Zobacz temat - [R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz

MiReK - Sro Paź 17, 2007 11:22
Temat postu: [R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz
Witam.Chcę zmienić głośniki w swoim Roverku,ale mam pytanie:jaki jest rozmiar głosników w przednich drzwiach,czy w tylnych jest też taki sam?
I jeszcze jedno,jak zmienie głosniki w przednich drzwiach na niskotonowe i tweetery Pioneera,to czy przy radiu Alpine Symhony uzyskam"wyrażniejsze"wysokie tony?
Bo w sumie to co jest teraz(oryginalnie) nie gra żle,basy nawet mogą byc,ale brakuje tych wysokich tonów.Proszę o pomoc

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 20:15 ]
Czyli co,nikt nie wymieniał jeszcze tych oryginalnych głośników?

ENU - Czw Paź 18, 2007 00:30

Jakie masz radio w samochodzie??
Kamil79 - Czw Paź 18, 2007 09:57

Wydaje mi się że dźwięk powinien się polepszyć, ja też będe wymieniał głośniki w przednich drzwiach bo są fatalne i lewy tweeter mi nie działa tylko nie wiem jak zdjąć boczek.
Przepraszam za ot ale czy wiecie jak przymocowany jest boczek w r75 do drzwi? Kołki , czy może ukryte śruby pod panelem obsługi szyb? Nie chcę czegoś uszkodzic.

MiReK - Czw Paź 18, 2007 18:32

ENU-jakie mam radio? A przeczytałeś uważnie mój post? Alpine Symphony
Marian_K - Czw Paź 18, 2007 20:39

jedyna napisał/a:
jaki jest rozmiar głosników w przednich drzwiach,czy w tylnych jest też taki sam?
Na forum jest bardzo mądry użytkownik, który zna odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Ma on nick: "Szukaj " :wink: . Na Twoje pytanie odpowiedział tak: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=14223
W załączniku fotka głośnika - zwróć uwagę na rozmieszczenie uchwytów mocujących (śrub).

jedyna napisał/a:
jak zmienie głosniki w przednich drzwiach na niskotonowe i tweetery Pioneera,to czy przy radiu Alpine Symhony uzyskam"wyrażniejsze"wysokie tony?
Wszystko zależy jakie głośniki wstawisz. Firma Pioneer produkuje wiele głośników, z których każdy gra inaczej...
Wiesz - ja nie słyszałem żeby ktoś narzekał na tony wysokie w radiu Alpine Symphony. Zdarzają się "marudzenia", ale z reguły w zakresie tonów niskich. Być może masz przepalone oryginalne głośniki wysokotonowe? Byłoby idealnie gdybyś mógł porównać z inną 75-ką.

Pozdrawiam!

Brt - Czw Paź 18, 2007 22:11

Cytat:
Na forum jest bardzo mądry użytkownik, który zna odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Ma on nick: "Szukaj " :wink:

:hahaha: :hahaha: chociaż niestety w sumie to nie jest śmieszne ;)

ENU - Czw Paź 18, 2007 23:23

jedyna napisał/a:
ENU-jakie mam radio? A przeczytałeś uważnie mój post? Alpine Symphony


Przepraszam moja gafa :)

[ Dodano: Czw Paź 18, 2007 23:44 ]
Kamil79 napisał/a:
Wydaje mi się że dźwięk powinien się polepszyć, ja też będe wymieniał głośniki w przednich drzwiach bo są fatalne i lewy tweeter mi nie działa tylko nie wiem jak zdjąć boczek.
Przepraszam za ot ale czy wiecie jak przymocowany jest boczek w r75 do drzwi? Kołki , czy może ukryte śruby pod panelem obsługi szyb? Nie chcę czegoś uszkodzic.


