Zobacz temat - Już nie ma Roverka :(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Już nie ma Roverka :(

jerzu - Czw Sty 10, 2008 20:39
Temat postu: Już nie ma Roverka :(
Chciałem Wam powiedziec że mój Roverek w czwartek zmienił właściciela :( Pojechał wraz z nową właścielką do Brodnicy. A ja dziś zakupiłem Audi A3 1.8T :)
kolin - Czw Sty 10, 2008 20:55

A no nic trzeba żyć dalej... :mrgreen: ty chyba miałeś kupić MG ZR dobrze kojarzę ?

Audi A3 fajny wóz podoba mi się tylko jak dla mnie ma jeden minus 1.8 T i tylko 150KM

Może pochwalisz się swoim nowym nabytkiem jakieś Foto Ingo o Aucie :wink:

jerzu - Czw Sty 10, 2008 21:03

No miałbyc ZR ale przejechałem się Audi i spodobało mi się :) Na pewno sentyment do Roverków zostanie :) Autko jest z 1997 r. Silniczek 1.8T 150 km (na wiosnę może jakiś chip). Przyjechało do naszego kraju ze Szwajcarii. Fotki jutro jakieś zrobię i wrzucę :)
piter34 - Czw Sty 10, 2008 23:11

jerzu napisał/a:
A ja dziś zakupiłem Audi A3 1.8T

Blee :lol: :wink:

MaReK - Czw Sty 10, 2008 23:17

Jestem tego samego zdania co piter34 ;)
giewu - Pią Sty 11, 2008 09:18

jerzu :evil:
argail - Pią Sty 11, 2008 09:35

I w ten sposób stałeś się jednym z wielu szarych obywateli w A3 na drodze ;)
drooid - Pią Sty 11, 2008 13:10

:cry:
Ale w ten sposób w Łodzi stałem się jeszcze bardziej oryginalny :razz:

BubuZR - Pią Sty 11, 2008 13:25

a tam gadacie :mrgreen: 1,8 T jest bardzo wdzięcznym silnikiem jeśli chodzi o przeróbki :twisted:
piter34 - Pią Sty 11, 2008 13:56

BubuZR napisał/a:
a tam gadacie :mrgreen: 1,8 T jest bardzo wdzięcznym silnikiem jeśli chodzi o przeróbki :twisted:

Nie samym silnikiem żyje człowiek :lol:

BubuZR - Pią Sty 11, 2008 14:02

no bryłę nadwozia też ma niczego sobie... tylko skóra w A3jkach jest cholernie śliska
MaReK - Pią Sty 11, 2008 14:15

Dla mnie najwiecej buractwa jezdzi w Bemkach, Golfach, A3, A4 i A 80 ;)
Nie mowie, ze kadzy to taki burak, ale wiekszosc na drogach ;/

Szkoda. Mnie tez A3 to starsze sie podoba zarowno wew./zew. - no ale nie tak jak Roverki :D

BubuZR - Pią Sty 11, 2008 14:19

No cóż, ja teraz pewnie jak będę zmieniał to raczej też nie na Roverka... myślę o Fiat Coupe Turbo, Honda Prelude lub Toyota Celica
MaReK - Pią Sty 11, 2008 14:22

Czyli takie auta bardziej pod streetracing ;D ?
W warszawie to glownie spotykane furki na organizowanych nielegalnie wyscigach :)

BubuZR - Pią Sty 11, 2008 14:28

Nie tyle pod streetracing co po prostu do zapierniczania i w miarę łatwo modyfikowalne.... http://pl.youtube.com/watch?v=GiVWmz_OX_8 :mrgreen:
jerzu - Pią Sty 11, 2008 18:43

Wiem że Audi nie jest taki wyjątkowe jak Rover, ale po prostu bardzo mi odpowiada. Dobrze mi się nim jeździ jest bardzo dynamiczne i wygodne dla mnie :) Jest cichutko, wygodnie i szybko :) A do tego strasznie oszczędnie!
xxxgrze - Sob Sty 12, 2008 11:18
Temat postu: Re: Już nie ma Roverka :(
jerzu napisał/a:
A ja dziś zakupiłem Audi A3 1.8T :)


Nie ma się czym chwalić. :???:

marcin8c - Sob Sty 12, 2008 13:28

sam rozmyslalem nad A3 1.8T a potem chipem go do 180koni. ale wyszlo ze musialem na gwalt kupowac samochod a roverek byl w zanadrzu :P
piter34 - Pon Sty 14, 2008 17:23

xxxgrze napisał/a:
Nie ma się czym chwalić. :???:

Ech, Ty ortodoksie.
To samo mógłby powiedzieć właściciel Audi do byłego kolegi z klubu, który kupił R75. :razz:
Wszystko zależy od punktu widzenia. ;-)

rovero - Pon Sty 14, 2008 20:33

kolin napisał/a:
Audi A3 fajny wóz podoba mi się tylko jak dla mnie ma jeden minus 1.8 T i tylko 150KM


dobry spec od kompa i masz juz 190 :)

Cytat:
I w ten sposób stałeś się jednym z wielu szarych obywateli w A3 na drodze ;)


Nie wiem jak u Ciebe ale w moim regionie wystarczy się rozejrzeć żeby się zorientować że w Roverku nie jesteś już oryginalny.

xxxgrze - Pon Sty 14, 2008 20:36

piter34 napisał/a:
Ech, Ty ortodoksie.
To samo mógłby powiedzieć właściciel Audi do byłego kolegi z klubu, który kupił R75. :razz:
Wszystko zależy od punktu widzenia. ;-)


