Zobacz temat - [R45] Potrzebny fachowiec od diesel-a
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Potrzebny fachowiec od diesel-a

1970lysy - Pią Sty 11, 2008 23:16
Temat postu: [R45] Potrzebny fachowiec od diesel-a
Witam wszystkich.Jestem tutaj nowy,wyszukiwarki jednak używałem i nie znalazłem odpowiedzi na problemik ,który mnie gryzie.Rovera posiadam od dwóch tygodni,wcześniej jezdziłem benzyniakami,więc nie mam pojęcia o dieselkach.Jadąc z prędkością ok 80 km,jak chcę przyspieszyć,wciskam pedał gazu,obroty idą w górę a autko jedzie tak jakbym tego gazu nie dodawał.Dopiero po chwili samochód przyspiesza.Czy to aby normalne?Z góry dzięki za wszelkie porady.
Brt - Pią Sty 11, 2008 23:29

Wygląda, ze sprzęgło się ślizga --> kończy, skoro nie ma korelacji pomiędzy obrotami silnika a prędkością jazdy. Czy to tylko na wyższych biegach?? Czy pozatym biegi wchodzą normalnie ??
Jest jeszcze możliwość, że coś sie dzieje z układem wysprzeglania, lub łapa od sprzęgła sie zapieka i docisk nie pracuje prawidłowo. Pracę wysprzęglika i łapy możesz samemu sprawdzić. Jedna osoba naciska sprzęgło, a druga patrzy, czy wysprzęglik przy skrzyni prawidłowo się porusza. Pozatym sprawdź stan płynu w zbiorniczku nad pompą sprzęgła (pompa znajduje sie pod puszką z przekaźnikami przy ścianie grodziowej pod maską, obok pompy układu hamulcowego)

1970lysy - Sob Sty 12, 2008 08:52

Dzieje się to tylko na 4 i 5 biegu.Biegi wchodzą normalnie,a sprawą wysprzęglika i łapy chyba zajmie się jakiś mechanik,bo ja jeszcze nie za bardzo kumam o co chodzi w tym aucie.Dzięki i pozdro.
lamer - Sob Sty 12, 2008 09:29

No to raczej sprzęgło do wymiany. Nie czuć czasem przy tym takiego zapachu spalenizny? Jaki przebieg auta?
1970lysy - Sob Sty 12, 2008 10:18

2003r,a przebieg 83tys km.Raczej nie czuje spalenizny,dodam,że auto stało prawie 3 miechy u helmuta,możew się coś zapiekło?
lamer - Sob Sty 12, 2008 15:03

Jeżeli przebieg jest autentyczny to zużycie tarczy sprzęgła jest wprawdzie możliwe ale jak ktoś jeździ tylko po mieście. Inną przyczyną może być zaolejona tarcza. Jak sprawa oleju w silniku? No i czy sprawdzałeś olej w skrzyni?
fornal - Sob Sty 12, 2008 16:07

jesli to nie bedzie problem sprzegla to radze pogrzebac przy ustawieniu zaworów... choc jesli obroty rosna to pewnie nie to.
lamer - Sob Sty 12, 2008 16:17

fornal napisał/a:
jesli to nie bedzie problem sprzegla to radze pogrzebac przy ustawieniu zaworów...

Możesz to rozwinąć??? Bo dla mnie to zupełnie bez związku z tematem,

Brt - Nie Sty 13, 2008 23:18

?? ?? :shock:
1970lysy - Pon Sty 14, 2008 16:47

Byłem dzisiaj u dwóch mechaników u mnie na wsi.Diagnoza, nr1 sprzęgło,diagnoza nr2 sprzęgło ew sama tarcza sprzęgła ale gość nie dał 100% ,więc zamówiłem komplet.Ale ból. :sad:
Brt - Pon Sty 14, 2008 22:11

zrobisz i będzie spokój ;)
1970lysy - Wto Sty 15, 2008 20:03

Spokój to narazie mam w kieszeni,jestem lżejszy o 1 tys. :mrgreen: Dzięki za porady Panowie.
Brt - Wto Sty 15, 2008 20:24

ale radość z jazdy bezcenna :lol: ;)