Zobacz temat - [MG ZT] Wyprowadzenie zasilania spod deski rozdzielczej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Wyprowadzenie zasilania spod deski rozdzielczej

MaReK - Wto Lut 05, 2008 18:16
Temat postu: [MG ZT] Wyprowadzenie zasilania spod deski rozdzielczej
Witajcie.
Potrzebuje wyprowadzić sobie (najlepiej z tylu gniazda zapalniczki) zasilanie pod kolumnę kierownicy. Szukam jakiegos najkorzystniejszego sposobu tak, aby jak najmniej demontowac i ew. cos polamac ;) Jesli ktos bylby tak mily i podpowiedzial mi ktoredy i skad moge poprowadzic te +12v to bylbym b. wdzieczny.

Pozdrawiam,

sTERYD - Wto Lut 05, 2008 18:56

najlepiej chyba z gniazda bezpiecznika zapalniczki :???:
tudzież każdego innego nie przeciażonego bezpiecznika ;)
masz prawie na miejscu ;)

MaReK - Sro Lut 06, 2008 06:19

Ale jak w gaszczu tylu kabelkow odnalezc te dwa ktore mnie interesuja? ;)
Paul - Sro Lut 06, 2008 08:26

MaReK napisał/a:
Ale jak w gaszczu tylu kabelkow odnalezc te dwa ktore mnie interesuja?

Odnaleźć musisz jeden, masę weźmiesz skądkolwiek, gdzie będzie pasowało :P
RAVE --> schemat --> wybierasz bezpiecznik --> znajdujesz go w aucie --> podłączasz do wolnego styku (w razie braku takowego - lutujesz do wychodzącego przewodu), znajdujesz najbliższy punkt masy, podłączasz drugi przewód i cieszysz się z dobrze wykonanej roboty :D

sTERYD - Sro Lut 06, 2008 23:31

znajdź bezpiecznik, który Ci odpowiada. Pod spodem tablicy bezpieczników prosto znajdziesz przewód od tegoż prowadzący. Jeśli nie masz ochoty lutować do gniazda zawsze możesz kupić za ok 0,5 złych konektor dla dwóch izolowanych przewodów o nośności 10 Amper i proponuję go zamontować jak najbliżej tablicy bezpieczników.
Jak nie znajdziesz konektora to daj znać, ale przypuszczam, że koszt przesyłki będzie troszkę większy :(

PHJOWI - Sro Lut 06, 2008 23:39

w 75 skrzynke z bezpiecznikami masz pod schowkiem nad nogami pasażera wieć za daleko ciągnąć :) , zdejmni sobie panel klimy popielnczke zdemontuj i po sprawie najłatwiej z popielniczki pociągnąć , nie trzeba demontować środkowego kokpitu.
MaReK - Sro Lut 06, 2008 23:56

panel klimy zdjac? hmm... a jakies wskazowki :D ?
Popielniczka troche bardziej na dol niz panel od klimy jest ;)

To jak? Jak najprosciej i bezpieczniej w podpunktach procedure demontazu poprosze ;D

Marian_K - Czw Lut 07, 2008 00:39

MaReK napisał/a:
Potrzebuje wyprowadzić sobie (najlepiej z tylu gniazda zapalniczki) zasilanie pod kolumnę kierownicy.
Moim zdaniem pod kolumnę kierownicy to najprościej pociągnąć przewody z modułu LSM (wyłącznik świateł). Do modułu doprowadzonych jest kilka przewodów zasilających (zawsze +12V, dopiero po przekręceniu kluczyka +12V) więc weźmiesz taki, który będzie Ci pasował.
Moduł posiada tylko jedno złącze, a wtyki są ponumerowane. Zobacz więc w RAVE, z którego przewodu "ukraść" prąd i po sprawie :wink: .

Pozdrawiam!

MaReK - Czw Lut 07, 2008 06:43

Cenna uwaga. Nie chcialbym tylko CB podlaczac pod bezpiecznik swiatel. A co do 12+ to pewnie bedzie jakis czerwony... ale zmierze dla sw. spokoju ;D

Dziekuje i pozdrawiam,

Brt - Czw Lut 07, 2008 09:27

hmmmm z tym czerwonym to sie możesz zdziwić :lol:
MaReK - Czw Lut 07, 2008 13:17

Zrobilem jak poradzil kolega Marian_K, ale... faktycznie z kostki od wlacznika swiatel idzie milion przewodow i mozna sie tylko domyslac ktory to +. Ale obok tych przewodow znalazlem wypiety (luzem) kabelek skladajacych sie z dwoch zyl (fiolet/czarny) ktory caly czas podaje tam napiecie 12+ V. Wykorzystalem jego. Nie cialem go, tylko zrobilem sobie taki support z plyty glownej komputera i do wtyku dolutowalem przeowody od radia.
Dzieki temu moge w kazdej chwili rozlaczyc instalacje.

W rave nie moglem znalezc co ten kabelek oznacza... i jesli ktos wie to bardzo prosze o podpowiedz ;)

Pozdrawiam,

Marian_K - Pią Lut 08, 2008 23:29

MaReK napisał/a:
W rave nie moglem znalezc co ten kabelek oznacza... i jesli ktos wie to bardzo prosze o podpowiedz ;)
Właśnie wróciłem z garażu i ... u mnie nie ma żadnego kabelka luzem...
Może poprzedni właściciel przewidział, że MaReK będzie "kombinował" z elektryką i ułatwił Ci sprawę :lol: .

Pozdrawiam!

Brt - Pią Lut 08, 2008 23:32

no własnie ja tez nie mogę gada namierzyć :roll: ://
MaReK - Sob Lut 09, 2008 00:57

Moj ma kolor fiolet czarny i jest osadzony na wtyku ktory przygotowany jest do gniazda 3 pinowego (3 pin jest wolny). Coz... nie wiem o co chodzi bo:

- po zalozeniu wszystko jest okej
- jadac dzisiaj do pracy (po dwoch dniach) radio nie wlaczylo sie - brak zasilanai ;/
- po wylaczeniu silnika - dziala!
- po wlaczeniu ponownie - nie dziala ;/

po 2h po wlaczeniu silnika, dziala.... dziala juz do dzisiaj ;/