Zobacz temat - wybory
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - wybory

argail - Nie Paź 21, 2007 22:57
Temat postu: wybory
YES YES YES ;'))
44,2 ;))

portagen - Nie Paź 21, 2007 23:00

Cytat PiSu przy wygranej PO .. nieźle. :)
maciej - Nie Paź 21, 2007 23:37

:D

Byle tego nie zmarnowali na rozliczenia ostatnich 2 lat, tylko zabrali się szybko do pracy.
Pierwsze zadanie - poprawić budżet - bo premiera nie będzie już musiała chronić obstawa 10 BORowców w 4 BMW M5. :)

[ Dodano: Nie Paź 21, 2007 23:37 ]
portagen napisał/a:
Cytat PiSu przy wygranej PO .. nieźle.

Cytat z Marcinkiewicza, który już do PiSu nie należy. :)

AndrewS - Pon Paź 22, 2007 15:41

Gratulacje

ja tam juz czuje irlandzkie prądy :mrgreen:

w sumie ciesze sie ze wygrali, bo naprawde sporo obiecali :mrgreen:

maciej - Pon Paź 22, 2007 16:31

Mam tylko nadzieję, że prezydent opamięta się i nie będzie spełniał swoich zapowiedzi o wetowaniu ustaw, bo wobec wypowiedzi premiera nt. "frontu" i PiS w opozycji, takie wetowanie zmusi PO do współpracy z LiDem i to byłby dopiero wielki sukces PiS...
AndrewS - Pon Paź 22, 2007 21:01

maciej napisał/a:
takie wetowanie zmusi PO do współpracy z LiDem i to byłby dopiero wielki sukces PiS...


no to w takim razie PO zmusilo PiS do wspolpracy z LPR i Samoobrona :mrgreen:

maciej - Pon Paź 22, 2007 21:16

AndrewS napisał/a:
no to w takim razie PO zmusilo PiS do wspolpracy z LPR i Samoobrona

Troche inną sytuacją są rozmowy koalicyjne, które patrząc na zachowanie Jarka ostatnio nie mogły się powieść (i nie mówcie, że to wina Schetyny, bo jakoś teraz Jarek, gdy nie może dyktować warunków wogóle nie jest skory do rozmów koalicyjnych, a PO w poprzedniej kadencji było), a co innego jest destruktywne wetowanie wszystkiego przez prezydenta przy stabilnej większości parlamentarnej.

Senn - Wto Paź 23, 2007 10:10

Maciek nie probuj szukac usprawiedliwienia. Juz masz swiadomosc ze gowno z tej Irlandii wyjdzie? PO nie ma prezydenta, ale ma lepszego koalicjanta - przynajmniej z zalozenia. Prezydent bedzie wetowal to co uzna za stosowne. Na pewno nie dla wlasnego widzi mi sie. Jak beda chcieli obalic weto to niech uzywaja do tego LiD. PiS musial sie meczyc z oszolomami to niech PO tez sie pomeczy. Zobaczymy co beda mogli zwojowac nie majac wiekszosci. Dla mnie to powtorka z rozrywki. Wlasnie przeczytalem rozbieznosci miedzy PO, PSL i LiD. Nie ma bata - koalicja bedzie trudna.

Zegar tyka :!:

maciej - Wto Paź 23, 2007 10:52

Senn napisał/a:
Maciek nie probuj szukac usprawiedliwienia.

Nie szukam, nie szukam, to raczej Jarek szuka teraz usprawiedliwienia. :)
Senn napisał/a:
Juz masz swiadomosc ze gowno z tej Irlandii wyjdzie?

Nie, nie mam takiej świadomości. :)
Raczej ciągle wierzę, że wystarczy poprawić prawo, a resztę przedsiębiorczy Polacy załatwią sami. :)
Senn napisał/a:
Prezydent bedzie wetowal to co uzna za stosowne. Na pewno nie dla wlasnego widzi mi sie.

Bardzo na to liczę, ale patrząc na powyborcze wypowiedzi jego brata, to mam trochę wątpliwości - czas pokaże i mam nadzieję, że masz rację. :)
Senn napisał/a:
PiS musial sie meczyc z oszolomami to niech PO tez sie pomeczy.

Zrobił to moim zdaniem na własne życzenie.
Senn napisał/a:
Wlasnie przeczytalem rozbieznosci miedzy PO, PSL i LiD. Nie ma bata - koalicja bedzie trudna.

Każda koalicja jest trudna - gdyby nie było rozbieżności, to by się to nie nazywało koalicją, tylko byłaby to jedna partia, nie?

Tylko tym razem wicepremierem nie będzie człowiek skazany prawomocnym wyrokiem sądu, a to już coś w cywilizowanym kraju europejskim. Zwłaszcza pod rządami "Prawa i Sprawiedliwości"... ;)

morris - Wto Paź 23, 2007 12:42

Senn napisał/a:
Wlasnie przeczytalem rozbieznosci miedzy PO, PSL i LiD

Senn bez przesady z tym programem PSL, oni mają tylko jeden: utrzymać się na powierzchni i doczłapać do "stołków" jak sie da ( z czerwonymi, przez chwilę nawet był pomysł z PiS, a teraz liberałami).
Jak widzę uśmiechniętą mordkę Pawlaka to mnie szlag trafia. Przez dwa lata nic kompletnie nie robili (na wszelki wypadek nawet za bardzo nie krytykowali PiS, już nie mówię o jakiś merytorycznych sprawach) a teraz spijają śmietankę.

Senn - Wto Paź 23, 2007 14:07

Plan dla Tuska

Cytat:

Dzięki Łaskawco,

teraz do dzieła!!! Oto plan na najbliższy tydzień (pamiętaj, że masz już jeden dzień opóźnienia).

Poniedziałek

Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do
kraju.

Wtorek

Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.

Środa

Donald Tusk obniżył podatki --- od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą
1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia --- pielęgniarka
zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto. Nauczyciele
zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250. Zachodnie granice
Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec Francji i Irlandii by
podjąć pracę w polskich szpitalach.

Czwartek

W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie ---
UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy
zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie
transportowane mięso z Polski do Rosji.

Piątek

W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i
320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz --- nowa minister infrastruktury -
przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin

Sobota

Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto
wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko --- bez kozery - pińcet
tysięcy.

Niedziela

Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął.

PS
Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by
jabłka już nigdy nie drożały.


:mrgreen:

Dzenson - Sro Paź 24, 2007 14:32

Witam,

A teraz kolego Senn równie ochoczo podaj listę tego co jaruś pożytecznego dokonał przez te dwa lata. Nie chcę Cię martwić ale prędzej się w moim 214 zapali kontrolka rezerwy niż będzie można taką listę stworzyć. Pokazali, że potrafią tylko symulować skuteczne rządzenie krajem. Niestety. Nie głosowałem na PO ale życzę Donkowi dobrze bo suma sumarum lata mi koło tyłka kto uczyni nasz kraj normalnym a nasze życie lepszym. Jeśli się sprawdzą - znów wygrają. Jeśli nie - skończą jak kaczor. A pisanie kilka dni po wyborach, że zegar tyka i stawianie pytania gdzie te cuda jest tylko zwykłą złośliwością po przegranej. Należy dać im szanse choć jak podkreślam wcale mi nie jest po drodze z PO. Daleki jestem od podejścia do sprawy - "nie wygrali ci na których oddałem głos - to ci co wygrali są na pewno do bani".

Ludzie, trochę elastyczności i dystansu.

A ten wierszyk, lista czy jak to nazwać to nie jest czasem autorstwa niejakiego antka_emigranta? Chociaż on z capslock'a wszystko wali :cool:

maciej - Sro Paź 24, 2007 14:38

Dzenson napisał/a:
A teraz kolego Senn równie ochoczo podaj listę tego co jaruś pożytecznego dokonał przez te dwa lata

Prosimy o to od kilku tygodni - wyniki możesz przeczytać w wątku "Idą wybory" - moim zdaniem nie są zbyt imponujące...

Ale w końcu PO przeszkadzało i co biedny PiS z prezydentem i większością parlamentarną mógł zrobić... ;(

Dzenson - Sro Paź 24, 2007 14:41

maciej napisał/a:
Dzenson napisał/a:
A teraz kolego Senn równie ochoczo podaj listę tego co jaruś pożytecznego dokonał przez te dwa lata

Prosimy o to od kilku tygodni - wyniki możesz przeczytać w wątku "Idą wybory" - moim zdaniem nie są zbyt imponujące...

Ale w końcu PO przeszkadzało i co biedny PiS z prezydentem i większością parlamentarną mógł zrobić... ;(


:cool: - no nic nie mogli. Jeszcze z tymi frontami musieli walczyć... :wink:

maciej - Sro Paź 24, 2007 14:43

Dzenson napisał/a:
Jeszcze z tymi frontami musieli walczyć...

Dobrze, że z atmosferycznymi frontami nie musieli walczyć, bo wtedy to by dopiero mieli przewalone. ;)

Dzenson - Sro Paź 24, 2007 14:44

Z tymi frontami już raz zadarli...tak sie o deszcze modlili, że powódź przyszła. :cool:
maciej - Sro Paź 24, 2007 14:45

:rotfl:
piter34 - Sro Paź 24, 2007 23:05

Zastanawia mnie co wyborcy PiS myślą o postawieniu PO (i automatycznie wyborców PO) w jednym szeregu z mordercami ks. Popiełuszki? :shock:
...oczywiście przez Jarka.

Paul - Sro Paź 24, 2007 23:09

Skandal i granda !
Prezio nie raczy pogratulować zwycięstwa i każe Donaldowi za coś przepraszać :szok:
Jarek się spodziewa, że PO będzie kontynuować "program" PiSuaru :nie wierzę w taką głupotę: :rotfl:

Senn - Sro Paź 24, 2007 23:09

Dzenson, powiem Ci szczerze, ze szkoda pisac bo i tak to co dla mnie jest pozyteczne dla Ciebie moze byc nieistotne. Np. dla mnie pozytecznym bylo zlikwidowanie WSI, powolanie CBA, zniesienie podatku od darowizn, zmniejszenie oplat za uslugi notarialne, umozliwienie wykupu spoldzielczych mieszkan, obnizenie skladki rentowej. Kolejna obnizka zablokowana bedzie przez PO :) Pozytecznym bylo uderzenie w srodowiska lekarskie, ktore teraz moga obawiac sie prowokacji. Zreszta nie tylko srodowiska lekarskie, ale wszystkie grupy zawodowe. Stanowcza i suwerenna polityka zagraniczna. To w skrocie i na koniec deaktywacja SO i LPR :)
Wnioskuje ze z niektorymi aspektami bedziesz sie niezgadzal, ale nawet nie probuj mi wyjasniac dlaczego bo dla mnie sa to plusy rzadow PiS

Nie zrealizowali zapowiadanych 5kkm drog ekspresowych i tych przyslowiowych 3mln mieszkan na budowe ktorych w programie przeznaczali 8 lat. Niestety niektorzy domagali sie tego w dwa. Tego nie krytykujesez, a krytykujesz mnie ze bede wymagal od Tuska szybkiej realizacji jego zapowiedzi. Nie obnizyli tez progow podatkowych do planowanych 32 i 18 i potem 28 i 18, ale na to tez nie starczylo czasu.

Nie sprawdzily sie proroctwa ze bedzie katastrofa. Dolar po 5 zeta. Paliwo po 7 jak to krzyczeli politycy PO po ostatnich wyborach. Polska jest 3 w Europie, a 7 na swiecie krajem pod wzgledem inwestycji. Inflacja jest mala, a wzrost duzy. Nie ma afer korupcyjnych wsrod rzadzacych, a gdy pojawiaja sie watpliwosci potrafia pojechac po swoich. Mi to wystarczylo zeby na nich zaglosowac.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:13 ]
piter34 napisał/a:
Zastanawia mnie co wyborcy PiS myślą o postawieniu PO (i automatycznie wyborców PO) w jednym szeregu z mordercami ks. Popiełuszki? :shock:
...oczywiście przez Jarka.


Nie rozumiesz slow mowionych? Prezio powiedzial. Mielismy afront medialny poczawszy od Faktow i mitow w ktorych pracowal Piotrowski, po wiekszosc mediow i politykow PO. Nie jest to cytat, ale tak to zapamietalem.

Czy to jest porownanie wyborcow PO do mordercow ksiedza?

Paul - Sro Paź 24, 2007 23:15

Senn napisał/a:
Kolejna obnizka zablokowana bedzie przez PO

Jasnowidz?
Senn napisał/a:
bylo zlikwidowanie WSI

A w jaki sposób?! Pozbawienie wojska osłony wywiadowczej to trąci zdradą zwyczajną :(
Senn napisał/a:
Pozytecznym bylo uderzenie w srodowiska lekarskie, ktore teraz moga obawiac sie prowokacji.

Jaaaaaasne, lekarze umierają ze strachu, pacjenci w kolejkach, rodziny nie zgadzają się oddawać organów do przeszczepów...... Nie ma co, pełen sukces :twisted:

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:18 ]
Senn napisał/a:
Czy to jest porownanie wyborcow PO do mordercow ksiedza?

Nie wprost, ale jest.
Dzisiaj jeszcze do pieca dorzucał, sugerując, że Lechu będzie bruździł - "Pan tusk przypomni sobie, że jest prezydent".

piter34 - Sro Paź 24, 2007 23:19

Senn napisał/a:
Nie rozumiesz slow mowionych?

Kwestia rozumienia jest pochodną interpretacji. Ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

Senn napisał/a:
Prezio powiedzial. Mielismy afront medialny poczawszy od Faktow i mitow w ktorych pracowal Piotrowski, po wiekszosc mediow i politykow PO. Nie jest to cytat, ale tak to zapamietalem.

Powiedział: "Nie daliśmy rade potężnemu frontowi, który się rozciągał od faktów i mitów, pisma które zatrudniało kiedyś Grzegorza Piotrowskiego, mordercę księdza Popiełuszki... aż po Gazetę Wyborczą, różne telewizje, Platformę Obywatelską, LiD i tak dalej, tak dalej..."

Senn napisał/a:
Czy to jest porownanie wyborcow PO do mordercow ksiedza?

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:20 ]
Senn napisał/a:
zmniejszenie oplat za uslugi notarialne

To trochę nieudolnie wyszło, bo notariusze sobie z tym poradzili (ale zamysł popieram).

Senn - Sro Paź 24, 2007 23:21

Paul napisał/a:

Jasnowidz?


Jak sie nie czyta wiadomosci to sie nie jest jasnowidzem :)

Cytat:
A w jaki sposób?! Pozbawienie wojska osłony wywiadowczej to trąci zdradą zwyczajną :(


No tak - lepiej miec w szeregach obcy wywiad. Jakos nie widze zeby nasze wojsko mialo problem z oslona wywiadowcza. Masz na to jakis dowod?

Cytat:

Jaaaaaasne, lekarze umierają ze strachu, pacjenci w kolejkach, rodziny nie zgadzają się oddawać organów do przeszczepów...... Nie ma co, pełen sukces :twisted:


Owszem - boja sie. Sprobuj dac lapowke policjantowi np. Co ma przeszczep do lapowki? Za duzo GW czytasz Paul :)

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:23 ]
piter34 napisał/a:

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/


Dla mnie jak widac nie.

Paul - Sro Paź 24, 2007 23:33

Senn napisał/a:
Masz na to jakis dowod?

No, jeszcze tylko brakuje, żeby wszyskie szczegóły publikowali :P
Nie urodziłem się wczoraj, wiem jak działa wojsko i nikt nie musi mi rysować, żebym zrozumiał, że podczas działań (zwłaszcza na obcym, wrogim terytorium) jakiegolwiek reorganizacje (hehe) tajnych służb są zwyczajną dywersją, żeby nie użyć mocniejszego określenia.
Agenci obcych wywiadów? :szok: Skazano kogoś już za szpiegostwo?
Zresztą, nawet, gdyby tak było, to można to było inaczej załatwić (kontrolować, wykorzystać itd.) zamiast robić z tego cyrk "pod publiczkę" pod przewodnictwem naczelnego paranoika IV RP. Już w sądach pozwy na niego czekają - ciekawe, kto będzie prędzej skazany, on, czy ci rzekomi agenci?

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:36 ]
Senn napisał/a:
Za duzo GW czytasz Paul

Akurat nie bardzo :P
Przecież nawet TVPis o tym mówiła i Wprost i Rzeczpospolita... Oni też są wrodzy PiSowi ?? :szok:

thef - Sro Paź 24, 2007 23:37

Senn napisał/a:
piter34 napisał/a:

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/


Dla mnie jak widac nie.
Ręce opadają.. Czy Ty, Seen, nie widzisz ani cienia hipokryzji w panu J.K? Dziś publicznie poucza Tuska, że ma przeprosić jego braciszka, a w niedzielę ustawił PO w jednym szeregu z mordercą. Ciągle się w ten sposób zachowuje, obraża naokoło wszystkich swoich oponentów i wmawia gawiedzi, że to PO obraża PiS. Ty słowa J.K. na temat frontu, który powstał przeciwko PiS w tych wyborach uważasz za nieobraźliwe i dopuszczalne. Zaczynam rozumieć skąd fascynacja PiSem.
Paul - Sro Paź 24, 2007 23:39

Senn napisał/a:
Dla mnie jak widac nie.

Nic dziwnego - jako wyborcy (jak myślę) PiSu Ciebie to nie dotyczy :P

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:42 ]
Senn napisał/a:
Co ma przeszczep do lapowki?

Przypomnij sobie łaskawie sprawę doktora G. i nagonkę uups, przepraszam, obektywną, popartą niezbitymi dowodam i wyrokami sądowymi, inforamcję min. Z. na ten temat.

Senn - Sro Paź 24, 2007 23:44

Chcialbym zauwazyc ze za likwidacja WSI bylo 375 polsow 48 przeciw. Czyzby PO stanowilo te 48? Wydaje mi sie ze nie. To po pierwsze. Po drugie mozesz przeczytac sobie raport o likwidacji.

Tutaj jest ocena tego posuniecia.
Cytat:

Komentarze ze strony publicystów zagranicznych były podzielone. Media rosyjskie ironizowały na temat ujawnienia szczegółów agentury. Część mediów i analityków zachodnich uznały Raport za pozytywny krok ze względu na oczyszczenie polskich struktur wojskowych z rosyjskiej agentury i zwiększenia ich wiarygodności względem do NATO oraz "wynik działania procedur demokratycznych"

Część komentatorów zauważyła, że struktura WSI była i tak całkowicie transparentna dla służb rosyjskich dzięki zależności w latach 80. i finalnemu raportowi gen. Buły w 1989 roku, więc ujawnienie agentury nie było sprzeczne z interesem polskim, a co najwyżej z rosyjskim.


[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:47 ]
Paul napisał/a:
Senn napisał/a:
Dla mnie jak widac nie.

Nic dziwnego - jako wyborcy (jak myślę) PiSu Ciebie to nie dotyczy :P

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:42 ]
Senn napisał/a:
Co ma przeszczep do lapowki?

Przypomnij sobie łaskawie sprawę doktora G. i nagonkę uups, przepraszam, obektywną, popartą niezbitymi dowodam i wyrokami sądowymi, inforamcję min. Z. na ten temat.


Rozumiem ze bronisz tego czlowieka. Gratuluje :roll: Prokurator nie powiedzial ostatniego slowa, ale dyskusja na ten temat juz byla prowadzona w watku "ida wybory" i nie mam zamiaru do tego wracac.

Paul - Sro Paź 24, 2007 23:51

Senn napisał/a:
za likwidacja WSI bylo 375 polsow 48 przeciw

Czyżby w ustawie było zapisane, że Macierewicz ma publikować nazwiska bez dowodów?
Cel może był OK ale jego wykonanie fatalne, szkodliwe, a pewnie okaże się w końcu, w pewnym stopniu przynajmniej, przestępstwem.

Ciekawe skąd ten cytat z oceną likwidacji, bo nie napisałeś? Wg mnie jest co najmniej dziwna.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:55 ]
Senn napisał/a:
Rozumiem ze bronisz tego czlowieka. Gratuluje

Jestem jak najdalszy od obrony. Nie znam faceta i nie wiem, co robił.
Bulwersuje mnie sposób prowadzenia tej sprawy przez Z. (bo bezsprzecznie to było ręczne sterowanie) i wykorzystywanie jej do celów propagandowych.
Co do winy się nie wypowiadam, bo uważam, w przeciwieństwie do 'ministra sprawiedliwości' (nomen omen), że od tego jest sąd i TYLKO sąd.

Senn - Sro Paź 24, 2007 23:57

Richard Edgar Pipes - amerykański historyk, sowietolog, specjalista historii Rosji, doradca prezydenta USA Ronalda Reagana ds. Rosji i Europy Środkowej.

Strategic Forecasting, Inc. – prywatna agencja wywiadu, założona w 1966 w Austin w stanie Teksas przez Georga Friedmana. Nazywana niekiedy cieniem CIA

Dzenson - Czw Paź 25, 2007 00:03

Drogi kolego Senn,

Cieszę się , że wymieniłeś aspekty które uważasz za sukcesy rządów PiS lecz czy aby nie były to spektakularne, zamaszyste gesty nie pociągające za sobą długofalowych zmian?
Bo tak: WSI - temat mi zupełnie obcy więc się nie wypowiadam ( lecz umoczenie w to Macierewicza już nie wróżyło nic dobrego)
CBA - założenie słuszne, z korupcją należy walczyć - tylko czy aby pełniło swoje zadanie? Publiczny lincz jednego kardiochirurga uważasz że powstrzyma "branie"? Pomijam, że "twarde" dowody Pana Ziobry okazały się tyle warte co plomba boksera wypluta po pierwszym starciu.
Zniesienie podatku od darowizn - a któż tak tego sie domagał?
Zmniejszenie opłat za usługi notarialne - znów - założenie słuszne - skutek marny.
Wykup mieszkań - pomyśl, jakbyś się czuł gdybyś Ty wywalił na mieszkanie kilkadziesiąt tysięcy a sąsiad parę złotych? Stałbyś się frajerem w jego oczach...No ale to już wyborami pachniało więc należało działać.
"Stanowcza i suwerenna polityka zagraniczna" - to aż musiałem ująć w cudzysłowie aby nikt mnie nie posądził o te słowa. Ułańska fantazja Kaczyńskich, umieranie za pierwiastki i umowy których nie ma to chyba zbyt mało aby można w ogóle mówić o polityce zagranicznej...
Co do mieszkań - każdy rozumny człowiek wiedział, że to kiełbasa wyborcza i nie ma nawet co komentować. Tylko nie dodali przed wyborami, że to plan na dwie kadencje:)
O drogach nie wspomnę choć fakt, w dwa lata nie da się wszystkiego zrobić.

Tak, ja to krytykuje. Mnie jako zwykłemu obywatelowi te rządy nie przyniosły nic pozytywnego. Oprócz codziennych zawirowań od których już się rzygać chciało. Dla mnie bardzo ważna jest przyszłość a nie ciągłe babranie się w teczkach i przeszłości. I można iść do przodu nie patrząc za siebie.

Nie krytykuje Tuska bo nawet jeszcze nie ma rządu. Z Kaczką było tak samo. Nie wsiadłem na nich po kilku dniach tylko czekałem do następnych wyborów bo wtedy jest czas na ocenę i podsumowanie.

Na koniec ku Twojemu pewnie zaskoczeniu dodam, że wielu ludzi z PiS to ludzie mądrzy i fachowcy. Problem tylko tego rządu polegał na tym, że Kaczyński szukał ludzi "miernych ale wiernych". I przez to właśnie poniósł zasłużoną klęskę.

Dlatego daję teraz kolejną szansę, tym razem Donkowi. Co z tego wyjdzie - nie wiem tak samo jak dwa lata temu nie wiedziałem. Oby było mniej show a więcej wymiernych działań.

Nie wyborca PO ani PiS :cool:

Pozdrawiam wszystkich.

p.s Z ostatniej chwili "Fotyga: nie pozwolę PO zniszczyć mojej ciężkiej pracy"

i tu umieszczę cytat kolegi Senn "Nie sprawdzily sie proroctwa ze bedzie katastrofa. Dolar po 5 zeta. Paliwo po 7 jak to krzyczeli politycy PO po ostatnich wyborach."

To jak to jest Panie Kolego?:) PO straszy a PiS ostrzega? :wink:

maniaq - Czw Paź 25, 2007 00:18

senn ---> przed poprzednimi wyborami myslalem jak wielu ze bedzie po - pis i cos beda dzialac wspolnymi silami. jednak okazalo sie ze PiS widzi wszedzie wrogow. Kilka procent przewagi nei usprawiedliwialo checi zrobienia z PO przystawki. wiele szumnych zapowiedzi , z ktorych pozostal ... szum :( zmiast stabilizacji i spokoju dostalismy cos odwrotnego. co z tych "sukcesow" jakei wynmieniles odbija soe tak naprawde na rozwoju kraju w skali makro >? bo dla meni to sa sprawy mniej wazne niz budzet, podatki.

ciagle nie potrafisz zrozumiec jednego. wszyscy mowia, ze nalezy karac korupcje i jak doktor g. bral to nalezy mu sie za to sad i wyrok. ale pomowienia o smierc , publiczne wydawanie wyrokow przez Zorro to kladzie cien i pozostawia niesmak dla ludzi myslacych szerzej, bo chyba nie chcialbys, by tobie przed procesem publicznie wymierzono wyrok - "zaocznie" . psychoza odbila sie na ilosci zabiegow itp. i nie mowie to z gw tylko od lekarzy. mozesz to posprawdzac . gdzies na pewno takie dane sa publikowane.

Senn - Czw Paź 25, 2007 00:34

Dzenson napisał/a:

CBA - założenie słuszne, z korupcją należy walczyć - tylko czy aby pełniło swoje zadanie?


