Zobacz temat - [R414 '93] Obudowa-dystans głośnika przedniego - seria(?)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R414 '93] Obudowa-dystans głośnika przedniego - seria(?)

Voltar - Sob Sty 05, 2008 22:53
Temat postu: [R414 '93] Obudowa-dystans głośnika przedniego - seria(?)
Witam w Nowym Roku :)
Ponieważ stare głośniki już od jakiegoś czasu pociesznie "pierdzą" :razz: wziąłem się za wymianę. Odkręciłem boczek przednich drzwi, a tam, zamocowany na trzech śrubach, dystans-obudowa z głośnikiem wbudowanym za pomocą kleju :shock: . Czy to było seryjnie montowane? Czy to się da rozebrać (ten nieszczęsny klej...) :roll: ?
Proszę o opinie zwłaszcza kogoś, kto się spotkał z takim cudem. Tak na oko trzyma porządnie, a całość sprawia solidne wrażenie, niestety membrama głośnika jest w strzępach. Może lepiej zamówić zwykłe dystanse, ale jak uchronić się np. przed wilgocią?

michone - Nie Sty 06, 2008 10:06

zanies to do stolarza :) za 15 zl zrobi Ci takie dwa z MDF, jak na klej to marne szanse i w ogole wygladaja na jakies takie dretwe :/
matlacz - Nie Sty 06, 2008 10:44

Radzil bym ci wyzucic te glosniki i te ala dystanse kup mdf i wyzynarka wytnij sobie odpowiednie otwory na nowe glosniki objedz pilnikiem. i juz masz porzadny dystans.


To co tu masz raczej wyglada mi na taki moze plastik ochronny czy cos! Ale niewiem! :razz:


Co do zabezpieczenia przed korozja niewiem nigdy tak nie robilem zostawialem normalnie mdf. Ale moze jakims lakierem pomalowac czy cos! Moze poczekajmy na wypowiedz jeszcze kogos!

kolin - Nie Sty 06, 2008 11:18

Ja tam kupiłem dystanse z MDF na necie za 48 zł z wysyłką :mrgreen:
michone - Nie Sty 06, 2008 13:29

kolin napisał/a:
Ja tam kupiłem dystanse z MDF na necie za 48 zł z wysyłką :mrgreen:
przeplaciles :P najprosciej samemu :) i nie trzeba niczym tego zabezpieczac :
"Płyta MDF i HDF-są to produkty powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Jest to materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałą obrabialność mechaniczną w procesie obróbki." Do nie drewno ze Ci spuchnie :)

Voltar - Nie Sty 06, 2008 21:10

No to nie mam zamiaru dłużej dłubać przy tym.
Jeszcze jedno; czy wystarczy coś w rodzaju "podkładki" z MDF, czy warto mieć jeszcze taki "tunelik" na głośniku; bo widziałem i takie dystanse na allegro?
Kolin, jakie ty masz? U kogo kupowałeś?

michone - Nie Sty 06, 2008 22:22

kwestia jakie masz glosniki... jesli jest głęboki otwor montazowy to takich nie trzeba :D
Voltar - Pon Sty 07, 2008 20:49

raczej głęboki; te mógłbym zamontować nawet bez podkładek he he
michone - Pon Sty 07, 2008 21:58

zwykly mdf 16mm ewentualnie 18 czy 20 jak mocno pofalowane drzwi i trzeba rzeźbić