Zobacz temat - Kolor blue :D
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Kolor blue :D

Lukaszn2006 - Pią Lis 30, 2007 16:25
Temat postu: Kolor blue :D
Witam, widziałem kiedyś samochodzik, z przodu miał Philips blue vision(też takie kupiłem :D ) no a z tyłu miał ciekawnie oświeloną tablice rejestrecyjną, też tak a'la blue :) C5W żaruwecke kupić niebieską i myśle, że efekt może być ciekawy :) Co sądzicie o takiej zmianie?
matlacz - Pią Lis 30, 2007 17:12

no ale te philips-y to ma jako postojowki czy mijania? Bo nie kapuje? :grin:
Lukaszn2006 - Pią Lis 30, 2007 21:38

Roverek, którego widziałem miał światła mijania blue vision, a postojówki niestety nie ;/ i to efekt troche psuło;/ ja kupiłem komplecik bo taniej :idea: niż jakbym kupił 2 żarówki h4 :P no ale nad tabliczke chyba zamontyje nieieską C5W, bo naprawde fajny efekt :)
matlacz - Sob Gru 01, 2007 19:00

I te mijania swiecily na niebiesko? :>
pawciu87 - Sob Gru 01, 2007 21:05

te niebieskie zarowki nie swieca na niebiesko, jak sa swiatla wylaczone widac niebieska barwe w lampie, ale jak sie je wlaczy to maja biala barwe a'la xenon ... aczkolwiek kupielm jakis czas temu takie zarowki z kumplem... i nie dosc ze padly po paru tygodniach nie swiecily cudownie(w deszczu tragedia) to od nich pekla lampa kumplowi w R600... bo mialy zbyt duza moc... ale to byly tanie zarowki z allegro za 25 zl :> nie wiem jak jest z philipsami... do rzeczy... nie bardzo mi sie to cudo sprawdzilo,jazda w nocy w deszczu to praktycznie samobojstwo, wiec zamowilem teraz philips vision 50 % plus, ktore glownie sa nastawione zeby dawac jak najwicej swiatla a takze maja zblizona barwe do bialego... ale bezpieczenstwo jest dla mnie wazniejsze :roll:
Lodzia - Nie Gru 02, 2007 12:20

Witam. Miałem żarówki Philips blue vision w motocyklu i musze powiedzieć że to straszne badziewie :nook: . Nie polecam nikomu. Nie dość że nie świecą lepiej od zwykłych żarówek to wytrzymały mi nie całe 2 miesiące :evil: . Nie warto wydawać pieniędzy. W roverku podobnie jak pawciu87 mam Philips Vision Plus +50%. Dają prawie białe mocne światło i super oświetlają drogę bez względu na to czy jest sucha czy mokra.Polecam :grin:
Brt - Pon Gru 03, 2007 13:14

obecnie mam świeżo założone Vision Plus i dają radę ;) zobaczymy jak długo pociągną ;)
pawciu87 - Pon Gru 03, 2007 16:17

ja wlasnie zalozylem do swojego bo przyszly dzisiaj :mrgreen: roznica jest nawet tak kolo 15:30 jak sie jedzie przez miasto widac wyraznie strumien swietlny :razz: zobaczymy jak po dzisiajszym tescie w nocy beda sie sprawowac :mrgreen: jedyna wada podobno tych zarowek jest silne oslepianie innych uczestnikow ruchu ,oraz krotsza zywotnosc ze wzgledu na cienszy zarnik, ale mam nadzieje ze ktorys rok wytrzymaj :>
michone - Pon Gru 03, 2007 17:15

ja mialem w fiescie i 2 lata wytrzymaly az auto sprzedalem :P i wedlug mnie roznica bardzo duza! moze zalezy jeszcze od stanu fizycznego samych lamp ?? a co do podswiedlania tablicy to na 99% mandat! zakazane jest bowiem uzywania do oswietlania samochodow koloru niebieskiego gdyz jest on zarezerwowany da pojazdow uprzywilejowanych! a pozatym policjant moze sie przyczepic ze tak oswietlona tablica nie spelnia wymagan (co do czytelnosci) i wystawic mandacik :)
Lodzia - Pon Gru 03, 2007 20:53

