Zobacz temat - SOLVED [R211 '99] wyciek oleju spod pokrywy silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R211 '99] wyciek oleju spod pokrywy silnika

miguelsanchez - Sob Sty 05, 2008 18:12
Temat postu: SOLVED [R211 '99] wyciek oleju spod pokrywy silnika
cześć,

Jakiś czas temu kupiłem Roverka 200 z silniczkiem 1,1 chyba rzadko spotykanym w Polsce. Po przejechaniu jakiś 600km zauważyłem wyciek oleju spod pokrywy silnika. Wyciek jest na całej szerokości pokrywy. jestem totalną lamą w temacie silników samochodowych więc proszę o wyrozumiałość:) jak tylko znajdę chwilkę to pstryknę zdjęcie i załączę.
Jako że mieszkam w Londynie, zdając sobie sprawę, że warsztaty samochodowe krzyczą 80 funtów za godzinę pracy i często lubią wcisnąć niepotrzebne usługi, chcilbym zapytac Szanownych Forumowiczów co sądzą o tym przypadku.
Chciałbym wiedzieć na czym stoję coby wiedziec jak rozmawiać z tutejszym mechanikiem i nie dać wcisnąć sobie zbędnego kitu.
Z góry dziękuję.

ah... dodam jeszcze, ze innych objawów występujących przy awarii uszczelki głowicy nie ma. autko nie gubi płynu i sie nie grzeje.

PHJOWI - Sob Sty 05, 2008 18:16

jeśli to z pokrywy to się nie przejmuj , przetrzy i tyle, możesz dociągnąc śruby, najlepiej podaj fotki .
AndrewS - Sob Sty 05, 2008 18:23

PHJOWI napisał/a:
możesz dociągnąc śruby, najlepiej podaj fotki .


ale z czuciem tam jest gwint alu

PHJOWI - Sob Sty 05, 2008 18:25

oczywiście zapomniałem dodać zresztą wszystko trzeba robić jak z kobietą :) ostrożnie delikatnie ...,..:)
miguelsanchez - Sob Sty 05, 2008 18:29

zrobiłem dzisiaj fotki.

[ Dodano: Nie Sty 06, 2008 17:55 ]
proszę o komentarze bo na mój gust nie wygląda to dobrze.

piter34 - Pią Sty 11, 2008 16:12

Wyczyść to (są dostępne środki do czyszczenia silników) i sprawdź dokładnie co cieknie. Może cieknąć spod pokrywy wałków (jest uszczelka) albo z rozpołowienia głowicy (tutaj gorzej, bo trzeba bardziej rozbierać silnik).
miguelsanchez - Pią Sty 18, 2008 22:53

wymieniłem uszczelkę pod pokrywą i na razie nie cieknie. Dzięki za pomoc