Zobacz temat - [R420] Spalanie około 10 l na 100 km Czy nie za dużo?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Spalanie około 10 l na 100 km Czy nie za dużo?

JACO20 - Sro Sty 09, 2008 12:16
Temat postu: [R420] Spalanie około 10 l na 100 km Czy nie za dużo?
Tak jak w temacie mój roverek pali około 10 l na 100 km po miescie, w tej porze roku. Czy to normalne, zeby dieasel palił aż tyle? Co zrobic zeby zaczoł palic mniej, od czego zaczac ?? Moze to jakas usterka ?


[R 420D 96r.]

kolin - Sro Sty 09, 2008 12:18

Mogę ci powiedzieć od razu że za dużo ale niech fachowcy sie wypowiedzą co to może być :wink:
Brt - Sro Sty 09, 2008 12:24

za dużo. Zakłądam, że pomiatr był "pod korek" a nie na wskaźnik ;)
Do sprawdzenia samemu: filtry, dolot powietrza, przepływomierz. Jesli to wszsytko jest OK to może wtryskiwacze :roll: a czy jakieś inne objawy są (kopcenie, trudniejsze odpalanie, spadek dynamiki) ?? Nie wiem jak wyglada sprawa czujników temp w tym silniku, ale raczej nie powinny mieć znaczenia w przypadku pompy mechanicznej. Moze i jakaś regulacja pompy by sie przydała :roll:
ogólnie to możliwości jest kilka i trudno jednoznacznie określić przyczynę :(

JACO20 - Sro Sty 09, 2008 13:13

oczywiscie że "pod korek" bo chyba wskzówce paliwa nie ma co ufać za bardzo:) Własnie wymieniłem filt powietrza (zobaczymy co bedzie) paliwa zostal wiemieniony jakies 2 miesiace temu. Temperature autko osiaga optymalną, dynamika z tego co odczuwam to ok.
Jak był mrozik -10 to rano był kłopot z odpałem. Kopcenia brak :) Hmmm ?? :)

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 09:52 ]
no to jeszcze jedno pytanie do tego tematu, jak sprawidzic czy przepływomierz jest sprawny, czy cos mu dolega ??

piter34 - Wto Sty 15, 2008 16:59

JACO20 napisał/a:
no to jeszcze jedno pytanie do tego tematu, jak sprawidzic czy przepływomierz jest sprawny, czy cos mu dolega ??

Odepnij i sprawdź, czy czuć różnicę podczas jazdy (dynamika, kultura pracy, itp.)