Dokładnie, ale mój punkt widzenia jest Roverkowski. :mrgreen:


A teraz tak zupełnie na poważnie. :roll:

Kiedy w przyszłości przesiądę się do innej marki - bo wiadomo Rover nie istnieje, a wyrobów ze znaczkiem Roewe na pewno nie kupię (kwestie ortodoksji :wink: i pogardy dla podróbek), to na pewno nie pochwalę się na forum Klubu Właścicieli i Miłośników Samochodów ROVER i MG ROVERki.pl, że właśnie stałem się włascicielem samochodu marki: XYZ itd.

henryk - Pon Sty 14, 2008 22:08

xxxgrze napisał/a:
Rover nie istnieje
- marka nadal istnieje. Już parę ciekawych marek wróciło z powodzeniem na rynek.
W dzisiejszych czasach trudno zdefiniować oryginał. A jeżeli np. chińczycy kupią jednak markę, zatrudnią głównego projektanta Rovera i produkcja będzie na Wyspach, to co? - będzie jak za B*W.
Nadwozie uznanego za 100% brytyjskiego w stylu kabrioleta spitfire projektował Włoch.

rovero - Pon Sty 14, 2008 22:18

xxxgrze napisał/a:
na pewno nie pochwalę się na forum Klubu Właścicieli i Miłośników Samochodów ROVER i MG – ROVERki.pl, że właśnie stałem się włascicielem samochodu marki: XYZ itd.


Dlaczego nie? To oznacza ze nie czujesz się związany z klubem ale tylko i wyłącznie ze swoim autem a forum klubowe potrzebne jest Ci raczej do porad technicznych itp. Tak to wygląda w moich oczach.

MaReK - Pon Sty 14, 2008 22:26

Podobnie to odebralem, ale tez mysle, ze chodzi o to zeby np. nie urazac innych klubowiczow i sympatykow marki. Moze kolega xxxgrze na widok posta, ze ktos zmienil marke robi mu sie zwyczajnie przykro i smuci go ten fakt ;) Sam tez tak mam, ale nie uwazam zeby takie chwalenie sie bylo zle ;)

Co marki nieistniejacej... hm... jesli Roewe zrobi godnego zastepce MG ZT to czemu nie ;)
Chociaz ja bede chyba nastepne auto celowal np. w LandRover.

rovero - Pon Sty 14, 2008 22:33

Cóż ja się cieszę ze szczęścia innych klubowiczów i sympatyków marki i chce wiedzieć co u nich słychać. Nie róbmy tutaj czegoś wstylu każdy głupi tylko my w Roverkach/MG jesteśmy fajni:) Nie było tak do tej pory i mam nadzieje, że tak zostanie. A komentarz w stylu "nie ma się czym chwalić" moim zdaniem jest nie na miejscu.. Nie chodzi o auto ale o innego użytkownika forum.

Ja np. lubie Ciebie Marku bo zgadzam się z większością Twoich opinii i jesteśmy obaj w mniejszościowej grupie użytkowników MG.. ale jak sprzedasz MG i kupisz auto X to przeciez to chyba nie powinno mieć wpływu czy nadal Cie bede szanował czy nie, prawda? :)

Dla mnie ten tekst był nie na miejscu.

MaReK - Pon Sty 14, 2008 22:39

rovero napisał/a:
przeciez to chyba nie powinno mieć wpływu czy nadal Cie bede szanował czy nie, prawda?

Nie!? Uwazam, ze powinienes rzucic na mnie klatwe wtedy i nigdy wiecej nie podac mi reki.
A jak mnie przypadkiem spotkasz, to powinienes mnie opluc ;)

Pozdrawiam,

Wszyscy sa fajni ale Ci w Rover/MG sa najfajniejsi ;)

rovero - Pon Sty 14, 2008 22:42

MaReK napisał/a:
Nie!? Uwazam, ze powinienes rzucic na mnie klatwe wtedy i nigdy wiecej nie podac mi reki.
A jak mnie przypadkiem spotkasz, to powinienes mnie opluc ;)


hehe.. NIE! Powiem to co Piter napisał mi kiedyś na grupach.. Idz i nie grzesz więcej :)

MaReK napisał/a:
Wszyscy sa fajni ale Ci w Rover/MG sa najfajniejsi ;)


No i tak jest fajowo :D

xxxgrze - Wto Sty 15, 2008 02:00

henryk_w napisał/a:
- marka nadal istnieje.


:?: :shock: Chyba coś przeoczyłem.

rovero napisał/a:
. Dlaczego nie? To oznacza ze nie czujesz się związany z klubem ale tylko i wyłącznie ze swoim autem


No cóż, już to kiedyś napisałem. :roll: Moje samochody są dla mnie ważniejsze od Klubu (przepraszam wszystkich Klubowiczów ale to prawda :oops: ). Klub jest dla mnie ważny i sznuję Go, ale jestem w nim bo jestem użytkownikiem i miłośnikiem marki Rover i strona towarzyska ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Wiem, że dla wielu osób jest zupełnie odwrotnie. Ich wybór, a ja nie muszę się z nim zgadzać. :wink:

rovero napisał/a:
. A komentarz w stylu "nie ma się czym chwalić" moim zdaniem jest nie na miejscu..


