Zobacz temat - problem z kostka ISO
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - problem z kostka ISO

lodowa - Wto Lis 13, 2007 15:04
Temat postu: problem z kostka ISO
Witam mam problem ze swoim roverkiem. Wiec tak dostalem ten samochod pare dni temu i jak sie okazalo pewien inteligentny rzeźbiarz probowal zrobic cos z radiem i dziwnym zbiegem okolicznosci obcial jeden wtyk (chyba zasilajacy radio) i zostala wiazka kabelkow. Takze mam pytanie czy w 416 jest kostka iso ? a jesli tak to w ktorym miejscu bo probowalem dojsc po tej wiazce przewodom do zrodla mojego problemu lecz niestety nie dalem rady ... Prosze o pomoc.
Brt - Wto Lis 13, 2007 15:11

orginalnie powinna być, ale skoro ktoś obciął, to musisz sobie takową kupić i wlutować ;) schematy znajdziesz w RAVE a schemat kostki ISO np. na www.studio24.prv.pl ;)
lodowa - Wto Lis 13, 2007 16:34

RAVE ? co to jest?
maciej - Wto Lis 13, 2007 16:40

Instrukcja serwisowa MG-Rover dla ASO - w FAQ Technicznym na naszej stronie znajdziesz instrukcję skąd pobrać i jak używać.
lodowa - Wto Lis 13, 2007 21:29

a czy tam powinny byc 1 kostka 8 pinow ( kabelkow?) (ta z 8 kablami jest przypuszczam ze ona jest od glosnikow ?i 1 kostka 5 pinow ?? bo rozpisalem kolory tych kabli czy kolory izolatorow maja jakies znaczenie ??
a RAVE wlasnie sciagam
A glw. powodem mojego problemu jest to iz dostalem ostatnio radio blaupunkta rmd 169 dallas
i postanowilem je zalozyc .... i zorientowalem sie o calym problemie ...

[ Dodano: Czw Lis 15, 2007 11:12 ]
nooo w koncu :) radyjko dziala kupilem nowa podwojna kostke ISO i przelutowalem kabelki .... musze przyznac ze w tym roverze glosniki graja calkiem ladnie ... tylko mam kolejny problem jak rozkrece radio prawie do oporu zaczyna mi przygasac ekran i radio sie wylacza . Co moze byc przyczyna ? slaba moc radia ? (blaupunkt rmd 169 dallas)

thef - Sob Lis 17, 2007 10:27

lodowa napisał/a:
Co moze byc przyczyna ? slaba moc radia ?
Dobre radio wyłącza się gdy zaczyna brakować prądu. Dajesz na pełną moc, akumulator nie wyrabia, radio sie wyłącza.
maciej - Sob Lis 17, 2007 12:00

lodowa napisał/a:
tylko mam kolejny problem jak rozkrece radio prawie do oporu zaczyna mi przygasac ekran i radio sie wylacza . Co moze byc przyczyna ? slaba moc radia ? (blaupunkt rmd 169 dallas)

Kruchy to ćwiczył też w Blaupunkcie, a ja w JVC - na tych przejściówkach są spore straty i tak ja thef napisał - prądu zaczyna brakować.

Brt - Sob Lis 17, 2007 12:25

fabryczny przewód zasilający to przecież na oko 0,5 - 0,75 mm2, więc nie ma cudów, żeby puścił duży prąd. Pozatym są spore spadki napięcia po drodze i efekt jest jaki widać ;) Sam się zabieram za poprawienie zasilania radia u siebie, tylko ciągle są ważniejsze rzeczy :hm:
Jeśli chcesz poprawić zasilanie, to warto dorzucić kondensator (np. 1F) przy radiu. Magazynuje on energię, która jest uwalniana właśnie przy chwilowym dużym zapotrzebowaniu (czyli uderzeniu basów) ;)

sTERYD - Sob Lis 17, 2007 18:51

Brt napisał/a:
(np. 1F)przy radiu

myślisz ze takie cudo zmieści się przy radiu ;)

michone - Sob Lis 17, 2007 19:22

dawanie kondensatora przy radiu nie ma sensu :) z przyczyn fizycznych technicznych i finansowych kabel o przekroju 2,5mm2 rozwiązuje problem z brakami prądu dla radia :) pamietaj również o daniu bezpiecznika na kablu zasilającym (bezpiecznik ciut mniejszy niz w radiu)
lodowa - Sro Lis 21, 2007 18:11

Radyjko juz grzmi az milo i to na seryjnych glosnikach ( slyszalem ze to podobno jakies mb quartz sa podobno nie najgorsze :D ) pozatym planuje w najblizszej przyszlosci puscic dodatkowe kable (grubsze) prosto od akumulatora wlasnie do radyjka bo planuje rozbudowac audio o 2 wzmaki i skrzynie.

Teraz tworzy sie kolejny problem :D moje radio obsluguje MiniDisc i caly problem tkwi w tym ze nie posiadam owej nagrywarki :D i nie mam bladego pojecia jak nagrac muzyczke na te nosniki :D

ADAM1 - Sro Lis 21, 2007 20:00

lodowa napisał/a:
pozatym planuje w najblizszej przyszlosci puscic dodatkowe kable (grubsze) prosto od akumulatora wlasnie do radyjka bo planuje rozbudowac audio o 2 wzmaki i skrzynie


.................. jak chcesz miec dwa wzmacniacze, to lepiej pociagnij do nich przewody , bo radio nie bedzie wogole obciazone i nie bedzie potrzebowalo wiecej pradu - zbyteczna robota

lodowa napisał/a:
Teraz tworzy sie kolejny problem moje radio obsluguje MiniDisc i caly problem tkwi w tym ze nie posiadam owej nagrywarki i nie mam bladego pojecia jak nagrac muzyczke na te nosniki


Kazdy domowy odtwazacz MD ma mozliwosc nagrywania i prawie kazdy przenosny
KLIK