Funkcjonariusze CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia łapówki Janusza B., Kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Żądał dla siebie 1/12 wartości kontraktu na usługi porządkowe na terenie uczelni. To kolejny już kanclerz wyższej uczelni zatrzymany tuż po kontrolowanym wręczeniu łapówki.

Funkcjonariusze lubelskiej Delegatury CBA zatrzymali dzisiaj Mariana Cz., pracownika wydziału architektury Urzędu Miasta w Lublinie. Żądał łapówki za odbiór inwestycji budowlanej. Sprawa jest rozwojowa.

Janusz J. i Jan Z., szefowie gorzowskiej spółki kupieckiej zostali zatrzymani przez agentów CBA z poznańskiej delegatury na gorącym uczynku wzięcia prawie 200 tys. zł łapówki. Od tej kwoty uzależnili wypłatę kilku milionów złotych należności za wykonane prace budowlane. Wcześniej wzięli 400 tys. zł za sam wybór wykonawcy hali.

Sylwester Z. właściciel agencji ochrony „Zubrzycki” i Dariusz K., trener Lechii Gdańsk zatrzymani za korupcję. Za 300 tys. zł załatwili ustawienie przetargu o wartości 10 milionów zł.

189 tys. zł - Bogusław W., kanclerz warszawskiego AWF-u; 50 tys. zł - Kazimierz S., kierownik pływalni; 316 tys. - Dariusz K., były dyrektor w oddziale Poczty Polskiej; 60 tys. zł - Paweł S., dyrektor jednego z warszawskich OSiR-ów: to kwoty łapówek i kolejni zatrzymani przez agentów CBA organizatorzy korupcyjnych procederów. Dwaj pierwsi wpadli „na gorąco”

Ćwierć miliona zł warte było dla burmistrza Helu i posłanki na Sejm ustawienie przetargu na nieruchomość, której wartość szacuje się na kilkadziesiąt milionów zł. Oboje wpadli w momencie przyjmowania łapówki.


Cytat:

Zniesienie podatku od darowizn - a któż tak tego sie domagał?


No w moim mniemaniu dotyczy to kazdego z nas.

Cytat:

Zmniejszenie opłat za usługi notarialne - znów - założenie słuszne - skutek marny.


Nie znam skutkow. Mam nadzieje ze zaplace duzo mniej niz przed wprowadzeniem tej nowelizacji

Cytat:

Wykup mieszkań - pomyśl, jakbyś się czuł gdybyś Ty wywalił na mieszkanie kilkadziesiąt tysięcy a sąsiad parę złotych? Stałbyś się frajerem w jego oczach...No ale to już wyborami pachniało więc należało działać.


Tak sie sklada ze kupilem mieszkanie w Warszawie za kilkadziesiat tysiecy, a posuniecie PiS popieram bo znam sprawe i powody dlaczego spoldzielnie uniemozliwialy wykup mieszkan. Sa tez osoby ktore tego nie moga zrobic.

Cytat:

"Stanowcza i suwerenna polityka zagraniczna" - to aż musiałem ująć w cudzysłowie aby nikt mnie nie posądził o te słowa. Ułańska fantazja Kaczyńskich, umieranie za pierwiastki


Jakie umieranie? Osiagnieto cel i juz po klopocie. Najlepiej lizac zad, zeby o nas dobrze pisano w lewicowych mediach zachodu.

Cytat:

Co do mieszkań - każdy rozumny człowiek wiedział, że to kiełbasa wyborcza i nie ma nawet co komentować. Tylko nie dodali przed wyborami, że to plan na dwie kadencje:)
O drogach nie wspomnę choć fakt, w dwa lata nie da się wszystkiego zrobić.


Czytales program wyborczy PiS z 2005 roku? Chyba nie bo tam jest mowa o 2 kadencjach.


Ja uwazam ze nie da sie zbudowac przyszlosci jezeli w kraju beda rzadzic, czy tez beda miec wplyw ludzie ktorzy jeszcze do niedawna sluzyli innym i na szkode panstwa polskiego.

Ja po dwoch latach pozytywnie oceniam rzady PiS, ale mam tez zastrzezenia. Nie zmienia to faktu ze wierze im bardzij niz PO. Nie mam wyjscia i musze czekac na mozliwosc oceny rzadow PO.

Zapytam jeszcze? Byles na wyborach?

Dzenson - Czw Paź 25, 2007 00:39

Czy ja byłem na wyborach?
Tak byłem. Nie rozumiem zupełnie istoty tego pytania....
Dodam, biorę udział w każdych wyborach co uważam za obywatelski obowiązek i zdrowe podejście do spraw dotyczących mojego kraju.

Senn - Czw Paź 25, 2007 07:17

No to ciesze sie. Podchodzisz do sprawy tak jak ja. Wczesniej napisales ze nie jestes wyborca ani PiS, ani PO. Stad wnioskowalem, ze mogles nie byc na wyborach. Wtedy tez nie mialbym ochoty z Toba dyskutowac.
piter34 - Czw Paź 25, 2007 09:52

Senn napisał/a:
piter34 napisał/a:
Cytat:
Zmniejszenie opłat za usługi notarialne - znów - założenie słuszne - skutek marny.

Nie znam skutkow. Mam nadzieje ze zaplace duzo mniej niz przed wprowadzeniem tej nowelizacji

Nie znasz skutków??? ...a piszesz, że to zasługa.
Masz "nadzieję", a nie znasz skutków??? :lol:
Senn, weź Ty trzeźwym okiem przeczytaj to co piszesz, bo to jest masło maślane, wysuwanie tez, o których niekiedy masz mgliste pojęcie... :/

Senn napisał/a:
piter34 napisał/a:

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/

Dla mnie jak widac nie.

Tę odpowiedź Twoją mogę nazwać "żałosną", jednostronną i maksymalnie subiektywną.
Dla Ciebie nie byłoby obraźliwe postawienie w jednym szeregu obok mordercy ks. Popiełuszki??? :roll:
A może jednak w tym co piszesz jest sens i miałeś na myśli coś innego? Może się przejęzyczyłeś...?

Ja bym bez wahania skarcił polityka PO za jakieś obraźliwe wypowiedzi w stosunku do wyborców albo członków partii będącej w opozycji. Niesiołowski przegina, Bartoszewski też przegiął. Ja nie boję się tego stwierdzić. Widać dla wyborcy PiS uczynienie tego samego w stosunku do swojego politycznego "bożyszcza" jest to nie do pomyślenia...

maciej - Czw Paź 25, 2007 10:55

Senn napisał/a:
zniesienie podatku od darowizn

Nie zniesienie, tylko zwolnienie, a to olbrzymia różnica, z której chyba znów nie zdajesz sobie sprawy i nie zadałeś sobie trudu sprawdzić.

Nie wiem, czy wiesz, że jeśli jesteś już żonaty, to zwolnienie Cię nie obejmuje.
Nie obejmuje np. żony AndrewS'a, żeby znaleźć przykład z "Twojego podwórka", który dotyka Ciebie lub Tobie bliskich, żebyś nie mógł powiedzieć, że Cię to nie dotyczy.

Żeby nie być gołosłownym to:
- w zwolnieniu jest (art. 4a):
"małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę"
- a w grupie I (art. 14), która określa ogólne zasady:
"małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo,
ojczyma, macochę i teściów"

Efekt: żona mojego kolegi nie może dostać darowizny bez podatku od swojego ojca, bo ma z nim współnotę majątkową, a definicja jest taka, że zięciowi już się nie należy zwolnienie z podatku - dokładnie to zapłacą połowę podatku, bo ona jest zwolniona, a on nie.
Chodzi chyba o mieszkanie, więc kwota jest spora - pozostaje rozwód albo rozdzielność majątkowa...

Kolejny bubel prawny PiS?

Źródło - strona MF, tekst jednolity Ustawy, stan na dzień 1 stycznia 2007: http://www.mf.gov.pl/inde...wysw=2&sub=sub1

Senn napisał/a:
zlikwidowanie WSI

Cały czas piszesz, że oceniasz po efektach i wpływie na Twoje życie.
Jak to wpłynęło pozytywnie na Twoje życie oprócz tego, że usłyszałeś kilka szumnych wypowiedzi polityków PiSu?
Senn napisał/a:
Stanowcza i suwerenna polityka zagraniczna

Np. kompromitacja Polski z pierwotną decyzją nie wpuszczenia obserwatorów OBWE stawiającą nas w jednym rzędzie z Białorusią i Kazachstanem, podczas gdy USA i Francja nie widzą zagrożenia swojej suwerenności, bo obecność obserwatorów to właśnie dowód, że nic złego się nie dzieje - co ostatecznie w Polsce zostało pokazane idealnie - oprócz działania TVP kontrolowanego przez KRRiRT (3 członków z ramienia PiS, po jednym SO i LPR), która została oceniona jako stronnicza, nie wykazano żadnych błędów i wrecz Polska została pochwalona.

Ale niesmak pozostał...
Senn napisał/a:
To w skrocie i na koniec deaktywacja SO i LPR

:rotfl:

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 11:23 ]
Senn napisał/a:
Ja uwazam ze nie da sie zbudowac przyszlosci jezeli w kraju beda rzadzic, czy tez beda miec wplyw ludzie ktorzy jeszcze do niedawna sluzyli innym i na szkode panstwa polskiego.

A tak bliżej o tych którzy "jeszcze do niedawna sluzyli innym i na szkode panstwa polskiego"?

Możesz ich wymienić, czy tylko wiesz, bo Jarek o NICH mówił w przemówieniach?

No chyba, że mówisz o ludziach PiSu, którzy znaleźli schronienie i ciepłe posadki pod skrzydłami Lecha i Jarka, bo przecież w PiSie nikt nie będzie szukał "komuchów"?

Wtedy zgadzam się z Tobą w 100%. ;)

Ale domyślam się, że nie o to Ci chodziło.

Senn - Czw Paź 25, 2007 12:29

maciej napisał/a:
Senn napisał/a:
zniesienie podatku od darowizn

Nie zniesienie, tylko zwolnienie,

Ale nie wiem, czy wiesz, że jeśli jesteś już żonaty, to zwolnienie Cię nie obejmuje.Kolejny bubel prawny PiS?


Hehe, nawet w dobrych posunieciach potrafisz doszukac sie wad. Owszem moze tak jest, ale np. kawaler juz bedzie w 100% zadowolony. Dla Ciebie to zla ustawa. OK. Ja bede sie cieszyl i z 50% jak bede mial okazje cos dostac od rodzicow.

Cytat:

Cały czas piszesz, że oceniasz po efektach i wpływie na Twoje życie.
Jak to wpłynęło pozytywnie na Twoje życie oprócz tego, że usłyszałeś kilka szumnych wypowiedzi polityków PiSu?


Bezposrednio w zaden. Mam swiadomosc ze ma to znaczenie dla Polski w odniesieniu do jej suwerennosci. Nie oczekuje jakis korzysci prywatnych.

Cytat:

Np. kompromitacja Polski z pierwotną decyzją nie wpuszczenia obserwatorów OBWE stawiającą nas w jednym rzędzie z Białorusią i Kazachstanem


Doskonale wiesz skad sie wzielo oburzenie. Jak nie to Ci przypomne ze niejaki Vaclav probuje uczyc nas demokracji i stwierdzil ze do Polski powinni przyjechac obserwatorzy OBWE bo demokracja w Polsce jest zagrożona i jest to w interesie polskich obywateli. zapewne chlopak za duzo rozmawial z Geremkiem, Olkiem, Lechem W. itp. To oni przedstawiaja nas w takim swietle za granica i potem rzeczywiscie trudno sie dziwic takim zagrywkom. Jak sam stwierdziles nie mamy powodu zeby sie obawiac obserwatorow.
Zreszta sa powazniejsze rzeczy w polityce zagranicznej niz podany przez Ciebie przyklad.


Cytat:

A tak bliżej o tych którzy "jeszcze do niedawna sluzyli innym i na szkode panstwa polskiego"?


Nazwisk Ci nie podam bo po co mam miec problemy :) Jak nie potrafisz wnioskowac z historii to Twoj problem.

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 12:44 ]
piter34 napisał/a:

Nie znasz skutków??? ...a piszesz, że to zasługa.
Masz "nadzieję", a nie znasz skutków??? :lol:
Senn, weź Ty trzeźwym okiem przeczytaj to co piszesz, bo to jest masło maślane, wysuwanie tez, o których niekiedy masz mgliste pojęcie... :/


Swoja wiedze opieram na tym artykule-> http://prawoity.pl/wiadom...ialnej-prokjekt

Sorry, ale nie mam w zwyczaju sprawdzac czy kazda ustawa wchodzaca w zycie jest skuteczna i w jaki sposob jest omijana. Moze mnie oswiecisz?
Skutecznosc ustawy sprawdze w listopadzie lub grudniu.
Poza tym notariusza mozesz sobie wybrac i w czasach konkurencji na rynku Ci dzialajacy przeciw klientowi czyli stosujac machlojki straca w koncu klientow. Ci uczciwi zyskaja duzo wiecej. Nie sadzisz?

Senn napisał/a:
piter34 napisał/a:

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/

Dla mnie jak widac nie.

Tę odpowiedź Twoją mogę nazwać "żałosną"[/quote]

Trudno - ja nie widze tam porównania wyborców do morderców. Aha - Jaro nie jest moim bożyszczem. Za to Tusk i ekipa wznoszona jest tutaj pod niebiosa. :)

Cytat:
Niesiołowski przegina, Bartoszewski też przegiął. Ja nie boję się tego stwierdzić.


A to jakas nowina :)

maciej - Czw Paź 25, 2007 13:36

Senn napisał/a:
Dla Ciebie to zla ustawa. OK.

Dla mnie to kolejny bubel, bo zamiast użyć istniejącego już zapisu i rozwiązać problem do końca, to wypłodzili kolejne miejsce na interpretację i pole do działania urzędników skarbowych. :(
Piszę o kolejnym braku kompetencji, wyobraźni lub sposobie na utrudnienie zwykłemu Polakowi życia zaprezentowanemu przez PiS. :(
Senn napisał/a:
Ja bede sie cieszyl i z 50% jak bede mial okazje cos dostac od rodzicow.

Czyli znów zakładasz, że w Twojej sytuacji Cię to nie obchodzi, bo nic nie dostaniesz od rodziców.
Kolejny przykład ograniczenia do "własnego podwórka" - interesuje mnie tylko to co mnie dotyczy, nie spodziewam się nic dostać od rodziców, to co mnie obchodzi podatek od darowizn.
Gratuluje społecznego podejścia.
Senn napisał/a:
Jak nie to Ci przypomne ze niejaki Vaclav probuje uczyc nas demokracji i stwierdzil ze do Polski powinni przyjechac obserwatorzy OBWE bo demokracja w Polsce jest zagrożona i jest to w interesie polskich obywateli.

Havel mówił to jako osoba prywatna, a akcja OBWE jest europejskim standardem - sprawdź listę państw, w których ostatnio byli obserwatorzy OBWE.
Jeśli tego nie rozróżniasz to znów dajesz dowód jak bardzo dałeś się omotać propagandzie PiS.
Wydaje się niestety, że pani Fotyga też tego nie zrozumiała, a jak jej ktoś wytłumaczył, to się rakiem wycofała.
Bo czy podała choć cytat z pierwszej noty OBWE, która ją tak wzburzyła?
Ja nic takiego nie słyszałem/czytałem, więc mogę domniemać, że w pierwszej nocie nie było nic oburzającego, tylko pani Fotyga NIE ROZUMIAŁA działania OBWE.
Potem ktoś jej to wytłumaczył, a żeby polski rząd nie stracił twarzy do końca OBWE wysłała drugą notę.
Doskonały przykład kompetencji... :(
Senn napisał/a:
Zreszta sa powazniejsze rzeczy w polityce zagranicznej niz podany przez Ciebie przyklad.

Tak, ale ośmieszając się w ten sposób tych ważniejszych i tak nie załatwimy... :(
Senn napisał/a:
Nazwisk Ci nie podam bo po co mam miec problemy

Czyli znów ogólnik na konkretne argumenty o życiorysach działaczy PiS.
http://www.koniecpisu.org...w&id=1&Itemid=3

Po prostu nie masz żadnych konkretów oprócz przemówień polityków PiSu. :(

Przykre. :(
Senn napisał/a:
Jak nie potrafisz wnioskowac z historii to Twoj problem.

Tak się składa, że mam niejakie pojęcie o historii i nie wiem jak minister Ziobro może twierdzić, że człowiek, który tuż po stanie wojennym awansował na przewodniczącego wydziału sądu, który sądził sprawy polityczne, nadaje się teraz na sędziego Sądu Najwyższego lub Prokuratora Krajowego.
Z tego co wiem z historii to w tamtym okresie w sądownictwie nie awansowało się za "szczególną bezstronność". :)

A oto ostatni wielki sukces CBA:
http://www.tvn24.pl/-1,1526087,wiadomosc.html
a szczególnie podoba mi się umożliwienie spotkania z adwokatem dopiero po tygodniu...

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 13:49 ]
Senn napisał/a:
Aha - Jaro nie jest moim bożyszczem. Za to Tusk i ekipa wznoszona jest tutaj pod niebiosa.

Gdzie coś takiego wyczytałeś?

Senn - Czw Paź 25, 2007 13:51

Trudno sie z Toba dyskutuje bo przekrecasz moje slowa i przede wszystkim zle je interpretujesz. Dla Ciebie obnizenie oplat to utrudnienie zycia obywatelom. Brawo. Przeczytales artukul ktory podalem jako zrodlo informacji? Napisalem tez ze w razie gdybym dostal - czy to znaczy ze mnie nie dotyczy? Przeciez codziennie nie bede mial prezentow. Dla mnie EOT. Do zobaczenia za dwa lata w tym temacie, chyba ze Twoi idole, ktorzy, uzywajac Twoich slow Ciebie "omotali", dadza mi pretekst do wczesniejszych uwag.
maciej - Czw Paź 25, 2007 14:07

Senn napisał/a:
Dla Ciebie obnizenie oplat to utrudnienie zycia obywatelom.

Na samym początku, w wątku "Idą wybory" napisałem, że to jedna z rzeczy, które się PiSowi udały.
Tylko tak, jak już napisałem to obniżenie daje nowe pole dla rozrostu biurokracji i błędów urzędników skarbowych, bo w tej samej ustawie wprowadzono dwa podziały tych samych ludzi w zależności od typu darowizny itp. - dla mnie bubel legislacyjny i dowód na niekompetencję urzędników PiS - "chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle". :(
Senn napisał/a:
Napisalem tez ze w razie gdybym dostal - czy to znaczy ze mnie nie dotyczy?

Ok, masz rację, dokonałem nadinterpretacji, ale czy Ty nie robisz tego samego kiedy twierdzisz, że dla mnie "obnizenie oplat to utrudnienie zycia obywatelom" - nic takiego nie napisałem - napisałem tylko, że jest to bubel pod względem prawnym, bo jeśli chcesz wykorzystać w pełni takie zwolnienie, to się powinienneś rozwieść albo załatwić rozdzielność majątkową - myślę, że nie taki był cel piszących ten przepis, tylko im nie wyszło. :(

Będą zupełnie złośliwym napiszę tak: "Cudowne przedłużenie polityki prorodzinnej, która nie pozwala zrobić darowizny bez podatku rodzinie, ale pozwala na zrobienie takiej darowizny kawalerowi."

Rozumiesz o co mi chodzi?

Jeszcze raz podkreślę - to jak z CBA - fajnie, że zabrali się za uporządkowanie, ale zrobili to wadliwie. :(

Czekam na te nazwiska "szkodników państwa polskiego" - mogą być na priva, jeśli boisz się "problemów".

Dzenson - Czw Paź 25, 2007 14:21

Senn napisał/a:
Trudno sie z Toba dyskutuje bo przekrecasz moje slowa i przede wszystkim zle je interpretujesz. Dla Ciebie obnizenie oplat to utrudnienie zycia obywatelom. Brawo. Przeczytales artukul ktory podalem jako zrodlo informacji? Napisalem tez ze w razie gdybym dostal - czy to znaczy ze mnie nie dotyczy? Przeciez codziennie nie bede mial prezentow. Dla mnie EOT. Do zobaczenia za dwa lata w tym temacie, chyba ze Twoi idole, ktorzy, uzywajac Twoich slow Ciebie "omotali", dadza mi pretekst do wczesniejszych uwag.



Za dwa lata? Ponoć to PO straszyło dolarem za 5 zeta i paliwem po 7 zeta. A kolega co, straszy czy ostrzega?

Senn - Czw Paź 25, 2007 14:23

Maciek, tym postem sprowokowales mnie do napisania kolejnego przed uplywem dwoch lat :)

Wreszcie widze ze potrafisz konstruktywnie krytykowac. Tez widze bledy, ale proby tez potrafie docenic. Dlatego tez nalezy poprawiac to co zostalo zle skonstruowane. Denerwuje mnie jednak ze wszystkie dokonania obecnego rzadu sa masowo krytykowane.
Maciek a jak oceniasz zapowiedz zniesienia mundurkow szkolnych?

Nazwisk Ci nie podam, ale nie trzeba sie wysilic zeby wychwycic osoby stojace u wladzy za czasow PRL. Wliczam rowniez tych ktorzy sa obecnie w kregach PiS. Bardzo mnie to zniesmaczylo. Masz racje, ze mamy tu doczynienia z hipokryzja.

maciej - Czw Paź 25, 2007 14:24

Senn napisał/a:
Przeczytales artukul ktory podalem jako zrodlo informacji?

Nie przeczytałem, bo nie wiem o który artykuł Ci chodzi.
Jeśli chodzi o WSI to podałeś autora i organizację, ale nie dałeś nazwy artykułu, ani linku.

Paul - Czw Paź 25, 2007 14:25

Senn napisał/a:
Dla Ciebie obnizenie oplat to utrudnienie zycia obywatelom.

Sorry Senn, ale za bardzo upraszczasz.
Maciej nie pisał, że obniżenie opłat utrudnia życie, tylko tworzenie nowych bzdurnych, dziurawych i sprzecznych przepisów.
Pewnie odczytasz to jako złośliwość, ale niestety to jest typowe dla PiS, że nie słyszą tego, co się mówi, tylko to, co im się wydaje, że ktoś chciał powiedzieć :(

Senn - Czw Paź 25, 2007 14:25

Ten -> http://prawoity.pl/wiadom...ialnej-prokjekt
maciej - Czw Paź 25, 2007 14:38

Senn napisał/a:
Ten -> http://prawoity.pl/wiadom...ialnej-prokjekt

Zaraz przeczytam, ale:
- po pierwsze - wogóle uważam instytucję notariuszy za zbędną i idiotyczną,
- po drugie w tej dyskusji pierwszy raz poruszamy ten temat
- po trzecie - zapytam mojej koleżanki, ale ZTCP mówiła mi jakiś miesiące temu, że kupując działkę na spółkę ze swoim facetem (żyją jak to się ładnie nazywa w konkubinacie), więc musieli podpisać dwie umowy za działkę wartą chyba 300 000 zł zapłacili ponad 4 000 zł i jestem pewny, że koleżanka nie przepłaciła, bo sama pracuje w firmie handlującej nieruchomościami i wie jak to się załatwia, żeby było dobrze, ale notariusze znaleźli już pewnie jakiś sposób, żeby nie stracić

Dzenson - Czw Paź 25, 2007 14:39

Senn - pytam raz jeszcze - dlaczego ciągle wspominasz o dwóch latach?
piter34 - Czw Paź 25, 2007 14:40

Senn napisał/a:
Ten -> http://prawoity.pl/wiadom...ialnej-prokjekt

ZTCW to zamysł był taki, aby była niższa taksa notarialna za usługi związane z kupne mieszkania.
Cytuję z artykułu: "Obniżenie zatem opłat związanych z nabyciem mieszkania (koszt: umowy sprzedaży, ustanowienia hipoteki itd.) ułatwi zaspokojenie jednej z podstawowych potrzeb obywateli jaką jest potrzeba posiadania własnego mieszkania."

Niestety notariusze są sprytni i będą pobierać wyższą taksę, gdyż umowa będzie na "ustanowienie odrębnej własności lokalu".

Paul - Czw Paź 25, 2007 14:41

Dzenson napisał/a:
Senn - pytam raz jeszcze - dlaczego ciągle wspominasz o dwóch latach?

Kuchciński wczoraj groził wyborami za rok :P :szok: , może dlatego ? ;)

maciej - Czw Paź 25, 2007 14:45

Ok. Już nie muszę szukać i pytać koleżanki.
Otóż tekst na który się powołujesz pochodzi z 1.09.2006.

Proponuję zajrzeć TU i generalnie w takich sprawach korzystać z http://isip.sejm.gov.pl bo ta znajdziesz obecny stan prawny.

Sytuacja wygląda następująco:
- PiS, a o ile pamiętam, szczególnie minister Ziobro od początku kadencji mówił, że trzeba zabrać się za notariuszy
- jak widać z cytowanego przez Ciebie artykułu projekt powstał juz 1.09.2006
- niestety rozporządzenie zostało podpisane 2007.09.27, a wchodzi w życie POJUTRZE!!!

Więc znów BARDZO złośliwie i SUBIEKTYWNIE ;) :
Moim zdaniem, minister Ziobro mimo ciągłych szumnych zapowiedzi spędzał tyle czasu na konferencjach prasowych, że przez rok i 27 dni nie zdążył podpisać projektu (oczywiście, że upraszczam i koloryzuję, bo musi tam jeszcze byćczas na konsultacje międzyresortowe itp. i ja to rozumiem, ale nie rozumiem dlaczego trwało to 13 miesięcy od momentu przygotowania projektu).

Podpisanie go teraz, tak jak np. uchwalenie ustawy o mieszkaniach spółdzielczych, czy wadliwe poprawku do Kodeksu Pracy, jak dla mnie nie wynikają z dbałości o społeczeństwo, ale z wyrachowania politcznego. :(

Ciekawe ile by to rozporządzenie jeszcze czekało, gdyby nie wcześniejsze wybory...