I znowu ta polityczna poprawność. :???: Niedobrze mi się od niej robi. :/ Myślę, że forum jest od tego aby wyrażać wszystkie opinie (oczywiście przy zachowaniu elementarnych zasad kultury osobistej), a nie lizać sobie nawzajem - wiadomo co.

A tak btw. To myślę, że Kolegi uwagi nie wzięły się tak przypadkiem, sądząc po Kolegi podpisie. :roll:


MaReK napisał/a:
Co marki nieistniejacej... hm... jesli Roewe zrobi godnego zastepce MG ZT to czemu nie ;)


Dlaczego nie. :?: Z tych samych powodów dla których nie kupię radia Panasonix i butów Abibas. :???:

Gdyby Chińczykom zależało na odbudowie marki to kupili by również prawa do nazwy. Dla mnie ich postępowanie to klasyczny skok na kasę jak najmniejszym kosztem.

Proszę, niech tylko nikt nie przekonuje mnie, że wredny Ford nie chciał biednym Chińczykom tych praw sprzedać, ponoć w biznesie wszystko jest kwestią ceny. :?:


MaReK napisał/a:
Chociaz ja bede chyba nastepne auto celowal np. w LandRover.


:roll: Disco 3, to jest to, też mi się marzy :razz:

rovero - Wto Sty 15, 2008 07:28

xxxgrze napisał/a:
Chyba coś przeoczyłem.


Chyba tak.. Marka Rover należy teraz do Forda o ile dobrze pamiętam.

xxxgrze napisał/a:
A tak btw. To myślę, że Kolegi uwagi nie wzięły się tak przypadkiem, sądząc po Kolegi podpisie. :roll:


Jeśli pijesz do A8 to nie trafiłeś.. Nie chodzi o to, że to Audi i nawet nie czuję się związany z tą marką. Choć mam okazję często jeździć też A3 i uwazam, że to dobry wybór to tak samo uszanowałbym wybór Skody, Renault itp Najważniejsza jest pasja a nie posiadanie auta marki MG Rover

xxxgrze napisał/a:
Gdyby Chińczykom zależało na odbudowie marki to kupili by również prawa do nazwy.


Żeby ktoś mógł coś kupić.. To ktoś musi chcieć coś sprzedać.. nie sądzisz?

jerzu - Wto Sty 15, 2008 10:11

Napisałem że sprzedałem Roverka i kupiłem co innego bo naprawdę czuję się związany z klubem :) Zawsze z przyjemnością wchodzę tutaj i czytam co tam u Was i co się dzieje z autkami :) Każdy może miec swoje zdanie na temat innych marek. Ja jeździłem Roverkiem rok, ale przyszedł czas, nadarzyła się okazja i mogę przetestowac inną markę.
maciej - Wto Sty 15, 2008 10:40

xxxgrze napisał/a:
Proszę, niech tylko nikt nie przekonuje mnie, że wredny Ford nie chciał biednym Chińczykom tych praw sprzedać, ponoć w biznesie wszystko jest kwestią ceny.

Owszem, ale obawiam się, że Ford wystawił taką cenę, że Chińczycy popukali się w głowę i wcale im się nie dziwie - ZTCW dla Forda cenniejsza była ochrona prestiżu Land Rovera i Jaguara - marek kojarzonych z motoryzacją brytyjską, a przez to również pośrednio z Roverem od doraźnej kasy, więc cena była zdaje się bardziej niż zaporowa.
Trudno się dziwić, bo jeśli Jaguar zacznie się pośrednio kojarzyć z "chińszczyzną", to co mu pozostanie?

jerzu - Wto Sty 15, 2008 18:36

To jest moja brudna zabawka :) Niestety auto było myte w piątek a dziś wygląda tak :( Dopiero w weekend będę miał czas umyc :( Dlatego wstawię zdjęcia brudnego autka :)
xxxgrze - Wto Sty 15, 2008 19:13

rovero napisał/a:
Chyba tak.. Marka Rover należy teraz do Forda o ile dobrze pamiętam.


Tak :?: A gdzie i jakie modele są produkowane :?:

rovero napisał/a:
Najważniejsza jest pasja a nie posiadanie auta marki MG Rover


Ja tak nie uważam. :roll: Według mnie będąc członkiem jakiegokolwiek klubu najważniejsza jest lojalność do klubu i wartości przez niego reprezentowanych. :neutral:

rovero napisał/a:
Żeby ktoś mógł coś kupić.. To ktoś musi chcieć coś sprzedać.. nie sądzisz?


Jak już wcześniej pisałem wszystko jest kwestią ceny. :/

maciej napisał/a:
Owszem, ale obawiam się, że Ford wystawił taką cenę, że Chińczycy popukali się w głowę i wcale im się nie dziwie - ZTCW dla Forda cenniejsza była ochrona prestiżu Land Rovera i Jaguara - marek kojarzonych z motoryzacją brytyjską, a przez to również pośrednio z Roverem od doraźnej kasy, więc cena była zdaje się bardziej niż zaporowa.
Trudno się dziwić, bo jeśli Jaguar zacznie się pośrednio kojarzyć z "chińszczyzną", to co mu pozostanie?


