Zobacz temat - [R75] Zaswieca sie lampka ASR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zaswieca sie lampka ASR

plombos - Pon Lis 12, 2007 07:28
Temat postu: [R75] Zaswieca sie lampka ASR
Witam!
Od pewnego czasu w momencie rozruchu zaswieca mi sie sygnalizacja kontrolil trakcji i po sekundzie gasnie. Zaznaczam, ze wystepuje to tylko w momencie przekrecenia kluczyka na moment rozruchu.
Nie wiem czy czy to wina zmiany kol na zimowe, a moze od wilgoci czujnik wariuje?
Objaw wystepuje prawie za kazdym razem, raz oprocz trakcji zapalila sie rowniez sygnalizacja ABSu ale tez zgasla po sekundzie.

sTERYD - Pon Lis 12, 2007 11:30

posprawdzaj kostki czujników ABSu, pewnie któraś ma problemy z połączeniem :???:
plombos - Pon Lis 12, 2007 13:03

Sorry za trywialne pytanie ale gdzie sa te kostki? :???:
tommsz - Pon Lis 12, 2007 13:11

U mnie zawsze w momecie rozruchu wyświetla się kontrola trakcji, myślałem, że tak ma być
argail - Pon Lis 12, 2007 13:54

U mnie również podczas rozruchu pali się na komputerze TC i po sekundzie, dwóch gaśnie - to nie ma tak być ? ;))
plombos - Pon Lis 12, 2007 19:03

U mnie tak nie bylo, a systemy dzialaly jak trzeba.
Teraz zaswieca sie sygnalizacja trakcji czasami, trakcja + ABS przez sekunde przy wlaczeniu rozrusznika wiec wydalo mi sie to podejrzane.

Spitfire - Pon Lis 12, 2007 19:54

Jako ze wczoraj sam sie doksztalcalem z kontrolek itp to wiem gdzie szukac odpowiedzi ;)

Manual - strona 91 (po angielsq ;> )

Traction control operation/malfunction - Yellow
[...] The light also illuminates for approximatley 3 seconds as a bulb check when the starter switch is turned on and illuminates continuously whenever traction control is manually disabled. [...]
[...]cars equipped with a message centre[...] The icon is displayed with the message 'TRACTION CONTROL'. If the warning stays on, a fault with the system is indicated; seek qualified assistance.[...]

Czyli, dopuki zapala sie i gasnie po max kilu sek - to poprostu sprawdzanie systemu i kontrolek :) Nie ma sie czym przejmowac dopuki nie swieci sie jak uparte :mrgreen:

--- Edited ---
Btw: to samo dotyczy ABSu :)

argail - Pon Lis 12, 2007 20:03

no, dokładnie - to samo miałem w innych samochodach - już się wystraszyłem że w R jest inaczej ;)))
PHJOWI - Pon Lis 12, 2007 20:13

potwirdzam system robi samo test