Marian_K cytat "Boczek przeczepiony jest na "kilogram" zatrzasków dookoła, które trzeba na
siłę pociągnąć, a za środkową rączką są dwa zaczepy, z których trzeba zsunąć
boczek do góry. najpierw trzeba odkręcić klamkę (śrubka za czarną
zaślepką) oraz wyjąć (podważając nożem) i odłączyć sterowanie szyb i
lusterek. "



kwiat_paproci - Pią Paź 19, 2007 19:36
Temat postu: Re: (R75) Jaki rozmiar głośników?
jedyna napisał/a:
Witam.Chcę zmienić głośniki w swoim Roverku,ale mam pytanie:jaki jest rozmiar głosników w przednich drzwiach,czy w tylnych jest też taki sam?
I jeszcze jedno,jak zmienie głosniki w przednich drzwiach na niskotonowe i tweetery Pioneera,to czy przy radiu Alpine Symhony uzyskam"wyrażniejsze"wysokie tony?
Bo w sumie to co jest teraz(oryginalnie) nie gra żle,basy nawet mogą byc,ale brakuje tych wysokich tonów.Proszę o pomoc

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 20:15 ]
Czyli co,nikt nie wymieniał jeszcze tych oryginalnych głośników?


Ja właśnie wymieniam głośniki w swoim 827 Si (no nie 75...). Rozebrałem boczki w przednich drzwiach i... oddałem auto w ręce fachowców. Właśnie mi montują głośniki Sinus - niemieckie, ręcznie dostrajane i niedrogie a jakościowo o niebo lepsze (oby!) od składanych w Chinach. Sama wymiana to też mało - dochodzą jeszcze kanały dźwiękowe, zwrotnice, wygłuszenie - z tym sobie sama nie poradzisz. No, chyba, że znasz sie na tym... :grin:

Aha! Nie szukaj rozmiarów w katalogach!! W moim miałem mieć z tyłu 16 cm (mam 20 od nowości) a 10 z przodu (są 13, będą 16 cm, o niebo lepszy dźwięk).
Radio Boss + głośniki tył i przód + wymiana kabli + montaż = 1100 zł i gwarancja.

Pozdrawiam

Prime - Pią Lis 30, 2007 13:20

Kamil79 napisał/a:
Wydaje mi się że dźwięk powinien się polepszyć, ja też będe wymieniał głośniki w przednich drzwiach bo są fatalne i lewy tweeter mi nie działa tylko nie wiem jak zdjąć boczek.
Przepraszam za ot ale czy wiecie jak przymocowany jest boczek w r75 do drzwi? Kołki , czy może ukryte śruby pod panelem obsługi szyb? Nie chcę czegoś uszkodzic.

MiReK - Czw Lut 07, 2008 23:20
Temat postu: [R75 CDT] SLE czy wzmacniacz?
Mam radio Alpine Symphony i dylemat,czy zainwestować w opisywany już tu na forum układzik"SLE"czy dokupić lepiej jakiś wzmacniacz? Proszę o opinie osoby które już to przerabiały u siebie
gipsy2 - Czw Lut 07, 2008 23:50

Witaj :)

Praktycznie dobry sprzęt powinien grać ze wszystkim na "0" bardzo dobrze.
Z racji brak zwrotnic i kiepskich głośników w odgrodzie pozostawiającej wiele do życzenia trzeba się jakoś wspomagać dodatkami. Generalnie ja na Twoim miejscu kupiłbym SLE, może to i drogie ,ale pomyśl że beznadziejnie wygląda normalne radio w tym aucie :P , Alpine jest ładny i pasuje do auta. Cudo to może nie jest ale styka.

Zacznij od SLE , później wymiana chociażby niskośredniotonowców bo twetery ujdą.

Pozdrawiam

MiReK - Pią Lut 08, 2008 00:23

Tak,zgadzam się że żadne inne radio na wymianę nie wchodzi w grę,deska straciłaby cały swój urok.Ja właśnie wymieniłem już przednie głośniki,na średniotonowe,tweetery i zwrotnice"Focal"już gra to znacznie lepiej niż przedtem,ale jeszcze brakuje"tej wyrazistości dźwięku".Nie wyciszyłem niestety drzwi i nie zamontowałem dystansów z mdf,a to tylko za sprawą"fachowców"z którymi byłem umówiony na montaż głośników wraz z położeniem maty wygłuszającej i dystansów,kiedy przyjechałem na umówiony dzień na montaż panowie oznajmili mi że niestety nie mogę zostać u nich w warsztacie i patrzeć im na ręce,mam sobie wyskoczyć na 6 godz.na miasto :shock: Na to niestety się nie zgodziłem i podziękowałem :evil: A skąd mam pewność co ci"dzisiejszy fachowcy"wyprawialiby z tapicerką w moim aucie?Nawet nie widziałbym czym wyłożyli drzwi,to jakiś absurd! Żałożyłem sam tylko głośniki
gipsy2 - Pią Lut 08, 2008 09:04

