Zobacz temat - rover 214 si nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - rover 214 si nie odpala

seba510 - Sro Lis 14, 2007 18:24
Temat postu: rover 214 si nie odpala
Witam wszyskich.
Jestem szczęśliwym posiadaczem rovera 214 si z 97 roku,samochód kupiłem 2 miesiące temu i mam pewien problem.
Po postoju 3 dni auto nie odpaliło.
Iskra jest ,paliwo do cylindrów dochodzi,świece wymieniłem na nowe v-line nr 28,kable WN ok.
Mam więc jeden dylemat- akumulator, posiada oczko w którym jeżeli jest zielone oczko to jest ok jak białe to nie ok.
Wiec w moim było białe ale autko kręciło rozrusznikiem,iskra też była,czy jest możliwe że przez ten akumulator autko zalewa,że iskra jest za słaba,jak w starych świecach zmniejszyłem przerwe na elektrodach to odpaliło,ale na drugi dzień znowu to samo.
Proszę o poradę jak sprawdzić czy iskra jest dobra i co ewentualnie może być nie tak.

maciej - Sro Lis 14, 2007 18:37

Hmmm... Jeśli rozrusznik ma siłę kręcić silnikiem, to wg mnie z iskrą też nie powinno być problemu.
seba510 - Sro Lis 14, 2007 18:57

Też mi się tak wydaje,jak wykręce świece założe na fajki to iskry skaczą,ale jak to wygląda w momencie gdy jest wysokie ciśnienie hmm.
Gdy ładowałem akumulator całą noc to jakoś zapalił.Teraz kręci jak diabli ale nie pali,nawet nie zająknie.
Spróbuje jeszcze raz.Wyjme akumulator będe go ładował do jutra a rano spróbuje.

maciej - Sro Lis 14, 2007 18:59

Przeczytaj zasady tego kącika i zmień temat na zgodny z nimi - to pozwoli łatwiej znaleźć Twój temat osobom znającym się na Twoim modelu.
piter34 - Sro Lis 28, 2007 12:00

seba510 napisał/a:
Spróbuje jeszcze raz.Wyjme akumulator będe go ładował do jutra a rano spróbuje.

Udało się?