Zobacz temat - [R414] Wentylator nawiewu w kabinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Wentylator nawiewu w kabinie

maciek.mm - Czw Sty 03, 2008 20:36
Temat postu: [R414] Wentylator nawiewu w kabinie
Witam serdecznie,

Wentylator nawiewu zważywszy na rocznik zaczyna szwankować. Chodzi dość głośno od pewnego czasu (buczy), na święta jechałem do domu a dziś wracałem i denerwuje mnie piszczenie wentylatora na pierwszym biegu (przy skręcaniu w lewo). Pewnie o coś zachacza lub bardziej dociska i wtedy wydaje ten odgłos (świerszczy :grin: ). Przy wymianie jednego z rezystorów nie dało się zauważyć dużego zabrudzenia w kanale przepływowym. Chciałbym wykręcić silnik wraz z wiatrkakiem i przeczyścić, jak to nie pomoże to może wymiana. Jak jego wykręcić?

P.S. Posiadam wersję z klimatyzacją. Prosiłbym o dokładne instrukcje bo miałem problemy w znalezieniu rezystorów :P myślałem (zgodnie ze zdjęciami na forum ) że są one we wtyczce :P Jeżelibym się za to zabierał zrobiłbym kilka fotek w celu zamieszczenia na stronie.

7Tomi - Czw Sty 03, 2008 23:06

Wentylator jest za schowkiem w obudowie jak już wiesz. Obudowa przykręcona jest 4ma śrubami na klucz 10mm. Nie mam pewności ale mozliwe ze dostaniesz sie do wentylatora jak odepniesz spinki w obudowie. Sprawdzę to dokładniej jutro czy ta obudowa jest rozbieralna od dołu i dam znać. Jesli nie jest to musisz wyciągnąć całość.
maciek.mm - Pią Sty 04, 2008 10:10

Odpinałem te spinki, przynajmniej te które widziałem,lecz niewiem co dalej. Byłbym bardzo wdzięczny zapodpowiedzi.
piter34 - Pią Sty 11, 2008 11:36

maciek.mm, dokładny opis demontażu znajdziesz na pewno w RAVE.