Zobacz temat - [R618] Krzywa półoś....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] Krzywa półoś....

Alpine - Wto Lut 05, 2008 22:44
Temat postu: [R618] Krzywa półoś....
Problem zaczął sie od tego ze strzelal mi przegub ,wiedz dluzej nie myslac wymienilem przegub lewy zew. no i po wymianie okazalo sie ze przy skrecaniu w lewo,jednoczesnie dodajac gazu,wydobywal sie specyficzny dzwiek,tak jak by przegub sie rossypal...(a jest nowy) Po podniesieniu auta okazalo sie ze mam mocno krzywa półoś od strony kierowcy (tą krótką) :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
I teraz moje pytanie do was,gdzie moge dostać taka ów półoś. Czy lepiej kupic nowa lub używana??? :foto:

ADAM1 - Wto Lut 05, 2008 23:32

Po stronie kierowcy znajduje sie ta dluga polos(chyba , ze masz anglika), z lozyskiem podtrzymujacym. Jezeli o ta ci chodzi, to moze po prostu wysypalo ci sie owo lozysko
Alpine - Sro Lut 06, 2008 09:15

No dobrze,wiem ze jest to dluga połoś ale ona sklada sie z dlugiej i krÓtkiej łączonej przegubem wiszacym na podporze silnika. Takze mowiac "krÓtka" mialem na wysli ta co idzie od kola do przegubu wiczacego.
Ps. nie mam anglika :lol:

Brt - Sro Lut 06, 2008 09:35

Adamie w angliku ułożenie silnika i półosi jest takie samo jak w europejczyku ;)
Alpine w sulechowie jest szrot rowerkowy, pytałeś tam ?? w innych szrotach roverkowych też warto popytać. Namiary na www.roverki.pl

ADAM1 - Sro Lut 06, 2008 17:40

Brt napisał/a:
Adamie w angliku ułożenie silnika i półosi jest takie samo jak w europejczyku


To sie zgadza, ale kierowca siedzi nie po tej stronie co u nas :wink:

Alpine napisał/a:
Takze mowiac "krÓtka" mialem na wysli ta co idzie od kola do przegubu wiczacego.


OK. zle sie zrozumielismy :wink:
Tylko ciekawi mnie od czego moze sie polos skrzywic, jak bedziesz cos wiedzial to daj znac

Alpine - Sro Lut 06, 2008 20:28

Dzis obdzwonilem wszedzie gdzie sie dalo, i rezultatem tego sa 2 wyniki:)
1. W 98%sklepów zostawałem odesłany do servisu.... lecz w jednym sklepie Panowie uparli sie ze mi znajda i zeczywisci znaleźli półoś do hondy accord 1.8 (ten sam motor co mój) za BAGATELNĄ KWOTĘ 1920ZŁ :lol: :lol: :lol: :lol: POD WARUNKIEM ZE ODDAM IM SWOJA :shock: :lol: :lol: ALE OGOLNIE TERAZ NIE JEST TOWAR DOSTEPNY...(WIEDZ se odpuscilem nową półoś..)

2. Znalazlem używana półoś za 300zł w miejscowosci Borowina,i tak planuje jutro po nią jechać. :razz:

ADAM1 - Sro Lut 06, 2008 20:37

...........a co z firmami zajmujacymi sie regeneracja tych czesci????????
http://szczegoly.pkt.pl/s...6829775457.html
http://firmy.pkt.pl/slowo...EgcPOzb3Np.html

Wygooglalem to na szybko :wink:

Alpine - Sro Lut 06, 2008 21:24

Adam1 chyba lepiej bedzie kupic używaną....tak sądze :roll: