Zobacz temat - [R75] Wycieraczki przedniej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wycieraczki przedniej szyby

szopek73 - Pon Lis 26, 2007 12:55
Temat postu: [R75] Wycieraczki przedniej szyby
Nie mam pojęcia jak je zdjąć tzn zabrac się do tego. Widzę tam jakieś metalowe gulałki i nie wiem co odkręcić :oops: Nie śmiejcie się ok? Chce się dostac do filtra kabinowego. Resztę wiem, tylko te wycieraczki :bezradny: :smile:
PHJOWI - Pon Lis 26, 2007 12:58

a po co chcesz odkręcać wycieraczki? żeby wywalić filtr , trzeba zdjąć górną osłonę , potem zabrać się za zasłonę komputera i filtra przykręcona jest plastikową śrubką odkręcasz i filtr masz na widoku, dodam że warto polużnić podszybie odpinając te plastikowe wciski.
jarema - Pon Lis 26, 2007 13:06

tak jak mówi poprzednik. mozna zdjąć te wciski plastikowe na podszybiu i filtr mozna wyjąć.
szopek73 - Pon Lis 26, 2007 13:28

Dzięki, sprawdzę :smile:

[ Dodano: Pon Lis 26, 2007 15:22 ]
Poległem. Zdjąłem klapkę, odkreciłem plastikową śrubkę, z podszybia wypiąłem 4 zatrzaski i wyjąłem tą plastikową "tackę". Widze filtr, ale przeszkadza mi daszek czarnej skrzynki. Znalazłem z przodu tej skrzyneczki 2 zatrzaski, ale i tak nie moge zdjac jej pokrywy.Coś jeszcze trzyma? Do niej doprowadzone są dwa grube gumowe przewody. Zapewne po zdjeciu tej pokrywy bez problemu dostane się do filtra.

Dam-Kam - Pon Lis 26, 2007 17:53

w tej "czarnej skrzynce" jest m.in. komputer. Latwo sie wyciaga, wystarczy pociagnac cala do gory a wyjdzie po tekich "prowadnicach" i nie trzeba jej rozbierac i odpinac jakis zatrzaskow :smile:
szopek73 - Pon Lis 26, 2007 19:18

I o to chodziło :smile: Niby drobiazg, a mogłem coś urwać. Dzięki :smile: