Zobacz temat - [R75] Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Centralny zamek

zbig1967 - Pon Paź 22, 2007 16:42
Temat postu: [R75] Centralny zamek
Witam serdecznie. Mianowicie mam problem, który polega na tym, że pilotem nie mogę otworzyć rzadnych drzwi. Żeby było tego mało, nie moge otrzorzyć tylnych drzwi od pasarzera od wewnątrz. W tej chwili rozebralem zamek od pasarzera(zapatka tylko się opuszcza,nie chce sie podnosić). Nie wiem od czego zacząć?? Czy to może być wina tego , że np. dochodzi za małe napięcie??
Dziękuje za wszelką pomoc. Zjawie się wieczorkiem(ponieważ dopiero wieczorem będę miał wolną chwilę) i odpowiem na pytania (jeśli jakieś będą).

PHJOWI - Pon Paź 22, 2007 16:50

masz drugi pilot? usterek jest wiele , jedną z nich może być uszkodzenie anteny znajdującej sie na środku pomiędzy siedzeniami , pod ręcznym, ale czeba także połączenia sprawdzić zamków .
Wolek - Pon Paź 22, 2007 16:57

PHJOWI zna sie najlepiej to jest spec i jak tak pisze to tak bedzie zapewne nieraz mi doradzil i zawsze trafnie pozdrawiam
henryk - Pon Paź 22, 2007 17:53

zbig1967 napisał/a:
pilotem nie mogę otworzyć rzadnych drzwi
- a możesz zamknąć?
przemo285 - Pon Paź 22, 2007 17:59

A czy działa zamykanie i otwieranie zamków od wewnątrz przyciskiem CDL na konsoli przy biegach?
PHJOWI - Pon Paź 22, 2007 18:33

dioda tobie się świeci ns pilocie?
zbig1967 - Pon Paź 22, 2007 21:09

Nie mam drugiego pilota. Pilotem mogę zamykać. Przyciski na konsoli pod ręcznym nie zamykają, ani nie otwierają. Dioda na pilocie świeci sie. Jeśli usterka tkwi w konsoli przy biegach jak mogę ją naprawić ??
przemo285 - Pon Paź 22, 2007 21:17

Sprawdż przyciski na konsoli ale siedząc w środku i mając zamknięte drzwi
zbig1967 - Pon Paź 22, 2007 21:30

Zamknąłem się w samochodzie, nacisnąłem przycisk na konsoli zeby otworzyć i nie otworzyło (załączył sie tylko alarm :cool: )
henryk - Pon Paź 22, 2007 21:30

zbig1967 napisał/a:
Pilotem mogę zamykać
- czyli odbiornik pilotów ("antena") w konsoli pod hamulcem ręcznym raczej sprawny. Mój w ogóle nie reagował na żadne sygnały.
Ściągnij RAVE, zdemontuj przyciski na konsoli centralnej aby sprawdzić połączenia / styki.
Tutaj:
http://www.r75.info/downloads/RemoteControl.pdf
pod hasłem "jak zwiększyć zasięg pilotów" (raczej nie zwiększa) masz historię ilustrowaną jak dostać się do odbiornika pilotów - a przynajmniej przez otwór pod mieszkiem ręcznego można wyłuskać wtyczkę i sprawdzić/przeczyścić styki i ponownie zamontować. Widać również połączenie masy.
Uwaga: demontaż odbiornika poprzez otwór przy dźwigni hamulca ręcznego jest czynnością nieodwracalną, z powrotem możesz owinąć go ładnie folią z bąbelkami, zakleić taśmą, a owinięty i położony na kanale wentylacyjnym, a nie pod nim, będzie się miał lepiej niż fabryka przewidziała (tym kanałem leci wyłącznie schłodzone powietrze). Aby go włożyć w fabrycznie przewidziane miejsce patrz niżej. Poza tym wieczko obudowy odbiornika będzie trochę zdewastowane. Sama płytka odbiornika leży luzem włożona w czarnym pudełeczku, można po oderwaniu wieczka ją spokojnie i bezpiecznie wyjąć.
Zgodnie z RAVE aby się dostać do odbiornika pilotów należy zdemontować całą konsolę centralną...

przemo285 - Pon Paź 22, 2007 21:38

Tylko że pilot działa można zamykać.Ale wsiąć do środka auta zamknij/zatrzaśnij drzwi .nie zamykając centralnego zamka i nie naciskając na pilota i wtedy zamykaj i otwieraj włącznikiem na konsoli
zbig1967 - Pon Paź 22, 2007 21:43

Konsola w ogóle nie reaguje. Słychać co jakiś czas jak by coś się działo, ale otworzyć ani zamknąć nie można.
henryk - Pon Paź 22, 2007 21:47

przemo285 napisał/a:
Tylko że pilot działa można zamykać
- a do odbiornika przychodzą trzy kabelki, w tym masa. Dwa pozostałe to:
1. sygnał zamknięcia ??
2. sygnał otwarcia ?? (tak sobie myślę)
- nie znam schematów - po prostu warto sprawdzić wszystkie podstawowe połączenia.
Przecież jeżeli wszystkie połączenia i pilot są OK, to BCU ma usterkę jakąś...
Szkoda, że nie ma drugiego pilota, bo może pilot nie wysyła sygnału otwarcia.

