Zobacz temat - [R75] Woda kapie:/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Woda kapie:/

ZyGhI_JD - Sro Paź 24, 2007 21:49
Temat postu: [R75] Woda kapie:/
Trzeci dzien z Roverem....Kapie woda z silnika...pol szklanki strumyczkiem...pojezdzilem kontrolki nic ,temperatura ok, woda bez smaku kapie centralnie na srodeczku....kropelki kapaly pod wlewem oleju....mialem nadzieje ze to klima sie krapla...ale jeszcze nie widzialem zeby tak sie skraplala...silnik na wlaczonym silniku na najnizszych obrotach lekko turkocze...jak diesel... co to ma byc...co to moze byc?? Kiedy sie przejechalem przestalo kapac...jeszcze nie sprawdzilem czy znowu zaczelo...Pomozcie...

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 20:53 ]
Z tego wszystkiego nie napisalem ze to Rover 75 1.8 Twin Cam...

Paul - Sro Paź 24, 2007 21:56

ZyGhI_JD napisał/a:
Z tego wszystkiego nie napisalem ze to Rover 75 1.8 Twin Cam

Napisz to w temacie w [] => zasady kącika

DEBEC - Sro Paź 24, 2007 21:59

Może Anglicy coś wymyślili jakiś express do kawy ale bardziej stawiam na tea five o'clock :wink:
Sorry za żarcik, ale napisz dokładniej skąd leci - bo w takiej ilości woda nie ma za bardzo skąd.

walkie - Sro Paź 24, 2007 22:00

ZyGhI_JD napisał/a:
woda bez smaku kapie centralnie na srodeczku


Ty to próbowałeś?!?!

Kozik - Sro Paź 24, 2007 22:36

walkie napisał/a:
Ty to próbowałeś?!?!


Sam go myje to i probowal :mrgreen:

P.S.
lizałeś językiem czy na łyżeczkę brałeś??? a może przez słomkę ze szklanki :rotfl:

Sorki poniosło mnie

walkie - Sro Paź 24, 2007 22:48

Stawiam na szklankę ;) w końcu zbiera się jej połowa ;)

sorry :D

ZyGhI_JD - Sro Paź 24, 2007 22:56

Jezeli jest slodki smak to panowie znaczy ze jest do z ukl chlodniczego...sprobojcie...:]... jeszcze raz sprobowalem ...tym razem lampeczke... slodko-gorzkawa... wyciek jest centralnie na srodku...blisko korka wlewu oleju z tym ze nizej...nie jestem mechanikiem a zadnego znajomego w UK nie mam...mechanika...
Brt - Sro Paź 24, 2007 22:59

uszczelka kolektora?? :roll: a może gdzieś masz waż nieszczelny lub pęknięty??
ZyGhI_JD - Sro Paź 24, 2007 22:59

Wyciek jest juz minimalny....pojezdzilem troche i nic nie kapie, kontrolki spoko temperatura tez...a moze to byla 1/3 szklanki...za szybko wypilem... tak serio to zobacze jtr jeszcze raz... wycieklo sporo za pierwszym razem teraz jest lepiej...
michone - Sro Paź 24, 2007 23:02

a masz klime :? ?
ZyGhI_JD - Sro Paź 24, 2007 23:05

Climatronic...
thef - Sro Paź 24, 2007 23:06

ZyGhi_JD, popraw w końcu ten temat, bo będziemy się źlić ;) . Naciśnij "edytuj" nad swoim pierwszym postem i do dzieła.

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 00:06 ]
No, teraz mi się prawie podoba :) . Prawie, bo zabrakło jeszcze nawiasów kwadratowych. Wyręczyłem Cię w tym, ale niech będzie mi to ostatni raz ;)

henryk - Czw Paź 25, 2007 00:15

zbiorniczek (przewód) spryskiwaczy i po osłonie dolnej silnika?
ZyGhI_JD - Czw Paź 25, 2007 20:45

Kapie jakby w uszczelce... ale tak...po dolnej oslonie silnika... idelanie srodeczek ze tak napisze...
DEBEC - Czw Paź 25, 2007 21:11

Po twoich "opisach" naprawdę ciężko dojść do jakichkolwiek wniosków. A może po prostu zdejnij osłonę silnika i wtedy będzie wszystko widać.
ZyGhI_JD - Czw Paź 25, 2007 21:33

To jest raczej w miejscu, w ktorym wchodzi przewod cieczy chlodzacej... wnioskuje teraz ze to moze byc uszczelka... wkrecilem go na obroty w miejscu i chyba troszke oleju pokapalo...jtr powtorze poniewaz dzisiaj juz caly czas pada... chcialbym sprecyzowac to wszystko ale na mechanice i budowie silnika znam sie bardzo przecietnie...
DEBEC - Czw Paź 25, 2007 21:43

To sprawdź czy masz jeszcze płyn w zbiorniku wyrównawczym
ZyGhI_JD - Czw Paź 25, 2007 21:52

Pytanie....mozna do zbiorniczka dolac zwyklej wody??...w zbiorniczku nic nie widac... pod nakretka cieczy nie ma...

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 20:54 ]
Zaznaczam ze temperatura caly czas w normie...

DEBEC - Czw Paź 25, 2007 22:11

Temperatura w normie ale zaraz będzie po normie. Jak nie masz płynu to robi się nie ciekawa sprawa. Wodę na pewno nie. Jaki płyn w tych silnikach niech wypowiedzą się R75. W zbiorniku powinieneś mieć tak do połowy.
piter34 - Pią Paź 26, 2007 11:56

DEBEC napisał/a:
W zbiorniku powinieneś mieć tak do połowy.

Do znaku "MAX" najlepiej...

DEBEC napisał/a:
A może po prostu zdejnij osłonę silnika i wtedy będzie wszystko widać.

W 1.8 nie ma osłony silnika ;-)

ZyGhI_JD napisał/a:
chcialbym sprecyzowac to wszystko ale na mechanice i budowie silnika znam sie bardzo przecietnie...

To zrób fotkę i zaznacz na niej miejsce wycieku.

DEBEC - Pią Paź 26, 2007 13:01

Eeee.......nie ma osłony. Ja tu się staram a własciciele R75 siedzą cicho.
ZyGhI_JD - Pią Paź 26, 2007 23:54

Jtr jade do warsztatu....licze ze to tylko uszczelka... dziekuje za wszelkie rady. Zawsze bede sie zwracac o pomoc w razie czego... Napisze jak tam postepy po wizycie u mechanika...Pozdrawiam!!