieki?? W sumie juz zauważyłem delikatny wyciek z pod osłony paska rozrządu. Co może być przyczyną???
giewu - Nie Paź 14, 2007 19:46
Temat postu: Re: [R600 2.0Si LPG 98r]
gajowy napisał/a:
Cześć. Ja u siebie zmieniłem tylko 2 paski i rolki. Czy to oznacza że mogą wystąpić u mnie jakieś wycieki?? W sumie juz zauważyłem delikatny wyciek z pod osłony paska rozrządu. Co może być przyczyną???

wyciek wody = pompa wody :twisted:
wyciek oleju = uszczelniacz wałka rozrządu :twisted:

ADAM1 - Nie Paź 14, 2007 21:21

giewu napisał/a:
wyciek oleju = uszczelniacz wałka rozrządu


............lub walu korbowego................

gajowy napisał/a:
Cześć. Ja u siebie zmieniłem tylko 2 paski i rolki


Pozorna oszczednosc, lub po prostu niewiedza

gajowy - Pon Paź 15, 2007 19:35

Niestety niewiedza. Czy może ktoś powiedzieć ile może kosztować naprawa, tzn wymiana uszczelniacza wałka rozrządu lub wału korbowego??? Z góry dzięki. A i czy przy tym jest dużo roboty bo rozumiem ze paski i tak trzeba będzie ściągać.
ADAM1 - Pon Paź 15, 2007 22:49

gajowy napisał/a:
Czy może ktoś powiedzieć ile może kosztować naprawa, tzn wymiana uszczelniacza wałka rozrządu lub wału korbowego???


Tyle samo co za robocizne wymiany rozrzadu - kazdy mechanik inaczej

gajowy napisał/a:
bo rozumiem ze paski i tak trzeba będzie ściągać.


.........jak masz na nich sporo przejechane to nawet zmienic na nowe i nie zapomnij o pompie wody

gajowy - Sro Paź 17, 2007 15:38

Dzięki za rady. Na razie wstrzymam sięr z wymianą bo wycieki jakby zanikły. Ale wiem że i tak mnie to nie ominie przed zimą.