Zobacz temat - [R75] Rozrząd do wymiany.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Rozrząd do wymiany.

Roverfan - Sro Sty 23, 2008 21:23
Temat postu: [R75] Rozrząd do wymiany.
Witam .
Mam do wymiany rozrząd w silniku V6. Pytałem się już w kilku warsztatach ,ale niestety nie chcą się podjąć. Tłumaczą się, że potrzebne są blokady których nie mają. Specjalnie się nie dziwię ,bo bez tego ani rusz. W ASO koszt to 20 % ceny mojego roverka (4000zł). Może orientujecie się gdzie w centralnej Polsce (Łódź , Piotrków lub okolice, lub Częstochowa i okolice) można to zrobić dobrze za rozsądne pieniądze.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

piter34 - Czw Sty 24, 2008 11:33

Roverfan napisał/a:
W ASO koszt to 20 % ceny mojego roverka (4000zł). Może orientujecie się gdzie w centralnej Polsce (Łódź , Piotrków lub okolice, lub Częstochowa i okolice) można to zrobić dobrze za rozsądne pieniądze.

Kraków, Autoserwis Paweł Midowicz. Namiary na stronie klubowej.

maciej - Czw Sty 24, 2008 11:36

Roverfan napisał/a:
Może orientujecie się gdzie w centralnej Polsce (Łódź , Piotrków lub okolice, lub Częstochowa i okolice)

Babice koło Warszawy - kolega Mariusz418 z forum. :)

przemo285 - Czw Sty 24, 2008 18:05

Bez blokad bez problemu można zmienić rozrząd w tym silniku chyba że przeleciał pasek lub pękł to już jest mały problem ,mechanik raczej ma strach się tego podjąć
PHJOWI - Czw Sty 24, 2008 19:42

oczywiście że idzie bez blokady , potwierdzono empirycznie :) , tylko trzeba to robić z głową :)

możemy to zrobić ale dopiero koniec lutego

Roverfan - Pią Sty 25, 2008 10:48

Dziękuję wszystkim za pomoc. Będę naciskał swojego mechanika miejscowego, skoro można, z głową bez blokad. Młody jest niech myśli...
bys - Pon Sty 28, 2008 15:14

witam
A ja mam pytanie czy tylne paski też mogą się zerwać.Pytam dlatego że mam R75KV62,0 99tyś i 7lat ale sprawdziłem wzrokowo przedni pasek jest ok.i się zastanawiam na wymianą tylko ze w Białymstoku chyba nikt tego nie zrobi.
I jeszcze jedno pytanie laika czy przekładka samego silnika k2,0 na CDT jest możliwa czy to raczej bolesny temat.
pozdrawiam

piter34 - Pon Sty 28, 2008 15:57

bys napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie laika czy przekładka samego silnika k2,0 na CDT jest możliwa czy to raczej bolesny temat.

Wszystko jest możliwe, ale czasami bardzo bolesne i nieopłacalne (tak jak w tym właśnie przypadku).

bys napisał/a:
Pytam dlatego że mam R75KV62,0 99tyś i 7lat ale sprawdziłem wzrokowo przedni pasek jest ok.i się zastanawiam na wymianą

Ty się nie zastanawiaj tylko od razu ten rozrząd lepiej wymień...

bys - Wto Sty 29, 2008 14:02

dzięki za porady
W takim razie może ktoś zna adres blisko Białegostku na wymianę rozrządu.