Zobacz temat - [all diese] do wlascicieli DIESEL---> czy to jest norma
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [all diese] do wlascicieli DIESEL---> czy to jest norma

FSEbola - Pią Paź 12, 2007 21:44
Temat postu: [all diese] do wlascicieli DIESEL---> czy to jest norma
ze Rover 220 SD dopiero po przejechaniu kolo 10 km podaje z silnika (nagrzewnicy) w miare cieple powietrze .... :evil:

poprzednio mialem Golfa 2 tez DIESEL... i wystarczylo ze przejade 2 Km i podawal z nagrzewnicy na tyle cieple powietrze ze mozna bylo zimą w podkoszulce jezdzic.... :grin:

MaReK - Pią Paź 12, 2007 21:49

Tak normalne. Chociaz w Violli dieslu tez nagrzewa sie po 5 km ale jak mowi ekspert to zasluga dobrego termostatu. Inne modele SD i SDi nagrzewaja sie wlasnie po takim czasie jak u Ciebie.
Brt - Pią Paź 12, 2007 22:30

no niestety klekoty serii L długo się nagrzewają :( da się z tym żyć, chociaz gdybym miał miejsce pod maską to już dawno Webasto by się zamontowało :P
mbombka - Pią Paź 12, 2007 22:35

czyli mam dobry termostat ^^
u mnie letnie powietrze ( ostatnio było kilka C˚ , samochód stoi pod gołym niebem) pojawia się już po 1,5km a całkiem ciepłe po 3-4 kilometrach... myślałem że wszystkie tak mają :(

UncleAllEvil - Pią Paź 12, 2007 22:50

Zastanawia mnie czy można coś z tym fantem zrobić...
Przynaję, że to dość denerwująca przypadłość tych samochodów.

Damianin - Pią Paź 12, 2007 22:51

Delikatnie jadąc, nie "piłując" na wysokich obrotach - 1300 do 1900 obrotów na minutę, ciepłe zaczyna lecieć po jakichś 3-4 km, zaraz po ruszeniu się wskazówki temperatury cieczy chłodzącej w górę.

[ Dodano: Pią Paź 12, 2007 22:54 ]
UncleAllEvil napisał/a:
Zastanawia mnie czy można coś z tym fantem zrobić...


Czapka do schowka, w razie czego użyć...

A poważnie - nie jest to problemem.

Brt - Pią Paź 12, 2007 23:42

Problemem dla mnie nie jest, ale chciałbym mieć szybko ciepełko ;) stąd pomysł Webasta :D tylko miejsca brak :( musałbym aku wywalić do bagaznika :mrgreen:
Damianin - Sob Paź 13, 2007 09:38

Brt napisał/a:
Problemem dla mnie nie jest, ale chciałbym mieć szybko ciepełko ;) stąd pomysł Webasta :D tylko miejsca brak :( musałbym aku wywalić do bagaznika :mrgreen:


Nie mówię, że ogrzewanie nie mogłoby działać lepiej, bo mogłoby ;) ale mam wrażenie że jest to efektem m.in sporo większej sprawność diesli niż benzyniaków a to już jest plus... (minusem jest faktycznie brak elektryki do podgrzewania płynu chłodzącego)

Odnosząc się do mojej starej Skodzianki 105S `78, gdzie ciepłe powietrze właściwie nie istniało bo silnik był z tyłu i to co dotarło do nawiewu już dawno się schłodziło po drodze, na prawdę nie jest źle :)

UncleAllEvil - Sob Paź 13, 2007 14:59

Damianin napisał/a:

A poważnie - nie jest to problemem.

Dla ciebie nie jest, bo ci się szybko nagrzewa. W moim R4 tak fajnie nie jest. U mnie temp. zaczyna rosnąć po 3-4km ale przy obecnych warunkach pogodowych. Zimą, na mrozie to muszę przejechać nawet 10km żeby leciało naprawdę ciepłe powietrze.

Damianin - Sob Paź 13, 2007 16:28

Eee nie tak szybko znowu się nagrzewa... trzeba się przyzwyczaić, innej rady nie widzę