Myślę, że dokładnie w swoim poście wytłumaczyłeś dlaczego nigdy nie stanę się właścicielem pojazdu marki Roewe. :wink:

rovero - Wto Sty 15, 2008 19:30

xxxgrze napisał/a:
Tak :?: A gdzie i jakie modele są produkowane :?:


To że nie produkuja aut nie oznacza, że marka nie istnieje skoro ma właściciela..

xxxgrze napisał/a:
Ja tak nie uważam. :roll: Według mnie będąc członkiem jakiegokolwiek klubu najważniejsza jest lojalność do klubu i wartości przez niego reprezentowanych. :neutral:


To już Twoj problem.. Roverki.pl to klub miłośników i właścicieli.. Uważasz, że reprezentujesz nasze wartości a nie rozumiesz ideii istnienia klubu Roverki.pl

Cytat:
Jak już wcześniej pisałem wszystko jest kwestią ceny. :/


Widocznie cena była zbyt wysoka.. proste. Jak nie będzie mi zależało na tym by coś sprzedać to nie wystawię atrakcyjnej ceny.

Logiczne myślenie

xxxgrze - Wto Sty 15, 2008 19:52

rovero napisał/a:
To że nie produkuja aut nie oznacza, że marka nie istnieje skoro ma właściciela..


To co piszesz to czysta teoria, powiedz mi gdzie mogę kupić fabrycznie nowy samochód marki Rover :?:

rovero napisał/a:
To już Twoj problem.. Roverki.pl to klub miłośników i właścicieli.. Uważasz, że reprezentujesz nasze wartości a nie rozumiesz ideii istnienia klubu Roverki.pl


Ale znam Statut Klubu. :roll:

Polecam w szczególności zapoznać się z Rozdziałem 2.

Nie ma tam nic na temat popularyzacji innych marek samochodów, lub wymiany informacji i doświadczeń związanych z innymi markami. :???:

rovero napisał/a:
Widocznie cena była zbyt wysoka.. proste. Jak nie będzie mi zależało na tym by coś sprzedać to nie wystawię atrakcyjnej ceny.
Logiczne myślenie


Być może w kontaktach prywatnych :?: Myślę, że w relacjach biznesowych działa to całkiem inaczej :?:

rovero - Wto Sty 15, 2008 20:01

xxxgrze napisał/a:
To co piszesz to czysta teoria, powiedz mi gdzie mogę kupić fabrycznie nowy samochód marki Rover


Nie wszystko jest albo czarne albo białe.. poczytaj troche w necie na czym polega wycofanie marki..

xxxgrze napisał/a:
Być może w kontaktach prywatnych :?: Myślę, że w relacjach biznesowych działa to całkiem inaczej :?:


No tutaj się możesz mylić bo coś o tym wiem.

xxxgrze napisał/a:
Ale znam Statut Klubu. :roll: Polecam w szczególności zapoznać się z Rozdziałem 2.


No to chyba nie rozumiesz słowa pisanego

Cytat:
Rozdział 2. Cele i środki działania

1. Celem działalności Klubu jest:
1. zrzeszanie użytkowników i sympatyków samochodów MG Rover;

henryk - Wto Sty 15, 2008 20:08

xxxgrze, jeszcze parę lat temu nie można było kupić bugatti, a teraz można, fabrycznie nowe.
Cytat ze Statutu, Rozdz. 1 Postanowienia ogólne pkt 2:
"(...) Służy wzajemnym kontaktom użytkowników i sympatyków tych samochodów (...)"

xxxgrze - Wto Sty 15, 2008 20:11

rovero napisał/a:
No to chyba nie rozumiesz słowa pisanego

Cytat:
Rozdział 2. Cele i środki działania

1. Celem działalności Klubu jest:
1. zrzeszanie użytkowników i sympatyków samochodów MG Rover;


Słowo pisane rozumiem doskonale, a umiejętnośc czytania nabyłem w jakimś 1980 roku. :roll:

Polecam dokładnie zapoznać się z pozostałymi punktami Rozdziału 2. :???:

Cytat:

3. rozwijanie wzajemnych kontaktów użytkowników samochodów MG Rover;
4. popularyzacja marek Rover i MG;
popularyzowanie historii marek Rover i MG;
5. udzielanie porad związanych z eksploatacją, budową, serwisem, warunkami zakupu samochodów MG Rover;
6. ocena poziomu jakości obsługi w autoryzowanych salonach sprzedaży i autoryzowanych oraz nieautoryzowanych serwisach samochodów MG Rover;
7. tworzenie lobby użytkowników i sympatyków samochodów MG Rover w Polsce;
8. utrzymywanie kontaktów z oficjalnymi przedstawicielami firmy MG Rover w celu zapewnienia Klubowi jak najlepszego dostępu do informacji na temat produktów i usług oferowanych przez tą firmę;
9. upowszechnianie i rozwijanie wśród społeczeństwa kultury motoryzacyjnej oraz podejmowanie wszelkich działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego;
10. organizacja imprez turystycznych i poznawczych w tym grupowych wyjazdów zagranicznych do krajów i miejscowości związanych z imprezami sportowymi (wyścigi, rajdy), imprezami promocyjnymi (targi i wystawy motoryzacyjne) w których bierze udział firma MG Rover, a także do muzeów motoryzacji i sportu samochodowego;
11. zakup interesujących (unikatowych, krótkoseryjnych, kolekcjonerskich) egzemplarzy samochodów marek Rover i MG;
12. utworzenie (w drodze zakupu, darowizny, opracowania, wymiany) i organizacja zbioru dokumentacji technicznych (eksploatacja, naprawa, technologia budowy, itp.) wszystkich modeli samochodów MG Rover oraz materiałów i wydawnictw z zakresu historii firmy MG Rover.


