Zobacz temat - [R620] ABS nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] ABS nie działa

zygota - Sob Paź 13, 2007 18:54
Temat postu: [R620] ABS nie działa
[Rover 620i]
Mam pytanie odnośnie właśnie ABS,kontrolka po odpaleniu silnika gaśnie i nie zapala sie podczas jazdy,natomiast miałem przypadek że koła mi zablokowało z piskiem opon na asfalcie czyli ABS raczej nie działa.
Co może być przyczyną?

sTERYD: wydzieliłem temat, myśle że warto ;)

sTERYD - Sob Paź 13, 2007 19:43

czy podczas tego hamowania czułeś podskakiwanie pedału czy nic jakby absu w ogóle nie było?
ADAM1 - Sob Paź 13, 2007 20:04

................ a czy kontrolka od ABS-u gasnie z inna na desce, czy sama niezaleznie?
zygota - Nie Paź 14, 2007 07:58

Przepraszam ale dopiero dzisiaj jestem obecny.
Oto odpowiedź na wasze pytania:
Co do podskakiwania pedału to raczej nie kojarzę ale będę musiał sprawdzić,natomiast kontrolka ABS gaśnie niezależnie od innych.
Jeszcze jedno,hamowanie było ostre gdyż wepchał mi sie samochód z przodu i gwałtownie wciśnięty pedał do oporu,ABS nie zadziało,blokada kół całkowita.ABS na pewno jest zainstalowany.
Myślę że trzeba pojechać na jakąś polną drogę i tam spróbować ostre hamowanie.
W którym miejscu znajduje sie komputer w moim Roverku?

ADAM1 - Nie Paź 14, 2007 14:58

zygota napisał/a:
W którym miejscu znajduje sie komputer w moim Roverku?


Pod nogami pasazera, pod wykladzina

giewu - Nie Paź 14, 2007 16:06

zygota napisał/a:
... Co do podskakiwania pedału to raczej nie kojarzę ale będę musiał sprawdzić,natomiast kontrolka ABS gaśnie niezależnie od innych.
Jeszcze jedno,hamowanie było ostre gdyż wepchał mi sie samochód z przodu i gwałtownie wciśnięty pedał do oporu,ABS nie zadziało,blokada kół całkowita.ABS na pewno jest zainstalowany...
jeśli koła Ci zablokowały (na niezależnie jakiej nawierzchni) to sprawdzanie działania ABS-u na innej drodze chyba nie będzie miało sensu... raz nie zadziałał, a to oznacza niesprawność ... obawiam się, że bez wizyty w jakimś warsztacie i sprawdzenia ABS na komputerze się nie obędziesz
zygota - Nie Paź 14, 2007 16:24

Witam.
Sprawdziłem na twardej ubitej piaszczystej nawierzchni,efekt był taki że przy ostrym hamowaniu koła na chwilkę dosłownie jakby zablokowały i przestały,ten efekt powtórzył się jeszcze dwa razy aż do momentu zatrzymania,które nastąpiło bardzo szybko,poczekam do pierwszego śniegu a ponadto sprawdzę zębatki i czujniki.Na asfalcie nie próbuję szkoda opon i kolejnego kosztu wyważania kół.
Dzięki za informacje o umiejscowieniu komputera,akurat ściągnąłem eBooks Hondy Accord po Polsku w którym właśnie też jest pokazane miejsce zainstalowania komputera.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

giewu - Nie Paź 14, 2007 16:27

zygota napisał/a:
Witam.
Sprawdziłem na twardej ubitej piaszczystej nawierzchni,efekt był taki że przy ostrym hamowaniu koła na chwilkę dosłownie jakby zablokowały i przestały,ten efekt powtórzył się jeszcze dwa razy aż do momentu zatrzymania,które nastąpiło bardzo szybko...
no to ja już nic nie rozumiem :shock:
z Twojego opisu wynika, że ABS u Ciebie działa, bo jego praca właśnie polega na zablokowaniu i odblokowaniu koła w jakimś króciutkim przedziale czasu ;)
w takim razie pytanie ...czy podczas ostatniej próby gdy koło blokowało i odpuszczało czułeś takie charakterystyczne tupanie w pedał hamulca ?

