Zobacz temat - [R600] Poszarpywanie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Poszarpywanie silnika

kwiatekt11 - Nie Paź 14, 2007 13:05
Temat postu: [R600] Poszarpywanie silnika
Witam mam taki mały problemik, otóż ostatnio zaczął mi poszarpywać troszkę silnik w dolnym zakresie obrotów tak jak by przerywał delikatnie. Czym to może być spowodowane ze ostatnio odpinałem sondę lambda??? Troszkę może więcej pali, ale niewiele. Jeszcze jedno pytanko do forumowiczów, którzy maja ten silnik czy jest to normalne ze jak hamuje silnikiem to puszcza delikatne bąki z tłumika i strzela czasami?? :mrgreen:
marthinez - Nie Paź 14, 2007 13:11

kwiatekt11 napisał/a:
otóż ostatnio zaczął mi poszarpywać troszkę silnik w dolnym zakresie obrotów tak jak by przerywał delikatnie.
kwiatekt11 napisał/a:
jak hamuje silnikiem to puszcza delikatne bąki z tłumika i strzela czasami??

Jedno i drugie jest raczej związane ze świecami zapłonowymi.
Wymiana niezbędna, jak i sprawdzenie reszty układu zapł. :wink:

kwiatekt11 - Nie Paź 14, 2007 13:17

Dodam jeszcze ze nie mam problemu z odpalaniem samochód stoi pod chmurka i zawsze pali od strzała. Spróbuje zmienić świece i kable i zobaczę wtedy czy się cos poprawi
marthinez - Nie Paź 14, 2007 13:40

kwiatekt11 napisał/a:
Dodam jeszcze ze nie mam problemu z odpalaniem samochód stoi pod chmurka i zawsze pali od strzała

No, bo przy padających świecach rzadko występują w/w problemy.

Pamiętam jak u mnie kiedyś w innym aucie wystepowały problemy ze strzałami z tłumika i po wymianie tylko świec jak ręką odiął.

ADAM1 - Nie Paź 14, 2007 16:54

kwiatekt11 napisał/a:
czy jest to normalne ze jak hamuje silnikiem to puszcza delikatne bąki z tłumika i strzela czasami??


To moze sie objawiac przy zlym ustawieniu zaplonu, z reszta szarpanie tez moze byc miedzy innymi tym spowodowane.
Podjedz na jakis warsztat , niech ci sprawdza kat wyprzedzenia zaplonu

piter34 - Pon Paź 15, 2007 14:14

ADAM1 napisał/a:
Podjedz na jakis warsztat , niech ci sprawdza kat wyprzedzenia zaplonu

Jest regulowany przez komputer wtrysku ;-)

ADAM1 - Pon Paź 15, 2007 22:43

piter34 napisał/a:
Jest regulowany przez komputer wtrysku


Pamietarz, jak sam z tym jezdziles :wink:
Nie zaszkodzi do tego zajzec
Mozna jeszcze sprawdzic prawidlowosc ustawienia rozrzadu

Marrkus - Pon Paź 15, 2007 23:26

Daj znać jak poszukiwania kabli WN ci poszły. Może jak masz jakieś dojście to podpowiesz bo np Inter Cars może zamówić ale nie gwarantują że będą i trzeba czekać.

Pamiętaj że w modelach z przed 1996 były inne przewody i nie będą pasować do twojego silnika.

piter34 - Wto Paź 16, 2007 13:40

ADAM1 napisał/a:
Pamietarz, jak sam z tym jezdziles :wink:

No tak, ale ja mam silnik Hondy i wtrysk PGM-Fi, gdzie ustawia się statyczny kąt wyprzedzenia zapłonu :cool:

kwiatekt11 - Wto Paź 16, 2007 16:38

Zmieniłem swiece i wszystko jest ok nie szarpie i nie strzela :rotfl: dzieki za porady