Prawie w każdym punkcie pada, że istotą i sensem istnienia tego Klubu jest marka MG/Rover a nie nic innego. :???:

henryk - Wto Sty 15, 2008 20:15

xxxgrze napisał/a:
Prawie
robi różnicę
xxxgrze - Wto Sty 15, 2008 20:17

rovero napisał/a:
Nie wszystko jest albo czarne albo białe.. poczytaj troche w necie na czym polega wycofanie marki..


Nie odwracaj kota ogonem, powiedz gdzie mogę kupić fabrycznie nowego Rovera :?:



rovero napisał/a:
No tutaj się możesz mylić bo coś o tym wiem.


Pozwolisz, że w tym temacie pozostanę przy swoim. :neutral:

[ Dodano: Wto Sty 15, 2008 20:21 ]
henryk_w napisał/a:
xxxgrze, jeszcze parę lat temu nie można było kupić bugatti, a teraz można, fabrycznie nowe.


No wybacz nie będę czekał 35 lat na możliwość kupna nowego egzemplarza Roverka. :???:

[ Dodano: Wto Sty 15, 2008 20:24 ]
henryk_w napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
Prawie
robi różnicę


Co nie zmienia faktu, że bez istenia marki MG/Rover ten Klub nigdy by nie powstał i to marka jest tym co skupia ludzi w tym Klubie, a nie nic innego. :roll:

jerzu - Wto Sty 15, 2008 20:34

Widzę że przez to że chciałem poinformaowac o zmianie wynikła nie miła dyskusja. Prosiłbym adminow o skasowanie mojego tematu...
xxxgrze - Wto Sty 15, 2008 20:50

jerzu napisał/a:
Widzę że przez to że chciałem poinformaowac o zmianie wynikła nie miła dyskusja. Prosiłbym adminow o skasowanie mojego tematu...


Nie bierz tego tak bardzo do siebie. :wink:

Po prostu każdy ma swoje zdanie na różne tematy i to chyba dobrze, że można to zdanie wyrazić w formie szczerej dyskusji, nie koniecznie zgadając się z tezami innych osób.

Ja po prostu zauważam (obserwując Klub przez forum), że Klub zmienia swą formę na bardziej towarzyską i nieco odchodzi od istoty - czyli marki MG/Rover.

Jeszcze parę lat temu takie posty o zmianie marki (jak Twój) były rzadkością, dzisiaj zdarzają się coraz częściej. :roll:

Brt - Wto Sty 15, 2008 20:53

jerzu, nie widzę takiej potrzeby i nie uważam, że opisanie nowego nabytku mimo, że nie jest roverkiem na tym forum jest przestępstwem ;) Docent też pochwalił sie Bellą ;) To jest Twój wybór, I Ty będziesz jeżdził tym autem i Ty masz być zadowolony.
A ze ktoś wyraził swoje zdanie na ten temat, to nie powód, żeby usuwać wątek ;) Regulaminu nie złamano ;)

Tempest - Wto Sty 15, 2008 21:10

jerzu nie przejmuj się, mnie też xxxgrze "pochwalił" wyborem zakupu Golf'a V :razz:
dla niecierpliwych chcących wiedzieć coś więcej na ten temat to już w niedzielę jadę sobie do Berlina po zakup - uprzednio dobrze obejrzanego przez znajomych tam mieszkających - wybranego TDi'ka

Przemek_Docent - Wto Sty 15, 2008 21:19

Brt napisał/a:
jerzu, nie widzę takiej potrzeby i nie uważam, że opisanie nowego nabytku mimo, że nie jest roverkiem na tym forum jest przestępstwem ;) Docent też pochwalił sie Bellą ;)
Aha! Kazaliscie mi ;-)
Brt napisał/a:
To jest Twój wybór, I Ty będziesz jeżdził tym autem i Ty masz być zadowolony.
Dokładnie :-) A w tym wątku po prostu dowiadujesz się, komu się to podoba, a komu nie :-) I tyle :-) Nie pękaj :-)
BubuZR - Wto Sty 15, 2008 21:20

No mój MG po sesji prawdopodobnie też pojedzie w świat jeśli klient sie zdecyduje... z resztą on sam też ma sesję :mrgreen:
jerzu - Wto Sty 15, 2008 21:22

Po prostu nie myślałem że wyniknie z tego aż taka ostra wymiana zdań łącznie z cytowaniem założeń klubu :P (zapomniałem o Twoim wątku) Macie rację forum jest od przedstawiania swoich opinii, ja pokazałem co kupiłem bo chciałem się pochwalic wśród społeczności która jest mi bliska.
MaReK - Wto Sty 15, 2008 21:29

Klub tworza ludzie, a nie samochody.
Ludzie, ktorzy spotkali sie tu z sympatii lub poglebiania wiedzy o marce swojego auta.

Niektorzy sie tak zwiazali z osobami tu goszczacymi, ze trudno im sie rozstac tylko dlatego ze zmienili auto. To tak jakby rodzice sie mnie wyrzekli bo wyprowadzilem sie z domu - no moze troche przesadzilem ;)

Pozdrawiam,

rovero - Wto Sty 15, 2008 22:08

MaReK napisał/a:
Klub tworza ludzie, a nie samochody.
Ludzie, ktorzy spotkali sie tu z sympatii lub poglebiania wiedzy o marce swojego auta.

Niektorzy sie tak zwiazali z osobami tu goszczacymi, ze trudno im sie rozstac tylko dlatego ze zmienili auto. To tak jakby rodzice sie mnie wyrzekli bo wyprowadzilem sie z domu - no moze troche przesadzilem ;)


Do tego zmierzam.. Będę mądrzejszy i zakończe dyskusję z Panem na X.. Dla mnie człowiek ten zaprzecza sam sobie i tyle.

Z mojej strony dziękuję za dyskusję :)

jerzu, oby służył bezawaryjnie :)

xxxgrze - Wto Sty 15, 2008 23:04

rovero napisał/a:
Dla mnie człowiek ten zaprzecza sam sobie i tyle.


A może konkretniej, gdzie i w jaki sposób :?:

rovero - Wto Sty 15, 2008 23:31

Jak już wspomniałem kończe dyskusje.. szanuję Cię za własne zdanie i tyle.. Pozdrawiam :)
piter34 - Sro Sty 16, 2008 10:53

xxxgrze napisał/a:
To co piszesz to czysta teoria, powiedz mi gdzie mogę kupić fabrycznie nowy samochód marki Rover :?:

Nigdzie nie kupisz, co nie zaprzecza temu, że marka istnieje (a Ty twierdzisz co innego).

xxxgrze napisał/a:
Nie ma tam nic na temat popularyzacji innych marek samochodów, lub wymiany informacji i doświadczeń związanych z innymi markami. :???:

Czy tutaj ktoś popularyzuje inne marki samochodów?
Czy pochwalenie się nowym nabytkiem uważasz za popularyzację? Ja nie...

Szymon - Czw Sty 17, 2008 22:02

maciej napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
Proszę, niech tylko nikt nie przekonuje mnie, że wredny Ford nie chciał biednym Chińczykom tych praw sprzedać, ponoć w biznesie wszystko jest kwestią ceny.

Owszem, ale obawiam się, że Ford wystawił taką cenę, że Chińczycy popukali się w głowę i wcale im się nie dziwie - ZTCW dla Forda cenniejsza była ochrona prestiżu Land Rovera i Jaguara - marek kojarzonych z motoryzacją brytyjską, a przez to również pośrednio z Roverem od doraźnej kasy, więc cena była zdaje się bardziej niż zaporowa.
Trudno się dziwić, bo jeśli Jaguar zacznie się pośrednio kojarzyć z "chińszczyzną", to co mu pozostanie?

Ford jednak sprzedaje... http://www.money.pl/gospo...6,0,273238.html
http://www.moto-portal.pl...aguar_7895.html
http://www.moto-portal.pl...overa_3769.html
http://www.npr.org/templa...toryId=17822418
będą nowe Taty :/

Adrian355 - Czw Sty 17, 2008 22:24

A ja nawet w tym wątku chciałem przeprosić Rovero ze wtedy też tak wyskoczyłem :sad: Ludzie mam 15 lat i małe doświadczenie ale nikt nie może zważać tylko na to przy kupnie samochodu że należy do klubu :) No zastanówcie sie ile osób kupiło Rovera bvo sie trafił. Tata ma ja jesień palny na Rovera 75. Ale czasami ma przebłyski na Vectrę B 2.5 V6. A mówiłem Tacie że jak nie kupi 75 to mają członkowie klubu sie zjechać pod klatkę i Cie namawiać. Szkoda że jak mu to mówiłem nie zobaczyłem że pije wodę :/ Ale jeśśli kupi jakiegoś dupowoza bo sie trafi :neutral: t też to tu pokarze :!: I zostanę w klubie :mrgreen: A Jak nie 75 to raczej 45. Ale w razie co zapraszam na namawianie.
I koledzy Take Easy :grin: Przypominam że my sie tu kochamy no :oops:

MaReK - Czw Sty 17, 2008 23:08

Adrian335, a kiedy przystapisz do klubu? :evil:
Narazie widze Cie tu jako sympatyka :P

Adrian355 - Czw Sty 17, 2008 23:12

Kolego MaReK nie wiem czy mnie na składkę stać :mrgreen: A po drugie na razie tata ciągle pracuje i nie ma kiedy na Zlocie sie pojawić :neutral: A statut maskotki klubu mi na razie wystarcza :wink:
maciej - Pią Sty 18, 2008 10:06

Szymon napisał/a:
Ford jednak sprzedaje...
(...)
będą nowe Taty

Sprzedaje JAguara i Land Rovera i to w komplecie - marka Rover pewnie będzie dodatkiem do deal'u.

Tak jak napisałem - chodzi o to, że sprzedaż samego Rovera obniży wartość rynkową pozostałych marek (Land Rovera i Jaguara).

Sprzedaż jest spowodowane fatalną kondycją finansową Forda.

[ Dodano: Pią Sty 18, 2008 10:07 ]
Adrian355 napisał/a:
A statut maskotki klubu mi na razie wystarcza

Status maskotki, status. :D

A statut to chyba mówi, że członkiem klubu może być pełnoletni obywatel RP. :(

Adrian355 - Pią Sty 18, 2008 15:14

maciej zawsze można wyrobić legitymacje klubową na tatusia :)
thef - Pią Sty 18, 2008 17:46

xxxgrze napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że bez istenia marki MG/Rover ten Klub nigdy by nie powstał i to marka jest tym co skupia ludzi w tym Klubie, a nie nic innego. :roll:
I tu się mylisz i to bardzo (niebieski tekst)!! Wybacz, ale nie udzielając się "towarzysko" w klubie nie masz prawa mówić co skupia w nim ludzi. Owszem, powstał on tylko i wyłącznie w związku z marką rover i większość jego członków trafiła tu z prostego powodu - posiadania roverka*, ale to co nas tu skupia jest jest o wiele głębsze. Wystarczy wybrać się na spot lub zlot by tego doświadczyć. To nie są anonimowe znajomości w necie, to są prawdziwe przypadki koleżeństwa i przyjaźni. Wystarczy popatrzeć ile serca oddają we wzajemną pomoc użytkownicy tego forum. I wcale nie chodzi mi o dawanie rad w "usterkach".

