Zobacz temat - [R418TD '95] Spory wyciek oleju i wody
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R418TD '95] Spory wyciek oleju i wody


kozajroo - Czw Gru 13, 2007 20:25
Temat postu: [R418TD '95] Spory wyciek oleju i wody
jestem siwezo upieczonym posiadaczem mojego roverka i juz niestety mam z nim problem/ mianowicie na poczatku wydawalo sie wszystko w pozadku jedynie maly ubytek plynu chlodniczego ale dolewalem bo myslalem ze to jakas mala nieszczelnosc i kiedys naprawie. co sie jednak okazalo po szybszej jezdzie po autostradzie ze ubylo tez duzo oleju a gdy zajzalem pod spod samochodu zauwazylem calkiem spory wyciek ktory sie potegowal wraz z dodawanie m gazu. cieknie woda i olej ale nie zmieszane tylko wydaje sie jak by to byly dwa oddzielne wycieki w jednym momencie. sprawdzilem olej w silniku i wode w ukladzie chlodzacym nie sa zmieszane wiec mam nadzieje ze to nie uszczelka pod glowica ponad to cala reszta silnika jest czysta. cieknie po lewej stronie u dolu silnika patrzac z przodu samochodu... na koniec dodam ze jest to 1.8 turbo diesel z 1995 roku przebieg okolo 120 tys km przbiegu. czy moze mnie ktos nakierowac gdzie szukac problemu?? pomozcie bo jest lekko za zimno na jazde rowerem do pracy. POZDRAWIAM
ramzes1410 - Czw Gru 13, 2007 21:37
Temat postu: Re: DUZY WYCIEK OLEJU I WODY
kozajroo napisał/a:
jestem siwezo upieczonym posiadaczem mojego roverka i juz niestety mam z nim problem/ mianowicie na poczatku wydawalo sie wszystko w pozadku jedynie maly ubytek plynu chlodniczego ale dolewalem bo myslalem ze to jakas mala nieszczelnosc i kiedys naprawie. co sie jednak okazalo po szybszej jezdzie po autostradzie ze ubylo tez duzo oleju a gdy zajzalem pod spod samochodu zauwazylem calkiem spory wyciek ktory sie potegowal wraz z dodawanie m gazu. cieknie woda i olej ale nie zmieszane tylko wydaje sie jak by to byly dwa oddzielne wycieki w jednym momencie. sprawdzilem olej w silniku i wode w ukladzie chlodzacym nie sa zmieszane wiec mam nadzieje ze to nie uszczelka pod glowica ponad to cala reszta silnika jest czysta. cieknie po lewej stronie u dolu silnika patrzac z przodu samochodu... na koniec dodam ze jest to 1.8 turbo diesel z 1995 roku przebieg okolo 120 tys km przbiegu. czy moze mnie ktos nakierowac gdzie szukac problemu?? pomozcie bo jest lekko za zimno na jazde rowerem do pracy. POZDRAWIAM


Wytrzyj dokładnie miejsce wycieków szmatą i po uzupełnieniu płynów odpal auto i wnikliwie obserwuj,najlepiej z kanału lub najazdu.Nie ma innej metody na diagnoze :bezradny: Nie ma co gdybać,ale woda może lecieć przez nieszczelności węży albo chłodnicy a olej np.wylatuje przez simering ale to tylko domysły... :ok:

thef - Czw Gru 13, 2007 23:40

Kozajroo, przeczytaj zasady tego kącika i dostosuj do nich swój temat
kozajroo - Pią Gru 14, 2007 08:22

przepraszam faktycznie nie przeczytalem zasad tego kacika. poprawie sie nastepnym razem. dzieki za rade tak mialem zrobic ale pracuje codziennie do 18 i czas bede miec dopiero w sobote...pozdr
maciej - Pią Gru 14, 2007 09:06

Tym razem też możesz - wystarczy, ze klikniesz "edytuj" przy pierwszym poście w tym wątku, poprawisz i już będzie dobrze! :)
piter34 - Pią Gru 14, 2007 13:48

maciej napisał/a:
Tym razem też możesz - wystarczy, ze klikniesz "edytuj" przy pierwszym poście w tym wątku, poprawisz i już będzie dobrze! :)

Nie mogłem wytrzymać. Poprawiłem. :lol: