Zobacz temat - Rover 25
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Rover 25

litwin - Wto Paź 23, 2007 21:35
Temat postu: Rover 25
Witam po długiej nieobecności spowodowanej sprzedażą Roverka. Ale mój brat podtrzymał tradycję rodzinną i zakupił swój pierwszy samochód Rover 25 rok prod. 2000. I tu pojawia się pytanie. Samochód ten wyposażony jest w jakieś radio kasetowe ze sterowaniem na kierownicy. Chcemy je wymieni, ale jak to zrobic, żeby sterowanie z kierownicy nadal działało. Dodaję, że wyświetlacz od radia znajduje się na desce rozdzielczej. A może lepiej po prostu zamontowa zmieniarkę? Jeśli tak to jaką, pomóżcie. Pozdrawiam.
Brt - Wto Paź 23, 2007 23:49

O ile wiem, to ciężko będzie utrzymać sterowaniew kierownicy przy inny radiu, chyba wybrałbym zmieniarkę, ale nie tety nie wiem czy i jaka podejdzie
marcin8c - Sro Paź 24, 2007 00:18

Jak sie uprzesz, to i to zrobisz. moze to byc bardzo ciezkie bo bedziesz musial znalezc jakies takie radio ktore by obslugiwalo pilota na kablu i poprostu pobawic sie w elektryka i odpowiedni przycisk podpiac pod odpowiednia wiazke. napewno duzo latwiej byloby zamienic na inne, zwykle radio bez sterowania z kierownicy
michone - Sro Paź 24, 2007 22:38

jedyne co mozesz zrobic to poszukac odpowiednika na cd... zazwyczaj jest taka opcja w kazdym seryjnym aucie. powiem tak szanse na dobranie radia ktore wykorzysta Ci sterowanie przy kierownicy i wyswietlacz spadaja do ok 1%
Dziekan - Czw Paź 25, 2007 17:22

nie będzie łatwo...jeśli chcesz nowe radio zorietnuj się w modelach alpine lub clariona pod kątem współpracy ze sterowaniem...chyba wśród tych firm będą największe szanse...ale tanio raczej nie będzie
Marrkus - Czw Paź 25, 2007 19:49

Da się zrobić - kwestia funduszy

Tu akurat masz dla odbiorników pioneera rozpiskę z nr odpowiednich "interfejsów"

kabelki dla pioneerów

Zazwyczaj sterowanie z kierownicy opiera się o drabinkę rezystorową i jest to kwestia dopasowania tego co mamy do tego co jest w odbiorniku.

Przejrzy tą stronkę może trochę ci się rozjaśni
STUDIO24

Jej autor jest b.dobrym fachowcem i chętnie odpisuje na e-maile
Jest tam nawet propozycja by ktoś z posiadaczy Rovera lub Land Rovera zbadali jak wygląda sterowanie w firmowym pilocie