Zobacz temat - [R600] Krzyżak w skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Krzyżak w skrzyni biegów

cov_666 - Sob Lut 02, 2008 18:38
Temat postu: [R600] Krzyżak w skrzyni biegów
Witam

Niedawno kupiłem Rover-a 600 i ciężko chodziły mi biegi (chodzi mi o wejche zmiany biegów) przy zmianie rozrządu poprosiłem miłych Panów w warsztacie żeby cos i z tym zrobili i okazało się ze śruba była za mocno dokręcona łącząca lewarek z cięgnem. Teraz jak ja poluźnili to ciężko czasami jest wejść na I i II bieg przedtem jak ciężko chodziła wajcha zmiany biegów nie było z tym problemów... czytałem trochę już o tym problemie na forum i doszedłem do wniosku że to może być krzyżak wyrobiony...
Teraz moje pytanie gdzie można taki krzyżak kupić?? Ile może kosztować?? I czy samemu można wymienić ta część??

Pozdrawiam wszytkich Roverkowiczów

Skiba - Sob Lut 02, 2008 19:10
Temat postu: Re: [600 2.0 SDi '98] krzyzak w skrzyni biegów
cov_666 napisał/a:
Witam

Niedawno kupiłem Rover-a 600 i ciężko chodziły mi biegi (chodzi mi o wejche zmiany biegów) przy zmianie rozrządu poprosiłem miłych Panów w warsztacie żeby cos i z tym zrobili i okazało się ze śruba była za mocno dokręcona łącząca lewarek z cięgnem. Teraz jak ja poluźnili to ciężko czasami jest wejść na I i II bieg przedtem jak ciężko chodziła wajcha zmiany biegów nie było z tym problemów... czytałem trochę już o tym problemie na forum i doszedłem do wniosku że to może być krzyżak wyrobiony...
Teraz moje pytanie gdzie można taki krzyżak kupić?? Ile może kosztować?? I czy samemu można wymienić ta część??


Poczytaj o drżącym drążku dźwigni zmiany biegów w R600 i wszystko będzie jasne :) Jest tez o tym temat w FAQ. Wg mnie nic nie musisz kupować :) kwestia kilku śrubek, tulejek i 30 min w kanale :)

Zerknij tu:

http://www.roverki.pl/zro...dieslu-sdi.html

Sprawdź gdzie masz luzy i jak to u Ciebie wygląda, u mnie pomogła lekko większa śrubka :) i po sprawie :)