Zobacz temat - [R75] Jak przerobić światła mijania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak przerobić światła mijania

Wolek - Wto Paź 16, 2007 17:31
Temat postu: [R75] Jak przerobić światła mijania
Witam wszystkich Rowerkowiczów mam małe pytanko czy jest możliwe przerobienie świateł mijania by po przekręceniu kluczyka włączaly się automatycznie?Czytałem ze niektore R75 mają taką opcję.
piter34 - Wto Paź 16, 2007 17:37

Trzeba to ustawić na komputerze ROVERkowym (TestBook T4).
Wolek - Wto Paź 16, 2007 17:39

Piter czyli czy dobrze kumam robi to tylko serwis?????
Kris - Wto Paź 16, 2007 18:06

Wolek napisał/a:
Piter czyli czy dobrze kumam robi to tylko serwis?????


PHJOWI zapewne ma taką możliwość

Wolek - Wto Paź 16, 2007 18:14

tak tak tylko strasznie daleko mieszka odemnie
piter34 - Wto Paź 16, 2007 18:21

Wolek napisał/a:
Piter czyli czy dobrze kumam robi to tylko serwis?????

Robi to każdy kto ma T4, a zazwyczaj to ma tylko "serwis".

Wolek - Wto Paź 16, 2007 18:23

dzieki piter
piter34 - Wto Paź 16, 2007 18:25

Wolek, warto również wiedzieć, że nawet jeśli ktoś ma T4, to niekoniecznie potrafi obsługiwać... (vide BWR Podolscy w Krakowie, którzy nie potrafią sprawdzić autentyczności przebiegu we wszystkich dostępnych miejscach w aucie).
...w końcu trzeba znać angielski :lol: (a z tym różnie bywa).

Wolek - Wto Paź 16, 2007 18:29

to szczera prawda .
przemo285 - Wto Paź 16, 2007 20:28

Zapraszam do Poznania zajmie to jakieś 10 minut
Marian_K - Wto Paź 16, 2007 22:12

kowciu napisał/a:
Zapraszam do Poznania zajmie to jakieś 10 minut
Kolejny "forumowicz" z testbookiem! Hurra - może zacznie się walka cenowa :mrgreen: . W dodatku bardzo polecany dostawca części :grin: .

Witam na forum i pozdrawiam!

piter34 - Sro Paź 17, 2007 11:21

Marian_K napisał/a:
Kolejny "forumowicz" z testbookiem!

Ja też chcę! Ja też! :mrgreen:
Hehe... marzenie. :sad:

argail - Sro Paź 17, 2007 12:05

A może ktoś dysponuje podobnym sprzętem nieopodal Radomia (Mazowieckie) - z chęcią przyjrzał bym się paru rzeczom i parę zmienił ...
piter34 - Sro Paź 17, 2007 12:10

argail napisał/a:
A może ktoś dysponuje podobnym sprzętem nieopodal Radomia (Mazowieckie) - z chęcią przyjrzał bym się paru rzeczom i parę zmienił ...

W Kielcach w danym ASO powinno się dać (namiary na stronie klubowej).
Do Wawy też masz niedaleko... ;-)

argail - Sro Paź 17, 2007 12:21

piter34 napisał/a:

W Kielcach w danym ASO powinno się dać (namiary na stronie klubowej).
Do Wawy też masz niedaleko... ;-)

Tak, ale w aso zapłacę jak za pełną wymianę softu - miałem nadzieję na "lokalny" warsztat czy też osobę prywatną która oczywiście również weźmie pieniążki za swoją usługę, ale nie takie jak ASO .....
Przy okazji - ile kosztuje końcówka tech'a do ROvera 75 i jakim softem się to robi - może sam coś zakombinuję ;)))
I gdzie można to kupić ;) - chyba że jest to pełna stacja diagnostyczna ... ale wątpię - w Audi A6 i VW Passat ze znajomym robimy to z laptopa ;)

piter34 - Sro Paź 17, 2007 13:20

argail napisał/a:
Tak, ale w aso zapłacę jak za pełną wymianę softu - miałem nadzieję na "lokalny" warsztat czy też osobę prywatną która oczywiście również weźmie pieniążki za swoją usługę, ale nie takie jak ASO .....

Nadzieja nie wystarczy... Niestety chcąc mieć dostęp do wszystkich możliwości konfiguracyjnych R75 musisz podpinać się TestBookiem.

argail napisał/a:
Przy okazji - ile kosztuje końcówka tech'a do ROvera 75 i jakim softem się to robi - może sam coś zakombinuję

Jaka końcówka? Jakiego Techa?

argail napisał/a:
chyba że jest to pełna stacja diagnostyczna ... ale wątpię

Jest to lapek z odpowiednim softem oraz zestawem wtyczek. przynajmniej ja mam taką wiedzę. Niech posiadacze T4 mnie ewentualnie oświecą.

argail - Sro Paź 17, 2007 13:32

piter34 napisał/a:


argail napisał/a:
Przy okazji - ile kosztuje końcówka tech'a do ROvera 75 i jakim softem się to robi - może sam coś zakombinuję

Jaka końcówka? Jakiego Techa?