Ja do podświetlenia tablicy mam założone białe LEDy zamiast oryginalnych żarówek. Swiatło ma kolor pomiędzy białym a niebieskim. Wygląda super, podświetla dobrze a i policja sie nie czepia. Takie same LEDy mam założone z przodu w postojówkach i jest ok
jarcat - Sro Sty 02, 2008 21:11

pawciu87 napisał/a:
ja wlasnie zalozylem do swojego bo przyszly dzisiaj :mrgreen: roznica jest nawet tak kolo 15:30 jak sie jedzie przez miasto widac wyraznie strumien swietlny :razz: zobaczymy jak po dzisiajszym tescie w nocy beda sie sprawowac :mrgreen: jedyna wada podobno tych zarowek jest silne oslepianie innych uczestnikow ruchu ,oraz krotsza zywotnosc ze wzgledu na cienszy zarnik, ale mam nadzieje ze ktorys rok wytrzymaj :>


to które Philipsy dają taki efekt?

i drugie pytanie jakie żarówki będą w R400 z 99r.?
i czy jak wymieniać na jakieś lepsze to tylko mijania czy postojówki też by się przydało?
chcę po prostu lepiej widzieć i chciałbym, żeby strumień światła był biały

Brt - Sro Sty 02, 2008 21:14

Cytat:
to które Philipsy dają taki efekt?

vision plus dają fajne białe światło
Cytat:
i drugie pytanie jakie żarówki będą w R400 z 99r.?

a to pytanie już niejednokrotnie było na forum. poszukaj na na 100% znajdziesz ;)

jarcat - Sro Sty 02, 2008 22:07

znalazłem - mijania H7
ale czy muszę wymieniać też postojówki czy nie ma takiej konieczności bo przy włączonych światłach mijania postojówki "giną"?

Brt - Sro Sty 02, 2008 22:32

jak chcesz tylko wymienić, to nie ma sensu, ale jak chcesz "robić tjunink" to możesz :D Jak znajdę, tanie i dobre LEDy to moze sobie kiedyś sprawię, ale nie ze względu na wygląd, tylko oszczędność prądu :P ;) :głupek:
matlacz - Sro Sty 02, 2008 23:55

Lodzia napisał/a:
Ja do podświetlenia tablicy mam założone białe LEDy zamiast oryginalnych żarówek. Swiatło ma kolor pomiędzy białym a niebieskim. Wygląda super, podświetla dobrze a i policja sie nie czepia. Takie same LEDy mam założone z przodu w postojówkach i jest ok


Ja mam takie w postojowkach tez biale i swieca pomiedzy niebieskim i bialym super sprawa! Polecam!

jarcat - Czw Sty 03, 2008 13:14

wymyśliłem coś takiego i proszę albo mi to wybić z głowy albo potwierdzić, że to dobry pomysł ;)

mijania H7 kupię Philips VisionPlus +50%
a postojówki W5W Philips Blue Vision

światła mijania Philips VisionPlus +50% dla lepszego światła, a postojówki Philips Blue Vision aby uzyskać jakiś fajny efekt wizualny, bo podobno zwykła zółta postojówka psuła by to białe światło z świateł mijania Philips VisionPlus +50%

całość bedzie mnie kosztować ok. 80zł z przesyłką (i fakt. VAT) z allegro

Brt - Czw Sty 03, 2008 13:29

bierz śmiało ;)

PS. A nie znajdziesz gdzieś na miejscu w sklepie?? znajomy kupił zestaw H7 VisionPlus za 71PLN odpada przesyłka ;)

m_lpa - Czw Sty 03, 2008 20:13

Jak założysz ten zestaw to powiedz jak to świeci, bo też bym sobie kupił.
A tak na marginesie w R600 przepaliła mi się lewa postojówka. Szarpałem się z nią już kilka razy i nie moge wyciągnąć tej żaróweczki. Jak ją wyciągnąć?

Brt - Czw Sty 03, 2008 22:45

Ja jestem wery zadowolony a i znajomy zauważył poprawę w oświetleniu. W każdym razie ja polecam ;)
jarcat - Czw Sty 03, 2008 23:48

Brt napisał/a:
Ja jestem wery zadowolony a i znajomy zauważył poprawę w oświetleniu. W każdym razie ja polecam ;)


ale Ty masz założone Blue Vision postojówki i mijania, tak?

