Zobacz temat - Montaz kierownicy ze sterowaniem do radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Montaz kierownicy ze sterowaniem do radia

Yog-Sothoth - Czw Sty 10, 2008 19:38
Temat postu: Montaz kierownicy ze sterowaniem do radia
Tak sobie mysle od pewnego czasu, zeby do mojego Roverka 214 kupic taka kierownice i podpiac sterowanie do radia (JVC). I teraz pytanie odnosnie tego, czy nie bedzie z tym problemow? Wiadomo ze bedzie potrzebna kostka, pewnie kable trzeba bedzie pociagnac przez kolumne, czy moze byc kierownica od angielskiej 400tki? Nie rozni sie ona przypadkiem wielkoscia ani montazem od tej z 214?
Brt - Czw Sty 10, 2008 21:11

kierownica z R400 nie pasuje do R200 - inne mmocowanie. Pozatym chyba są inne taśmy dla wersji z i bez sterowania radia. No i zapewne będzie potrzebny jakiś "adapter/interfejs" Był taki temat kiedyś poruszany.
Yog-Sothoth - Pią Sty 11, 2008 13:01

Znalazlem taka do Rovera 200 - http://moto.allegro.pl/it...iem_radia_.html - jakas tasma jest w komplecie jak widac, pytanie czy to wystarczy. Mowisz o adapterze (kostce), zeby podlaczyc do radia?
Brt - Pią Sty 11, 2008 14:44

jeśli chodzi o kierownicę i taśmę to pewnie ok, chociaż wolałbym skórzaną ;) A co do radia ,t oraczej na samej kostce się nie skończy. Tam musi być po drodze jakieś urządzenie elektroniczne do komunikacji . Info na ten temat należy szukać na stronie producenta radia najlepiej. Sama kierownica ze sterowaniem nic Ci nie daje.
Yog-Sothoth - Pią Sty 11, 2008 14:48

Tzn radio wg producenta obsluguje sterowanie fabryczne samochodu, wiec chyba nic wiecej procz kostki nie trzeba.. tak mi sie wydaje przynajmniej :)
jerzu - Pią Sty 11, 2008 18:48

Jeżeli chodzi o JVC i Pioneera to trzeba miec na 100% adapter do podłączenia sterowania w kierownicy (kontaktowałem się z bezpośrednio z przedstawicielami tych firm). Niestety nie mam już symbolu tych adapterów ale koszt nie jest niski... ok 300 zł
Yog-Sothoth - Pią Sty 11, 2008 22:15

Eee kiepsko, tyle pieniedzy to wole wpakowac w lepsze rzeczy niz sterowanie z kierownicy.. trudno trzeba bedzie reke w takim razie wyciagac :)
Marrkus - Sob Sty 12, 2008 21:36

Możesz zajrzeć na stronkę:
http://www.studio24.prv.pl/

jej autor zajmuje się car audio i jest tam o pilotach do radioodtwarzaczy - człowiek ten chętnie pomaga w różnych dziwnych sprawach. jak widać w dziale piloty większość z nich to banalnie prosta - kilka rezystorków i tyle.