Zobacz temat - [R45] Ubytek płynu chłodniczego jak zaczęła się zima
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Ubytek płynu chłodniczego jak zaczęła się zima

Robert66 - Nie Gru 23, 2007 18:32
Temat postu: [R45] Ubytek płynu chłodniczego jak zaczęła się zima
Dolałem w ciągu miesiąca ok 800ml płynu chłod do zbiornika wyrównawczego. Wszystko sie zaczęło w trakcie narastania mrozów i co za tym idzie grzania w aucie. Sprawdzałem jakość płynu i oleju czy czasem to nie uszczelka, żadnych białych dymów, piany i budyniu na korku wlewu, nie widać wycieków pod samochodem ( wszystko u mechanika) Jeszcze nagrzewnica mi została do sprawdzenia.
R 45 1.6 2000r

maciej - Nie Gru 23, 2007 18:38

Przeczytaj zasady tego kącika i zmień temat na zgodny z nimi (użyj przycisku "Edytuj" przy pierwszym poście w tym temacie) - to pozwoli łatwiej znaleźć Twój temat osobom znającym się na Twoim modelu - niektórzy zaglądają tylko do tematów dotyczących modelu, na którym się znają.

Jest szansa, że to nagrzewnica.

A sprawdziłeś uszczelkę kolektora ssącego?

Możesz mieć też pęknięcie uszczelki pod głowicą między kanałem wodnym, a cylindrem - jeśli małe to na razie nie masz innych objawów, a cieknie tylko trochę i ucieka przez rurę.

mmaniek - Nie Gru 23, 2007 19:56

W komorze silnika jest zawór sterowania przepływem płynu do nagrzewnicy-sprawdzałeś?
U mnie było wszystko ok, dopóki nie zaczęło się "kręcić" ogrzewaniem. teraz trochę cieknie i też śladów nie ma.

Robert66 - Nie Gru 23, 2007 20:32

Zaworu nie sprawdzałem. W którym miejscu on jest?
mmaniek - Nie Gru 23, 2007 22:03

Prawie przy samej grodzi, za silnikiem, w miejscu gdzie przewody obiegu chłodzącego wchodzą do kabiny do nagrzewnicy.