Paul - Czw Paź 25, 2007 14:46

piter34 napisał/a:
Niestety notariusze są sprytni i będą pobierać wyższą taksę, gdyż umowa będzie na "ustanowienie odrębnej własności lokalu".

Znów bubel prawny, bo w rozporządzeniu Z. napisał o konkretnej formie aktu notarialnego, który ustawa o "wykupie mieszkań za złotówkę" w ogóle wyłączyła - teraz NIE MOŻNA sprzedać mieszkania inaczej, niż na odrębną własność (dotyczy spółdzielni i developerów).
Notariusze tylko stosują się do przepisów. A że tym razem jest to z ich korzyścią, to już nie ich wina.

maciej - Czw Paź 25, 2007 14:52

Paul napisał/a:
Znów bubel prawny, bo w rozporządzeniu Z. napisał o konkretnej formie aktu notarialnego, który ustawa o "wykupie mieszkań za złotówkę" w ogóle wyłączyła - teraz NIE MOŻNA sprzedać mieszkania inaczej, niż na odrębną własność (dotyczy spółdzielni i developerów).

Ech... Źle to wiedzieć...
Zwłaszcza, że planuję zakup mieszkania. :(

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 15:18 ]
Senn w skrócie moja ocena rządów PiS: "idee dobre - realizacja fatalna":
- zaczynanie rozwiązywania problemów od końca (łapanie zamiast poprawiania prawa)
- stawienie zasłony medialnej dla prawdziwych problemów (konferencje MS zamiast dobrego przygotowania i podpisania rozporządzenia o taksach notarialnych)
- zerowa skuteczność w rozwiązywaniu tych prawdziwych problemów (np. te buble prawne)
- brak umiejętności przyznania się do błędu (rząd większościowy i prezydent, ale i tak wszystko to wina PO)
- "mentalność strażaka OSP" - wywoływanie kryzysu, a potem stawianie się w roli tego, który kryzys rozwiązuje (kolejne kryzysy koalicyjne)
- potwornie dalekie odejście od ideałów i obietnic (skazany prawomocnym wyrokiem sądu wicepremierem...)

Uważam, że w PiSie jest wielu zdolnych i mądrych ludzi o innych przekonaniach niż ja, ale niestety patrząc na wszystkie wymienione wcześniej przykłady niekompetencji, bubli prawnych itp uważam, że Jarek do rządu i na ważniejsze stanowiska dobierał sobie ludzi według klucza "mierny ale wierny". :(

Do tego niestety Jarek ma manię obrażania i robienia z wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają członków układu i wrogów i to właśnie tak bardzo nastawiło ludzi przeciw niemu - nikt inny, tylko on sam stworzył "szeroki front przeciw PiSowi".

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 15:45 ]
Senn napisał/a:
Maciek a jak oceniasz zapowiedz zniesienia mundurkow szkolnych?

Dla mnie mundurki nie powinny być obowiązkowe "ustawowo" - jeśli szkoła - czyli rodzice+nauczyciele+uczniowie tak zdecydują, to zupełnie coś innego.
Już zresztą już pisałem o tym w wątku dotyczącym fartuszków i nie chce mi się tego powtarzać.
Senn napisał/a:
Wreszcie widze ze potrafisz konstruktywnie krytykowac.

Ale staram się to robić cały czas - piszę o tym, że idee były szczytne, ale wytykam kolejne potknięcia rządu i rzeczy, których nie zrobili, bo zajmowali się "zjadaniem przystawek".
Uważam, że to duma Jarka nie pozwoliła na PO-PiS, bo chciał z PO zrobić przystawkę.
Przyznaję rację, temu, że "chcieli dobrze", ale wytykam to, że "wyszło jak zwykle" (wszystkie te wymienione ustawy, działalność CBA i kilka innych).
I moim zdaniem za dużo tych błędów, a za mało postępów jak na taki okres i taką konfigurację polityczną.
Napisałem to już kilkakrotnie.
Senn napisał/a:
Denerwuje mnie jednak ze wszystkie dokonania obecnego rzadu sa masowo krytykowane.

Ale czy nie przyznasz, że argumenty, których tu użyliśmy przeciw tym dokonaniom są dość mocne?
Senn napisał/a:
Dlatego tez nalezy poprawiac to co zostalo zle skonstruowane.

Tylko dlaczego te poprawki robione przez PiS są znów tak źle konstruowane i wadliwe prawnie, że pani minister od razu mówi, że wymagają poprawek (kwestia pracy w święta narodowe), czy kwestia taks notarialnych i tego co napisał Paul o starciu rozporządzenia MS z rzeczywistością ustawy o mieszkaniach spółdzielczych?
Senn napisał/a:
Denerwuje mnie jednak ze wszystkie dokonania obecnego rzadu sa masowo krytykowane.

Bo ciężko tego nie krytykować, jak się wczytasz głębiej niż nagłówki gazet. :(
Senn napisał/a:
Nazwisk Ci nie podam, ale nie trzeba sie wysilic zeby wychwycic osoby stojace u wladzy za czasow PRL.

Ok. Proponuję wspólnie zrobić to ćwiczenie dzień po zaprzysiężeniu nowego rządu. :)
Co Ty na to?

Senn - Pią Paź 26, 2007 07:09

Zgoda, ale nie mialem akurat na mysli politykow Platformy. Pisalem o lustracji, ktora popieram.

Co do argumentow to przyznaje. Ciezkie do obalenia :oops:

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 08:02 ]
Wracajac jeszcze do dokonan PiS. Takie cos znalazlem w sieci. Trudno mi to zweryfikowac bo jest tego strasznie duzo, ale powiem szczerze ze robi na mnie wrazenie :)

Cytat:


CO ZROBIL PIS PRZEZ TE DWA LATA !!

Oto lista około 100 punktów prezentujących prace rządu w ostatnich dwóch latach.

Państwo

1. Utworzenie CBA, dotychczas aresztowano 115 osób, skierowano 297 zarzutów o popełnienie przestępstwa, zabezpieczono na poczet przyszłych kar około 13,5 mln złotych.
2. Rozwiązanie nie zweryfikowanych po 1989 roku WSI i powołanie nowych służb wojskowych (Wywiad i Kontrwywiad).
3. Wprowadzono nowe procedury zakupu sprzętu wojskowego oraz organizowania przetargów.
4. We wrześniu b.r. przedstawiono pierwszy w historii polskiej piłki nożnej akt oskarżenia o korupcję, obejmujący 34 osoby. Od 2005 roku przeprowadzono 36 kontroli w 18 związkach sportowych, w czterech przypadkach zawieszono władze, wprowadzając kuratora.
5. Przygotowano projekt zmian dotyczących lustracji majątkowej osób pełniących funkcje publiczne, nakazujących nie tylko przedstawienie swojego majątku, ale również jego źródeł.
6. Ocena działalności Policji wg badań CBOS poprawiła się z 57% w październiku 2005 roku do 73% w maju 2007 roku. W 2006 roku ogólna liczba przestępstw w porównaniu z 2005 rokiem spadła o około 90 tys. czyli o prawie 7%, natomiast wykrywalność przestępstw wzrosła z 58,6% w 2005 roku do 67,4% w 2007 roku.
7. Przygotowany został plan modernizacji Policji oraz m.in. Państwowej Straży Pożarnej, zgodnie z którym do roku 2009 na Policję zostanie przeznaczone około 4,4 mld złotych natomiast na PSP niespełna miliard złotych. Płace Policjantów w samym 2007 roku wzrosły o 219 złotych brutto.
8. Od stycznia 2008 roku Polska wejdzie do Systemu Informacyjnego Schengen, dzięki czemu zniesione zostaną kontrole graniczne na przejściach na zachodniej oraz południowej granicy, natomiast od marca 2008 roku również na przejściach lotniczych.
9. Przygotowany został pierwszy w historii informatyzacji polskiej administracji publicznej `Plan informatyzacji państwa', który wszedł w życie w kwietniu 2007 roku. Najważniejsze jego elementy to: rejestry medyczne, rozliczenia podatków dla firm i obsługa podatkowa obywateli (e-Deklaracje i e-Podatki), nowy system ewidencji ludności (PESEL2), informatyzacja ksiąg wieczystych, Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (e-PUAP) oraz elektroniczne dowody tożsamości. W 2007 roku rozpoczęła się realizacja 16 takich i podobnych projektów.
10. W czerwcu 2007 roku zatwierdzony został `Plan działań w zakresie rozwoju szerokopasmowej infrastruktury dostępowej do usług społeczeństwa informacyjnego w Polsce'. Zakłada on, że do 2010 roku liczba linii szerokopasmowych przypadających na 100 mieszkańców wzrośnie z 6 do 15%, natomiast do 1013 roku wzrośnie do około 50%. Spowoduje to również szerszy dostęp do Internetu na wsi, oraz obniżenie kosztów użytkowania z sieci.
11. Od 2007 roku obowiązuje nowa ustawa o zarządzaniu kryzysowym, która silniej integruje ze sobą instytucje podległe MSWiA oraz określa współpracę z wojskiem.
12. W grudniu 2006 roku ustanowiony został specjalny program rozwoju służb ratownictwa morskiego, na co przeznaczone zostanie około 81 mln złotych. Zakupione zostanę m.in. nowe jednostki przeznaczone do celów ratownictwa morskiego, powstaną stacje brzegowe w Ustce i Darłowie oraz zostanie zbudowana zostanie baza zwalczania zanieczyszczeń w Świnoujściu.
13. Za sprawą starań polskiej dyplomacji w przyjętym na szczycie Rady Europy w marcu 2007 roku Planie Działania podkreślono potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa dostaw surowców energetycznych dla Unii Europejskiej w oparciu o zasadę solidarności między państwami członkowskimi.
14. Prowadzone są rozmowy mające na celu zapewnienie alternatywnych źródeł surowców energetycznych z takimi państwami jak: Azerbejdżan, Gruzja, Kazachstan, Arabia Saudyjska (przykładowo pierwsza w historii Polski oficjalna wizyta króla Arabii Saudyjskiej), Tunezja czy Algieria.
15. W lutym 2007 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakupiło udziały w norweskich złożach gazu ziemnego, których wielkość szacuje się na 36 mld m2. Spółka wybuduje również gazociągi łączące Polskę ze złożami norweskimi. Realizacja polityki dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych to również podjęcie decyzji o budowie w Świnoujściu terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego. Przyjęto również program `Polityka dla przemysłu gazu ziemnego', który uporządkuje sektor przemysłu gazowego.
16. W 2006 roku PKN Orlen wygrał międzynarodowy przetarg na zakup akcji litewskiej Mazeikiu Nafta, a w grudniu nastąpiło oficjalne przejęcie rafinerii w Możejkach. Transakcja ta spowoduje powstanie największego koncernu rafineryjno-petrochemicznego w Europie środkowo-wschodniej.
17. Prowadzone są prace nad budową rurociągu Odessa-Brody-Gdańsk, czym zajmuje się polsko-ukraińska spółka `Sarmatia', do której w lipcu 2007 roku przystąpili nowi udziałowcy z Azerbejdżanu, Gruzji i Litwy. Budowa tego rurociągu umożliwi dostarczenie ropy naftowej znad Morza Kaspijskiego na Polski oraz dalej na zachód.
18. Jesienią 2007 roku Polska przystąpi do Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MEA), co zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Samo przystąpienie do tej organizacji stanowi swoisty certyfikat jakości dla polskiego sektora energetycznego, ponieważ wymagane były do tego szczegółowe warunki wstępne.
19. W grudniu 2006 roku premierzy Polski i Litwy podpisali umowę o budowie połączenia energetycznego pomiędzy systemami polskim i litewskim. Umożliwi to włączenie Litwy, Łotwy i Estonii do systemu energetycznego Unii Europejskiej. Program ten został skoordynowany z budową elektrowni jądrowej na Litwie.
20. Finalizowana jest realizacja `Programu dla energetyki', który zakłada m.in.: zastosowanie mechanizmów rynkowych, przebudowę struktur firm energetycznych oraz utworzenie na drodze konsolidacji silnych grup energetycznych. Zakładane jest utworzenie czterech takich grup, tak aby mogły stanowić skuteczną konkurencję na rynku tak krajowym jak i międzynarodowym. Dotychczas utworzono trzy z czterech takich grup: Energetyka Południe SA, ENERGIA SA, oraz Polska Grupa Energetyczna. Kończone są prace nad powstaniem czwartej - Grupy Centrum. Sprawiedliwość
21. W maju 2007 roku podwyższono z 3 tys. do 10 tys. grzywny jakie można nałożyć na: świadka, biegłego, tłumacza lub specjalistę w przypadku nieusprawiedliwionego niestawienia się na wezwanie organu prowadzącego postępowanie.
22. Od sierpnia 2007 roku obowiązuje zmieniona ustawa Prawo o ustroju sądów powszechnych, która wprowadza specjalny przyspieszony tryb udzielania zezwoleń na tymczasowe aresztowanie sędziego w razie podejrzenia go o popełnienie przestępstwa, zbrodni lub występku, za które grozi co najmniej 8 lat więzienia. W takim przypadku sąd dyscyplinarny będzie zobowiązany do rozpoznania wniosku o zezwolenie na tymczasowe aresztowanie w terminie 24 godzin. Na realizowaną reformę sądownictwa składają się również zmienione zasady powoływania prezesów sądów, opiniowania kandydatów na stanowiska sędziowskie, trybu powoływania i odwoływania dyrektorów sądów. Pozostałe zmiany pozwalają na bardziej elastyczne kształtowanie struktury sądownictwa oraz dostosowanie działalności organów sądów i samorządu do realizacji zadań wymiaru sprawiedliwości.
23. Od marca 2007 roku obowiązuje znowelizowany Kodeks postępowania cywilnego, w którym uproszczono i usprawniono przebieg procesu cywilnego, zwłaszcza postępowanie w sprawach gospodarczych.
24. Od marca 2007 roku działają sądy 24-godzinne, odnoszące się do drobnych ale uciążliwych dla porządku publicznego przestępstw, w których sprawcy zostali schwytani na gorącym uczynku lub zaraz po jego popełnieniu i które są zagrożone karą do 5 lat więzienia.
25. We wrześniu Sejm uchwalił przygotowaną przez rząd ustawę wprowadzającą nowy sposób odbywania kary pozbawienia wolności - system dozoru elektronicznego poza zakładem karnym (SDE), przeznaczony dla osób skazanych za drobne i niegroźne dla porządku publicznego przestępstwa i występki, w których orzeczono karę pozbawienia wolności do 6 miesięcy lub roku w szczególnych przypadkach. Docelowo system ma objąć około 15 tys. skazanych i ma służyć: skuteczniejszej resocjalizacji skazanych, przeciwdziałaniu negatywnemu wpływu atmosfery więziennej na skazanego oraz przeciwdziałać przepełnianiu się więzień.
26. Od czerwca 2007 roku obowiązują przygotowane przez rząd, znowelizowane tzw. ustawy korporacyjne. Celem wprowadzonych zmian jest zwiększenie nadzoru nad korporacjami prawniczymi, przeciwdziałanie ich nadużyciom oraz zmniejszenie cen usług prawniczych. Rząd zaproponował także nowe sądownictwo dyscyplinarne dla zawodów prawniczych.
27. Zgodnie ze znowelizowaną w czerwcu 2007 roku ustawą o pracownikach sądów i prokuratur, zaostrzono warunki jakie musi spełniać kandydat na urzędnika sądowego. Podniesiono wymagania dotyczące wykształcenia oraz zatwierdzono że nie mogą być to osoby karane lub przeciwko którym toczy się postępowanie o przestępstwa z oskarżenia publicznego lub skarbowego. Wprowadzono także konkursy na staż urzędniczy. Uporządkowano sprawy związane z działalnością komorników. Od grudnia 2007 roku zwiększy się liczba komorników sądowych, zmniejszą się koszty egzekucyjne, a samo postępowanie egzekucyjne będzie szybsze i skuteczniejsze.
28. Przygotowany został `Program informatyzacji wymiaru sprawiedliwości', dzięki któremu zapewniona zostanie pełna informatyzacja wszystkich wydziałów grodzkich i karnych, informatyzacja sal rozpraw, wdrożenie projektu elektronicznej księgi wieczystej. Realizacja tego projektu zostanie zakończona w 2009 roku.
29. We wrześniu 2007 roku Sejm przyjął ustawę O ujawnianiu stanu posiadania państwa w nieruchomościach, która ma na celu likwidację wieloletnich zaniedbań w księgach wieczystych, dotyczących mienia państwowego. Pozwoli to na przeprowadzenie inwentaryzacji majątku publicznego i ustalenie stanu posiadania państwa.
30. Przygotowywany jest nowy Kodeks karny, którego najważniejsze zmiany mają uskutecznić karanie sprawców przestępstw szczególnie brutalnych oraz recydywistów, wzmocnić ochronę pokrzywdzonych, poszerzyć granicę obrony koniecznej, ułatwić walkę z terroryzmem, przestępczością zorganizowaną i korupcją, obniżyć do 15 lat wiek od którego nieletni będą mogli być sądzeni jak dorośli za popełnione zbrodnie i najpoważniejsze występki, wprowadzenie zakazu stadionowego dla chuliganów, którego złamanie traktowane będzie jako przestępstwo oraz zaostrzenie kar dla pedofilów.
31. Od września 2007 roku w ramach specjalnego programu ministerstwa sprawiedliwości powstają w województwach mazowieckim, opolskim i śląskim Lokalne Ośrodki Wsparcia dla ofiar przestępstw. Udzielają one pomocy i schronienia ofiarom przestępstw ze szczególnym okrucieństwem, molestowania seksualnego, przestępstw względem dzieci, osobom starszym i niepełnosprawnym. Gwarantowana jest pomoc specjalistów, psychologów, pracowników socjalnych, Policji, lekarzy a także duchownych. Ośrodki te stanowią również miejsce przeprowadzania mediacji. Program zakłada tworzenie podobnych Ośrodków w całym kraju.
32. Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało projekt wprowadzenia licencji prawniczych, co spowodowałoby zwiększenie konkurencyjności usług prawniczych, zmniejszyłoby ich koszty oraz ułatwiło do nich dostęp. Klient mógłby bowiem sam decydować czy chce korzystać z usług prawnika należącego do samorządu zawodowego czy też z usług prawnika legitymującego się licencją prawniczą.

Gospodarka

33. W ciągu ostatnich dwóch lat Polska osiągnęła najlepsze w historii wyniki gospodarcze. Wg danych GUS w pierwszym kwartale 2007 roku wzrost PKB osiągnął 7,4%, podczas gdy w roku 2005 wzrost PKB wynosił zaledwie 3,6%.
34. Z danych GUS wynika, że w ciągu ostatniego roku płace w sektorze przedsiębiorstw wzrosły o średnio 10,5% osiągając 2885,97 zł, co stanowi najwyższy wzrost płac od 2000 roku. W ciągu ostatniego roku zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrosło o 4,8% i doszło do 5,18 mln. Przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwach domowych wzrósł w porównaniu z 2005 rokiem o 8,5% osiągając wartość 835 zł.
35. Systematycznie wzrasta polski eksport (wartość z pierwszego półrocza 2007 roku wynosi 182,58 mld zł, tj. o 11,3% więcej niż przed rokiem). Nakłady inwestycyjne w ciągu ostatniego roku wzrosły o 31,4% i wyniosły po pierwszym półroczu 2007 roku 38,8 mld zł.
36. Stopa bezrobocia wg danych GUS w sierpniu 2007 roku spadła do 12%, podczas gdy w analogicznym okresie 2005 roku wynosiła ona 17,7%, co stanowi spadek o 32,2%.
37. W 2007 roku inwestorzy zagraniczni zainwestują w Polsce co najmniej 10 mld euro, dzięki czemu powstanie około 10,5 tys. nowych miejsc pracy. Również w roku 2006 inwestycje zagraniczne osiągnęły znakomite rezultaty sięgając rekordowych 11 mld co stanowiło wzrost o 40% w porównaniu z rokiem 2005.
38. Od listopada 2005 roku rada Ministrów przyjęła 9 programów wsparcia projektów realizowanych m.in. przez LG Electonic Wrocław, Sharp, Shell, Bridgestone, Indesit, Toshiba, Dell. Łącznie nakłady inwestycyjne realizowane przy współpracy tych programów umożliwią stworzenie ponad 11,5 tys. nowych miejsc pracy.
39. Polska stała się europejskim liderem w produkcji telewizorów LCD. Szacuje się, że w 2010 roku będziemy zaspokajać prawie 80% europejskiego zapotrzebowania w tej dziedzinie.
40. Wg badania Ernst & Young Polska jest niekwestionowanym liderem w Europie Środkowo-wschodniej pod względem atrakcyjności dla zagranicznych inwestorów (wysoka ocena wzrostu gospodarczego oraz klimatu do inwestowania).
41. Wg rankingu Federacji Europejskich Pracodawców na 2007 rok Polska jest najatrakcyjniejszym miejscem do inwestycji wśród 31 europejskich państw.
42. Dobiegają rozmowy z Komisją Europejską na temat sposobu wykorzystania funduszy strukturalnych w latach 2007-2013. Polska w tym czasie będzie największym beneficjentem unijnej polityki spójności. Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów członkowskich, które osiągnęły porozumienie w tej sprawie z partnerami unijnymi. Zgodnie z propozycją rządu w ramach planu Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia aż 60% funduszy przeznaczono na badania i rozwój, innowacje i tworzenie nowych miejsc pracy. Zakończono negocjacje programów: Pomoc Techniczna, Rozwój Polski Wschodniej, Kapitał Ludzki oraz Infrastruktura i Środowisko. Trwają aktualnie negocjacje nad programem Innowacyjna Gospodarka.
43. Opracowano 16 Regionalnych Programów Operacyjnych, w celu wsparcia wykorzystania 16 mld euro bezpośrednio przez samorządy wojewódzkie. Pieniądze te zostaną przeznaczone na badania technologiczne, inwestycje środowiskowe, transportowe i energetyczne oraz rozwój przedsiębiorczości.
44. Rząd kończy też prace nad przyjęciem programów wykorzystania środków dostępnych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej, co umożliwi uściślenie współpracy samorządów terytorialnych z partnerami z zagranicy, budowanie dróg oraz organizowanie imprez kulturalnych.
45. Rząd opracował pierwszą w Polsce strategię makroregionalną - Rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do 2020 roku, którego głównym zadaniem będzie maksymalne wykorzystanie funduszy unijnych. Jednym z elementów tej strategii jest Regionalny Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013, na który przeznaczono 2,3 mld euro.
46. Utworzono Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, co usprawniło wykorzystanie unijnych funduszy strukturalnych poprzez przyspieszenie realizacji regionalnych programów operacyjnych. Tylko do końca 2006 roku wydano 10,5 mld zł co stanowi 32% środków przyznanych Polsce na lata 2004-2006.
47. W ramach przygotowanych przez rząd zmian ukierunkowanych na uproszczenie procedur udzielania zamówień publicznych, uporządkowanie procedur odwoławczych, wprowadzenie nowego trybu udzielania zamówień zwiększono kwotę, która nie obliguje do przeprowadzenia postępowania przetargowego z 6 tys. euro do 14 tys. euro, co wspomogło przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa natomiast sprawy dotyczące procedury odwoławczej od października 2007 roku przejmie niezależna Krajowa Izba Odwoławcza (KIO), skupiająca zawodowych arbitrów. Sformułowano również nowe wymagania dotyczące jawności organizowanych przetargów i zamówień publicznych (udostępniono internetowy Portal Urzędu Zamówień Publicznych).
48. W ramach wsparcia dla firm realizowany jest program `Kapitał dla przedsiębiorczych' umożliwiający małym i średnim przedsiębiorcom dostęp do finansowania zewnętrznego oraz tworzone są na terenie całego kraju punkty konsultacyjne udzielające bezpłatnych informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej.
49. We wspólnym raporcie OECD i Komisji Europejskiej uznano Polskę za lidera w upraszczaniu prawa wśród nowych państw członkowskich. Przyjęty przez rząd w sierpniu 2006 roku Program Reformy Regulacji `Przedsiębiorca ma prawo' zainicjował prace nad stworzeniem stabilnego systemu prawa gospodarczego, którego celem będzie ograniczenie biurokracji oraz zmniejszenie obciążeń administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców.
50. W czerwcu 2007 roku Sejm przyjął ustawy o powołaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego zadaniem będzie umożliwienie efektywniejszego wykorzystania zdobyczy nauki przez gospodarkę oraz promowaniem i rozwojem nowatorskich dziedzin nauki jak biotechnologia czy IT (inteligentne technologie). Znowelizowano również ustawę o zasadach finansowania nauki, tak aby umożliwić przedsiębiorcom ubieganie się o dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych. W lipcu 2007 roku znowelizowano ustawę o jednostkach badawczo-rozwojowych określając przejrzyste reguły prowadzenia przez nie działalności gospodarczej. Dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców cieszył się również program `Inicjatywa technologiczna', ułatwiający rozwój nowych produktów i technologii w oparciu o polskie osiągnięcia naukowo-techniczne.
51. W lipcu 2007 roku przyjęto Strategię działalności górnictwa węgla kamiennego w Polsce do 2015 roku. Najważniejsze jej elementy to zabezpieczenie bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez zaspokojenie krajowego zapotrzebowania na węgiel kamienny, w tym również wykorzystanie węgla do produkcji paliw płynnych i gazowych; zabiegi o utrzymanie konkurencyjności tego sektora w warunkach gospodarki wolnorynkowej; zapewnienie stabilnych dostaw węgla kamiennego o określonych właściwościach od dostawców krajowych i zagranicznych; wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań dotyczących technologii, bezpieczeństwa pracowników i ochrony środowiska. Ustalono także zasady dalszej restrukturyzacji przemysłu węglowego, chociażby poprzez przyjęcie przez Sejm we wrześniu 2007 roku ustawy określającej zasady likwidacji kopalń, wypłacania ekwiwalentu, sprawowania nadzoru właścicielskiego i źródeł finansowania.
52. W listopadzie 2006 roku przyjęto Strategię Rozwoju Kraju na lata 2007-2015, zakładającą gruntowną modernizację kraju poprzez uproszczenie i zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, racjonalizację wydatków publicznych, usprawnienie administracji publicznej, poprawę sytuacji na rynku pracy, łatwiejszy dostęp do edukacji i wzrost bezpieczeństwa. W ramach tej strategii od grudnia 2006 roku obowiązuje ustawa o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

Finanse

53. Już do projektu ustawy budżetowej na rok 2006, Rada Ministrów dodała autopoprawkę umożliwiającą przeznaczenie specjalnych funduszy m.in. na dożywianie dzieci i młodzieży, dłuższe urlopy macierzyńskie oraz podwyższenie dodatków pieniężnych z tytułu urodzenia dziecka (tzw. becikowe), z kolei deficyt budżetowy został obniżony do 30,5 mld zł. W budżecie na rok 2007 zwiększono wydatki na cele społeczne, wieś, służbę zdrowia, rozwój infrastruktury, finansowanie nauki, obronę narodową oraz bezpieczeństwo publiczne, jednocześnie zachowując kotwicę budżetową na poziomie 30 mld zł. Na podwyżki dla pedagogów przeznaczono w 2007 roku dodatkowe 1,5 mld zł, na dodatki dla najuboższych emerytów i rencistów 1,7 mld zł. Wydatki na ochronę zdrowia wzrosły w porównaniu z 2006 rokiem o ponad 1,2 mld zł, a o 200 mln zł zwiększono wydatki na szkolnictwo wyższe. W projekcie budżetu na rok 2008 przewidziano z kolei zwiększenie płacy minimalnej, dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników niepełnosprawnych, przywrócenie corocznej waloryzacji rent i emerytur, dalsze obniżenie składki rentowej, waloryzację kwot progów podatkowych, kosztów uzyskania przychodu, podwyższenie kwoty ulgi podatkowej dla osób posiadających dzieci oraz kwoty wolnej od podatku. Budżet na 2008 rok będzie zawierał elementy budżetu zadaniowego, stanowiącego nowoczesną metodologię zarządzania finansami publicznymi, natomiast do 2011 roku budżet ma przyjąć już w pełni formę budżetu zadaniowego, co zwiększy przede wszystkim efektywność wydawanych pieniędzy, ponieważ będą one wydawane na konkretne cele.
54. Pierwszy etap reformy finansów publicznych jest realizowany poprzez włączeniu do budżetu państwa środków unijnych, określenie procedur finansowania krajowych i regionalnych projektów unijnych, zwiększenie przejrzystości ustalania planów finansowych agencji i pozostałych państwowych osób prawnych. Kolejny etap reformy finansów publicznych na lata 2008-2009 zakłada konsolidację sektora finansów publicznych, która ma przynieść około 10 mld zł oszczędności m.in. poprzez: likwidację zakładów budżetowych, gospodarstw pomocniczych oraz wszystkich funduszy celowych. Opracowana została również koncepcja zapobiegania narastaniu długu publicznego.
55. W 2007 roku po raz pierwszy od 5 lat odmrożono progi podatkowe oraz podwyższono kwotę wolną od podatku. Na rok 2009 zaplanowana jest zmiana progów podatkowych na dwustopniową (18 i 32%). Z opodatkowania zwolniono m.in.: alimenty na dzieci, spadki i darowizny od najbliższych, darowizny od osób nie będących rodziną pożyczkobiorcy do 5 tys. złotych od jednego pożyczkobiorcy oraz od 25 tys. złotych od wielu pożyczkobiorców, koszty reklam. Parlament zdecydował że od podatku za rok 2007 można będzie odliczyć 1145 zł za każde dziecko. Od stycznia 2007 roku mali przedsiębiorcy uzyskali możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych do 50 tys. euro (tzw. odpis amortyzacyjny). Do kosztów uzyskania przychodu przedsiębiorcy mogą również zaliczać wydatki na finansowanie świadczeń zdrowotnych dla pracowników.
56. Od lipca 2007 roku o blisko połowę zredukowano składkę rentową, natomiast od stycznia 2008 roku składka rentowa zostanie zredukowana do 2% płacy brutto, co spowoduje, że pensje wzrosną o około 9%.
57. Przeprowadzono konsolidację nadzoru finansowego poprzez zlikwidowanie trzech komisji kontrolujących: spółki giełdowe, fundusze, firmy ubezpieczeniowe oraz polskie banki i zastąpienie ich przez jedną Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Rodzina

58. Przygotowano program polityki prorodzinnej zawierający m.in.: wprowadzenie podatkowych ulg rodzinnych, ulg finansowych dla firm zatrudniających osoby powracające z urlopów macierzyńskich i wychowawczych, wydłużenie urlopu macierzyńskiego, wprowadzenie elastycznego czasu pracy dla kobiet mających małe dzieci (np. praca na pół etatu, bądź też praca w domu), wydłużenie czasu pracy przedszkoli, zachęcanie oraz finansowe wsparcie pracodawców do tworzenia żłobków i przedszkoli dla dzieci swoich pracowników. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi również medialną akcje przeciwdziałającą zawodowej dyskryminacji ze względu na wiek i macierzyństwo np.: `Mamy w pracy mogą więcej', `Poszukiwana 45+: Rzetelność, Zaangażowanie, Doświadczenie'. Prowadzona jest również kampania `SpełniONA' zachęcająca kobiety do zakładania własnego przedsiębiorstwa.
59. Od grudnia 2006 roku obowiązuje znowelizowany Kodeks pracy, w którym o dwa tygodnie wydłużono urlopy macierzyńskie do 18 tygodni po pierwszym dziecku, do 20 tygodni po każdym następnym oraz do 28 tygodni przy urodzeniu więcej niż jednego dziecka. W perspektywie przewidywane jest dalsze wydłużenie urlopów macierzyńskich.
60. W październiku 2008 roku wejdzie w życiu ustawa przywracająca Fundusz Alimentacyjny został zlikwidowany w 2004 roku, w czasie kiedy z jego pomocy korzystało około 530 tys. osób). Ustawa zmierza także do wzmocnienia ściągalności alimentacyjnej oraz zastąpienia egzekucji komorniczej egzekucją administracyjną prowadzoną przez naczelnika urzędu skarbowego.
61. Od stycznia 2006 roku wypłacane są jednorazowe dodatki z tytułu urodzenia dziecka tzw. becikowe w wysokości 1000 zł.
62. Od przyszłego roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wzrośnie do 1126 zł brutto, czyli o 190 zł do stanu obecnego (wzrost o 20,3%) i będzie stanowić około 40% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.
63. Weszła w życie przygotowana przez rząd nowelizacja Kodeksu pracy określająca zasady wykonywania telepracy, sposoby zatrudniania telepracowników, regulująca ich prawa oraz obowiązku pracodawcy.
64. Od września 2006 roku podwyższono zasiłki rodzinne na dzieci, wzrósł również dodatek z tytułu wychowania dziecka w rodzinie wielodzietnej. Wyższe są również dodatki na dojazdy dzieci do szkoły z tytułu zamieszkania w internacie oraz rozpoczęcia roku szkolnego. Zwiększono również kwoty niektórych świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (np. od października 2006 roku zweryfikowano kryteria dochodowe osób, którym taka pomoc przysługuje).
65. Sejm przyjął rządowy program `Pomoc państwa w zakresie dożywiania', zgodnie z którym w latach 2006-2009 corocznie na cel dożywiania dzieci i młodzieży przeznaczanych będzie 500 mln zł. W samym 2006 roku z pomocy tej skorzystało blisko 2,5 miliona osób.
66. We wrześniu 2007 roku Sejm przyjął projekt rządowy projekt ustawy o corocznej waloryzacji rent i emerytur.
67. Parlament przyjął rządową nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawę Karta nauczyciela.
68. We wrześniu 2007 roku Sejm znowelizował ustawę o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz bytu państwa polskiego. Oznacza to, że osoby represjonowane w latach 1945-1989 będą mogły ubiegać się o odszkodowanie do 25 tys. złotych. Dotychczas uprawnienie takie miały osoby represjonowane tylko w latach 1945-1956. Co więcej o odszkodowanie będą mogły obiegać się również dzieci oraz małżonkowie represjonowanych.

Zdrowie

69. Od 2005 roku wydatki publiczne na ochronę zdrowia wzrosły o 10 mln złotych czyli o 26%. W budżecie na 2007 rok zaplanowano blisko 4,5 mld zł, natomiast w 2008 roku zaplanowano dodatkowo 3,5 mld zł. Do 2011 roku wydatki na służbę zdrowia mają osiągnąć 6% PKB, co w sposób wymierny poprawi jej sytuację. Przyjęto również wieloletni projekt `Wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli'. Placówki ochrony zdrowia o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa pacjentów otrzymają 750 mln zł.
70. W maju 2007 roku Sejm uchwalił ustawę o odpowiedzialności cywilnej, zgodnie z którą leczenie ofiar wypadków samochodowych będzie finansowane z OC sprawców tych wypadków.
71. W 2006 roku przyznano 30-procentowe podwyżki dla pracowników służby zdrowia
72. Od stycznia 2007 roku obowiązuje przygotowana przez rząd ustawa o Ratownictwie Medycznym, korzystająca z doświadczeń zachodnich. Zakłada ona finansowanie ratownictwa przedszpitalnego z budżetu państwa (przeznaczono na ten cel 1,2 mld zł), upowszechnienie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy w placówkach oświatowych i wprowadzenie instytucji ratownika jako wykwalifikowanej osoby, udzielającej pierwszej pomocy w jednostkach Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz w społecznych organizacjach ratowniczych.
73. W marcu 2007 roku Sejm uchwalił przygotowaną przez rząd nowelizację Prawo farmaceutyczne, regulującą jakość leków oraz ich dystrybucję, wprowadzającą ułatwienia do nabywania leków, określającą zasady nabywania leków przez Internet.
74. Znowelizowana została ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, zgodnie z którą wprowadzone zostały mechanizmy antykorupcyjne, przede wszystkim chodzi tu o wyeliminowanie nadużyć związanych z refundacją leków.
75. W czerwcu 2007 roku minister zdrowia przedstawił koncepcję `koszyka' gwarantowanych świadczeń zdrowotnych. `Koszyk' umożliwi wprowadzenie dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych i kompleksowe rozwiązanie problemów płacowych w służbie zdrowia.
76. W marcu 2007 roku rząd przedstawił wieloletni program `Polskie sztuczne serce', którego zadaniem jest stworzenie trzech nowoczesnych protez serca: krótkoterminowej (przeznaczonej do wspomagania pracy serca na okres od tygodnia do kilku miesięcy), średniookresowej wszczepialnej (wspomagającej pracę serca od miesiąca do kilku lat) oraz długookresowej wszczepialnej (przeznaczonej na nieograniczony czas trwania terapii). W Polsce na niewydolność serca choruje około miliona osób.
77. W 2006 roku na program `Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych' przeznaczono 250 mln zł, natomiast w 2007 roku na ten cel przeznaczono już 272 mln zł. Program ten, przewidziany na dziesięć lat jest ukierunkowany na zakup nowoczesnego sprzętu do placówek onkologicznych oraz na działania profilaktyczne.

Infrastruktura

78. W 2006 roku przeznaczono rekordową kwotę na inwestycję drogowe w wysokości 7,2 mld zł. W ciągu ostatnich dwóch lat oddano do użytku 214 kilometrów autostrad (do października 2005 roku Polska miała 470 kilometrów autostrad, co oznacza, że przez ostatnie dwa lata długość autostrad w Polsce zwiększyła się o niemal 50%), 72 kilometry dróg ekspresowych, 19 obwodnic. W tym czasie na modernizację 3,7 tys. kilometrów dróg krajowych przeznaczono 3,8 mld zł. W obecnym momencie w budowie jest kolejnych 186 kilometrów autostrad.
79. W styczniu 2007 roku parlament przyjął przygotowaną przez rząd ustawę o drogowych spółkach specjalnego przeznaczenia (SSP), których powołanie przyspieszy budowę autostrad oraz dróg krajowych. Będą one również nadzorowały jakość dróg włączonych do europejskich korytarzy transportowych, oraz pomogą lepiej wykorzystywać środki unijne.
80. Od kwietnia 2007 roku obowiązuje jazda na światłach mijania przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe, co jest ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W 2006 roku doszło do 47 tys. wypadków drogowych w których zginęło około 5 tys. ludzi. W porównaniu z rokiem 2005 liczba wypadków zmniejszyła się o ponad 3% natomiast liczba zabitych o 3,7%.
81. W lutym 2007 roku przyjął projekt ustaw o osobach kierujących pojazdami, wprowadzających m.in. nowe zasady uzyskiwania prawa jazdy mające na celu eliminację korupcji i wypaczeń.
82. Od maja 2006 do czerwca 2007 dzięki realizacji rządowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBID udało się wyeliminować 92 niebezpieczne miejsca na drogach samorządowych.
83. W maju 2007 roku rząd przyjął specjalny program określający zasady budowy i lokalizacji lotnisk. Po raz pierwszy również sektor lotniczy uzyska wsparcie z Funduszu Spójności w wysokości 346 mln euro.
84. W kwietniu 2007 roku rząd przyjął `Strategię dla transportu kolejowego do 2013 roku', która zakłada m.in. oddłużenie spółki PKP Przewozy Regionalne do 2009 roku, przy pomocy udzielonej z budżetu państwa pożyczki w wysokości 1,8 mld zł, a następnie zostanie przekazana nieodpłatnie samorządom wojewódzkim.
85. Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym oraz ustawy Prawo ochrony środowiska, przyspieszy i uprości procedury związane z budową i rozbudową linii kolejowych wraz z infrastrukturą.
86. Dzięki zaaprobowanej przez rząd definicji budownictwa społecznego 7-proc. stawka VAT na sprzedaż i budowę mieszkań zostanie po 31 grudnia 2007 roku utrzymana. Niższy VAT będzie można również odliczyć w przypadku remontu części budynków objętych wspólnym użytkowaniem oraz wymiany okien i drzwi wyjściowych w lokalach. Opodatkowane 7-proc. stawką mogą być remonty w budynkach dwu- i wielomieszkaniowych niezależnie od wielkości zużytych materiałów.
87. Od stycznia 2007 roku obowiązuje znowelizowana ustawa dotycząca praw lokatorów, chroniąca ich przed nieuzasadnionymi podwyżkami czynszów i opłatami za używanie lokali.
88. Dzięki obowiązującej od stycznia 2007 roku ustawie samorządy i organizacje pozarządowe, które chcą tworzyć mieszkania socjalne, noclegownie i domy dla bezdomnych, mogą otrzymać z budżetu państwa dofinansowanie kosztów budowy bądź adaptacji budynków na lokale socjalne. Na lata 2007-2014 na ten cel przewidziano ponad 2,5 mld zł, co pozwoli na wybudowanie 100 tys. lokali socjalnych i mieszkań chronionych, oraz zorganizowanie około 20 tys. miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych.

Obszary wiejskie

89. W budżecie państwa na rok 2007 wydatki na rolnictwo w porównaniu z rokiem wcześniejszym wzrosły o ok. 10 mld zł. Na wniosek Polski do Komisji Europejskiej udało się zmniejszyć kary dla polskich producentów mleka za przekroczenie wskazanych limitów.
90. W lipcu 2007 roku Komisja Europejska przyjęła polski `Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013', nad którym prace zostały rozpoczęte w grudniu 2005 roku. Budżet programu wynosi 17,2 mld euro, które zostaną przeznaczone na poprawę konkurencyjności rolnictwa poprzez restrukturyzację i modernizację gospodarstw rolnych, poprawę jakości życia na obszarach wiejskich, wspieranie różnego rodzaju działalności gospodarczej na wsi oraz poprawę stanu środowiska naturalnego.
91. Zrealizowano program pomocy dla rolników dotkniętych klęską suszy w 2006 roku. W formie jednorazowych zasiłków przekazano 500 mln zł. Pomoc finansowa kierowana jest do sadowników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków w 2007 roku i skorzysta z niej około 74 tys. gospodarstw. Hodowcy drobi uzyskali 15,8 mln zł rekompensaty za straty poniesione w związku z zagrożeniem epidemią ptasiej grypy w 2005 roku. W 2006 roku rozpoczęto też wdrażanie systemu dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.
92. W lutym 2007 roku, po wielu miesiącach negocjacji Ukraina zniosła zakaz importu polskiego mięsa i produktów mięsnych na swoje terytorium. Nadal prowadzone są negocjacje związane z dopuszczeniem polskiego mięsa na rynek rosyjski, które są jednak o tyle trudniejsze, że u podstaw wprowadzonego zakazu stoją przesłanki polityczne a nie faktycznie sanitarne.
93. Na wniosek polski wprowadzono również na terenie Unii Europejskiej cła antydumpingowe na import mrożonych truskawek z Chin, dzięki czemu tanie truskawki azjatyckie nie zaleją europejskiego rynku, co zagwarantuje na nim silną pozycję polskich producentów.
94. W marcu 2007 roku podpisano w Warszawie dokumenty określające warunki eksportu polskich produktów rolnych do Chin. W pierwszej kolejności na chiński rynek trafią polskie produkty mleczarskie i drobiarskie.
95. Znowelizowana została ustawa o grupach producenckich, dzięki czemu prowadzenie działalności gospodarczej na wsi stało się prostsze oraz zniwelowane zostały bariery organizacyjne dzięki możliwości włączenia spółdzielni rolniczych do grup producentów rolnych. Obowiązujące od stycznia 2007 roku rozwiązania umożliwiają wykorzystanie majątku i kapitału ludzkiego, przyczyniając się do rozwoju lokalnych rynków gospodarczych i tworzenia nowych miejsc pracy. Grupy producentów rolnych otrzymały specjalne przywileje m.in. zwolnienie z podatku od budowli wykorzystywanych do sprzedaży wytworzonych w gospodarstwie produktów.

Edukacja

96. W celu przeciwdziałaniu przemocy w szkole oraz zjawiskom patologicznym realizowany jest program `Zero tolerancji', którego kluczowym zagadnieniem jest przywrócenie równowagi między prawami a obowiązkami uczniów.
97. Poprawę bezpieczeństwa i porządku w szkołach zapewnić ma również realizacja rządowego programu `Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach', na który w 2007 roku przeznaczono 40 mln zł, a którego realizacja potrwa do 2009 roku.
98. Od roku szkolnego 2007/2008 obowiązują jednolite ubrania noszone w szkołach tzw. mundurki, mające niwelować wpływ różnic majątkowych pomiędzy uczniami, oraz utrudnić wniknięcie osób spoza szkoły na teren placówki (dotyczy to przede wszystkim dilerów narkotyków). Wg sondażu przeprowadzonego w maju 2007 roku przez TNS OBOP aż 70% respondentów uznało ten projekt za właściwy.
99. W budżecie na rok 2007 na cele oświatowe, edukacyjne i wychowawcze przeznaczono 31,2 mld zł, podczas gdy w 2005 roku na ten cel przeznaczono 27,9 mld zł, co oznacza wzrost tych nakładów o około 12% w ciągu dwóch lat. Na subwencję oświatową dla jednostek samorządu terytorialnego przewidziano 28,2 mld zł podczas gdy w 2005 roku na ten cel przeznaczono 26,1 mld zł, co oznacza wzrost nakładów o 8% w ciągu dwóch lat.
100. Znowelizowana Karta nauczyciela daje nauczycielom w wieku emerytalnym korzystanie ze świadczeń emerytalnych przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy, w przypadku kiedy miejsce to pozostaje wolne.
101. W maju 2007 roku znowelizowana została ustawa o systemie oświaty wprowadzając zaostrzenie kar za znęcanie się nad nauczycielem oraz za jego znieważanie i nietykalności osobistej. Nauczyciele zostali objęci ochroną na zasadach określonych w Kodeksie karnym, co oznacza że czyny wyrządzone przeciwko nim będą ścigane z urzędu a nie jak dotychczas z oskarżenia prywatnego.
102. Rząd realizuje program dofinansowania zakupu podręczników, przyborów naukowych oraz mundurków dla dzieci z rodzin w których dochód na osobę nie przekracza 351 zł. Program na dofinansowanie podręczników obejmuje około 500 tys. uczniów, natomiast program na dofinansowanie mundurków obejmuje około miliona uczniów.

Podsumowanie prac rządów Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego:
W ciągu ostatnich dwóch lat Rada Ministrów przyjęła m.in.: 380 projektów ustaw, 368 rozporządzeń, 447 uchwał, 611 dokumentów rządowych w tym programowo-analitycznych.

A OTO INNE ZESTAWIENIE, CO ZDARZYŁO SIĘ W POLSCE W CIĄGU RZĄDÓW PIS

1.Stopa bezrobocia spadła do 12,2% , a według sposobu liczenia UE do 8,2% (Eurobarometr)
2.Liczba pracujących wzrosła od stycznia 2006 o ponad 800tys . Eurostat: Stopa zatrudnienia w Polsce wzrosła w I kw. 2007 roku o 1,6 proc. r/r wobec wzrostu o 1,5 proc. w ostatnim kwartale 2006 roku, wynika ze wstępnych szacunków unijnego urzędu statystycznego Eurostat. )
3.Inflacja nareszcie trochę poszła w górę (2,3% r/r) co daje szansę na szyki wzrost PKB
4.Złotówka bardzo mocna (1EUR=3,6zł, 1$=2,5zł)
5.Nastąpił gwałtowny wzrost zaufania inwestorów zagranicznych-tych prawdziwych inwestujących w gospodarkę Od stycznia do maja 2007 roku Polska odnotowała rekordową wielkość bezpośrednich inwestycji zagranicznych o łącznej wartości 6,4 mld dolarów za 6 miesięcy. Polska awansowała na drugie miejsce w świecie (po Chinach) pod względem atrakcyjności dla inwestycji przemysłowych
6.Firmy ratingowe : (Fitach Ratings, Moody's) podniosły rating dla Polski. (Moody's 2006-11-08 Moody's Investors Service ustaliła dla Polski rating długoterminowy `A2'. Wiadomość z 18-01-2007r : Agencja Fitch Ratings, podniosła rating Polski dla zadłużenia w walucie zagranicznej do "A minus" z "BBB plus" Standard & Poor's podniosła rating do AAA-.)
7.PKB notuje wzrost najwyższy w historii (7,4% r/r maj 2007)
8.Produkcja przemysłowa wzrosła po lipcu 2007 10,7% r/r
9.Gwałtownie wzrasta produkcja budowlana(60,8% r/r na koniec stycznia 2007)
10.Bardzo szybko rośnie liczba budowanych mieszkań(Warszawa, 23.02.2007 (ISB) - Liczba rozpoczętych mieszkań wyniosła w styczniu tego roku 8.818 i wzrosła o 219,4 proc., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w piątek. ISB, pr /23.02.2007 15:46)
11.Eksport wzrósł w 2006r o 22,6%, i nadal szybko rośnie
12.Wynagrodzenia Polaków rosną szybko 8,5% przy inflacji 1,4% (Źródło: Gospodarka, 16-01-2007, godz 14.10)
13.Wskaźniki giełdowe biją rekordy (WIG wrzesień2005=31884, dzisiaj sierpień 2007=59610, wzrost o 100%)
14.Nastąpił bardzo duży spadek przestępczości (napady i rozboje -20,7% , kradzieże samochodów -40% w okresie kwiecień 2007-kwiecień 2006,
15.Deficyt budżetowy zmniejszono w 2006r do 25,5mld zł( z 32,5mld). W roku 2007 po raz pierwszy wpływy budżetowe są wyższe od wydatków ( +200mln zł po lipcu 2007). 16.Wprowadzono pierwsze ustawy prorodzinne (becikowe, odpis 140zł/dziecko )
17.Rozwiązano WSI co wydawało się niemożliwe,
18. Rozpędzono spółdzielnie mieszkaniowe- prywatne folwarki prezesów.
19.Spadł poziom korupcji i Polska `awansowała' z 70 na 61 miejsce w rankingu Transparency International. `Zero tolerancji' dla korupcji pokazała ostatnia sprawa Lipca i Leppera.
20.Znacznie spadła ilość wypadków i ofiar śmiertelnych spowodowanych przez pijaków
21.Polski naród rozpoznał faryzeuszy. Notowania AGORY spadły z 71zl/akcję do 40zł/akcję (-46%) z rekomendacją MILLENIUM na 30,5zł/akcja a w stosunku do wzrostu WIG akcje AGORY spadły o dwukrotnie
22.Wreszcie zaczynają się z nami liczyć na Zachodzie, a Unia przyjęła nasze veto ze zrozumieniem i Niemcy (sic!) walczą w Moskwie o nasze mięso. Unia próbuje wprowadzić wspólną politykę energetyczną, o czym jeszcze rok temu nie chciała gadać. Będziemy organizować EURO2012.
Polska stała się celem pielgrzymek prezydentów i premierów z całego Świata: z Chin, USA, Finlandii, Niemiec, Francji, Holandii, Włoch, Portugalii, Litwy, Armenii, Iraku, Izraela, Łotwy, Gruzji, Azerbejdżanu, ..
23. Polacy coraz bardziej zadowoleni z życia. "Rzeczpospolita": Aż 76 proc. Polaków deklaruje, że są szczęśliwi. Niewiele ponad 60 proc. twierdzi, że żyje się im dostatnio. A 40 proc. jest zadowolonych z siebie. Nasze samopoczucie wciąż się poprawia - jeszcze pięć lat temu zadowolonych ze swojego życia było tylko 30 proc. Polaków.
24. PIS jako pierwszy i jedyny dotąd rząd obniżył koszty pracy o 4% od 1-07-2007r


/Wzięte z sieci/

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 10:03 ]
Ok, mam pierwsze spostrzezenia odnosnie planow PO.