Brt - Czw Sty 03, 2008 23:57

Mam VisionPlus (świecą na biało) i zwykłe żarówki w postojach. Nie chciałem tych Blue Vision, bo mi się nie podoba takie koloryzowanie pod xenon ;) Pozatym ten Blue to po prostu filtr na bańce żarówki wycinający część pasma ;)

[ Dodano: Czw Sty 03, 2008 23:58 ]
a w postoje założę raczej LEDy - oszczędnosc prądu ;)

Sachar - Pią Sty 04, 2008 02:38

Ja mam BlueVision mijania i postojówki. Świecą białym światłem, jaśniej niż standardowe i nie dają niebieskiej poświaty przy świeceniu jak chińskie żarówki. Jestem z nich bardzo zadowolony. Tylko cena była kiepska :(
jarcat - Pią Sty 04, 2008 08:40

Brt napisał/a:
Mam VisionPlus (świecą na biało) i zwykłe żarówki w postojach.


no właśnie... powiedz mi czy ten zółty kolor zwykłych żarówek w postojowych "przebija" czy raczej jak się włączy mijania to tamte nie dają żółtej poświaty bo ich moc jest za mała w porównaniu z postojami?

Brt - Pią Sty 04, 2008 08:55

Ja nie zauważyłem żadnej poświaty, ale musiałbym się przyjrzeć, bo sobie tym głowy nigdy nie zawracałem :D ;) popatrzę i dam znać ;)
radocha - Nie Sty 06, 2008 12:25

nie mozna miec tablicy oswietlonej innym kolorem niz bialy! wiem bo sam mam niebieskie diody i wczoraj 50zl mandatu dostalem za to...no i jeszcze za jazde z wlaczonymi neonami;p
pod000 - Nie Sty 06, 2008 12:59

uu to porazka za ten mandat, wiesz to poelcam do oswietlenia tabilcy , zarowkami rurkowymi bialych sa troche drogie kolo 10 za sztuke ale wiesz jest to czyste biale swiatlo :) polecam sam mam i kazdy sie za nimi ogladaja:) pozdro :)
radocha - Nie Sty 06, 2008 13:40

no musze przyznac ze ladnie swieci.bede musial sie rozejzec za tymi zarowkami
Lodzia - Nie Sty 06, 2008 16:43

Nie polecam BlueVision jako swiatła mijania bo bardzo szybko sie przepalają. Mi w motocyklu padła po 2 miesiacach :evil: a koledze w samochodzie po trzech.Pozdro
jarcat - Nie Sty 06, 2008 17:16

a czy kolega miał też te BlueVision zamontowane jako postojówki?
bo ja chce postojówki BlueVision, a mijania VisionPlus +50%

Lodzia - Nie Sty 06, 2008 17:36

Niestety ja i mój kolega postojówki mamy na białych LED-ach :wink: .Mijania mam VisionPlus +50% i polecam bo świecą super. :grin:
TomC - Nie Sty 06, 2008 18:04

Ja założyłem Tungsram Megalight +50 i poprawa jest bardzo duża.
Światło jest znacznie jaśniejsze, zasięg trochę lepszy. Najważniejsze to dobrze wyregulować światła.
Koszt żarówek z przesyłką 47zł więc tanio.

Sachar - Nie Sty 06, 2008 22:43

Ja mam bluevision na mijania i postojach od 3 miesięcy (jakieś 10 kkm) i narazie nie narzekam. Świecą przyjemnym, białym światłem i są ok.
marcin8c - Pon Sty 07, 2008 07:37

a ja pojechalem na myjnie i tez widze duza roznice w jasnosci swiatla :lol: teraz jak by mocniej swiecilo hehe
michone - Pon Sty 07, 2008 11:15

marcin8c napisał/a:
a ja pojechalem na myjnie i tez widze duza roznice w jasnosci swiatla :lol: teraz jak by mocniej swiecilo hehe
taka myjnia daje wiecejniz + 50% :) znam z autopsji :D
jarcat - Pon Sty 07, 2008 16:54

marcin8c napisał/a:
a ja pojechalem na myjnie i tez widze duza roznice w jasnosci swiatla teraz jak by mocniej swiecilo hehe

to prawda... wkurzają mnie kierowcy, którzy jeżdżą z brudnymi światłami, szczególnie STOPu! Delikatnie mówiąc - brak myślenia. Zawsze mam jakąś szmatkę w bagażniku, czy coś mnie "chlapnie" czy jadę dłuższą trasę to potem przed powrotem przetarcie świateł zajmuje 3min. a jest na prawdę różnica :)


Lodzia napisał/a:
Mijania mam VisionPlus +50% i polecam bo świecą super.

a jak długo już je masz?
boję się trochę, że też mi się przepalą po 3msc. jak to mówią o BlueVision

Lodzia - Pon Sty 07, 2008 17:57

Ja mam te zarówki od 5 miesięcy. Mój kolega ma troche dłużej i jest ok. Jeśli chodzi o trwałość żarówek Philipsa to jak wynika z ulotki producenta VisionPlus są jednymi z najlepszych natomiast najgorsze są BlueVision.Pozdrawiam
michone - Pon Sty 07, 2008 18:38

mialem bluevision tylko z niemiec i smigaly pol roku i sprzedalem auto :P
jasiu87 - Pon Sty 07, 2008 18:50

