Zobacz temat - [R200/25] Wewnętrzna przesuwana pokrywa/osłona szyberdachu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200/25] Wewnętrzna przesuwana pokrywa/osłona szyberdachu.

PTE - Sro Paź 24, 2007 14:46
Temat postu: [R200/25] Wewnętrzna przesuwana pokrywa/osłona szyberdachu.
Czy to normalne, że to ustrojstwo tak łatwo się przesuwa zamiast pozostawać w ustalonej pozycji? Często się zdarza, że gdy gwałtowniej ruszę osłona się otwiera (gdy jest zamknięta) a przy ostrzejszym hamowaniu sama się zasuwa (jeśli akurat jest otwarta). Nie ukrywam, że momentami bywa to denerwujące. Czy po prostu "ten typ tak ma" czy też ktoś przy demontażu szyberdachu do malowania auta coś źle poskładał?
Pyzdra - Sro Paź 24, 2007 19:51

U mnie się nie przesuwa. Gdy otwieram mechanicznie poziomo stawia lekki opór ,ale silnik daje radę bez problemu. Zasuwam z lekkim oporem ,ale bez wysiłku i nigdy nie miałem sytuacji samoczynnego zamykania sie nawet przy gwałtownym hamowaniu . Coś u Ciebie jest nie halo.
piter34 - Czw Paź 25, 2007 12:27

PTE, u mnie w R600 nie ma mowy o jakimkolwiek samodzielnym poruszaniu się tej osłony. Coś jest nie tak u Ciebie.
jurkac - Czw Paź 25, 2007 14:10

Opor czuje, opor. Nie jezdzi sama.
PTE - Czw Paź 25, 2007 20:57

Hmm, tak też podejrzewałem. Pewnie jakiś kowal montując wszystko do kupy coś zgubił/połamał albo źle poskładał.
toggit - Pią Paź 26, 2007 15:47

otworz szyberdach na "pochyl" zamknij powoli te zaslone i spojrzyj przez otwor w szyberdachu "od gory" na nia, po bokach sa na sprezynach dwa plastikowe palce ktore sie czasami zle ustawiaja np gdy ze zlosci sie w daszek puknie lub przeciagnie wystarczy je na nowo ustawic- lekko wcisnac w kierunku sprezyny i przesunac w dol. mozliwe ze nie ma wogole tych plastikow lub sa polamane