I dobrze że nie zostawiałeś auta, jeszcze barany by coś spier.. i byłaby kupa... Jeśli chodzi o matę to bezproblemu możesz ją sam założyć, kupuje się gotowe plastry np. 50x50 cm są samoprzylepne (mocny klej!). Dystanse to sprawa do mnie dyskusyjna bo niskośrednio i tak jest w komorze zamkniętej (jeśli się nie mylę) to dołożenie dystansu coprawda zwiększy niewiele litraż ale zmiana litrażu w tak małym zakrezie w obudowie zamkniętej nie ma wpływu na powiększenie basu czy też jego zmianę. Pozostaje kwestia "solidniejszego" przymocowania do drzwi. Najlepiej to dać dystans, pod niego matę bitumiczną wyciętą pod kształt (lub na opak). Eksperymentować możnaby z obudową a'la bass reflex w wersji na chybił trafił. Wtedy tył głośnika musi być odłonięty aby wykorzystać energię tylnej membrany. Podejrzewam że bas by się zwiększył. Problem w tym że jest to sprawa nawet niemierzalna i nie da sie nawet symulacji porobić nawet na najprostszych programach mierząc same głośniki. Niewiadomo jak polecą fazy bo być może taki syf się narobi że basu niebędzie (a łatwo to spiepszyć tymbardziej że głośniki są prawie na przeciw siebie) - znoszenie - czasem się to wykorzystuje do rozgrzewania glośników w pokazach audiofilskich : metoda na "cichego". Bezpieczniejsza jest obudowa zamknięta jednak :cool: . Dobre rozwiązanie wprowadzono montując subwoofer z zadku na tylniej półce ... szkoda że to tak rzadkie rozwiązanie :) , ciekawe czy sam wzmak da się gdzieś dostać. Ciekawe też czy wogule jest jakiekolwiek wyjście z tego radia bo przeca wzmak idzie zrobić/kupić... ehhh trzeba jeszcze poczytać o Alpine ;) .

przez wygłuszenie drzwi mam rozumieć że ściągniesz tą piankową matę i założysz maty bitumiczne?

MaReK - Pią Lut 08, 2008 09:26

Jesli moge cos dodac od siebie, to:

- z przodu drzwi nie wygluszalem, naciagnalem pianke i uformowalem tak, ze powstal mi "koszyczek" na niskotonowca.
- tweetery zostawilem oryginalne philipsowskie
- w drzwiach z tylu zastosowalem podobna metode jak w przednich ale zamiast niskotonowcow wrzucilem dwudrozne, zostawiajac podlaczone gwizdki.

Radio mam to bez navi. Nigdy nie wyciagalem wiec nie wiem czy to Filip czy Alpine :)
W kazdym razie sama wymiana glosnikow pomogla. Bass zrobil sie bardziej miekki i wybrzmiewa dluzej i nawet laik odczuwa roznice pomiedzy oryginalem, a tym co mam teraz ;)

Niestety dyskoteki sie z tego nie zrobi. Samo radio ma chyba zbyt slaby wzmacniacz, wiec o glosnej muzyce nie ma mowy.
Nad wzmacniaczem sie zastanawialem i nad zwrotnicami ale musi mi zaczac naprawde dokuczac obecny stan rzeczy :)
Glosnika basowego w postaci jakiejs tuby czy skrzyni nie wrzuce do bagaznika, bo uwazam to za lekka profanacje tego auta :)
Chetnie jednak poznam opinie ludzi, ktorzy zmienili cos w audio i poprawili jego jakosc nie zmieniajac przy tym designu deski rozdzielczej i ogolnej estetyki wnetrza autka.

