Zobacz temat - [R414] Dławił się zgasł i już nie zapalił
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Dławił się zgasł i już nie zapalił

patryq1 - Pią Gru 07, 2007 17:40
Temat postu: [R414] Dławił się zgasł i już nie zapalił
Witam, jestem właścicielem od nie dawna, może miesiąc a tu już unieruchomienie:(
Wczoraj było wszystko ok,pojechałem tu, tam itd., zostawiłem samochód na 10 min(na szczęście pod domem) i przy ponownym odpaleniu pochodził może minutę, nagle zdławił sie i zgasł. Po kilku próbach odpalił i nie było by w tym nic dziwnego gdyby silnik chodził bez obciążenia, gdy próbowałem ruszyć zwalniając sprzęgło dławił sie znów mimo dodawanego gazu. Gdy jednak udało mi sie ruszyć z miejsca dławił sie na niskich obrotach na każdym biegu, tylko sprzęgło lub szybka zmiana z niższy bieg ratowała przed zadławieniem, przeczyściłem świece i styki przewodów WN, nic sie nie zmieniło. Dziś w ogóle nie odpalił, próbował załapywał ale nic z tego, ani na po pych :( paliwo dochodzi, napięcie na przewodach jest (sprawdzałem miernikiem podczas kręcenia) rozrusznik kręci tylko jakby nie załapywał.
Proszę pomóżcie bo nie mam pomysłu, na forum czytałem ze to może być cewka ale napięcie daje (jakieś ale nie wiem jakie może za małe). Jak sprawdzić taką cewkę? Z góry Dziękuję.

Brt - Pią Gru 07, 2007 21:20

podmień inną na próbę, to chyba najpewniejsze rozwiązanie ;)
patryq1 - Wto Sty 08, 2008 19:26

Brt napisał/a:
podmień inną na próbę, to chyba najpewniejsze rozwiązanie ;)

no i tak zrobiłem, wymieniłem również kable WN (na wszelki wypadek) od cewki do świec i działa. Dziekuje i Pozdrawiam