Co do mundurkow to jestem za obowiazkiem ich noszenia w szkolach. Wszyscy je nosilismy i jakos nikt nie robil z tego problemu. Dzieci moim zdaniem powinny miec poczucie tego ze szkola to nie dyskoteka. W tej chwili w szkole, w ktorej uczy moja zona jest tak ze gimnazjalisci moga nie nosic mundurkow jezeli nie zgodza sie na to rodzice z dziecmi. Dyrekcja daje wolna reke. Obowiazek jest dla szkoly podstawowej. Moim zdaniem dobry kompromis. Po co to znowu zmieniac i likwidowac? Pierwszy blachy problem od ktorego zaczyna PO zamiast sie zajac powaznymi sprawami.

Druga rzecz to zapowiedz blokady kolejnego obnizenia skladki rentowej. Czyzby nowa partia rzadzaca tak rozumiala poprawe bytu obywateli? Chca w ten sposob zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na podwyzki plac nauczycieli i strefy budzetowej. Dzieki temu bedzie podwyzszona kwota od ktorej nalicza sie pensje nauczycieli. Dodam ze za rzadow PiS wlasnie niedawno ta kwota byla obnizona co spowodowalo obnizke o ok 50zl. Czyzby PO chcialo podniesc ta kwote do poprzedniego poziomu, co w konsekwencji spowoduje ze nic sie nie zmieni dla nauczycieli, natomiast zaplacimy za to wszyscy. Czy decyzje PO maja polegac na zabieraniu biednym, zeby znowu dac biednym. Dlaczego juz na wstepie szuka sie oszczednosci w portfelach polakow, a nie w szumnie zapowiadanych obnizeniach kosztow pracy czy obnizaniu podatkow. :roll:

maciej - Pią Paź 26, 2007 10:20

Senn napisał/a:
99. W budżecie na rok 2007 na cele oświatowe, edukacyjne i wychowawcze przeznaczono 31,2 mld zł, podczas gdy w 2005 roku na ten cel przeznaczono 27,9 mld zł, co oznacza wzrost tych nakładów o około 12% w ciągu dwóch lat.

Senn nie mam w tej chwili czasu, żeby obalać kolejne argumenty.
Z częścią się zgadzam, ale jak bardzo stronnicze jest to podsumowanie pokażę na punkcie 99., bo dotyczy kwot budżetowych, więc łatwo przedstawić rzeczowe kontrargumenty.

Otóż wierzę, że te liczby są prawdziwe - 31,2 i 27,9 mld i to jest w zaokrągleniu 12% (już nie sprawdzałem), ale że już sprawdzałem wcześniej ustawy budżetowe, to łatwo mi było sprawdzić jeszcze raz:
Budżet 2007: 259 mld
Budżet 2005: 210 mld
Czyli wzrost o 23%...

Jak to się ma do 12% wzrostu wydatków na oświatę?

Obiektywne dane, ale jak różnie przedstawione...

Senn - Pią Paź 26, 2007 10:29

No to oznacza ze wplywy do budzetu wzrosly o 23%. Wydatki na edukacje o 12%. Wzrost nieproporcjonalny.

Mam swiadomosc ze ta lista jest troche naciagana ale swiadczy tez ze wiele dobrego PiS zrobilo. Zacytowalem ja tak tytulem refleksji nad ich rzadami. Teraz jednak zajmijmy sie tym co dzieje sie obecnie. (patrz koniec mojego posta wyzej)

maciej - Pią Paź 26, 2007 10:38

Do tego nie wiem ile w tym prawdy, ale wczoraj w radiu usłyszałem, że w projekcie budżetu na 2008 rok kwota bazowa od której nalicza się zarobki nauczycieli cudownie ZMALAŁA o 48 zł.
Może to kaczka dziennikarska, może czeski błąd piszących budżet, a może sposób na pokrycie obniżenia składki rentowej przez panią minister Gilowską bez próby zmian systemowych...
Poczekamy - zobaczymy. ;)

A propos tego, co dziś rano słyszałem w radiu i że media czepiają się tylko PiSu - dziennikarze (Radio Zet lub RMF FM) czepiają się Pawlaka, że udzielił wywiadu dziennikarzowi wynajętemu przez Toyotę nt. samochodu, którym jeździ, a potem ten wywiad opublikowano w reklamówce Toyoty...
Dla mnie taka sytuacja jest normalna, ba np. wiem, ze BMW w Polsce w ramach poprawy reputacji marki potrafi sprzedawać auta znanym ludziom po tak promocyjnych cenach, że ojej, w zamian za to, że będą się ładnie w nich prezentować, że udzielenie wywiadu nt. tego "jakim autem jeżdżę i dlaczego mi się podoba" nie uważam za coś złego.
Ale pan Gosiewski już się wypowiadał z prawdziwą troską, że boi się, czy nowa administracja nie będzie faworyzować Toyoty.
Więc nie tylko PiSu czepiają się media - czepiają się rządzących - taki ich święty obowiązek, a po to nam ta ogólna wiedza, o której wcześniej pisałem, żeby móc ocenić, które z informacji są czepianiem się, a które rzeczywiście wskazują na rzeczy istotne.

Jeśli CBA udowodni (ale prędzej podejrzewam, że dziennikarze by to znaleźli), że ten wywiad to lipa, bo np. Pawlak nie ma Toyoty albo, że stała ostatni miesiąc w serwisie, a on powiedział, że jest bezawaryjna, to coś jest nie tak i trzeba to wyjaśnić, ale jeśli powiedział prawdę, to dlaczego się go czepiać?

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 10:42 ]
Senn napisał/a:
Druga rzecz to zapowiedz blokady kolejnego obnizenia skladki rentowej. Czyzby nowa partia rzadzaca tak rozumiala poprawe bytu obywateli? Chca w ten sposob zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na podwyzki plac nauczycieli i strefy budzetowej. Dzieki temu bedzie podwyzszona kwota od ktorej nalicza sie pensje nauczycieli. Dodam ze za rzadow PiS wlasnie niedawno ta kwota byla obnizona co spowodowalo obnizke o ok 50zl. Czyzby PO chcialo podniesc ta kwote do poprzedniego poziomu, co w konsekwencji spowoduje ze nic sie nie zmieni dla nauczycieli, natomiast zaplacimy za to wszyscy. Czy decyzje PO maja polegac na zabieraniu biednym, zeby znowu dac biednym. Dlaczego juz na wstepie szuka sie oszczednosci w portfelach polakow, a nie w szumnie zapowiadanych obnizeniach kosztow pracy czy obnizaniu podatkow.

Niechcący już na to odpisałem. ;)
Pamiętajmy, że PO przejmuje do realizacji budżet PiS i musi go dostosować do swojego programu.
To był budżet wyborczy, a teraz ma być realizacyjny.
Może to wymaga trochę czasu i wysiłku finansistów, żeby to wszystko poukładać...
Reformy finansów nie da się zrobić w tydzień. :(
A może jest tak jak napisałeś - może chodzi o budżetówkę i nauczycieli - w końcu edukacja powinna być priorytetem rządu...
Zobaczymy. :)

Senn - Pią Paź 26, 2007 10:48

Maciek, ten artukul pewnie Cie tez nie ucieszy -> http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=65454

Oj chyba nici z programu PO. Tak to jest z koalicjami :)

maciej - Pią Paź 26, 2007 10:59

Senn napisał/a:
Maciek, ten artukul pewnie Cie tez nie ucieszy -> http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=65454

Masz rację, nie cieszy mnie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie - na razie jeszcze trochę za wcześnie na sądzenie.
Zauważ, ze na razie PSL jeszcze nic nie powiedział ostatecznie.

Mam nadzieję, że w momencie powołania rządu będzie jasna umowa koalicyjna lub program działania i wtedy będzie wiadomo co i jak.

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 12:25 ]
Senn napisał/a:
8. Od stycznia 2008 roku Polska wejdzie do Systemu Informacyjnego Schengen, dzięki czemu zniesione zostaną kontrole graniczne na przejściach na zachodniej oraz południowej granicy, natomiast od marca 2008 roku również na przejściach lotniczych.

Nie jestem tego na 100% pewny, bo ZTCW moja firma startowała w przetargach na to i sytuacja była podobna jak z Mostem Północnym - niekończące się odwołania od przetargów.
Ostatnio już straciłem ten temat z oczu, więc może rzeczywiście temat ruszył, udało się to zakończyć i system zadziała.
Mam nadzieję. :)
Senn napisał/a:
15.Deficyt budżetowy zmniejszono w 2006r do 25,5mld zł( z 32,5mld). W roku 2007 po raz pierwszy wpływy budżetowe są wyższe od wydatków ( +200mln zł po lipcu 2007).

Też trzebaby poszukać, bo nie jestem tego pewny, ale niektórzy ekonomiści doszukiwali się w tym przerostu procedur biurokratycznych (szczególnie tych mających zapobiegać korupcji - brak rozwiązań w dużych przetargach państwowych) - chyba stan był taki, ze dochody budżetu zrealizowano w ponad 50%, bo te są obłożone olbrzymimi karami i są wnoszone w miarę terminowo przez przedsiębiorców, a wydatki w mniej niż 50%, bo rząd wolniej niż zakładano wydawał zaplanowane środki (1% budżetu, to 2,6 mld, więc jeśli różnica sięgała 5% to już pokrywało deficyt za pierwsze półrocze i te 200 mln nadwyżki).

Bo gdyby w rocznym rozrachunku wpływy były wyższe od wydatków, to nie byłoby deficytu. ;)

Moja firma dokładnie tak robi - faktury wystawione w czerwcu płaci 2 lipca - nikt nie będzie się sądził o tydzień spóźnienia, a o ile lepiej wygląda bilans na koniec pierwszego półrocza!!! ;)

morris - Pią Paź 26, 2007 13:06

maciej napisał/a:
Jeśli CBA udowodni (ale prędzej podejrzewam, że dziennikarze by to znaleźli), że ten wywiad to lipa, bo np. Pawlak nie ma Toyoty albo, że stała ostatni miesiąc w serwisie, a on powiedział, że jest bezawaryjna, to coś jest nie tak i trzeba to wyjaśnić, ale jeśli powiedział prawdę, to dlaczego się go czepiać?

Albo jak wziął pieniążki za wywiad i nie zgłosił do US :???:

maciej - Pią Paź 26, 2007 14:01

morris napisał/a:
Albo jak wziął pieniążki za wywiad i nie zgłosił do US

Myślę, że o takie rzeczy to już Toyota zadbała, ale oczywiście istnieje i taka ewentualność.

Swoją drogą to właśnie jak się z tego nabijali to było hasło:
"Today, Tommorow, Pawlak" ;) ;) ;)

Dzenson - Pią Paź 26, 2007 14:13

Właśnie podano, że nie wziął za to ani grosza.
morris - Pią Paź 26, 2007 14:42

Dzenson napisał/a:
Właśnie podano, że nie wziął za to ani grosza.

A :!: To jeśli podano, to przepraszam. Na pewno by się przyznał.
Jeśli wziął w tym udział charytatywnie to albo jest baaardzo oddany marce, albo jest frajer. Ja bym się domagał :evil:

Dzenson - Pią Paź 26, 2007 14:52

morris napisał/a:
Dzenson napisał/a:
Właśnie podano, że nie wziął za to ani grosza.

A :!: To jeśli podano, to przepraszam. Na pewno by się przyznał.
Jeśli wziął w tym udział charytatywnie to albo jest baaardzo oddany marce, albo jest frajer. Ja bym się domagał :evil:


:cool:

może dostał breloczek na pamiątke :cool:

piter34 - Pią Paź 26, 2007 15:23

Dzenson napisał/a:
może dostał breloczek na pamiątke :cool:

...albo dywaniki na zimę. :lol:

maciej - Pią Paź 26, 2007 15:47

morris napisał/a:
Jeśli wziął w tym udział charytatywnie to albo jest baaardzo oddany marce (...) Ja bym się domagał

Za Roverka???
Co z Ciebie za sympatyk!!!
Precz!!! ;) ;) ;)

A tak serio, to bardzo ładny motyw dla obu stron - z jednej strony znana telewizyjna twarz reklamuje markę, a z drugiej partia ludowa dbająca o środowisko (bo z tego co kojarzę, to chyba chodzi o Priusa) - nic innego jak darmowa reklama dla obu stron. :)

morris napisał/a:
albo jest frajer.


Tego raczej o Pawlaku nie można powiedzieć - korzyść była tu chyba obopólna, więc po co jeszcze budzić podejrzenia biorąc kasę?

morris - Pią Paź 26, 2007 15:49

maciej napisał/a:
Za Roverka???
Co z Ciebie za sympatyk!!!

Zarządałbym chociaż:
piter34 napisał/a:
dywaniki na zimę.

Ekologiczne :wink:

maciej - Pią Paź 26, 2007 15:53

morris napisał/a:
Ekologiczne

Sądzę, że w Priusie wszystko jest "ekologiczne" - swoją drogą to idealny listek figowy dla "znanych i lubianych", jak się obok w garażu ma np. Corvettę albo Vipera, na fali ogólnego szału na ekologię....

Piszę o amerykańskich warunkach, a nie o Pawlaku. ;)

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 15:56 ]
Swoją drogą to Pawlak jednym mnie urzekł gdy był premierem - w przeciwieństwie do Jarka woził tyłek Polonezem.
Oczywiście - gest polityczny, ale, z punktu widzenia podatnika trudno tego niedoceniać, 3 Polonezy kosztowały tyle co ekologiczne dywaniki do jednego z trzech, czy czterech BMW X5, które wożą Jarka. ;)

Senn - Pią Paź 26, 2007 16:02

To fakt - tez mi tym imponowal :)
Dzenson - Pią Paź 26, 2007 16:04

Ale swoją drogą - Drewniany Waldemar w Corvecie - pocinający pod sejm - to byłby ale kontrast :>

Edgar się dziś tez popisał w zetce - nie wiedział jaką marką samochodu jest wożony :mrgreen:

eszet - Pią Paź 26, 2007 18:00

Cytat:
Swoją drogą to Pawlak jednym mnie urzekł gdy był premierem - w przeciwieństwie do Jarka woził tyłek Polonezem.

W dodatku z silnikiem Rovera :ok:

Senn - Pią Paź 26, 2007 22:52

Slyszalem to wlasnie. Kurde, ale reklama dla FSO i dla Rovera. Juz lubie Pawlaka hehe
maciej - Sro Lis 07, 2007 09:04

A ja już odświeżę temat ze względu na ciekawe poczynania naszego ustępującego rządu:
http://www.tvn24.pl/-1,1527542,wiadomosc.html

Jak dla mnie to coś jest nie tak - ustępujący rząd powinien podejmować decyzje administracyjne konieczne dla bieżącego działania kraju, bo musi być ciągłość rządzenia, a nie decyzje dotyczące niszczenia akt służb specjalnych z okresu swojej działalności.

Dla mnie to śmierdzi - tak jaby musieli coś zniszczyć, żeby nie wyszło na jaw... :(

eszet - Sro Lis 07, 2007 13:17

maciej napisał/a:
Dla mnie to śmierdzi - tak jaby musieli coś zniszczyć, żeby nie wyszło na jaw... :(

Niestety muszę się z Tobą zgodzić.Jednak takie praktyki to nie wyjątek dotyczący tylko tej ekipy.Podobnie zresztą jak roszady na stanowiskach i nowe powołania tuż przed ustąpieniem 'starych'" rządów.
Dla mnie to zwyczajne okradanie podatnika ,pod przykrywką interesu państwowego.

maciej - Sro Lis 07, 2007 13:30

eszet napisał/a:
Jednak takie praktyki to nie wyjątek dotyczący tylko tej ekipy.

Akurat nie mogę sobie przypomnieć próby nadania pozorów legalności przez PREMIERA niszczeniu materiałów operacyjnych ABW, czy innych agencji specjalnych, które mogłyby wskazywać na nieprawidłowości w działaniu tych służb w czasie sprawowania rządów przez tego premiera...
Owszem ,komuch paliły akta na wysypiskach, ale nawet oni nie próbowali nadać temu pozorów legalności...
eszet napisał/a:
Podobnie zresztą jak roszady na stanowiskach i nowe powołania tuż przed ustąpieniem 'starych'" rządów.

To niestety prawda i powtarza się przy każdej zmianie rządu, ale BEZ PRECEDENSU jest wydanie rozporządzenia o niszczeniu akt tajnych służb w dniu ogłoszenia przez PKW wyników wyborów, które się przegrało.

Kaczorom gratulujemy "Prawa i Sprawiedliwości", a do tego "Uczciwości i Skuteczności" z haseł wyborczych...

Swoją drogą to co musi być w tych aktach, że premier zdecydował się na wydanie takiego rozporządzenia 2 dni po przegranych wyborach, wiedzą, że GW i TVN to znajdą w ciągu tygodnia i wyciągną, a jak nie, to wyciągnie to PO po 2 dniach od przejęcia kancelarii premiera...

[ Dodano: Sro Lis 07, 2007 18:42 ]
Coraz lepiej - jednemu hałasują pod oknem:
http://www.tvn24.pl/-1,1527599,wiadomosc.html
a drugiemu autka służbowego nie dali:
http://www.tvn24.pl/12690,1527446,wiadomosc.html
:rotfl:

morris - Czw Lis 08, 2007 23:15

A to przeczytałeś?
http://www.tvn24.pl/12690,1527583,wiadomosc.html
Jeśli mówi prawdę, że nic nie niszczą to nie ma chyba "afery", a sam fakt niszczenia jest wedle tego rozporządzenia łatwo sprawdzalny.

maciej - Pią Lis 09, 2007 08:55

Tak, ale czy nie budzi Twojego zdziwienia, że robi się takie rzeczy 2 dni po przegranych wyborach, gdy wszyscy podejrzewają, że rząd wykorzystywał służby do brudnych zagrań (np. sprawa Sawickiej ujawniona nagle tydzień przed wyborami, mimo, że poprzednią łapówkę wzięła sporo wcześnie - na tyle wcześniej, że CBA nie wie co pani posłanka zrobiła z tą kasą)???

No albo premier jest bezmyślny, delikatnie ujmując, albo coś jest nie tak.

Poza tym: "Stańczyk doprecyzowała, że od 2 listopada, czyli dnia kiedy ppłk Jerzy Kiciński pełni obowiązki szefa ABW, nie wydał on żadnej zgody na niszczenie dokumentów." - a co się działo w okresie 23.10-2.11 o tym pani Stańczyk milczy...

Do tego: "Według Stańczyk, zarządzenie nie wprowadza innych reguł postępowania z dokumentami, niż poprzednie takie rozporządzenia." - to po co wprowadzać nowe? ;)

I: "Jednocześnie przyznała, że zapisy zarządzenia i termin jego wejścia w życie wzbudziły wiele kontrowersji." - no to w końcu są jakieś nowe zapisy, czy poprzednie rozporządzenie też budziło kontrowersje???

morris - Pią Lis 09, 2007 09:55

maciej napisał/a:
I: "Jednocześnie przyznała, że zapisy zarządzenia i termin jego wejścia w życie wzbudziły wiele kontrowersji." - no to w końcu są jakieś nowe zapisy, czy poprzednie rozporządzenie też budziło kontrowersje???

No właśnie. Zemke (LSD) przyznaje, że te zapisy zostały przyjęte w pakiecie ustaw o ABW, tylko, że wtedy im to umknęło :shock: jak Kaczyński podpisał to już nie umknęło :mrgreen:
Dziś Wasserman (tak samo stronniczy jak GW więc informacje do sprawdzenia) twierdzi, że możliwość niszczenia owych materiałów wprowadzono 6 lat temu, a obecna regulacja dotyczyła głównie wprowadzenia procedur owego niszczenia, mi.n tworzenia jego dokumentacji. Wychodziłoby na to, że GW odwróciło kota ogonem, w typowy dla siebie sposób.
A poza tym, służby specjalne to zawsze cuchnący teren, a najbardziej mnie bawi jak dziennikarze powołują się na źródła "anonimowy oficer" (ostatnie rewelacje, że wynoszono akta), bo mam wewnętrzne przekonanie, że jeśli nawet to rzeczywiście inormatorzy z kadry służb spec. to raczej wykonują czyjeś rozkazy przekazując takie inf. a nie działają pod wpływem moralnego imperatywu. O ile oczywiście dziennikarz nie ssał za długo swojego palca :wink:

maciej - Pią Lis 09, 2007 10:20

morris napisał/a:
Dziś Wasserman (tak samo stronniczy jak GW więc informacje do sprawdzenia) twierdzi, że możliwość niszczenia owych materiałów wprowadzono 6 lat temu, a obecna regulacja dotyczyła głównie wprowadzenia procedur owego niszczenia, mi.n tworzenia jego dokumentacji. Wychodziłoby na to, że GW odwróciło kota ogonem, w typowy dla siebie sposób.

Typowy dla każdej gazety mającej jasno określony "target", że tak po "staropolsku" napiszę. ;)
morris napisał/a:
A poza tym, służby specjalne to zawsze cuchnący teren, a najbardziej mnie bawi jak dziennikarze powołują się na źródła "anonimowy oficer" (ostatnie rewelacje, że wynoszono akta), bo mam wewnętrzne przekonanie, że jeśli nawet to rzeczywiście inormatorzy z kadry służb spec. to raczej wykonują czyjeś rozkazy przekazując takie inf. a nie działają pod wpływem moralnego imperatywu.

Może się mylę, ale przez ostatnie 2 lata takich przecieków było jakby więcej albo rzeczywiście były lepiej nagłośnione.

morris - Pią Lis 09, 2007 11:07

maciej napisał/a:
Może się mylę, ale przez ostatnie 2 lata takich przecieków było jakby więcej albo rzeczywiście były lepiej nagłośnione.

Wg mnie to drugie. Ostatnio słyszałem zatrwożone głosy, że oficerowie ABW mogą sobie kserować materiały i nie idzie tego skontrolować (kto? co?) oczywiście w kontekście rządów PIS.
A wcześniej nie mogli? bo co, nie mieli ksero? :lol:

maciej - Pią Lis 09, 2007 11:19

Zakładając, że rzeczywiście jest to tylko i wyłącznie wroga propoaganda GW i TVN (bardzo wygodne tłumaczenie dla Jarka), to oznacza niestety, że jednak jest on bezmyślny.
Spokojnie mógł zostawić to rozporządzenie Tuskowi, a nie budzić kontrowersje.

Zresztą - naród wybrał - dość "wojenek na górze" i ciągłego kopania się po kostkach i nie tylko wewnątrz koalicji, bo wydaje mi się, że nic bardziej nie zraziło niż ciągła, sztucznie wywołana walka.

morris - Pią Lis 09, 2007 11:48

maciej napisał/a:
Spokojnie mógł zostawić to rozporządzenie Tuskowi, a nie budzić kontrowersje.

Rozumiem, że należy mieć pretensje do Jarka, że wzbudza kontrowersje, a nie do GW, że pisze bzdury.
Oczywiście:
maciej napisał/a:
Zakładając, że rzeczywiście jest to tylko i wyłącznie wroga propoaganda GW i TVN

hmm... muszę się nad tym zastanowić, ale jakoś mi to nie pasuje... :roll:

maciej - Pią Lis 09, 2007 19:15

morris napisał/a:
Rozumiem, że należy mieć pretensje do Jarka, że wzbudza kontrowersje, a nie do GW, że pisze bzdury.

Czy pisze bzdury, to się pewnie za jakiś czas okaże, a że Jarek chyba już zupełnie zatracił instynkt samozachowawczy, to jak dla mnie dobrze... :D :D :D

Z resztą już pisałem o co mi chodzi - ustępujący rząd, moim zdaniem, powinien zajmować się pracą czysto administracyjną, a nie kombinwaniem przy służbach.

Senn - Sro Lut 20, 2008 20:34

maciej napisał/a:

Z resztą już pisałem o co mi chodzi - ustępujący rząd, moim zdaniem, powinien zajmować się pracą czysto administracyjną, a nie kombinwaniem przy służbach.


Piekne to ostatnie zdanie, ktore idealnie pasuje do kontynuacji watku po 100 dniach rzadu Tuska.

Jakos mam wrazenie ze obecny rzad tylko administruje i nie robi nic. Wlasciwie to robi - za wszelka cene chce znalezc "haka" na poprzednia ekipe. Jak na razie bez skutku z czego bardzo sie ciesze.

Ciekawe jak oceniaja "prace rzadu" goracy zwolennicy PO w ostatnich wyborach.

walkie - Sro Lut 20, 2008 20:55

Pozytywnie. Mam tylko nadzieję, że Kaczor nie zawetuje proponowanych ustaw.
AndrewS - Sro Lut 20, 2008 21:20

a to wogole jakies sa ?? :lol:

no obecny minister sprawiedliwosci niewatpliwie sukcesy ma :mrgreen:
nawet próbował "szoł" ala ziobro zrobic, tylko troche mu nie wyszlo :lol:

sTERYD - Sro Lut 20, 2008 21:35

wy ciągle o tym??
AndrewS - Sro Lut 20, 2008 21:40

no przeciez obie strony zgodnie napisaly, ze pożyjemy zobaczymy i wrocimy do dyskusji :mrgreen:
Senn - Sro Lut 20, 2008 21:47

Cytat:
a to wogole jakies sa


No jest ich tyle ze ostatnio odwolano posiedzenie senatu bo chlopaki nie mieli nad czym debatowac.

A to o czym pisze walkie to ustawa ktora ma rozgraniczac funkcje prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwosci. Jak na razie tylko to ma zamiar zawetowac prezydent.

