Zobacz temat - [R216 Coupe] kopci na siwo i pali 16l/100km!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 Coupe] kopci na siwo i pali 16l/100km!

chudytbg - Pon Paź 29, 2007 13:04
Temat postu: [R216 Coupe] kopci na siwo i pali 16l/100km!
Witam wszystkich miłośników Rovera niedawno zakupiłem roverka 216coupe z hondowskim silnikiem dochc na podwójnym wałku urozrządu z 1994roku. mam problem bo autko mi troszke kopci na siwo i pali straszne ilości paliwa (ostatnio udało mu się nawet łyknąć 16l benzynki na 100km :evil: ) faktem jest iż zawory troszke klekoczą ale słyszałem bardziek klekoczące i nie kopciło autko;/ pomóżcie co to może być i jak to tanim kosztem naprawić z góry dzięki wielkie pozdrawiam
AndrewS - Pon Paź 29, 2007 13:09

popraw temat i dostosuj go do zasad panujacych w tym kaciku
thef - Pon Paź 29, 2007 16:29

chudytbg napisał/a:
mam problem bo autko mi troszke kopci na siwo
Jak wygląda stan płynu chłodniczego?
chudytbg napisał/a:
pali straszne ilości paliwa (ostatnio udało mu się nawet łyknąć 16l benzynki na 100km :evil:
Sonda lambda do sprawdzenia. Układ zapłonowy również. Czy autko traci moc w wyższym zakresie obrotów?
PS>Przestudiuj techniczny FAQ na naszej stronie klubowej, na pewno zwiększysz w ten sposów zasób wiedzy o swoim roverku ;) .

jacek82 - Pon Paź 29, 2007 19:59

Tak jest to moze być sonda lambda, być moze trzeba wyregulować zapłon, zrobić pomiar spalin, no i przede wszystkim sprawdz czy nie ciągnie ci oleju.
pozdro

toggit - Wto Paź 30, 2007 07:24

a jak wyglada z temperatura?
mozliwe ze ci siadl termostat i silnik "mysli" ze jest caly czas zimny =jest caly czas na ssaniu, kopci i zre jak otepialy.
... ale to by sie sprawdzilo gdybys tylko krotkie trasy jezdzil, na dluzszych zauwazylbys ze czujnik temperatury skacze w gore.
jakie masz wolne obroty? powinny byc 850-900
napisz cos wiecej co juz sprawdziles, jakie sa objawy, jak chodzi motor, plyny sa w porzadku...
...zdejmujesz od czasu do czasu olow z bucikow ... :fura: :fura: :fura: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

chudytbg - Wto Paź 30, 2007 12:04

płyn chłodniczy jest w porządku ostatnio miałem tylko mały wyciek przy wężu (zardzewiała opaska) obroty 900 ale z tego so mi się udało dowiedzić że poprzedni właściciel zaaplikował mu doktorka:(:( niestety nie powiedziałmi o tym przy sprzedaży;/:( ale jeszcze sprawdze tą sąde i zobaczymy wielkie dzięki koledzy pzdrowionka
Brt - Wto Paź 30, 2007 12:16

ale tematu nie poprawiłeś :( będzie żółta kartka - ostrzeżenie za ignorowanie zasad forum i upomnień moderatorów :|
ADAM1 - Wto Paź 30, 2007 22:33

Podjedz do jakiegos warsztatu i niech ci sprawdza kompresje