zygota - Nie Paź 14, 2007 16:34

Hmm,kurcze nie zwróciłem uwagi na tupanie pedała,zapomniałem :oops: skocze i sprawdzę będę za jakieś pół godziny.
giewu - Nie Paź 14, 2007 16:37

to jeszcze taka podpowiedź: rozpędź się dość porządnie (ale z głową oczywiśćie :wink: ) i wciśnij pedał hamulca do samego końca i trzymaj go wciśniętym, aż auto się nie zatrzyma .... jeśli ABS działa to będzie Ci podczas "poślizgu" tupał w nogę, a i jednocześnie nie powinieneś stracić kontroli nad kierownicą ...
ADAM1 - Nie Paź 14, 2007 16:42

Jeszcze jedno wazne pytanie, a mianowicie : czy opony na przedniej i tylnej osi maja te same rozmiary?
zygota - Nie Paź 14, 2007 17:12

Jestem ponownie.
Opony mam jednakowe,prawie nówki,wyważone.
Po ponownej próbie na utwardzonej nawierzchni polnej,przy ostrym hamowaniu koła zachowują się jak w opisie powyżej a pedał hamulca "tupie" tzn tak jakby serią stukał,wypróbowałem również na asfalcie i efekt ten sam.Hamowanie przy puszczonej kierownicy,szedł jak po sznurku.
Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie był to jeden z tych niewyjaśnionych przypadków ja na to mówię "złośliwość przedmiotów martwych" :???: ja bardzo rzadko ostro hamuję i to tylko w przypadkach wymuszonych,jest to co prawda to mój szósty samochód ale pierwszy z ABS,dlatego zadałem powyższe pytanie i jak sie okazało niepotrzebnie,zająłem tylko wasz czas za co przepraszam i dziękuję.

maciej - Nie Paź 14, 2007 17:16

W skrócie - ABS działa Ci poprawnie. :)
ADAM1 - Nie Paź 14, 2007 17:40

maciej napisał/a:
W skrócie - ABS działa Ci poprawnie.


Popieram wypowiedz kolegi

zygota napisał/a:
jest to co prawda to mój szósty samochód ale pierwszy z ABS,dlatego zadałem powyższe pytanie i jak sie okazało niepotrzebnie,zająłem tylko wasz czas za co przepraszam i dziękuję


Jak bys tego pytania nie zadal, to bys zyl w nieswiadomosci, a po to jest te forum, zeby sie czegos dowiedziec :wink: .
Na poczatek proponuje lekture http://www.roverki.pl/mod...gories=Technika . Z tego mozna sie naprawde duzo dowiedziec, polecam takze poczytac artykuly na stronie klubowej :wink:

giewu - Nie Paź 14, 2007 19:23

zygota napisał/a:
...Po ponownej próbie na utwardzonej nawierzchni polnej,przy ostrym hamowaniu koła zachowują się jak w opisie powyżej a pedał hamulca "tupie" tzn tak jakby serią stukał,wypróbowałem również na asfalcie i efekt ten sam.Hamowanie przy puszczonej kierownicy,szedł jak po sznurku.
czyli na pewno masz ABS i na pewno ABS jest sprawny :mrgreen:
zygota napisał/a:
Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie był to jeden z tych niewyjaśnionych przypadków ja na to mówię "złośliwość przedmiotów martwych" :???: ja bardzo rzadko ostro hamuję i to tylko w przypadkach wymuszonych,jest to co prawda to mój szósty samochód ale pierwszy z ABS
i może z tego wynikało właśnie Twoje pytanie, a i jednocześnie pierwszy "problem" ... ABS funkcjonuje tylko na wciąż wciśniętym pedale hamulca, a najprawdopodobniej Twoja poprzednia sytuacja na drodze wywołała wyuczony wcześniej odruch - hamulec i odpuszczenie, stąd pewnie w pierwszej fazie hamowania wystąpiło zblokowanie (zapewne przez krótki moment) kół
zygota napisał/a:
dlatego zadałem powyższe pytanie i jak sie okazało niepotrzebnie,zająłem tylko wasz czas za co przepraszam i dziękuję.
nie przepraszaj, bo do tego własnie służy forum ;)