Zobacz temat - [R414] Zgasł i nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Zgasł i nie odpala

cige - Sob Sty 12, 2008 19:45
Temat postu: [R414] Zgasł i nie odpala
proszę o pomoc mój rover w czasie przejazdu przez skrzyżowanie na drugim biegu zgasł i juz nie odpalił prosze o pomoc jaka moze byc tego przyczyna wczesniej 6 godzin przed tym zdazeniem jezdzilem nim i myłem go na myjni i tankowalem ale po tych czynnosciacz zrobilem okolo 6 kilometrow :beczy:
rudik- - Sob Sty 12, 2008 21:06

mam taką samą sytuacje, która powstała w dniu dzisiejszym. Akumulator wydaje sie dosyc naładowany( swiatła sie swieca, nie przygasają, kontrolki swieca) aby odpalił. Trze trze trze na rozruszniku az wkoncu przestaje. Orientujecie sie oco moze chodzic??
cige - Sob Sty 12, 2008 21:56

ale nmie zgasl podczas jazdy i nie chce odpalic tu jest wlasnie przyczyna czemunie chce odpalic :roll:
remikwiat - Sob Sty 12, 2008 23:10

Miałem podobną sytuację niedawno, tzn. zgasł podczas jazdy i już nie odpalił (nagły spadek mocy, bez wyraźnych "krzsztuszeń" silnika ....- walneła cewka zapłonowa, jedź na komputer to się upewnisz, ale jak na mój gust to na 100 % to.
azor77 - Nie Sty 13, 2008 12:09

Sprawdź iskrę i czy podaje paliwo pompka :wink:
cige - Nie Sty 13, 2008 16:01

iskra z cewki jest podawana na kopułkę i z kopułki na świece nie wiem co z pompą wiem tylko ze przy przekręceniu kluczyka słychać że coś się załącza chyba to pompa a tak wogulę gdzie znajduję się pompa paliwa podejrzewam ze przyczyną nie odpalania będzie coś z paliwem ponieważ wczoraj tankowałem paliwo i w sumie zrobiłem na nim około 6 kilometrów
luck76 - Nie Sty 13, 2008 18:11

Miałem podobną sytuacje.Zgasł mi na wolnych obrotach w gararzu.Po wymianie płynu chłodzącego(pewnie pokropiłem cewke podczas spuszczania).Potem iskra była ale za mała :idea: .Po wymianie na inną odpalił. 5min. roboty :mrgreen:
azor77 - Nie Sty 13, 2008 18:28

cige napisał/a:
iskra z cewki jest podawana na kopułkę i z kopułki na świece nie wiem co z pompą wiem tylko ze przy przekręceniu kluczyka słychać że coś się załącza chyba to pompa a tak wogulę gdzie znajduję się pompa paliwa podejrzewam ze przyczyną nie odpalania będzie coś z paliwem ponieważ wczoraj tankowałem paliwo i w sumie zrobiłem na nim około 6 kilometrów


Pompka jest w zbiorniku.
Nie tak dawno miałem u siebie wymianę pompki nawet jest mój post w tej sprawie na forum.
U mnie było słychać pompkę po przekręceniu kluczyka tylko nie podawała paliwa w ogóle :lol:
Wymieniłem pompkę i jest git.
Sprawdź; odkręć przewód doprowadzający paliwo do filtra, jak przekręcisz kluczyk to powinno siknąć paliwem :rotfl: jak nie to pompka :nook:

cige - Nie Sty 13, 2008 19:35

dziękuje wszystkim za pomoc ale zaciągłem go na holu do mechanika jutro jak będzie miał czas to do niego zajrzy bo rano ma być u lekarza a tak przy okazji gdzie znajduję się filtr paliwa mniej więcej koło czego i z której strony
azor77 - Nie Sty 13, 2008 19:43

cige napisał/a:
dziękuje wszystkim za pomoc ale zaciągłem go na holu do mechanika jutro jak będzie miał czas to do niego zajrzy bo rano ma być u lekarza a tak przy okazji gdzie znajduję się filtr paliwa mniej więcej koło czego i z której strony


Nie wiem jak jest w 414 si. Szukaj na ścianie grodziowej w okolicy zbiorniczka płynu hamulcowego może "taki metalowy walec przykręcone przewodu metalowe od dołu i na górze" przynajmniej u mnie to tak wygląda :oops:

AndrewS - Nie Sty 13, 2008 23:53

a zauwazyles moze jak zachowal sie obrotomierz w chwili zgasniecia ??
czy polecial gwaltownie do zera mimo ze silnik sie toczyl jeszcze na biegu ??

cige - Pon Sty 14, 2008 17:13

nie zauważyłem byłem dziś u mechanika jest bardzo słaba iskra cewka jest cała mokra nowa jest zamówiona będzie jutro rano a moja grzeje się na grzejniku narpierw mój roverek będzie sprawdzany na nowej jak się zachowuje czy iskra jest mocna a także sprawdzi moją cewke jak wyschnie może to tylko chwilowa nie moc cewki a jeżeli nie to będę zmuszony na wydatek za nową cewke
:roll:

AndrewS - Pon Sty 14, 2008 18:44

cige napisał/a:
na wydatek za nową cewke


jesli nowa w sensie inna uzywana to zgoda,
na tomateam.pl jest jakos nowa valeo w dobrej cenie bo za 70 zl
na allegro powinno byc sporo, a w szczegolnosci od poldoroverow, w nich maja znacznie lepsze miejsce niz w roverach

cige - Wto Sty 15, 2008 16:25

a jednak cewka
Brt - Wto Sty 15, 2008 19:16

to weź od razu przenieś ją w lepsze miejsce ;)