Zobacz temat - [R wszystkie benzyna] Wymiana świec
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R wszystkie benzyna] Wymiana świec

roverek216GTIki - Nie Lut 03, 2008 15:04
Temat postu: [R wszystkie benzyna] Wymiana świec
Właśnie mam zamiar wymienić świece :?: i tak sie zastanawiam czy nowe maja już ustawiona odpowiednia przerwę miedzy elektrodami czy trzeba je jakoś ustawiać :?:
arturky - Nie Lut 03, 2008 15:33

Kupujesz NGK, nic nie ustawiasz, wkręcasz i jeździsz :-)
roverek216GTIki - Nie Lut 03, 2008 19:02

a co sadzicie o świecach firmy Denso
przemo285 - Nie Lut 03, 2008 19:32

http://www.allegro.pl/ite...nowe_rover.html
MiL999 - Sob Kwi 12, 2008 20:30

To ja podepnę się pod temat. Wymieniałem dzisiaj świece i ciężko było je odkręcić. W końcu się udało i założyłem nowe, ale zastanawiam się czy nie byłoby dobrze przesmarować trochę gwint i tą podkładkę na świecy np. smarem miedziowym, żeby w przyszłości znów nie było problemów z odkręceniem? Ogólnie to nawet gdy już świece puściły przy odkręcaniu to ciężko się wykręcały. Czy można to czymś zabezpieczyć? No i jak mocno trzeba przykręcać świece?
Luk88 - Sob Kwi 12, 2008 21:58

MiL999 napisał/a:
Ogólnie to nawet gdy już świece puściły przy odkręcaniu to ciężko się wykręcały. Czy można to czymś zabezpieczyć? No i jak mocno trzeba przykręcać świece?

nie ma potrzeby smarowania a to jak trzeba przykrecac swiece hmm najlepiej na wyczucie do momentu poczucia oporu i styknie profesjonalnie to kluczem dynamometrycznym z odp. momentem dokrecania (dobry warsztat Ci w tym pomoze) ...lepiej nie przesadzac z dokrecaniem bo jak ukrecisz gwint w glowicy to zaboli Ciebie i Twojego Roverka.... do oporu i bedzie git...

blue827 - Sob Kwi 12, 2008 23:13

Ja smaruje bardzo mało smarem grafitowym, ale tylko po srodku gwintu.
Odnośnie siły dokręcania to na pudełkach od świec NGK jest napisane aby przykręcić najpierw palcami do pierwszego oporu, dalej dokręcić kluczem o 1/16 obrotu z tego co pamiętam, to jest w przypadku świec z podkładką która się zgniata. Są też świece bez podkładki i je trzeba mocniej dokręcać. Najlepiej sobie narysować w wordzie na kartce A4 kółko podzielone na 16 części, później przez środek przełożyć klucz z nasadką do świec i wg tego dokręcać.

thef - Sob Kwi 12, 2008 23:16

Tak jak pisze blue827, gwint świecy pokrywa się grafitem lub bardzo delikatnie smarem grafitowym.
Brt - Sob Kwi 12, 2008 23:23

przemo285, od głoszeń jest gielda, o czym już przecież wiesz :| Jesli wysyłasz swoje linki to please na priv.
PS. Dla mnie to jest reklama a nie informacja dla sprzedającego.

MiL999 - Nie Kwi 13, 2008 20:46

Dzięki za odpowiedzi. Przesmaruje to lekko dla świętego spokoju.