Do tej pory byla tylko jedna porzadna debata sejmowa nad budzetem (autorstwa PiS zreszta, no ale to darujmy bo bylo za malo czasu zeby PO przygotowala swoj)

Reszta to obrzucanie blotem poprzedniej ekipy. Bloto cos nie chce sie kleic :)

sTERYD - Sro Lut 20, 2008 21:49

ja jak mam być szczery to nie widzę różnicy czy żondził piz czy lsd czy po czy kto tam jeszcze
cały czas mi za mało płacą, drogi są do :dupa: podatki również, a szoł w telewizji jakoś mnie średnio kręci...

ale ja dziwny jezdem
i w ogóle anarhista :P

AndrewS - Sro Lut 20, 2008 22:08

sTERYD napisał/a:
i w ogóle anarhista


no patrzac na avatara to bojowy jestes :mrgreen:

walkie - Sro Lut 20, 2008 22:12

Senn napisał/a:
A to o czym pisze walkie to ustawa ktora ma rozgraniczac funkcje prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwosci. Jak na razie tylko to ma zamiar zawetowac prezydent.


Jeszcze podatek liniowy i coś o reformie zdrowia.

Senn - Sro Lut 20, 2008 22:42

walkie, jaki podatek liniowy? Przeciez byl to tylko slogan wyborczy. Koalicjant mowi nie :)

Dla mnie jest to jak na razie najgorszy rzad jaki widzialem. Kolejne dymisje ministrow ktorzy sobie nie radza, zero ustaw, a podobno szuflady im sie nie domykaly bo tak byli przygotowani. Walkie nawet sam Donald zle ocenia swoj rzad to na jakiej podstawie oceniasz go pozytywnie :) Niestety zderzenie z rzeczywistoscia okazalo sie zabojcze. Puste slowa, puste zarzuty i szukanie hakow - jedyne co robia. Nie mozemy usprawiedliwiac brak jakiegokolwiek dzialania obawa przed prezydentem. Weto mozna zawsze odrzucic. Tylko ze Kaczynski nie ma co wetowac :)

walkie - Sro Lut 20, 2008 22:44

Senn napisał/a:
Walkie nawet sam Donald zle ocenia swoj rzad to na jakiej podstawie oceniasz go pozytywnie :)


Na podstawie porównania z innymi.

morris - Sro Lut 20, 2008 23:30

:lol: A myślałem, że to ja nie wytrzymam i pierwszy odgrzebię wątek po stu dniach niezwykle "owocnego" rządzenia Plastusiów.
Dużo miejsca zajęło nam wcześniej dyskutowanie o reformach ochrony zdrowia PISvPO, zastanawiam się czy teraz jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości i chciałby podyskutować dalej. Chociaż z mojej strony mogą wystarczyć cytaty z postów "przedwyborowych" dotyczące spójności rzekomego programu PO w tej sprawie (i w ogóle tego, czy jakiś program mają). :śmiech przez łzy: :wink:

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 23:31 ]
walkie napisał/a:
i coś o reformie zdrowia.

ŁOŁ a co takiego?

maciej - Czw Lut 21, 2008 08:54

Wyniki są kiepskie, ale musiałbym poszukać listy sukcesów po "100 dniach Marcinkiewicza", oprócz rekordowej ilości konferenecji prasowych, bo to się premierowi MArcinkiewiczowi na pewno udało (ciekawe, czy ma już swój wpis w księdze rekordów Guinessa). :rotfl:

Jak dla mnie to i tak jest pięknie w porównaniu z poprzednikami, bo jest normalniej... :D

Na razie:
- dogadano się z Rosją i to nie "na kolanach" jak to sugeruje PiS
- żadnego lekarza nie nazwano mordercą
- próbuje się odpolitycznić prokuraturę
- nie obraża się wyborców innych partii
- nie aresztowano (co prawda to pewnie tylko chwilowo) żadnego ze zdymisjonowanych z rządu ministrów ;)
- nie próbuje się ujawnić w postaci wątpliwej jakości beletrystyki danych o agentach polskiego wywiadu, a raczej kombinuje się, jak dobrać się do tych, którzy to zrobili...

A co do haków to ciągle mnie fascynuje co takiego miał na laptopie minister Ziobro, że go tak skatował... :hahaha:

AndrewS - Czw Lut 21, 2008 10:29

taaaaa, nawet gdyby cos mial to by nim rzucał zeby zatrzec jakies dane ??
chyba dziecko w pierwszej klasie bedzie wiedziec ze tak danych nie da sie wymazac :lol:
szczegolnie jesli ogolnie wiadomo ze sa takie firmy, ktore z wraka (dysk)potrafia cos odczytac,
jesli juz to bym podmienil twardy dysk lub uzyl specjalistycznego oprogramowania do czyszczenia dyskow,
he he he, ale najlepsza byla konferencja jak tak sponiewierany komp sie odpala he he he, poprostu kompromitacja obecnego ministra <hahaha>
zamiast zajac sie czyms konkretniejszym to czym on sie zajmuje ?? ?????? :lol:

maciej - Czw Lut 21, 2008 10:52

AndrewS napisał/a:
taaaaa, nawet gdyby cos mial to by nim rzucał zeby zatrzec jakies dane
chyba dziecko w pierwszej klasie bedzie wiedziec ze tak danych nie da sie wymazac

Dla mnie są dwie opcje:
- nie ma wiedzy dziecka z pierwszej klasy
- jest furiatem i kompa zniszczył w przypływie "weny tfurczej", takie samej jak w chwili "wydania wyroku" na dr G.
AndrewS napisał/a:
zamiast zajac sie czyms konkretniejszym to czym on sie zajmuje ?? ????

Przynajmniej nie niszczy oddziału transplantologii jednego z największych szpitali w Polsce...

AndrewS - Czw Lut 21, 2008 11:11

nie znam do konca sprawy i nie interesowalem sie nia, ok zakladam ze dal ciala,
ale kazdy moze cos schrzanić robiac wiele rzeczy,
mozna oczywiscie tez nic nie schrzanic, nie robiac nic :mrgreen:
czekam na dalsze "sukcesy" obecnego ministra :lol:

furiat raczej robi tak, ze komp wogole sie nie znajduje lub poprostu mu go kradna :lol:

LASOTA - Czw Lut 21, 2008 11:36
Temat postu: wybory
maciej napisał/a:
żadnego lekarza nie nazwano mordercą

Gdyby wszyscy mieli możliwość zrobienia tego publicznie to chyba by się tego trochę uzbierało.
maciej napisał/a:
Przynajmniej nie niszczy oddziału transplantologii jednego z największych szpitali w Polsce...

Szpitala chyba mało dostępnego dla przeciętnego śmiertelnika.

maciej - Czw Lut 21, 2008 11:48

LASOTA napisał/a:
Gdyby wszyscy mieli możliwość zrobienia tego publicznie to chyba by się tego trochę uzbierało.

Tego nie rozumiem?
Piszemy o politykach, a nie o "wszystkich"...
LASOTA napisał/a:
Szpitala chyba mało dostępnego dla przeciętnego śmiertelnika.

Wydaje mi się, że już tak nie jest, ale ostatnio nie miałem szczęśiwie nic wspólnego ze szpitalami, więc nie wiem...

Poza tym jeśli "nieprzeciętni śmiertelnicy" dawali łapówki lekarzom w placówce "dla wybranych", to w sumie co to kogo powinno obchodzić...

Problem jest gdzie indziej - jeśli dzięki wybranej medialnej metodzie załatwienia sprawy, aresztowaniom i konferencjom prasowym ilość transplantacji spadła o ponad 50%, skazania nie było, a dyrekcja szpitala chce, zeby dr G. wrócił to coś tu jest nie tak i mało mnie obchodzi, czy to placówka dla wybranych, czy dla wszystkich, bo jeśli nawet dla wybranych to gdy taki spadek następuje, to Ci "wybrani" idą do zwykłych szpitali i tym bardziej zabierają usługi "zwykłym" ludziom...

To że w tym szpitalu ilość spadła o połowe nie spowodowało, że gdzieś indziej wzrosło, a to oznacza, że iluś ludzi (nie ważne "wybranych" czy "zwykłych") pożegnało się z życiem, a to z kolei oznacza, że ktoś inny tu "odebrał życie" - nie dr G...

AndrewS napisał/a:
furiat raczej robi tak, ze komp wogole sie nie znajduje lub poprostu mu go kradna

Tak robi raczej logicznie myślący inteligentny człowiek...
Furiat nie myśli o dalszych konsekwencjach...

Paul - Czw Lut 21, 2008 12:02

maciej napisał/a:
To że w tym szpitalu ilość spadła o połowe

Macieju, niestety to nie w tym szpitalu tylko spadła ilość przeszczepów ale w CAŁEJ Polsce. Dołożyły się do tego "sensacje" z Białegostoku.

maciej - Czw Lut 21, 2008 12:10

Paul napisał/a:
Macieju, niestety to nie w tym szpitalu tylko spadła ilość przeszczepów ale w CAŁEJ Polsce. Dołożyły się do tego "sensacje" z Białegostoku.

No cóż nigdy nie zrozumiem aresztowania takiego lekarza, nawet jeśli był winny brania łapówek jak cholera, to chyba społecznie lepszym rozwiązaniem jest dozór policyjny i pozwolenie mu na kontynuowanie ratującej życie pracy, a jako kara np. prace publiczne nie przeszkadzające w pracy zawodowej...

Poza wszytkim lekarz po przerwie traci wprawę i nawet jeśli wróci do pracy to potrwa zanim znów wróci "do formy"... :(

Ale to byłoby słabiej medialne niż SWAT wpadający w kamizelkach i maskach do szpitala co z resztą widać nawet na tym forum, część ludzi dała się przekonać legendzie ministra "Robin Hooda", a że troche ludzi umrze, bo nie dostało nowego serca to już nie będzie na konferencji prasowej... :(

Poza tym ciągle łatwiej jest zaimponować publiczce proponując karę śmierci i podwyższanie wyroków co może tylko zwiększyć ilość ludzi wyrzuconych ze społeczeństwa niż pomyśleć nad programiami typu prac publicznych pozwalającymi przestępcy na dalsze egzystowanie w społeczeństwie...

Paul - Czw Lut 21, 2008 12:24

maciej napisał/a:
No cóż nigdy nie zrozumiem aresztowania takiego lekarza

Ależ ja się z tym zgadzam :D
maciej napisał/a:
paul napisał/a:
niestety to nie w tym szpitalu tylko spadła ilość przeszczepów

Chodziło mi o to, że skala skutków jest większa, niż piszesz.

Jak by nie patrzeć, to ex-min. Zero był koncertowym szkodnikiem (to i tak eufemizm).

Ci, którzy krytykują rząd PO za to, że niby nic nie robi, przyzwyczaili się do sposobu rządzenia PiS'uarów - szybko, byle jak, żeby tylko wyszło na nasze, i z jak największym szumem i fanfarami. A efekty były, jakie były :(
Niektórzy politycy nie rozumieją, że czasem lepiej nic nie zrobić, niż zrobić to źle, a na zrobienie czegoś porządnie potrzeba czasu.
Jednym pociągnięciem długopisu NIKT nie naprawi np. służby zdrowia, niezależnie, czy jest z PiS, Samoobrony, PO czy czego tam jeszcze.

A już szczytem wszystkiego jest Macierewicz, który przeciekał aż w butach chlupało, a teraz biego do prokuratury z donosami za przecieki :rotfl:

maciej - Czw Lut 21, 2008 12:36

Jak widać fakty, statystyki i badania nie przekonują, bo są mało medialne... :(

Ale nie chciałbym, żeby ktoś z moich bliskich czekał teraz na przeszczep...

Maluczkich trzeba wystraszyć, a potem przedstawić się jako zbawca, "drugi Piłsudzki" jakby chcieli niektórzy (tu nie wiem już - śmiać się, czy płakać...) - "populizm rulez"...

AndrewS - Czw Lut 21, 2008 13:22

maciej napisał/a:
a jako kara np. prace publiczne nie przeszkadzające w pracy zawodowej


to ma byc kara ?? :mrgreen:
ja wiedzac, ze taka kara moze mnie spotkać, dalej robilbym to samo i moi koledzy również :mrgreen:

morris - Czw Lut 21, 2008 13:30

Pieknie, pieknie... jakbym sobie włączył jakąś "obiektywną stację" (tvn na przykład).
Taki schemat, na pytanie: co pozytywnego zrobiła PO? odpowiedź: PIS było beee (no dobrze, to już wiemy, ale co dalej?). Co z zapowiadaną reformą ochrony zdrowia? Odpowiedź: Ziobro zamordował tranplantologię (jw.). Czemu PO nie wprowadza prawie żadnych ustaw?Odpowiedź:
Paul napisał/a:
Niektórzy politycy nie rozumieją, że czasem lepiej nic nie zrobić, niż zrobić to źle

co mnie ubawiło już całkiem, bo jak zdarta płyta powtarzano, że PIS nic nie zrobił i dzięki temu nic nie schrzanił. Tylko, że wtedy to miało wydźwięk negatywny, a w odniesieniu do PO świadczy o ich zdrowym rozsądku i kompetencji :lol:
Jazda po PISie dotyczyła też tego, że się zajmują przeszłością zamiast patrzeć w przyszłość jak jaśnie oświeceni tuskofile. Tyle, że jak przyszło co do czego, to zajmują się głównie depisyzacją, posuniętą do absurdu (vide ćwiąkanie o laptopach - cholera pisze ze służbowego kompa, więc musze uważać, bo ćwiąkol czuwa; raport/notatka Pitery, która sprawiła, że Kamiński... nadal jest szefem CBA, bo nie ma podstaw do zwolnienia, Macierewicz przed Trybunał - tylko, że konstytucja tego nie przewiduje, ale PO może się nie znać na konstytucji, im wolno w przypadku PIS to kompromitacja).
macieju rozliczasz poprzednią władzę jak "rasowy pisowiec".

maciej - Czw Lut 21, 2008 13:53

morris napisał/a:
co mnie ubawiło już całkiem, bo jak zdarta płyta powtarzano, że PIS nic nie zrobił i dzięki temu nic nie schrzanił. Tylko, że wtedy to miało wydźwięk negatywny, a w odniesieniu do PO świadczy o ich zdrowym rozsądku i kompetencji

Nie.
To zupełnie nie tak - PiS nie robił nic tam gdzie trzeba, a psuł i lansował się medialnie tam gdzie nie trzeba.

Jak widać w roztrząsanym przez nas przykładzie to przez nieprzemyślaną działalność przy okazji uwalniania służby zdrowia od korupcji schrzanił polską transplantologię - sukces?
Dla mnie wątpliwy...

morris napisał/a:
macieju rozliczasz poprzednią władzę jak "rasowy pisowiec".

Hmm... Nie rozumiem... Możesz konkretniej?

Napisałem na początku, że nie jest dobrze, ale też napisałem, że trzebaby zobaczyć "listę sukcesów" PiS po 100 dniach, jeśli już konkretnie chcemy porównywać, a przy okazji spojrzeliśmy na rzeczy, które teraz wychodzą.

Sprawa laptopa jest ciekawa sama w sobie - dla mnie ciekawe jest pytanie po co zniszczył?
I na to już odpowiedziałem - moim zdaniem albo jest furiatem albo jest bezmyślny (patrząc na inne działania tego pana obie opcje są równie prawdopodobne)...

Napisz mi co PiSowskiego było w wymienionych przeze mnie plusach tego, że jest normalniej?

To, że normalizują się stosunki z Rosją?
Czy może to, że nikt z ekipy rządowej nie obraża w telewizorni zwykłych ludzi i nie ujawnia informacji o służbach specjalnych?

Czy może PiSowskie było czepienie się tego, że głupota jednego człowieka spowodowała cofnięcie polskiej transplantologii do lat 70tych?
Bo dla mnie to ludzkie, a nie PiSowskie...

AndrewS napisał/a:
to ma byc kara
ja wiedzac, ze taka kara moze mnie spotkać, dalej robilbym to samo i moi koledzy również

Dla Ciebie może nie...
Ale wstyd, że musi zamiatać przed szpitalem dla ludzi o takiej reputacji bywa większą karą niż więzienie w zawieszeniu.

Poza tym przy odpowiednim systemie kar za recydywę taki człowiek raz złapany drugi raz się już nie zdecyduje...

A może jednocześnie nadal ratować ludzkie życie.

Zresztą sytuacja dotyczy każdego.

Po popełnieniu pierwszego przestępstwa jeśłi trafisz do więzienia to już masz tylko kolegów "spod celi" i pewnie po wyjściu znów popełnisz przestępstwo, bo po więzieniu ciężko znaleźć pracę itp. Jeśli zostaniesz złapany, ale nie pójdziesz do więzienia to jest jeszcze szansa, że to przemyślisz, nadal będziesz miał pracę, mógł utrzymać rodzinę itp.
Do tego społeczeństwo zamiast płacić za Twoje więzienie będzie miało zysk z Twojej pracy publicznej...

A jeśli popełnisz przestępstwo jeszcze raz to już recydywa i wtedy powinny być ostre zasady, ale tu też trzeba uważać, bo dawno już naukowo udowodniono, że to nie długość wyroku hamuje przestpczość, tylko szybkość i nieuchronność kary (pewność prac publicznych działa bardziej odstraszająco niż prawdopodobnieństwo więzienia), ale to też mało medialne, bo 10 lat więzienia brzmi dla wyborców groźniej niż prace publiczne.

AndrewS - Czw Lut 21, 2008 14:15

maciej napisał/a:
dla mnie ciekawe jest pytanie po co zniszczył


jak zniszczyl, jak dzialal :mrgreen:
przeciez mowil ze mu spadl
i kase chcial oddac :-)

maciej napisał/a:
A może jednocześnie nadal ratować ludzkie życie.


za drugim razem bedzie znacznie ostrożniejszy :-)
a wtedy to ja dziekuje za takie ratowanie, jesli czyjes zycie bedzie uratowane szybciej w wyniku ominiecia kolejki :-(

Senn - Czw Lut 21, 2008 14:35

No tak, spodziewalem sie takich odpowiedzi :) Morris dobrze zauwazyles i nie mam zamiaru powtarzac Twoich slow. Daje "glowe" ze identycznie beda wygladaly konferencje prasowe tego pseudo rzadu po 100 dniach czyli chyba 3 marca. Bedzie to kolejne czepianie sie PiSu i zero konkretow. Ewentualnie szumna kontynuacja obietnic przedwyborczych ktorych sie nie realizuje.

Skad dane o przeszczepach? Z GW? Zreszta nie dajmy sie wciagnac w dyskusje o jakims doktorku. To jest malo wazne.

Pytalem o osiagniecia rzadu i Maciek raczyl odpowiedziec jednym zdaniem "ze jest kiepsko" i zrecznie przeszedl do oceny rzadow PiS.
Teraz nie czas na ocene PiS tylko PO!

maciej - Czw Lut 21, 2008 14:36

AndrewS napisał/a:
za drugim razem bedzie znacznie ostrożniejszy

No cóż, chyba w przeciwieństwie do Ciebie wierzę, że ludzie potrafią zauważać ostrzeżenia i się poprawić.

Widzę, że nie mam szans Cię przekonać, ale i tak to napiszę...

Więzienie to dla takiego człowieka koniec prawa wykonywania zawodu, śmierć publiczna, utrata rodziny i przyjaciół. Jest człowiekiem inteligentnym i raczej nie z gruntu złym jak próbujesz sugerować, bo w końcu wybrał zawód w którym ratuje się życie, a nie odbiera.
Nie sądzę też żeby go wybrał z myślą o braniu łapówek, bo przez 6 lat sudiów, 4 lata stażu i specjalizacji i jeszcze przynajmniej 5 lat do wyrobienia sobie marki lekarze kiepsko się mają (a gdy on zaczynał mieli się jeszcze gorzej).
Głupi nie jest bo skończył medycynę i prawdopodobnie przez te 15 lat zarobiłby tyle jako np. prawnik, co zarobi przez całe życie jako lekarz (łącznie z łapówkami)...

I teraz:
- popełnił błąd, wziął, ale ma szanse - prace publiczne i możliwość dalszej pracy i wykorzystania niesamowitego daru dla ratowania ludzkiego życia
- więzienie, utrata prawa do wykonywania zawodu, a za tym idzie brak pracy, bezrobocie, utrata rodziny i przyjaciół

Co decyduje?

A do tego dochodzą jeszcze aspekty społeczne:
- utrzymanie więźnia
- utrzymanie bezrobotnego
- utrzyamnie jego rodziny
- złamianie życia rodzinie
- koszty wykształcenia nowego fachowca tej klasy
- czas na wykształcenie takiego fachowca (w czasie którego nie ma transplancji, bo nie ma komu ich robić)
- jeszcze kilku fachowców, których gość mógł przeszkolić w tym czasie gdy był w więzieniu...

Ale oczywiście to ciężko tłumaczy się przed kamerą...
AndrewS napisał/a:
a wtedy to ja dziekuje za takie ratowanie, jesli czyjes zycie bedzie uratowane szybciej w wyniku ominiecia kolejki

Spoko, teraz nie będzie żadnej transplantacji...
A na miejscu rzeczonego lekarza udałbym się teraz np. do Dubaiu i nigdy więcej nie musiałbym się martwić o pieniądze...

Ogólnie gratuluję dobrego samopoczucia...

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 14:39 ]
Senn napisał/a:
Pytalem o osiagniecia rzadu i Maciek raczyl odpowiedziec jednym zdaniem "ze jest kiepsko" i zrecznie przeszedl do oceny rzadow PiS.

Spoko Senn, jak będę miał chwilę to sięgnę do archiwów i zrobię małe porównanie sukcesów obu rządów po 100 dniach.

Senn - Czw Lut 21, 2008 14:45

Dla mnie koniec tematu o doktorku.
maniaq - Czw Lut 21, 2008 14:47

ja niestety ostatnio nie mam czasu sledzic na biezaco co i jak sie dzieje, ale wystarczy mi ze jest spokojniej... ze nie musze sie wsytydzic za to jak reprezentowana jest polska za granicami, pis sie nei podobalo ze donald polecial rejsowym do usa LOL toz to lepiej bylo wynajac samolot za =/- 150 k $ :D to bylo tanie panstwo w wydaniu pisu :)

a o przeszczepach mozna porozmawiac z lekarzami, ktorzy teraz 2 razy sie zastanowia przed trudnym zabiegiem , bo zawsze moze byc ze "nik juz przez niego nie bedzie pozbawiony zycia "

statystyki olewam , bo kazda gazeyta produkuje wlasne na wlasne potzreby. ale mam w rodzinie lekarzy ktorzy o tym mowia, wiec mi te statystyki niepotrzebne . to jest fakt.

ja powiem tak, ze wszyscy oczekujemy zeby bylo lepiej , tylko czemu lepiej nie moze byc zrobione przez kogokolwiek ? lepiej wam pis robil niz robi platforma ? ja bym chcil zeby weszly w koncu ustawy ktore byly przygotowane, a ladowaly w koszu za pis-u, czy PO maja czy tworza nie wiem , ale mam andzieje ze PO nei skonczy na gadaniu i ustawy jakies wejda w zycie . nei naleze do zadnej partii i gratulowalbym pisiurom gdyby im sie to udalo, tylko ze oni wlozyli do kosza ustawy porzednikow i sami nic nie uchwalili. teraz lamentuja ze czesc pomyslow jest zaczerpnieta z ich propozycji ustaw itp. dla mnei to nie zarzut a na plus, ze potrafia korzystac z innych pomyslow i zrodel niz wlasnych- nie sa wszechwiedzacy jak niektorzy z pisu.


i krytykantom przypomne zarcik
"rzeczy niemozliwe od zaraz , na cuda trzeba troche poczekac " ; )

maciej - Czw Lut 21, 2008 14:57

Senn napisał/a:
Z ataku na zachowanie sie sluzb i Twoim zdaniem spektaklu przechodzisz do obrony przestepcy tylko dlatego ze byl aresztowany za rzadow PiS.

Nie bronię go, bo od tego jest adwokat - nie napisałem słowa o tym, czy jest winny, czy nie, tylko krytykuję metody zastosowane w tej sprawie jedynie w celu osiągnięcia efektu medialnego i pokazuję ich rzeczywiste efekty.
Robienie tego w tej dyskusji jest jak najbardziej na miejscu - pokazuje dlaczego jest lepiej - czyli odpowiada na Twoje pytanie zadane w poście odgrzebującym ten wątek:
Senn napisał/a:
Ciekawe jak oceniaja "prace rzadu" goracy zwolennicy PO w ostatnich wyborach.

Moja odpowiedź brzmi: oceniam kiepsko, ale lepiej niż "pracę" poprzedniego, bo jest NORMALNIEJ, a było nie normalnie, bo nie mogę dotąd zrozumieć dlaczego przeciw lekarzowi wysyła się pluton AT...

Bo czy słyszałeś o lekarzu, który na widok policji zabarykadował się w gabinecie, ostrzelał policjantów i zdetonował ładunki wybuchowe?

AT wysyła się do Magdalenki, a nie na Wołoską chyba, że chce się błysnąć w mediach.

A przez ostatnie 100 dni poziom takich absurdów obniżył nam się o 3 poziomy - z plutonu AT w szpitalu do popękanego laptopa w TV. :D

I to jest dla mnie już dobre.

Piszę też o tym co szczęśliwe zniknęło z politycznej retoryki - kara śmierci, podnoszenie kar i kilka innych dyżurno-populistycznych tematów - lepiej, że widać, że rząd słabo działa, niż jeśli rząd tworzy sztuczne problemy żeby ukryć swoją nieudolnośc (patrz pluton AT wyżej i inne fałszywe sukcesy, w które ciągle wierzysz).

Senn - Czw Lut 21, 2008 16:33

To co zrobil PiS juz przytaczalem w tej dyskusji jak dobrze pamietam i bylo tego sporo.