*są przypadki sympatyzowania z klubem osób, które nigdy nie posiadały rovera

xxxgrze napisał/a:
No wybacz nie będę czekał 35 lat na możliwość kupna nowego egzemplarza Roverka. :???:
Taki z Ciebie pasjonat?
Tempest - Pią Sty 18, 2008 18:54

no właśnie, thef dobrze prawi
ja, pomimo, że nie posiadam już MG'ka nadal wchodzę na forum i jeśli coś mogę komuś pomóc to to robię (przeważnie odnośnie ZR'ki, ale w końcu wiadomo dlaczego)
to, że zmieniam markę samochodu to nie znaczy, że w ogóle się odetnę od tego forum
krótko byłem posiadaczem ZR'ki, ale w tym czasie poznałem sporą grupę ludzi, którzy wiele mi powiedzieli nt. samochodów (dziękuję wszystkim :grin: ) i na pewno szybko się z nimi nie rozstanę :twisted:
gdyby rzeczywiście jedynym powodem założenia Klubu Roverki były tylko i wyłącznie Rover'y to byłoby o wiele mniej działów i dotyczyły tylko i wyłącznie właśnie Roverów

xxxgrze - Nie Sty 20, 2008 08:25

piter34 napisał/a:
Nigdzie nie kupisz, co nie zaprzecza temu, że marka istnieje.


Ok. Niech tak będzie (chociaż ja to odbieram całkiem inaczej). :wink:

thef napisał/a:
Taki z Ciebie pasjonat?


Pasjonat tak :grin: , ale nie desperat. :wink:



Na koniec chciałbym napisać kilka zdań, które zamkną ten temat z mojej strony raz na zawsze. :grin:

Trochę myślałem nad sensem Klubu i znaczeniem jego pełnej nazwy i zdałem sobie sprawę (z czego wcześniej nie zdawałem sobie sprawy :???: , lub nie chciałem sobie zdawać :?: :grin: ), że Klub składa się z dwóch głównych (oczywiście w dużym uproszczeniu) grup.

1. Właściciele samochodów Rover/MG - dzisiaj jeżdżą samochodami marki Rover/MG, jutro jakimiś tam, a pojutrze jeszcze innymi. Takie wartości jak wierność marce nie mają dla nich znaczenia, a w Klubie są głównie z powodów towarzyskich.

2. Właścicieli/miłośników samochodów Rover/MG - kochają markę są jej wierni i chcą dzielić się z innymi radością bycia właścicielem/miłośnikiem samochodów marki Rover/MG.

Mi oczywiście jest najbliżej do grupy drugiej, a pierwsza .... no cóż skoro jest ma jak najbardziej prawo do bycia Klubowiczami i wyrażania swoich myśli (co nie znaczy, że zawsze i wszyscy muszą się z tymi myślami zgadzać :wink: ).

Dlatego, chciałbym przeprosić wszystkich Właścicieli samochodów Rover/MG którzy poczuli sie dotknięci moimi wypowiedziami :oops: i obiecuję więcej nie wchodzić w Wasze rozmowy jak w głównym temacie tej dyskusji. :wink: :grin:

maciej - Nie Sty 20, 2008 12:26

Myślę, że pominąłeś trzecią grupę - Miłośników, którzy z przyczyn praktycznych zmienili markę (dlatego, że nie istnieje, dlatego, że potrzebowali autka 4x4 itp), ale nadal są jej miłośnikami, a kwestie towarzyskie powodują, że nadal chcą być w tym gronie.
Wierność marce nie zawsze da się pogodzić z różnymi realiami.

Moje następne auto będzie prawdopodobnie czymś 4x4 ze względu na to, że dość aktywnie spędzam wolny czas i jeżdżę w dziwne miejsca, co nie zmieni mojego podejścia do marki Rover. :)

MaReK - Nie Sty 20, 2008 12:34

A ja jak tylko pogoda dopisze wybiore sie moim MG na podboj jakis niedobytych terenow...
W koncu jako jedyny chyba jezdzilem R200 juz zakopany w piachu, w sniegu w lesie (w nocy calkowicie nie wiedzac gdzie jestem), po strumykach i bieszczadzkich potokach :)

Pozdrawiam,

maciej - Nie Sty 20, 2008 12:39

MaRKu ja w podobne miejsca w Bieszczadach co Ty dotarłem R800 :D ale jednak jak już będę zmuszony zmienić auto (liczę, że to jeszcze 2-3 lata), to raczej będzie to coś 4x4.

A swoją drogą jak będziesz ruszał to daj znać, może pojedziemy na dwa MG/Roverki. ;)

Brt - Nie Sty 20, 2008 15:54

maciej napisał/a:
A swoją drogą jak będziesz ruszał to daj znać, może pojedziemy na dwa MG/Roverki.

