Zobacz temat - [R620] Alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Alarm

BarniLee - Sro Lis 14, 2007 17:56
Temat postu: [R620] Alarm
Mam pytanie.
Mam R620 SDI [96r] i mi migają światła po zamknięciu auta pilotem ale nie ma żadnego alarmu próbowałem sprawdzić to będac w środku auta i zamknąć go pilotem i nic.Nie chciał wogóle piszczeć ani nic w tym stylu.Przedtem miałem jeszcze coś takiego że jak zamknołem auto pilotem a otworzyłem kluczykiem to przy uruchamianiu trąbił a teraz nic (mogłem pomylić kolejność kluczyk-pilot pilot-kluczyk gdyż zdarzyło mi sie to 2 razy).Czym to może być spowodowane?I czy wogóle mam alarm?

Ps.
Widziałem już gdzieś taki temat ale ten jest aktualny więc wolałem spytać tu.

maciej - Sro Lis 14, 2007 18:05

BarniLee napisał/a:
Mam R620 SDI [96r] i mi migają światła po zamknięciu auta pilotem ale nie ma żadnego alarmu próbowałem sprawdzić to będac w środku auta i zamknąć go pilotem i nic

Alarm uzbraja się po około 15 sekundach (to widać po zmianie częstotliwości pulsowania diodki koło kołka zamka drzwi), ale uboższe wersje nie miały czujnika ruchu.

Najprostsza metoda sprawdzenia alarmu w R600 (robiłem tak, zeby ubezpieczycielowi udowodnić, że działa) to włączyć alarm pilotem przy otwartych drzwiach przytrzymując czujnik w drzwiach i jak już alarm się uzbroi (zacznie inaczej migać), to puścić czujnik.

BarniLee napisał/a:
Przedtem miałem jeszcze coś takiego że jak zamknołem auto pilotem a otworzyłem kluczykiem to przy uruchamianiu trąbił a teraz nic (mogłem pomylić kolejność kluczyk-pilot pilot-kluczyk gdyż zdarzyło mi sie to 2 razy).

To jest immo - jeśli zamkniesz auto pilotem, odczekasz czas uzbrojenia i otworzysz kluczykiem, to nie uruchomisz auta, tylko usłyszysz jedno trąbnięcie klaksonu.
BarniLee napisał/a:
I czy wogóle mam alarm?

Alarm masz.
Napisz jeszcze jakiego masz pilota (czy takiego na podczerwień z jednym przyciskiem, czy już te nowsze).

thef - Sro Lis 14, 2007 18:07

Przy zamknięciu pilotem powinien mrugać trzy razy. Przy otwarciu (zamkniętego wcześniej pilotem) dwa razy.
Po zamknięciu pilotem i otwarciu kluczykiem przy próbie uruchomienia powinien trąbić - immobiliser.
Samochód ma czujnik ruchu, jeżeli jest on sprawny, to po zamknięciu auta pilotem system uzbraja się po około 10 sekundach (siedziałeś w środku i mógł się nie uzbroić). Najłatwiej sprawdzić działanie zostawiając otwartą szybę, zamykając auto pilotem i czekając na uzbrojenie alarmu (dioda w drzwiach zacznie wolniej mrugać), a potem wkładając rękę w zasięg czujnika (jest na słupku środkowym po stronie pasażera).
Zamknięcie auta tylko z kluczyka powoduje uruchomienie alarmu bez aktywacji czujnika ruchu.
Inne sprawdzenie alarmu możesz zrobić poprzez zostawienie otwartej szyby, zazbrojenie alarmu i otwarcie dzyndzlem w drzwiach.
To chyba wszystko, co przychodzi mi do głowy.

maciej - Sro Lis 14, 2007 18:10

BarniLee napisał/a:
Widziałem już gdzieś taki temat ale ten jest aktualny więc wolałem spytać tu.

Tak na przyszłość, to powinienneś był odwołać się do tematu dotyczącego R600 i go odświeżyć, jeśli go znalazłeś, a nie pisać w temacie dotyczącym R200.
Zresztą gdybyś poszukał to temat alarmów w R600 był dość długo i dogłębnie wałkowany przeze mnie i pitera34, np. w tych dwóch wątkach:
http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15760
http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=13362

BarniLee - Sro Lis 14, 2007 18:12

Jest to pilocik z jednym przyciskiem chyba na podczerwień(lecz 100%pewności nie mam gdyż nie wiem jak je rozróżnić)aczkolwiek ma diode taką jak w pilocie telewizyjnym. A rodzaj to chyba G104 391C przynajmniej tak z tyłu pilota pisze.I jeśli dobrze wszystko podałem to na jaką odległość powinien łapać ten pilot?bo mi łapie tak z 5-10MAX cm przed szyba.
thef - Sro Lis 14, 2007 18:15

Wydzielam zatem ten temacik ;)
maciej - Sro Lis 14, 2007 18:19

BarniLee napisał/a:
A rodzaj to chyba G104 391C przynajmniej tak z tyłu pilota pisze.I jeśli dobrze wszystko podałem to na jaką odległość powinien łapać ten pilot?bo mi łapie tak z 5-10MAX cm przed szyba.

Masz ten sam co ja, więc alarm powinien działać identycznie.
A co do odległości to jest to pilot na podczerwień, więc żeby działał dobrze, to musisz wcelować diodką na pilocie w czujnik umieszczony na suficie koło włącznika lampki podsufitowej (taka mała kopułka), wtedy da się trafić z większej odległości, ale na pewno nie więcej niż 2-3 m.

BarniLee - Sro Lis 14, 2007 18:35

Właśnie sprawdzałem według Waszych i rad i działa alarm:)I jestem mile zaskoczony lecz nie działa czujnik na ruch i próbowałem na kilka sposobów teraz.Co może być przyczyną?
I jeśli chodzi o pilota to mniej więcej wiem ze należy celować do tej czarnej kopułki(opatentowałem to:)) tylko czemu łapie mi tylko przed szybą?wymieniałem baterie i nadal nic to nie dało.