Piszesz, ze jest normalniej. Bardziej normalnie to jest w mediach a nie w polityce. PO zachowuje sie dokladnie tak samo jak PiS a moim zdaniem jeszcze gorzej probujac robic szoł i spektakl z oczerniania poprzedników. Różnica polega na tym że tamci walczyli z realnym wrogiem czyt. WSI itp, a nie z ekipa rzadzaca przed nimi. Ostatnio czytalem, ze przewodniczaca Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan zakazala swoim podwladnym kreowania zlych opinii na temat dokonan i dzialan rzadu Tuska. To jest prawdziwy powod ze jest niby "NORMALNIEJ". Widac to golym okiem.
Tylko ze politycy zarowno PO jak i PSL wlasnie najlepsi sa w nie robieniu niczego. Lepiej udawac ze sie rzadzi, administrowac i krecic lody na boku obsadzajac swoimi najwazniejsze stanowiska w kraju.

Co do sukcesow na polu zagranicznym to nie rozsmieszajcie mnie. Tusk byl u Merkel i co zalatwil? Nic
U Putina? Nic
Rurociag jak mial isc to bedzie szedl, Centrum Wypedzonych jak mialo powstac to i tak powstanie, embargo na mieso jak bylo tak jest. Za to Rosjanie wyceluja w nas rakiety. Gdzie tu widzicie sukcesy. To ze sie pousmiechali do siebie to jest sukces? Dajcie spokoj. A to ze z nas sie smiali za rzadow PiS to wmawiaja Wam media bo niby z czego mieliby sie smiac. Dlaczego mielibysmy sie tez czegokolwiek wstydzic? Co wstydliwego dla kraju zrobili Kaczynscy. Tylko mi nie mowcie ze sa mali i pulchni i ze to ich dyskwalifikuje.

Przygotowania do EURO tez leza i wcale sie nie zdziwie jak nam je odbiora. W sumie to nawet bym sie z tego ucieszyl. To bedzie dopiero wstyd :)

thef - Czw Lut 21, 2008 16:43

Senn napisał/a:
Przygotowania do EURO tez leza i wcale sie nie zdziwie jak nam je odbiora. W sumie to nawet bym sie z tego ucieszyl. To bedzie dopiero wstyd :)
Gratuluję marzeń ;)
Senn - Czw Lut 21, 2008 16:45

thef, powody mojego zadowolenia sa inne od politycznych - zapewniam Cie :)
thef - Czw Lut 21, 2008 16:49

Senn napisał/a:
thef, powody mojego zadowolenia sa inne od politycznych - zapewniam Cie :)
No niestety, ja wyczytałem, że wstyd będzie tym powodem, no ale pewnie nie o to Ci chodziło. Ja jednak widzę duże szanse na co najmniej kilka poważnych inwestycji w związku z Euro i mam taką nadzieję, że jak będziemy mieć nóż na gardle, to uda nam się je zrealizować.
maciej - Czw Lut 21, 2008 16:56

Senn napisał/a:
To co zrobil PiS juz przytaczalem w tej dyskusji jak dobrze pamietam i bylo tego sporo.

Nie wiem, czy pamiętasz, ale większość to były sukcesy typu "wzrost wydatków na szkolnictwo o 15%, przy wzroście budżetu o 20% i wzroście wydatków na administrację o 30%"...
Senn napisał/a:
Różnica polega na tym że tamci walczyli z realnym wrogiem czyt. WSI itp, a nie z ekipa rzadzaca przed nimi.

Ech...
A gdzie Ci "realni" wrogowie?
Kogoś oskarżyli (2 lata to dostatecznie dużo czasu, żeby postawić w stan oskarżenia)?
A na razie to są tylko oskarżenia pod adresem Macierewicza o zniesławienie...
Senn napisał/a:
Lepiej udawac ze sie rzadzi, administrowac i krecic lody na boku obsadzajac swoimi najwazniejsze stanowiska w kraju.

Dobrze, że tylko najważniejsze, bo PiS był tak chciwy, że sięgał nawet po te kiepskie. :hahaha:
Senn napisał/a:
Tusk byl u Merkel i co zalatwil? Nic
U Putina? Nic

A Lech z Jarkiem załatwili WSZYSTKO!!! :rotfl:
Podkreślmy NIE NA KOLANACH!!!
Senn napisał/a:
Za to Rosjanie wyceluja w nas rakiety

Hmm... To chyba załatwił nam poprzedni rząd...
Albo mi się zdaje, że pierwsze groźby były jak Jarek zaczął o tarczy mówić...
NIE NA KOLANACH!! ;)
Senn napisał/a:
A to ze z nas sie smiali za rzadow PiS to wmawiaja Wam media bo niby z czego mieliby sie smiac. Dlaczego mielibysmy sie tez czegokolwiek wstydzic?

No cóż pracuję z ludźmi z różnych krajów i rozmawiam z nimi.
Śmiali się z zaściankowości, wielkich tupnięć nogą i fochów na publikacje w niemieckiej prasie brukowej, z homofobii, z wicepremiera przestępcy i jeszcze kilku innych fajnych przypadków zafundowanych nam przez poprzedni rząd.
Senn napisał/a:
Co wstydliwego dla kraju zrobili Kaczynscy. Tylko mi nie mowcie ze sa mali i pulchni i ze to ich dyskwalifikuje.

Wymieniłem wyżej, ale może to mało...

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 16:59 ]
thef napisał/a:
jak będziemy mieć nóż na gardle, to uda nam się je zrealizować.

Pójdziemy w ślady Greków. :D

Senn - Czw Lut 21, 2008 17:15

Na nic oskarzenia, kiedy przestepcow sie wypuszcza za obecnej wladzy, a sciga tych ktorzy ich pozamykali :) Co do WSI to nie ma watpliwosci ze bylo przesiakniete chlopakami z moskiewskiej szkoly i darujmy sobie stwierdzenia "jeden z najlepszych wywiadow". Zreszta mozliwe, ale nie byl polski hehe.

Tez mam znajomych za granicami i jakos maja inne spojrzenie na ta kwestie. Coz, pracujesz z ludzmi ktorym nie przeszkadzaja żądania homoseksualistow :) , dla ktorych Prezydent Polski może być kartoflem. Nie zazdroszcze.
I nie wymieniles niczego, czego mozna sie wstydzic.
Wstydzic sie mozemy za ministra sprawiedliwosci, ktory pomagal (zapewne dalej bedzie to robil) prawdziwym przestepcom.

LASOTA - Czw Lut 21, 2008 19:01

maciej napisał/a:
Jak widać w roztrząsanym przez nas przykładzie to przez nieprzemyślaną działalność przy okazji uwalniania służby zdrowia od korupcji schrzanił polską transplantologię -

Macieju jeden doktor G. to nie cała polska transplantologia.
A jak się obrazi i wyjedzie do Dubaju to co będzie?
maciej napisał/a:
bo nie mogę dotąd zrozumieć dlaczego przeciw lekarzowi wysyła się pluton AT...

Tak samo jak po polskich żołnierzy "tych z Iraku" wysyła się pluton AT. Też medialne, prawda?

Senn - Czw Lut 21, 2008 19:39

maniaq napisał/a:
ja niestety ostatnio nie mam czasu sledzic na biezaco co i jak sie dzieje, ale wystarczy mi ze jest spokojniej... ze nie musze sie wsytydzic za to jak reprezentowana jest polska za granicami, pis sie nei podobalo ze donald polecial rejsowym do usa LOL toz to lepiej bylo wynajac samolot za =/- 150 k $ :D to bylo tanie panstwo w wydaniu pisu :)


No widac ze nie sledzisz bo to nie byl lot do USA. Nie wspominasz jednak o tym ze koszt przygotowania samolotu rejsowego do przewozu premiera jest niewspolmiernie wiekszy w stosunku do rutynowych zabiegow przy samolocie rzadowym.

Cytat:
a o przeszczepach mozna porozmawiac z lekarzami, ktorzy teraz 2 razy sie zastanowia przed trudnym zabiegiem , bo zawsze moze byc ze "nik juz przez niego nie bedzie pozbawiony zycia "


Tiaa. Jak ktos umie robic przeszczep to go robi i nie musi sie czegokolwiek obawiac. Nikt komus lba nie urwie jak sie operacja nie uda. Nie siej popeliny. Obawy beda mieli, ale Ci ktorzy uzalezniaja leczenie od kasy. To jest patologia i musi byc scigana bez skrupulow. Jak dla mnie wszyscy tego pokroju moga wyjechac do Dubaju.

Cytat:
ja powiem tak, ze wszyscy oczekujemy zeby bylo lepiej , tylko czemu lepiej nie moze byc zrobione przez kogokolwiek.........
...... teraz lamentuja ze czesc pomyslow jest zaczerpnieta z ich propozycji ustaw itp. dla mnei to nie zarzut a na plus, ze potrafia korzystac z innych pomyslow i zrodel niz wlasnych- nie sa wszechwiedzacy jak niektorzy z pisu.


To po co byly te wybory??

maciej - Czw Lut 21, 2008 23:16

Senn napisał/a:
I nie wymieniles niczego, czego mozna sie wstydzic.

No to mam zupełnie inne pojęcie wstydu, ale dobrze...

Prezydent, który mieni się super-patriotą, a nie zna hymnu własnego kraju.

Tego to żadna agencja PR nie wymyśliła, a żaden redaktor by nie puścił, gdyby to był szwindel, bo każdy inteligentny człowiek uznałby, że stacja, która to nada się skompromituje, a tu proszę...
LASOTA napisał/a:
Macieju jeden doktor G. to nie cała polska transplantologia.

Chyba nie rozumiesz...
Nie chodzi o doktora G. tylko o stworzoną atmosferę.
LASOTA napisał/a:
A jak się obrazi i wyjedzie do Dubaju to co będzie?

To w jego ślady pójdą inni...
I co wtedy?
Zaimportujemy Chinczyków?
LASOTA napisał/a:
Tak samo jak po polskich żołnierzy "tych z Iraku" wysyła się pluton AT. Też medialne, prawda?

Tak samo fatalne i potrafię to przyznać w przeciwieństwie do zwolenników PiSu, którzy wywlekanie ludzi w ten sposób uznają za standard...
A żołnierze służyli w Afganistanie, nie w Iraku...
Ech ta otwartość na świat...

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 23:20 ]
Senn napisał/a:
To po co byly te wybory??

Bo poprzedni umieli tylko rozgrabiać stołki i niszczyć partie koalicyjne, więc na ich własne życzenie (bo nie powiesz, że to PO rozbiło naszą ostanią super-koalicję) pożegnali się z władzą, to trzeba było wykorzystać szansę i spróbować czegoś co mimo wszystko lepiej rokuje...
Jeśli tego nie rozumiesz to trudno, na szczęście większość zrozumiała. :D

Senn - Czw Lut 21, 2008 23:36

Moim zdaniem na nieszczescie wiekszosc daje sie oglupic propagandzie TVN i tym podobnych. Przykladem sa naduzycia posla PO Miroslawa Sycza, ktorym poswiecono dzisiaj jedno zdanie w dzienniku co tlumaczy obiektywizm stacji. Ja sie nie dam na to nabrac. Szkoda ze tak wielu sie nabiera łacznie z Tobą Maciek.

Chyba nie widzisz nic zlego w rozbiciu SO i LPR? Czy tez to kwestionujesz tylko dlatego ze to za sprawą PiS?

Rządy PO nie rokuja nic i sam o tym dobrze wiesz. Wystarczy sie przyznac :)

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 23:38 ]
maciej napisał/a:
LASOTA napisał/a:
A jak się obrazi i wyjedzie do Dubaju to co będzie?


To w jego ślady pójdą inni...
I co wtedy?
Zaimportujemy Chinczyków?


Jesli trzeba to tak. Wole uczciwego chinola niż "naszego" złodzieja. Jak widac mamy inne systemy wartosci.

maciej - Czw Lut 21, 2008 23:49

Senn napisał/a:
I nie wymieniles niczego, czego mozna sie wstydzic.

Wicepremier kryminalista?
No to ja mam inne pojęcie wstydu...
Senn napisał/a:
Wstydzic sie mozemy za ministra sprawiedliwosci, ktory pomagal (zapewne dalej bedzie to robil) prawdziwym przestepcom.

Masz dowody?
Bo na wicepremiera, to jest wyrok w archiwach sądu.

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 23:55 ]
Senn napisał/a:
Jesli trzeba to tak. Wole uczciwego chinola niż "naszego" złodzieja.

Tia... Tylko, że niestety brak pewnych kwalifikacji może być problemem przy przeszczepie serca...
Senn napisał/a:
Ja sie nie dam na to nabrac. Szkoda ze tak wielu sie nabiera łacznie z Tobą Maciek.

Cóż mam dokładnie to samo zdanie o Tobie i Gazecie Polskiej...
Tylko, że tam chwyta się po łatwą, populistyczną retorykę "bo wszystko to przez gejów i złodziei" i ludzie wierzą, a jak jest wątek o gospodarce i podwyższanych przez PiS wydatkach na administrację, to już nie jest tak łatwo, bo tu się powie, że na oświatę też wzrosły i to AŻ o 15% (szkoda, że budżet o 25%, a administracja o 30%), ale kto z czytelników GP sięgnie po takie dane - to takie łatwe głosy...

morris - Pią Lut 22, 2008 00:01

macieju mam wrażenie, że Twoja argumantacja co do oceny PO jest cały czas z poziomu anty-PIS. Ale co byś powiedział komuś, kto nie przejawiał sympatii propisowskich, a nawet głosował na PO, czy nie uważasz, że obecne "rządy" to kompromitacja (oczywiście w skali proporcjonalnej do długości rządzenia). Ile można powtarzać: nie narzekajcie bo za PIS było gorzej. Tym bardziej, że oceniając PIS przed wyborami raczej nie posługiwałeś się porównaniem do poprzednich rządów tzn. nie przypominam sobie żebyś porównał 2 lata pisu do 2 lat Millera na przykład, więc dlaczego tak miałoby być teraz i miałoby to usprawiedliwiać brak kompetencji (nadal zachęcam do dyskusji na temat reform ochrony zdrowia, chociaż rozumiem, że za bardzo nie ma o czym bo Donek ze swoją gwiazdą Kopaczową dopiero chcą rozmawiać, tzn. żeby im ktoś powiedział co mają zrobić - to jak nie mieli pomysłu to na cholerę się pchali do władzy). Co do wprowadzania ustaw poprzedników - właśnie dot. ochrony zdrowia - to się chwali, tylko, że PO je autoryzowała, do momentu, aż dziennikarze udowodnili, że to jest kropka w kropkę projekt PIS.
Donek "załatwił"nam u Putina festiwal w ZG i rakiety w naszą stronę i taka jest prawda, to nie przez PIS ani nawet przez muminki.
Twoje pisanie o dr G to tak jak pisał Senn odwracanie uwagi, sprawa ważna, ale bez przesady nie od takich rzeczy zależy funkcjonowanie państwa, wzrost gospodarczy itp.
Skoro masz taką umiejętność przyznawania się do błędów, to co sądzisz o Kamińskim, przecież to "przestęoca" itd. tyle, że nie jest przestępca, ba nawet nie ma podstaw do usunięcia go ze stanowiska - bez sensu? nie, to tylko pokręcona logika PO i przybocznych medionagłaśniaczy.
Najważniejsze, że jednak ciągle wielu "ma nadzieję", że PO zacznie skutecznie rządzić, a że odbieranie nadzieji komukolwiek jest okrucieństwem... :wink:

Paul - Pią Lut 22, 2008 00:02

Senn napisał/a:
Rządy PO nie rokuja nic i sam o tym dobrze wiesz. Wystarczy sie przyznac

Jeżeli przyjąć, że masz rację, to 'rządy' PiS nas uwsteczniały ::<:
Senn napisał/a:
Przykladem sa naduzycia posla PO Miroslawa Sycza, ktorym poswiecono dzisiaj jedno zdanie w dzienniku co tlumaczy obiektywizm stacji.

A spodziewałeś się serii konferencji prasowych? PO go zawiesiła (i dobrze) i sąd, a nie któryś minister, premier, poseł czy dziennikarz, rozstrzygnie winę (lub nie) i wtedy możemy pogadać.
Senn napisał/a:
wiekszosc daje sie oglupic propagandzie TVN i tym podobnych.

:hm: ciekawa teoria - mamy 58% (według -na pewno sfałszowanych, bo jakże inaczej- sondaży) idiotów, którzy są TVN-em sterowani. Jeżeli tak ma wyglądać głupota, to cieszę się, że nie jestem wśród tych 'normalnych'.
Senn napisał/a:
Chyba nie widzisz nic zlego w rozbiciu SO i LPR?

Nigdy nie uważałem, że to są poważne partie. Jednak nie mogę się zgodzić z metodą 2K - cacy, cacy, będziecie współrządzić, a ja na was jakieś haki uszykuję i wtedy spadajcie.
W końcu mamy demokrację i partia - jaka by nie była - ma prawo istnieć. (Patrz przypadek PPPP, raczej mało poważnej, a jednak w Sejmie była. I co? Ano bez Ziobry, SPAT'u i miliona konferencji prasowych - partii już nie ma. Wyborcy ich wymarli? Raczej zmądrzeli. Podobnie byłoby z SamoLPR, ale PiS było na rękę ich wykoszenie i wcześniejsze wybory, bo byli PEWNI, że będą samodzielnie rządzić. A tu Zonk :P
Po wyborach prezydenckich zarzucali Tuskowi, że się obraził. Teraz za to sami dają poPiS (nomen omen) obrażalstwa.
Mam nadzieję, że w nstępnych wyborach to już będzie tylko "kanapa", jak teraz UPR.

Senn - Pią Lut 22, 2008 00:02

maciej napisał/a:
Senn napisał/a:
I nie wymieniles niczego, czego mozna sie wstydzic.

Wicepremier kryminalista?


Skoro tak to dlaczego nie siedzi? Pisales o tym ze nikogo z WSI nie posadzono wiec nie pisz o Lepperze. Tym bardziej ze ja nie pochwalam dzialan tej formacji. W rzadzie byli z tego samego powodu co PSL obecnie.

Senn napisał/a:
Wstydzic sie mozemy za ministra sprawiedliwosci, ktory pomagal (zapewne dalej bedzie to robil) prawdziwym przestepcom.

Masz dowody?

Takie same jak Ty na Leppera. Opieram sie na doniesieniach prasowych. Nie bede przytaczal nazwisk. Poszukaj w internecie.

morris - Pią Lut 22, 2008 00:04

maciej napisał/a:
Tylko, że tam chwyta się po łatwą, populistyczną retorykę "bo wszystko to przez gejów i złodziei"

Nie wiem jak GP, bo nie czytam, ale to mi przypomina: "bo wszystko to przez PIS i Kaczyńskich"

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 00:07 ]
Paul napisał/a:
ciekawa teoria - mamy 58% (według -na pewno sfałszowanych, bo jakże inaczej- sondaży) idiotów, którzy są TVN-em sterowani. Jeżeli tak ma wyglądać głupota, to cieszę się, że nie jestem wśród tych 'normalnych'.

a to mi zawsze przypomina ten klasyczny wc-tekst: ludzie jedzcie g... miliony much nie mogą się mylić

Paul - Pią Lut 22, 2008 00:12

morris napisał/a:
rakiety w naszą stronę

To one kiedyś nie były w naszą stronę? :shock: Dzisiaj wycelowanie rakiet to są sekundy, no, może minuty - CO TO ZMIENI? Putin musi pokrzyczeć pod swoją publiczkę, przecież zaraz mają wybory.
A co powiesz na wspomniany wcześniej argument, że o tarczy z Bushem to właśnie PiS zaczął?
A embargo na mięso kto załatwił (spowodował jego ogłoszenie?) i kto załatwił jego zniesienie? Czyżby modły pana Tadeusza R.?

Nie popadajmy w paranoję - każdy rząd ma dobre i złe strony, świętych nie ma. Najważniejsze jednak, żeby tych dobrych było jak najwięcej.

maniaq - Pią Lut 22, 2008 00:15

Senn napisał/a:
No widac ze nie sledzisz bo to nie byl lot do USA. Nie wspominasz jednak o tym ze koszt przygotowania samolotu rejsowego do przewozu premiera jest niewspolmiernie wiekszy w stosunku do rutynowych zabiegow przy samolocie rzadowym.


heheh akurat kula w plot, bo mam w rodzinei pilota i wiem z pierwszej reki o kosztach ,procedurach itp ;) wiec WIEM o czym mowie :D


Senn napisał/a:
Tiaa. Jak ktos umie robic przeszczep to go robi i nie musi sie czegokolwiek obawiac. Nikt komus lba nie urwie jak sie operacja nie uda. Nie siej popeliny. Obawy beda mieli, ale Ci ktorzy uzalezniaja leczenie od kasy. To jest patologia i musi byc scigana bez skrupulow. Jak dla mnie wszyscy tego pokroju moga wyjechac do Dubaju.


tu nie chodzi o G. i o to, ze bral , bo to wszyscy wiemy, ale oskarzanie lekarza na takiej pozycji to jak oskarzanie sapera ze ktoras bomba , ktora porbowal rozbroic wybuchla LOL

inni beda sie bali tego robic, bo i na nich padnie cien podejrzenia o umyslnosc .

maciej - Pią Lut 22, 2008 00:17

morris napisał/a:
obecne "rządy" to kompromitacja (oczywiście w skali proporcjonalnej do długości rządzenia).

Jak już napisałem - jak będę miał trochę czasu (obawiam się, że dopiero po 1 marca :( ), to postaram się znaleźć trochę materiałów o "100 dniach Marcinkiewicza" - tak dla porównania
Senn napisał/a:
Skoro tak to dlaczego nie siedzi? Pisales o tym ze nikogo z WSI nie posadzono wiec nie pisz o Lepperze.

Czy Ty czytasz co piszesz?
Kryminalista = przestępca - piszesz, że oskarżenia dr G są na pewno prawdziwe (taką pewność na razie mogą mieć dla mnie Ci co te łapówki dawali), a na to nie ma wyroku sądu, a wicepremier rządu, który wspierałeś został skazany PRAWOMOCNYM WYROKIEM SĄDU i o tym ZABRANIASZ mi pisać?
Wydaje mi się, że skazanie PRAWOMOCNYM WYROKIEM SĄDU daje mi prawo do nazwania kogoś przestępcą, no chyba, że dla członków rządu PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI stosujemy inne definicje PRZESTĘPSTWA?

Senn napisał/a:
Takie same jak Ty na Leppera.

Jezu, Senn - sąd, wyrok, czy nic Ci to nie mówi?
Rozumiem, że Ziobro mówiący "ten pan nikogo już nie zabije" to dla Ciebie więcej niż PRAWOMOCNY WYROK (dr G vs Lepper)??

Jeśli tak, to dla mnie EOT, bo przy takim rozdźwięku pojęć to chyba nie mamy o czym dyskutować. :(

Paul - Pią Lut 22, 2008 00:20

Senn napisał/a:
Skoro tak to dlaczego nie siedzi?

Bo dostał zawiasy, co nie zmienia faktu, że jest KARANY.
Senn napisał/a:
Takie same jak Ty na Leppera.

No, tutaj przegiąłeś :(
Lepper skazany jest PRAWOMOCNYM WYROKIEM (jego wymiar nie ma tu znaczenia).
Ćwiąkalski jako adwokat zapewniał oskarżonym KONSTYTUCYJNE prawo do obrony przed sądem. W odróżnieniu od Leppera NIE ZOSTAŁ skazany za współudział ani pomoc w żadnym przestępstwie.
Dla Ciebie nie ma różnicy ?? :szok:

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 00:23 ]
morris napisał/a:
a to mi zawsze przypomina ten klasyczny wc-tekst: ludzie jedzcie g... miliony much nie mogą się mylić

No fakt, argument nie do odparcia. Od dzisiaj popieram PiSuar.

maciej - Pią Lut 22, 2008 00:24

maniaq napisał/a:
heheh akurat kula w plot, bo mam w rodzinei pilota i wiem z pierwszej reki o kosztach ,procedurach itp wiec WIEM o czym mowie

Ostanio kolega pilot śmigłowca z 36 splt mówił, że dotknięcie kołami pasa + tankowanie w Poznaniu jego Sokoła z VIPem na pokładze kosztuje kilka tysięcy złotych (wymienił dokładną kwotę, ale nie pamiętam - przy okazji zapytam), nie licząc utrzymania maszyn itp...
Lot Lotem to około 800 zł w dwie strony (1h 15 minut - szybicej niż śmigłowcem), a IC to 200 zł w dwie strony (3h - 1,5 razy dłużej niż śmigłowcem, ale da się za pieniądze podatnika pracować w podóży).

Paul - Pią Lut 22, 2008 00:27

maciej napisał/a:
Rozumiem, że Ziobro mówiący "ten pan nikogo już nie zabije" to dla Ciebie więcej niż PRAWOMOCNY WYROK

Maciej, czy to Cię dziwi jeszcze? Przecież guru powiedział 'winien' :P
A do przestępcy w rządzie to trochę głupio się przyznać, lepiej to nazwać (też tylko w czasie 'cichych dni') "panem o marnej reputacji". :hahaha:

morris - Pią Lut 22, 2008 00:31

maciej napisał/a:
morris napisał/a:
obecne "rządy" to kompromitacja (oczywiście w skali proporcjonalnej do długości rządzenia).