Pozdrawiam,

MiReK - Pią Lut 08, 2008 13:53

MaReK napisał/a:

Radio mam to bez navi. Nigdy nie wyciagalem wiec nie wiem czy to Filip czy Alpine :)


Alpine wygląda tak(wnętrze mojego Roverka):

[ Dodano: Pią Lut 08, 2008 14:04 ]
A Phillips wygląda tak(ma węższy wyświatlacz):

Z opini użytkowników na tym forum wiadomo że Alpine gra lepiej niż Phillips.A co do podłączenia wzmacniacza,to da się to zrobić poprzez podłączenie go do kabli głośnikowych

MaReK - Pią Lut 08, 2008 14:17

jedyna napisał/a:
Alpine Symphony

Dzieki. Takiego wlasnie mam ;)

[ Dodano: Pią Lut 08, 2008 14:20 ]
jedyna napisał/a:
to da się to zrobić poprzez podłączenie go do kabli głośnikowych

Zeby to zrobic trzeba miec takie urzadzenie (adapter - http://www.allegro.pl/ite...nikowych_.htm), aby nie pojawialo sie na wejsciu wzmacniacza napiecie.

Pozdrawiam,

MiReK - Pią Lut 08, 2008 16:02

MaReK napisał/a:

Zeby to zrobic trzeba miec takie urzadzenie (adapter - http://www.allegro.pl/ite...snikowych_.htm)


Jak możesz to wrzuć innego linka,bo ten już wygasł

MaReK - Pią Lut 08, 2008 20:17

Mam obrazek jak to mniej wiecej wyglada.
michone - Pią Lut 08, 2008 20:51

MaReK napisał/a:
Mam obrazek jak to mniej wiecej wyglada.
tylko na jakosci tracisz strasznie...
Marian_K - Sob Lut 09, 2008 00:31

gipsy2 napisał/a:
Dystanse to sprawa do mnie dyskusyjna bo niskośrednio i tak jest w komorze zamkniętej (jeśli się nie mylę)
No niestety zamknięta ta komora nie jest...
MaReK napisał/a:
W kazdym razie sama wymiana glosnikow pomogla. Bass zrobil sie bardziej miekki i wybrzmiewa dluzej i nawet laik odczuwa roznice pomiedzy oryginalem, a tym co mam teraz
O, to Mareczku muszę posłuchać przy najbliższej okazji.
jedyna napisał/a:
Z opini użytkowników na tym forum wiadomo że Alpine gra lepiej niż Phillips.
Jak ostatnio z MaRkieM porównywaliśmy mojego Philipsa i jego Alpine, to szczerze powiedziawszy niewielka ta różnica była... niestety. Wysokie tony to i u mnie i u niego jakby z "kaseciaka" z 30 letniej taśmy były odtwarzane... :cry: .

Wracając do głównego wątku, to ja będę chciał w swoim Philipsie wymienić końcówkę mocy, albo nawet przedwzmacniacz. Najpierw trzeba będzie pomierzyć cały tor i wyjdzie szydło z worka - co psuje dźwięk, bo głośniki (wysokotonowe) podłączone do sprzętu domowego grają przyzwoicie.
Ale muszę czekać, aż Bozia obdaruje mnie łaską wolnego czasu...

Pozdrawiam!

MaReK - Sob Lut 09, 2008 01:02

Cytat:
tylko na jakosci tracisz strasznie...

Dlaczegusz ? ;)

To nie tnie czestotliwosci tylko reguluje napiecie, zeby ci sie wzmacniacz nie zwalil przy max. volume.

MiReK - Sob Lut 09, 2008 20:37

No i dalej nie wiem czy kupić SLE czy wzmacniacz.Chciałbym poznać opinie kogoś kto zamontował już u siebie SLE.
michone - Nie Lut 10, 2008 12:26

MaReK napisał/a:
Cytat:
tylko na jakosci tracisz strasznie...

Dlaczegusz ? ;)

To nie tnie czestotliwosci tylko reguluje napiecie, zeby ci sie wzmacniacz nie zwalil przy max. volume.


ciac nie tnie ale sygnal wejsciowy idzie na wzmak w radiu gdzie dochodza znieksztalcenia z tego idzie na przerobienie na niski poziom (pasywnie nie dynamicznie) z tego idzie na wzmak. Najprostrza sprawa jest oddac radio do pierwszego lepszego elektronika ktory wyciagnie Ci sygnal z przedwzmacniacza i zrobi rca na kabelku.

rodi_ - Nie Lut 10, 2008 17:17

A czy nie latwiej kupic wzmaczniacz przystosowany do pracy z wyzszym napieciem wejsciowym?
michone - Nie Lut 10, 2008 17:23

rodi* napisał/a:
A czy nie latwiej kupic wzmaczniacz przystosowany do pracy z wyzszym napieciem wejsciowym?
wyzszek klasy wzmaki tego nie maja, chyba ze czlowiek by poszukal cos ze starych serii. Ale fakt tak jest najlatwiej :P
Brt - Pon Lut 11, 2008 13:37

michone napisał/a:
Najprostrza sprawa jest oddac radio do pierwszego lepszego elektronika ktory wyciagnie Ci sygnal z przedwzmacniacza i zrobi rca na kabelku.