Albo trzy :)

xxxgrze - Pon Sty 21, 2008 09:15

maciej napisał/a:
Myślę, że pominąłeś trzecią grupę - Miłośników


Jak pisałem, mój podział był dużym uproszczeniem. Świadomie pominąłem tą trzecią grupę, gdyż wydaje mi się niewielka. :smile:

A tak btw, to w przyszłości też mi się marzy Rover z dopiskiem Land z przodu. :wink:

maciej - Pon Sty 21, 2008 09:24

xxxgrze napisał/a:
Świadomie pominąłem tą trzecią grupę, gdyż wydaje mi się niewielka.

Moim zdaniem wśród ludzi pojawiających się na spotach i zlotach ogólnopolskich to grupa dająca się zauważyć. :)

Można wymienić choćby: Rovera Lagunę, Camry, Clio, Nubirę, Astrę, 75,154, 166, a nawet Rovera Golfa i Rovera E46 coupe. Ci wszyscy ludzie pozostali miłośnikami Rovera, mimo, że z bardzo różnych powodów zmienili markę.

xxxgrze - Pon Sty 21, 2008 09:47

maciej napisał/a:
Moim zdaniem wśród ludzi pojawiających się na spotach i zlotach ogólnopolskich to grupa dająca się zauważyć. :)


Oczywiście Masz rację :wink: , ja jednak oglądam Klub poprzez forum, a tu takich brakuje. :sad:

maciej - Pon Sty 21, 2008 09:52

Z osób od razu przychodzących mi do głowy od razu to Przemek/Docent, przez pewnien czas Tomi i czasem Mariusz418 (jak akurat nie ma Roverka ;) ), ale masz rację, że takie osoby już rzadziej wchodzą na forum.
xxxgrze - Pon Sty 21, 2008 09:58

maciej napisał/a:
a nawet Rovera Golfa


Tfuu :evil: :mad: :mrgreen: Jakoś nie mogę pozbyć się uprzedzeń. :wink: :mrgreen:

[ Dodano: Pon Sty 21, 2008 10:03 ]
maciej napisał/a:
Z osób od razu przychodzących mi do głowy od razu to Przemek/Docent,.


Szczerze mówiąc to też myśląc o tej trzeciej grupie to przychodzi mi na myśl Docent. :wink:

maciej - Pon Sty 21, 2008 10:30

xxxgrze napisał/a:
Jakoś nie mogę pozbyć się uprzedzeń.

No, to było krótkie odstępstwo jednego z najaktywniejszych klubowiczów. :D

Brt - Pon Sty 21, 2008 11:06

bardzo krótkie :lol: szybko powrócił na właściwą drogę :D hehe
xxxgrze - Pon Sty 21, 2008 15:25

maciej napisał/a:
No, to było krótkie odstępstwo jednego z najaktywniejszych klubowiczów. :D


Brt napisał/a:
bardzo krótkie :lol: szybko powrócił na właściwą drogę :D hehe


To o ten mało chwalebny epizod chodziło. :?: :roll: :mrgreen:

Myślałem, ze to któryś z miłośników Roverków na stałe został użytkownikiem golfa. :grin:

Epizod z naszym kolegą pamiętam, znamienny jest jego szybki powrót na łono właścicieli/miłośników Roverków. :grin:

Fakt ten potwierdza tylko moją teorię, że nie można być miłośnikiem Roverków, a następnie zostać szczęśliwym posiadaczem golfa. Jedno ze drugim po prostu nie gra. :wink: :mrgreen:

Tempest - Wto Sty 22, 2008 22:20

xxxgrze napisał/a:
maciej napisał/a:
a nawet Rovera Golfa


Tfuu :evil: :mad: :mrgreen: Jakoś nie mogę pozbyć się uprzedzeń. :wink: :mrgreen:


xxxgrze napisał/a:
Myślałem, ze to któryś z miłośników Roverków na stałe został użytkownikiem golfa. :grin:

ooo, wypraszam sobie - chyba nie chodzi o mnie :???:
na stałe to może raczej nie, ale na pewno przez jakiś czas golfem pojeżdżę
i tak jak maciej wspomniał o 3 grupie miłośników to osobiście uważam, że się do niej zaliczam

Brt - Wto Sty 22, 2008 22:30

chodziło o Tomiego i jego przygodę z G III ;) :D
maciej - Wto Sty 22, 2008 22:35

Tempest napisał/a:
na pewno przez jakiś czas golfem pojeżdżę

Pewnie krótki...
Jak Ci się nie znudzi, to go ukradną... ;) ;)

Przemek_Docent - Pią Sty 25, 2008 11:27

xxxgrze napisał/a:
maciej napisał/a:
Z osób od razu przychodzących mi do głowy od razu to Przemek/Docent,.
Szczerze mówiąc to też myśląc o tej trzeciej grupie to przychodzi mi na myśl Docent. :wink:
Ja to ostatnio raczej na SB niż Forum... Czasu, cholera, nie mam :-(
Ale jestem tu dużo częściej, niż na Alfaholicy.pl.
Ciekawe, nie? :-) To potwierdza teorię o Roverkowej sympatii wewnątrzklubowej

xxxgrze - Pon Sty 28, 2008 10:13

Przemek_Docent napisał/a:
Ja to ostatnio raczej na SB niż Forum...


Dzisiaj to już chyba ABW, czy cuś takiego. :roll: :mrgreen: :wink:

Przemek_Docent - Pon Sty 28, 2008 10:42

Fakt. Czyli: "Ja teraz częściej na ABW" ;-)