Chodzi mi o końcówkę diagnostyczną wpinaną z jednej strony w slot w samochodzie a z drugiej w komputer - użyłem nazwy tech bo tak się to nazywa dla opli,vw,audi

piter34 - Sro Paź 17, 2007 13:35

Końcówka, czyli tak naprawdę wtyk do gniazda diagnostycznego to chyba standardowy EOBD (czy jakoś tak), identyczny jak w wielu innych samochodach. Problemem jest odpowiedni soft potrafiący komunikować się z kompem samochodu.
R75 można diagnozować popularnymi testerami, ale w ograniczonym zakresie (odczyt/kasowanie błędów, odczyt parametrów bieżących). Bajerów takich jak ustawienia świateł, testowanie elementów systemu, programowanie liczników, zmiana języka na zegarach, itp. niestety nie da się nimi ustawić.

Rowan - Sro Paź 17, 2007 14:29

Kielce odradzam, ja tam byłem to nawet podłączyć sie nie potrafili, a w końcu powiedzieli że jeszcze nigdy tego testbook'a nie używali bo nie mieli do czynienia z żadnym Roverem.
piter34 - Sro Paź 17, 2007 15:03

Rowan, wystawiłeś opinię na stronie klubowej?
przemo285 - Sro Paź 17, 2007 17:54

Z samym Testbookiem nie ma większych problemów ponieważ to jest jedno urządzenie compaktowe w całości czyli komputer i stacja dokująca do której wpinamy główny przewód a z niego różnymi innymi końcówkami podłączamy się do gniazda OBD w aucie w zależności co chcemy testować lub programować,i oczywiście odpowiedni SOFT dla tego urządzenia.Z T4 sprawa wygląda troszkę inaczej , jest to laptop również z odpowiednim SOFTEM dla T4 i dodatkowo (osobno)stacja dokująca do której podłączamy kolejno podobne przewody jak do Testbooka.Przewagą T4 jest prędkość i możliwość testowania wszystkich nowszych i najnowszych modeli Rovera i MG i Land Rovera
PHJOWI - Sro Paź 17, 2007 19:39

a ja sobie zrobiłem T4 w wersji stacjonarnej na kompie typu pc, i też gitara , ale najwarzniejsze jest soft który ciężko zdobyć chyba że ktoś jest pracownikiem ASO .... :)
argail - Sro Paź 17, 2007 20:04

PHJOWI napisał/a:
a ja sobie zrobiłem T4 w wersji stacjonarnej na kompie typu pc, i też gitara , ale najwarzniejsze jest soft który ciężko zdobyć chyba że ktoś jest pracownikiem ASO .... :)

Czy możesz podać nazwę tego programu ? ;)) Proszę ;)

PHJOWI - Sro Paź 17, 2007 20:21

MG ROVER T4 orginał rovera niedostępny dla zwykłych ludzi , musiałem zawrzeć umowę z pewną firmą i dostałem oprogramowanie do testera T4 gratis
przemo285 - Sro Paź 17, 2007 20:48

A jaki numer płyty masz softowej RDS 7.0?
PHJOWI - Sro Paź 17, 2007 20:50

na razie 5.06 ale czekam na 7.0
przemo285 - Czw Paź 18, 2007 17:54

Tylko uważaj na RDS 7.0 nie testuj nią Rovera lepiej bo się robi bałagan.Jak będziesz już miał 7.0 i potrzebował info to się odezwij
nixon75 - Sro Paź 24, 2007 17:17

Witam ja pytalem w Babicach powiedzieli ze nie mozna (czyzby brak umiejetnosci)
Oczywiscie mówie o włączeniu swiatel programowo

przemo285 - Sro Paź 24, 2007 17:50

Nie wierzę w Babicach są załapani chłopacy , a załączenie świateł w R75 to moment (coś nie tak)
nixon75 - Sro Paź 24, 2007 18:00

pytałem czy włączą mi i za ile powiedzieli ze tylko w tym po 2004 bo w starszych nie można
przemo285 - Sro Paź 24, 2007 18:03

Ale ktoś się zakręcił w tych Babicach albo był w zastępstwie
argail - Sro Paź 24, 2007 18:19

przemo285 napisał/a:
Ale ktoś się zakręcił w tych Babicach albo był w zastępstwie

Chyba w zastępstwie - dzwoniłem tam dziś i rozmówca też nie był mi w stanie udzielić szczegółowszych informacji, dopiero po chwili przyznał się że człowiek który się tym (komputerem) zajmuje jest na urlopie i będzie dopiero po 5.11 ;)