[ Dodano: Pon Paź 22, 2007 21:53 ]
zbig1967 napisał/a:
W tej chwili rozebralem zamek od pasarzera(zapatka tylko się opuszcza,nie chce sie podnosić). Nie wiem od czego zacząć??
pamiętam, że roadking w trudnych do wyjaśnienia przypadkach radził zacząć od sprawdzania podłączenia masy (sprawdź miejsca w RAVE) - w wielu przypadkach to się sprawdzało. Poszukaj postów roadking'a.
zbig1967 - Pon Paź 22, 2007 21:53

Chcąc otworzyć drzwi pilotem, slychać w karzdych, że coś się dzieję, ale się nie otwierają. Do niedawna jedne się otwierały, a dzisiaj juz w ogóle nie chcą sie otworzyć(nawet od wewnątrz).
henryk - Pon Paź 22, 2007 21:58

zbig1967 napisał/a:
Chcąc otworzyć drzwi pilotem, slychać w karzdych, że coś się dzieję, ale się nie otwierają. Do niedawna jedne się otwierały

R75 najczęściej ma to ustawione tak:
przyciskasz raz - otwierają się drzwi kierowcy,
przyciskasz drugi raz - otwierają się pozostałe drzwi,
To normalne.
Podczas pierwszego przyciśnięcia we wszystkich drzwiach "coś" słychać ale otwierają się tylko kierowcy.
Ta sama zasada dotyczy otwierania kluczykiem - otwierasz raz - otwierają się drzwi kierowcy, aby otworzyć pozostałe przekręcasz kluczyk jeszcze raz.
Zamykanie wszystkich drzwi z kluczyka i pilota: wystarczy jeden impuls.

[ Dodano: Pon Paź 22, 2007 21:59 ]
zbig1967 napisał/a:
w ogóle nie chcą sie otworzyć(nawet od wewnątrz).
- klamką też?
zbig1967 - Pon Paź 22, 2007 22:02

henryk_w napisał/a:
klamką też?

Tak, w ogole nie chcą sie otworzyć dlatego w najbliższym czasie chce zlikwidować ten problem z centralnym.

[ Dodano: Pon Paź 22, 2007 22:04 ]
henryk_w napisał/a:
Ta sama zasada dotyczy otwierania kluczykiem - otwierasz raz - otwierają się drzwi kierowcy, aby otworzyć pozostałe przekręcasz kluczyk jeszcze raz.

Też nie reagują pozostałe drzwi (słychać, że coś sie dzieje, ale nic)

przemo285 - Pon Paź 22, 2007 22:16

Czy to wszystko padło odrazu czy w jakiejś kolejności
zbig1967 - Pon Paź 22, 2007 22:16

Czy można zdiagnozować usterkę centralnego po podłączeniu do komputera ?? ??????
przemo285 - Pon Paź 22, 2007 22:17

Oczywiście ż można
zbig1967 - Pon Paź 22, 2007 22:20

Od kiedy go mam:
- pilotem otwierał sie tylko pasarzer tył
- kluczykiem otwierały się drzwi kierowcy i pasarzer tył

przemo285 - Pon Paź 22, 2007 22:23

To wiele wyjaśnia stawiam na uszkodzone zamki (padły)częsta awaria w R 75
henryk - Wto Paź 23, 2007 00:22

przemo285 napisał/a:
stawiam na uszkodzone zamki
na raz dwa zamki? W dodatku pozostałe dwa wcześniej też się zepsuły? Ja stawiam na połączenia/brak masy/zaśniedziałe styki. Nie była prana tapicerka niedawno?
przemo285 - Wto Paź 23, 2007 07:16

Sprawdzić zasilania przy zamku ewentualnie podpiąć jeden inny zamek i spawa załatwiona,ale z opisu stwiam na zamki
zbig1967 - Wto Paź 23, 2007 14:59

henryk_w napisał/a:
Nie była prana tapicerka niedawno?

Była prana jakiś czas temu. Ale przed praniem działał tylko tył pasażera. Postaram się zakupić inny zamek(tak jak doradził przemo :smile: ) i zobaczymy jak bedzie się zachowywał. Połączenie styków też zobaczę.

przemo285 - Wto Paź 23, 2007 20:04

Po rozmowie nie mam żadnych wątpliwości ZAMKI na 100%
PHJOWI - Wto Paź 23, 2007 20:14

jak chcesz przyjedz, mamy na miejscu wszystkie zamki,założymy i podepniemy go pod kompa.