Cytat:
nie mozna miec tablicy oswietlonej innym kolorem niz bialy! wiem bo sam mam niebieskie diody i wczoraj 50zl mandatu dostalem za to...no i jeszcze za jazde z wlaczonymi neonami;p


ja dostałem też 50 ale za to ze wo gule nie miałem :P ale to było w Clio :P

PS. a co powiecie o takim wynalazku ? KLIK

TomC - Pon Sty 07, 2008 19:28

Było już o pseudo ksenonach kilka tematów.
Poszukaj na forum a stwierdzisz że większego badziewia niezgodnego z przepisami nie ma!!!!

Brt - Pon Sty 07, 2008 20:05

To nie jest pseudokseneon, tylko regularna lampa ksenonowa z przetwornicą ;) Co nie oznacza, że zakładanie takiego czegoś jest zgodne z prawem. Reflektor jest zawsze homologowany łacznie ze źródłem światła.
pod000 - Pon Sty 07, 2008 21:43

nio to ja sie pochwale swoimi bi-xenonakmi, wiem ze sa nie zodne z prawem , ale gdby misiaki mieli sie do pipeprzac o byle co to by 90% kierovcow bylo by bez dowodzikow , zapraszam na filmik , aha kolor to 6000k

http://pl.youtube.com/watch?v=aC-5ub8r5WU

Brt - Pon Sty 07, 2008 21:56

a możesz zapodać gdzie dorwałes ten zestaw ?? i jakieś szczegóły techniczne ??
pod000 - Pon Sty 07, 2008 22:02

ten akurat zamowilem na allero, cena srdnia bo 800 zeta plus warancja, strony moge dzies poszukac, kolor 6000k jest to wazne bo np masz 8000k to na fotkach wyglada super a na zywo juz jest niebieski z odcieniem bialym , a ja mam bialy + odcien niebieski, montujesz , wydaje mi sie ze odzinka to kazdy by se z tym poradzil, efekt jest teraz wypas bo jak jest snie to widocznosc ponad 50 % lepsza !! !! powaaznie widac roznice,!!! troche kasy to wyszlo ale na 100% to inwestycja na ktora warto dac kase bo 1. efekt murowany<bi-xenon> 2. totlana rozncia na dordze widac o niebo lepiej.
pozdrawiam

Brt - Pon Sty 07, 2008 22:03

ale to jest wersja długie + mijania, czy same mijania ??

[ Dodano: Pon Sty 07, 2008 22:04 ]
ok juz znalazłem ;)

pod000 - Pon Sty 07, 2008 22:07

versja mijania + dlugie = bi-xenon
versja mijania = xenon

ja mam akurat bi-xenon jak ma byc efekt to pocalosci,

TomC - Wto Sty 08, 2008 00:24

Z całym szacunkiem dla Ciebie i wydanych na to Twoich pieniędzy ale jedynie kolorek masz ciekawy lecz nawet na filmie widać że dajesz po oczach jak $%&@!*?@#
Podjedź na sprawdzenie świateł do Stacji Kontroli a pewne że nikt tego nie ustawi.
Raptem wczoraj mijałem kolesia jadącego w Vectrze kombi z takimi cudami i już chciałem zawrócić i go ubić. :evil:

pod000 - Wto Sty 08, 2008 06:33

TomC napisał/a:
Z całym szacunkiem dla Ciebie i wydanych na to Twoich pieniędzy ale jedynie kolorek masz ciekawy lecz nawet na filmie widać że dajesz po oczach jak $%&@!*?@#
Podjedź na sprawdzenie świateł do Stacji Kontroli a pewne że nikt tego nie ustawi.
Raptem wczoraj mijałem kolesia jadącego w Vectrze kombi z takimi cudami i już chciałem zawrócić i go ubić. :evil:


hmm a powiem ci ze sa one ustawione poprawnie lecz sa to dlugie, a nie mijania. aha i pamietaj ze to jest naarnie komorka w 3gp, i jakosiwo jest padaczka, pixele i te sprawy. pozdrawiam

thef - Wto Sty 08, 2008 11:26

pod000, proszę Cię zwróć uwagę na interpunkcję i literówki w swoich postach, bo naprawdę ciężko czasem domyślić się o co chodzi. Poza tym niektórzy używają funkcji "szukaj" na forum i poprawna pisownia kluczowych słów jest dość ważna.