Jak już napisałem - jak będę miał trochę czasu (obawiam się, że dopiero po 1 marca ), to postaram się znaleźć trochę materiałów o "100 dniach Marcinkiewicza" - tak dla porównania

Więc powtarzam:"Tym bardziej, że oceniając PIS przed wyborami raczej nie posługiwałeś się porównaniem do poprzednich rządów tzn. nie przypominam sobie żebyś porównał 2 lata pisu do 2 lat Millera na przykład, więc dlaczego tak miałoby być teraz i miałoby to usprawiedliwiać brak kompetencji".
Innymi słowy, chodzi mi o to, czy jesteś zadowolony z "pracy" rządu, czy spełniają Twoje oczekiwania?
Chyba, że ja czegoś nie rozumiem i obecna dyskusja sprowadza się tylko do porównania PIS versus PO. Wtedy oczywiście PO nie można krytykować "bo przyjdzie zły PIS..."

maniaq - Pią Lut 22, 2008 00:32

lot rejsowym polaczeniem, nawet jezeli maja zajac 10 miejsc - ochrona itp . bedzie tanszy od specjalnego lotu z parlamentarzystami . wiec to meni po prostu bawi , ze likwiduja borowikow i zmniejszaja liczbe sluzbowych - rzadowych aut to zle, bo pisury nie maja czym jezdzic i boja sie, ze ktos ich moze zaatakowac na ulicy ;)
morris - Pią Lut 22, 2008 00:33

Paul napisał/a:
No fakt, argument nie do odparcia. Od dzisiaj popieram PiSuar.

taki sam jak twój o 58% nieomylnych

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 00:42 ]
Paul napisał/a:
Maciej, czy to Cię dziwi jeszcze? Przecież guru powiedział 'winien'

A inny guru pokazuje uszkodzony monitor i ćwiąka, że Ziobro chciał zniszczyć dane. Ja tam się trochę śmiałem, trochę uważałem to za żenujące, ale z wyrozumiałością, Ćwiąkalski dał plamę, tyle że to facet starszej daty może się nie znać na komputerach. Jednak kiedy kilka postów wcześniej maciej zastanawiał się, że może "coś w tym jest", przekonałem się o sile autorytetu.

maciej - Pią Lut 22, 2008 00:46

morris napisał/a:
Innymi słowy, chodzi mi o to, czy jesteś zadowolony z "pracy" rządu, czy spełniają Twoje oczekiwania?

Nie, liczyłem na dużo więcej, ale teraz to i tak poczekamy 4 lata na możliwość zmian.
Tylko, że to nie ja napisałem, że "Dla mnie jest to jak na razie najgorszy rzad jaki widzialem", a to wznowiło dyskusję z mojej strony - gorszy widziałem nie dalej jak 100 dni temu. :D
A że uważam, ze tamten był gorszy i na razie nie stało się nic co by bardzo zmieniło mój stosunek do tego, to trwa w swoim przekonaniu, że będzie ok, a pamiętająć, że w ostatnich wyborach były tylko dwie opcje mam jeszcze drugie przekonanie, że przy innym wyborze na pewno nie byłoby lepiej, a raczej dużo gorzej, bo już widziałem co było.

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 00:51 ]
morris napisał/a:
Jednak kiedy kilka postów wcześniej maciej zastanawiał się, że może "coś w tym jest", przekonałem się o sile autorytetu.

Tak szczerze to nie oglądałem tej konferencji, a jedynie słuchałem relacji w Antyradiu (tak się skada, że nie mam ostatnio czasu na TV) i przez radio raczej trudno było ocenić uszkodzenia laptopa, to fakt. W sumie to zastanowiły mnie te zbiegi okoliczności, bo ok rozbicie ekranu w przypływie furii zrozumiem, ale kto wchodzi do wanny z laptopem - chyba tylko podwładni ministra Z. :D
A co do autorytetów, to mamy w tym wątku lepsze przykłady - pełna wiara w słowo ministra Z, a negowanie prawomocnego wyroku sądu, to dla mnie szczyt "wiary w autorytet"...

Paul - Pią Lut 22, 2008 00:54

morris napisał/a:
Jednak kiedy kilka postów wcześniej maciej zastanawiał się, że może "coś w tym jest", przekonałem się o sile autorytetu.

A wziąłeś poprawkę, że to nie jedyny przypadek? Tam były dwa laptopy (nie pamiętam, czyj drugi), a potem jeszcze jeden, topiony w wannie. Dołóż do tego zniszczenie kopii korespondencji wychodzącej z gabinetu politycznego MS ....
I żeby było jasne - JA nie twierdzę, że zrobili to specjalnie, ani że przypadkowo - po prostu NIE WIEM, nie było mnie przy tym. Trochę jednak za dużo tych dziwnych przypadków, a rola prokuratury to to wyjaśnić. I oby się okazało, że to faktycznie były przypadki.
morris napisał/a:
taki sam jak twój o 58% nieomylnych

Przecież nic takiego nie napisałem, wyraziłem tylko zadowolenie, że należę do tej głupszej części społeczeństwa :P

kasjopea - Pią Lut 22, 2008 20:01

Niestety tak to już jest w tym naszym kraju, że często głosuje się przeciw komuś niż na kogoś, wybierając mniejsze zło. Polacy to naród ludzi dobrych na czasy zaborów, okupacji itp., kiedy trzeba zrobić jakiś sabotaż, dywersję... W wolnym kraju jednak okradając i oszukując państwo, oszukujemy i okradamy samych siebie. A tego niestety większość osób które dochodzą u nas do władzy nie rozumie, albo nie chce dopuścić do świadomości.
Być może pokolenie naszych dzieci lub jeszcze następne będzie w stanie coś naprawdę zmienić. Bo oni będą już żyli w czasach, kiedy niczego nie dostaje się na tacy i na wszystko trzeba zapracować swoją własną ciężką pracą. Wtedy będą doceniać, to co mają.
Trochę pesymistyczne, lecz chyba prawdziwe.

Osobiście głosowałam na PO i cieszę się, że wygrali te wybory. Co będzie, nie wiem - zobaczymy. Póki co nie mamy cotygodniowych afer i takiej żenady na każdym kroku, jaka miała miejsce za rządów JK. :smile:

general_p - Pią Lut 22, 2008 22:21

Każdy rząd w Polsce to była jakaś ekipa połączona wspólnotą interesów, przede wszystkim własnych, a dopiero ewentualni później wyborców. Praktycznie żaden rząd nie przeprowadził żadnej konkretnej reformy (czyżby potrójne zaprzeczenie :oops: ) mającej znaczenie dla zwykłego obywatela. W każdym rządzie znajdowała się osoba promująca i chroniąca interesy swoje, swoich znajomych lub jakiejś elitarnej grupy zawodowej. Zawsze mamy nadzieję że się to zmieni, także w tym względzie liczę na PO (choć szczerze mówiąc głosując na PO głosowałem raczej przeciw PIS). Niestety i w tym rządzie są ludzie, którzy bronią interesów wąskich grup - vide Minister Sprawiedliwości, który zapowiedział ponowne wprowadzenie ograniczeń dostępu absolwentów prawa do korporacji prawniczych (co nie dziwi - sam jest adwokatem, więc broni interesów swojej grupy zawodowej) pod hasłami zapewnienia lepszej jakości usług p-rawniczych - dziwne tylko, że w niespełna 10 milionowej Holandii adwokatów jest trochę więcej niż łącznie adwokatów i radców prawnych w trzydziestokilku milionowej Polsce. Podobnie jest z innymi zawodami: lekarzami specjalistami (średni wiek lekarza specjalisty ciągle rośnie - nie przyjmuje się na specjalizacje młodych). Nota bene w sejmie najliczniejszymi grupami zawodowymi są (i zawsze byli) prawnicy, lekarze, zawodowi politycy i biznesmeni.

I chyba żaden rząd tego nie zmieni, bo ww. grupy zawodowe współpracują ze sobą ponad podziałami politycznymi.

Senn - Nie Lut 24, 2008 19:51

Maciek czego tak KRZYCZYSZ? :)

Wlasnie nasza dyskusja nie ma chyba sensu bo mamy inne spojrzenie na wymiar nazwijmy to "występków".

Powiem szczerze ze nie wiem za co Lepper ma zawiasy, ale wydaje mi sie ze chodzi o kwestie rozsypania zboza na granicy. Jesli o to chodzi to w mojej ocenie bylo to duzo mniej szkodliwe dla kraju niz skuteczna obrona, czy tez wydawanie pozytywnych opini prawnych dla osob wiadomo jakich. Podkreslam ze nie foruje tutaj Endriu bo dla mnie ten czlowiek jest rzeczywiscie kims o marnej reputacji. W rzadzie PiS znalazl sie prszypadkiem bo wymagala tego sytuacja polityczna.

Afer wcale nie mamy mniej bo na kazdym kroku, albo ktos dymisjonuje, albo go dymisjonuja ze wzgledu na podejrzana przeszlosc czy czyny. Kwestia tylko jak to przedstawione jest w mediach. Przyklad podalem w ktoryms poscie poprzednio. Oczywscie ze nie bedzie konferencji bo "wolne media" wcale tego nieoczekuja, nie naciskaja.

Maciek pisze ze to najgorszy rzad bo jak dla mnie nic nie robi. Nie ma zadnych ustaw, senat nie ma co robic. Oni tylko dyskutuja a przede wszystkim probuja udupic kogos z prominentnych dzialasczy PiS. Taka jest ich rola - nistety malo owocna.

MAciek daruj tez sobie szukanie dokonan rzadu MArcinkiewicza. Lepiej mi punktuj co zrobila PO po wyborach bo to mnie teraz interesuje, a nie jakis tam PiS :)

Paul - Nie Lut 24, 2008 22:49

Senn napisał/a:
Jesli o to chodzi to w mojej ocenie bylo to duzo mniej szkodliwe dla kraju niz skuteczna obrona, czy tez wydawanie pozytywnych opini prawnych dla osob wiadomo jakich.

Przykre jest, że nie rozumiesz roli adwokata w państwie PRAWA.
Konstytucja zapewnia KAŻDEMU prawo do obrony! A adwokat od tego jest i dopóki czyni to zgodnie z prawem (nie popełnia przestępstwa), wszystko jest OK.
Zgodnie z Twoim (i PiSu) rozumowaniem, wszyscy adwokaci to szumowiny :szok:
Napisanie opinii korzystnej dla kogoś (nawet tego, kogo potem skazano) nie musi świadczyć źle o piszącym opinię, tylko najwyżej o prawie, które jest na tyle niejednoznaczne, że wymaga opinii, interpretacji itp :( . Oczywiście nie mówię o przypadkach, kiedy w opinii ktoś napisze, że "białe to czarne" :P
Co do Leppera - przestępstwo jest przestępstwem - jak chcesz rozgraniczyć, że, np. wysypanie zboża na tory jest "cacy" a jazda po pijaku "be" ??
Senn napisał/a:
Nie ma zadnych ustaw,

No tak, lepiej byłoby, żeby sypali ustawami jak z rękawa - np. 100 dni=100 ustaw :P
Taka 'sraczka' ustawowa już była (przez ostatnie 2 lata).
Tylko co z tego? TK ma zajęcie a pożytku prawie żadnego. Za to bałagan przedni ://

Senn - Nie Lut 24, 2008 23:16

Paul, wiem o tym doskonale, ale dlatego sa lekarze ktorzy dokonuja aborcji i Ci ktorzy jej nie dokonuja. Ta sama zasada.

Nie mowie ze wysypanie zboza jest cacy. Tylko wytlumacz mi dlaczego wysypanie zboza nie jest cacy a donoszenie SB jest cacy?
W tej opcji tez jest mase szemranych kolesi i jakos Wam to nie przeszkadza.

Co do ustaw to wiadomo - lepiej nie tworzyc nic by zylo sie lepiej - wszystkim :)

Paul - Nie Lut 24, 2008 23:28

Senn napisał/a:
a donoszenie SB jest cacy?

:bezradny: niczego takiego nie napisałem :shock:
Senn napisał/a:
W tej opcji tez jest mase szemranych kolesi

A gdzie są sami święci ?? Chyba w Niebie :P
Senn napisał/a:
jakos Wam to nie przeszkadza.

Nigdy nie twierdziłem, że mi to nie przeszkadza. Zależy tylko, kogo uważasz za 'szemranego'? Jeżeli masz na myśli przykładowego adwokata, to się nie zgadzam :P
Są dowody na przestępstwo albo nieetyczne działanie = wyrok - OK, nie ma - jest czysty :P
Senn napisał/a:
sa lekarze ktorzy dokonuja aborcji i Ci ktorzy jej nie dokonuja

Dopóki robią to zgodnie z prawem (tak w jedną, jak w drugą stronę) - w porządku. Prawo po to jest.
Senn napisał/a:
Co do ustaw to wiadomo - lepiej nie tworzyc nic by zylo sie lepiej - wszystkim

Po tym, co napisałem wcześniej, nie odniosę się do tego, bo albo nie czytałeś, albo nie rozumiesz, o co mi chodziło. :(
A tak na margnesie - ile ustaw (poza tą o KRRiT) PiS przeprowadził w ciągu 100 dni?

Senn - Nie Lut 24, 2008 23:47

Skoro konfrontujecie osobistosci PO vs PiS (i jak widac rowniez koalicjanta) to ja tez to zrobilem. Dlatego tez nie rozumiem przytaczania osoby Endriu w ocenie rzadu PiS jako powodu wstydu za garanica. Czy wstydem nie jest to ze u steru siedza teraz osoby ktore niegdys wspolpracowaly z SB?

Paul napisał/a:
Po tym, co napisałem wcześniej, nie odniosę się do tego, bo albo nie czytałeś, albo nie rozumiesz, o co mi chodziło.


Przykro Ci ze nie rozumialem wczesniejszego, teraz tez sugerujesz ze nie rozumiem :(
Nie wiem jak mam to odebrac.

Nie ma marginesow - powiedz co zrobilo PO - w tym momencie mam daleko gdzies co robil PiS.
Jak dla mnie cena jablek jest jaka byla, ziemniakow tez, prad drozszy o 15%, gaz ma byc drozszy o 30%, obiecanych podwyzek dla nauczycieli, lekarzy, budzetowki nie ma, w sprawach zagranicznych nic nie zyskano.
Jak ktos wczesniej wspomnial "Niestety i w tym rządzie są ludzie, którzy bronią interesów wąskich grup - vide Minister Sprawiedliwości, który zapowiedział ponowne wprowadzenie ograniczeń dostępu absolwentów prawa do korporacji prawniczych".
Pitera nie znalazla powodow zeby usunac Kaminskiego. Macierewicza nie moga ruszyc.
Co wiec zasluguje na pochwale oprocz tego ze w TV i Radio nie ma nagonki?

Dajcie spokoj PiS. Nie konfrontujcie.

Paul - Nie Lut 24, 2008 23:58

Senn napisał/a:
Dajcie spokoj PiS. Nie konfrontujcie.

Hehe, dobre :hahaha:
My konfrontujemy ?? :szok:
A posłuchałeś sobie guru JK wczoraj w Wawie i dzisiaj w (nie pamiętam) Lubelskim?
I to my konfrontujemy ??

Bez komentarza ...... :(
Senn napisał/a:
Przykro Ci ze nie rozumialem wczesniejszego, teraz tez sugerujesz ze nie rozumiem
Nie wiem jak mam to odebrac.

Wygląda na to, że nie zrozumiałeś, że uważam iż nie jest żadną sztuką zasypać sejm ustawami "na ilość". Jeżeli chce się zrobić coś solidne, to nie należy się spieszyć za wszelką cenę.

Senn - Pon Lut 25, 2008 08:52

Paul to nie bylo trudne do zrozumienia :roll: , ale 100 dni jest okresem umownym po ktorym mozna dokonywac wstepnej oceny. Skoro jest to za malo to stawiam pytanie - kiedy bede mogl ocenic prace rzadu? Ustalmy date i zamilkne do tego czasu :)
morris - Pon Lut 25, 2008 20:35

Paul napisał/a:
Co do Leppera - przestępstwo jest przestępstwem - jak chcesz rozgraniczyć, że, np. wysypanie zboża na tory jest "cacy" a jazda po pijaku "be"

Zrobił to już Kodeks Karny poprzez uzależnienie wysokości kary od szkodliwości społecznej czynu.
Paul napisał/a:
Wygląda na to, że nie zrozumiałeś, że uważam iż nie jest żadną sztuką zasypać sejm ustawami "na ilość". Jeżeli chce się zrobić coś solidne, to nie należy się spieszyć za wszelką cenę.

Tym bardziej, że znaczna część ministerstw obecnego rządu obsadzana z "łapanki", trza poczekać aż sie eksperty naumioł. :smile:

general_p - Pon Lut 25, 2008 21:12

morris napisał/a:

Tym bardziej, że znaczna część ministerstw obecnego rządu obsadzana z "łapanki", trza poczekać aż sie eksperty naumioł. :smile:


Mamy między innymi:
- Ministra od podatków (Minister Finansów), który nie wie na czym polega podatek VAT (chociaż może to i zaleta).

- Ministra SWiA, który nigdy z administracją nie był związany (chociaż może to i zaleta).

- Ministra Kultury, który ma bogate doświadczenie w administracji samorządowej.

- Ministra Obrony, który prochu nie wąchał (chociaż może to i zaleta).

Młodzi może nie są, ale zdolni to się nauczą. Jak mawiał mój profesor od prawa administracyjnego, bardzo często błyskotliwe i trafne wnioski w danej dziedzinie wyciągają osoby nie skalane wiedzą w tejże dziedzinie.

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 21:13 ]
Senn napisał/a:
Pkiedy bede mogl ocenic prace rzadu? Ustalmy date i zamilkne do tego czasu :)


W czasie następnych wyborów. :mrgreen:

Senn - Pon Lut 25, 2008 22:09

general_p napisał/a:

W czasie następnych wyborów. :mrgreen:


To na pewno, ale to strasznie duzo czasu. No chyba ze beda za dwa lata :P

Tak sobie przypomnialem ostatni pomysl Minister Edukacji, zeby pozmieniac dlugosci przerw w nauce w ciagu roku - inaczej mowiac dlugosc ferii i wakacji. Rzeczywiscie jest to nie lada problem, prawie taki sam jak niezrealizowane, a szumnie obiecywane przez Donaldsa podwyzki dla nauczycieli.

Paul - Pon Lut 25, 2008 22:21

Senn napisał/a:
Tak sobie przypomnialem ostatni pomysl Minister Edukacji, zeby pozmieniac dlugosci przerw w nauce w ciagu roku - inaczej mowiac dlugosc ferii i wakacji.

Niestety, tu Ci muszę przyznać rację :< Niestety, jakieś kretyństwo :(
Senn napisał/a:
No chyba ze beda za dwa lata

Hehe, Twoje niedoczekanie ;)

morris - Pon Lut 25, 2008 23:06

Paul napisał/a:
Senn napisał/a:
Tak sobie przypomnialem ostatni pomysl Minister Edukacji, zeby pozmieniac dlugosci przerw w nauce w ciagu roku - inaczej mowiac dlugosc ferii i wakacji.

Niestety, tu Ci muszę przyznać rację :< Niestety, jakieś kretyństwo

Przyznajesz również, ze PO serwuje "tematy zastępcze"? Bo chyba o to chodziło głównie Sennowi.

Paul - Pon Lut 25, 2008 23:24

morris napisał/a:
Przyznajesz również, ze PO serwuje "tematy zastępcze"?

Na pewno nie :|
Nawet jeśli przyjąć ten wyskok pani minister jako temat zastępczy (bardzo naciągane, bo od razu chyba to umarło), to jakoś nie widzę jakichś innych TZ teraz.
SMS'ami sterowani PiSowcy oczywiście co chwilę zarzucają, że jakaś sprawa to temat zastępczy, ale gdyby ich słuchać i wierzyć w to co mówią, to powinniśmy już mieszkać w jaskiniach i żywić się trawą i korzonkami, bo ten rząd "taki okropny jest" :P

Senn - Pon Lut 25, 2008 23:46

No ja, szukanie hakow na poprzednikow rowniez uwazam za tematy zastepcze. W konsekwencji nic z nich nie wyniklo a troszke czasu na nierobienie niczego zyskano :)

Paul napisał/a:
ale gdyby ich słuchać i wierzyć w to co mówią, to powinniśmy już mieszkać w jaskiniach i żywić się trawą i korzonkami, bo ten rząd "taki okropny jest"


W takim ukladzie po ostatnich dwoch latach powinnismy cofnac sie do prehistorii, bo przeciez tak zle bylo. Az strach sobie przypomniec te wizje katastroficzne gdy PiS obejmowal wladze.
Co do zywienia trawa to co po niektorzy beda musieli skoro dotknely i dotkna ich takie podwyzki cen przy niestety zerowych podwyzkach wynagrodzen.

Paul - Wto Lut 26, 2008 00:06

Senn napisał/a:
szukanie hakow na poprzednikow

Znów "haki" :( Spokojnie, niejeden jeszcze beknie, i to nie za jakieś wymyślone "haki", tylko za faktyczne grzechy. (Czemu Ziobro ucieka przed sądem?)
Senn napisał/a:
W takim ukladzie po ostatnich dwoch latach powinnismy cofnac sie do prehistorii, bo przeciez tak zle bylo. Az strach sobie przypomniec te wizje katastroficzne gdy PiS obejmowal wladze

To jest przesłanka, żeby nie do końca wierzyć politykom. Dlatego się dziwię, że niektórzy bezkrytycznie potrafią powtórzyć każdą bzdurę, jaką wygłosi ich idol.
Popieram PO, ale nie uważam, że jestem bezkrytyczny albo wręcz zaślepiony i mam swoje zdanie, niekoniecznie zbieżne ze zdaniem PO czy Tuska.
Np. uważam, że wycofanie się z podatku liniowego było błędem (teraz chcą wrócić do tego).
Minister zdrowia też mi nie pasuje, ani min. finansów....
Mimo to uważam, że i tak ten rząd jest (i będzie nadal) lepszy od poprzedniego.
Czy mam rację? Zobaczymy :P Na cuda nie liczę, ale nawet, jeżeli zrealizują 30% z tego, co zapowiadają, to będzie bardzo dobrze dla nas wszystkich (PiSowców też, chociaż dla samego PiS już nie bardzo).
Samo to, że jest spokojniej (celowo nie piszę "spokojnie"), to już jest "coś" :D

Senn - Wto Lut 26, 2008 07:32

Na rozluznienie konwersacji :)

Dlaczego kazdy facet powinien miec zone?

Bo przeciez wszystkiego nie mozna zwalac tylko i wylacznie na PiS :)

hehehe

morris - Wto Lut 26, 2008 16:03

Paul napisał/a:
Np. uważam, że wycofanie się z podatku liniowego było błędem (teraz chcą wrócić do tego).
Minister zdrowia też mi nie pasuje, ani min. finansów....
Mimo to uważam, że i tak ten rząd jest (i będzie nadal) lepszy od poprzedniego

Tzn. uważasz, że obecni minister zdrowia i finansów są jednak lepsi od poprzednich?
Paul napisał/a:
Znów "haki" Spokojnie, niejeden jeszcze beknie, i to nie za jakieś wymyślone "haki", tylko za faktyczne grzechy.

Toż to czysto "PIS-owskie" (tylko, że tym razem "to Kali ukraść krowę" :lol: ).
Paul napisał/a:
Na cuda nie liczę, ale nawet, jeżeli zrealizują 30% z tego, co zapowiadają, to będzie bardzo dobrze dla nas wszystkich

Szkoda, że przed wyborami pisząc o planach PO nie wspominałeś, że należy je podzielić przez 3. :cry:

general_p - Wto Lut 26, 2008 16:54

Paul napisał/a:
Senn napisał/a:
szukanie hakow na poprzednikow

Znów "haki" :( Spokojnie, niejeden jeszcze beknie, i to nie za jakieś wymyślone "haki", tylko za faktyczne grzechy. (Czemu Ziobro ucieka przed sądem?)


No cóż zwyczaj szukania haków na poprzedników zaczął PIS i teraz zaczyna zbierać tego owoce. Choć może to nie tak źle. Przed erą IV RP obowiązywała umowa dżentelmeńska (jeśli o politykach można mówić, że jesteśmy dżentelmenami) - plujemy na siebie, ale nie napuszczamy na siebie prokuratur i organów ścigania (a przy najmniej nie trąbimy o tym w gazetach). I tak różne ciemne interesiki i interesy (także braci K.) nie oglądały światła dziennego.

Ciekawe czy nasz obecny rząd skorzysta ?? ??
http://ft.onet.pl/11,6900...ch,artykul.html

morris - Wto Lut 26, 2008 19:04

general_p napisał/a:
...umowa dżentelmeńska (...) plujemy na siebie...

:lol:

[ Dodano: Wto Lut 26, 2008 19:10 ]
general_p napisał/a:
tak różne ciemne interesiki i interesy (także braci K.) nie oglądały światła dziennego

A konkretnie które? - jestem autentycznie ciekawy. Tym bardziej, że skoro nie ujrzały światła dziennego a Ty o nich wiesz, to musi być bardzo cenna wiedza.

general_p - Wto Lut 26, 2008 21:10

morris napisał/a:

general_p napisał/a:
tak różne ciemne interesiki i interesy (także braci K.) nie oglądały światła dziennego

A konkretnie które? - jestem autentycznie ciekawy.


Może źle się wyraziłem powinienem napisać "pewnie także braci K.". Zwrot "nie widziały światła dziennego" miał oznaczać, że nie zakończyły się w formie procesowej: nie przeprowadzono porządnego śledztwa w sprawie Telegrafu (a przynajmniej nie w takim zakresie, tak szeroko i takimi środkami, jak głośne sprawy za kadencji PIS np. w sprawie afery w Min. Rol. i tym co się po niej wydarzyło). Także w sprawie finansowania PC przez Art B beknął tylko jeden Zalewski (zresztą jeden ze współzałożycieli PC) za "wyłudzenie na szkodę Art B" (podobnie ja Rywin skazany przez sąd pierwszej instancji za próbę oszustwa na szkodę Agory). A co do spraw, które nie ujrzały światła dziennego ...
Może mam syndrom praczki, ale nie wierzę za bardzo w uczciwość i czyste intencje polityków (z jakiegokolwiek ugrupowania). Niestety generalnie ludzie, których wybieramy na pierwszym miejscu mają własny interes, a interes swoich wyborców mają gdzieś na końcu listy zadań do wykonania. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że dbając o własny interes zadbają też o nas (w końcu w ich interesie jest utrzymać się jak najdłużej u władzy, więc powinni działać na korzyść wyborców bo to oni teoretycznie decydują o czasie trwania tej władzy). :mrgreen: