Zobacz temat - [R214i] HGF? Ubywa płyn, auto kopci...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] HGF? Ubywa płyn, auto kopci...

Lisa - Sob Lis 10, 2007 21:40
Temat postu: [R214i] HGF? Ubywa płyn, auto kopci...
Mój też zaczoł kopcić i od ok 2 miesięcy zauważylem, ze ciegle brakuje mi płynu chłodniczego i musze stale go uzupełniać :/ tak jakby uciekał gdzieś :/ Auto parkuje w tym samym miejscu i ani jednej plamy nie ma pod nim. Ja juz nie wiem co jest nie tak :(
Wazzabii - Sob Lis 10, 2007 23:12

obawiam sie ze pompuje Ci plyn chlodniczy do cylindrow...
winna wtedy jest uszczelka glowicy


choc z drugiej strony moze wina dziury w chlodnicy albo jakiegos weza, bierz pod uwage ze podczas pracy silnika cisnienie w ukladzie chlodzenia wzrasta wiec moze dopiero wtedy ciec


ale laczac kopcenie z ubytkiem plynu to radzilbym sprawdzic kapsel od zbiorniczka wyrownawczego, czy czasem nie ma tam nic innego poza plynem.
pewien nie jestem ale w takich przypadkach pojawia sie piana?


mozesz tez wyciagnac bagnet i przeprowadzic jego ogledziny czy nie ma na nim nic w kolorze Twojego plynu z chlodnicy




ale to raczej czarny scenariusz wiec zagrzej samochod, zeby osiagnal optymalna temperture silnika ( wskazowka od temperatury na polowie ) i wtedy sprawdzaj czy nigdzie nie leci....

u mojego Taty cieklo z chlodnicy, a bylo widac dopiero jak temperatura wzrosla (zarazem cisnienie)

wtedy mozna przeprowadzic zamulenie chlodnicy, ale to juz lepiej pytac bardziej doswiaddczonych w tym temacie, poniewaz po takim czyms trzeba tez wyplukac caly uklad, bo inaczej conieco moze sie pozapychac i bedzie niefajnie...



pzodr




p.s.

co do Koziolka

to zauwazyles moze jaka glosniejsza prace samochodu? popierdza moze troche?
bialy dym oznacza bodajze za duzo powietrza,
moze Ci nie dali uszczelki miedzy harmonijke?

Brt - Sro Lis 14, 2007 11:06

uszczelka kolektora ssącego ??