Może nie najprostsza, ale chyba najlepsza brzmieniowo ;)

michone - Pon Lut 11, 2008 14:24

Brt napisał/a:
michone napisał/a:
Najprostrza sprawa jest oddac radio do pierwszego lepszego elektronika ktory wyciagnie Ci sygnal z przedwzmacniacza i zrobi rca na kabelku.

Może nie najprostsza, ale chyba najlepsza brzmieniowo ;)

Prosta jesli chodzi o oddanie do elektronika :) jakbys sam chcial to musial bys miec troche pojecia :)
Moj brat keidys oddawal radio forda i za 30zl wyprowadzili wszystko (bez smiesznych kostek forda :P )

Sprawa wyglada tak ze elektronik albo pobierze sygnal z przedwzmacniacza, albo potencjometra. Moze rownież wziasc w reke schemat koncowki mocy i pobrac sygnal z odpowiednich nozek scalaka.

Osobiscie wolal bym dac 50-60zl niz kupowac jakies zmieniacze napiecia :)

MiReK - Nie Cze 15, 2008 16:45
Temat postu: [R75 CDT] Pomoc w montażu navi
Witajcie.W swoim Roverku mam obecnie radio Alpine Symphony,mam możliwość kupna kompletnej,oryginalnej navigacji,czyli:czytnik płyt, tuner tv, tuner radiowy, antena, okablowanie,monitor, zmieniarka etc..
Czy znalazłby się ktoś kto by mi to zamntował?Ja jestem z górnego śląska,ale mogę dojechać

argail - Pon Cze 16, 2008 08:28

Pomóc nie pomogę - do Radomia nie będzie Ci się chciało jechać - ale z ciekawości zapytam - ile Cię to wyniosło ?
Tak czasami myślę o tym ....

Piotrass - Pon Cze 16, 2008 12:11

Jak już decydujesz się na taki wydatek, nie zaryzykujesz kupna monitora od e46? Efekt niesamowity a przy takim wydatku warto już zainwestować troszkę więcej - bo więcej zyskasz :)
marcin_i_alunia - Pon Cze 16, 2008 13:44

Zgadzam się. Navi od e46 wygląda super. Natomiast ten roverkowski alpine z wejściem na kasety :???: Jak dla mnie lipa, gdybym miał w autku od samego początku to luzik, ale 2500zł bym nie zainwestował. Z drugiej jednak strony komplet navi od bmw to wydatek rzędu 4500zł.
MiReK - Pon Cze 16, 2008 14:03

argail napisał/a:
Pomóc nie pomogę - do Radomia nie będzie Ci się chciało jechać - ale z ciekawości zapytam - ile Cię to wyniosło ?
Tak czasami myślę o tym ....


Jeszcze nie kupiłem,ale kosztowałoby mnie to 1300 zł.Do Radomia mógłbym nawet przyjechać,jeśli masz kogoś dobrego kto by to zamontował?

Zukowaty - Pon Cze 16, 2008 19:21

To ja bardzo sie przypatrze tematowi...tez mi to chodzi po glowie i nawet na roverowskim komplecie
Piotrass - Wto Cze 17, 2008 11:40

Trochę nie an temat, ale może ktoś mi odpowie: Czy oryginalna Roverowska navi ma zmieniarkę na cd, lub czy jest możliwość jej podłączenia?
MiReK - Wto Cze 17, 2008 22:05

:cry: I co,nikt mi nie pomoże zamontować tą navi? :cry:

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 14:22 ]
:sad: :cry: :bezradny:

MiReK - Pon Cze 30, 2008 16:33
Temat postu: [R75 CDT] Navigacja Pioneer.Możliwy jest montaż w R75?
Mam pytanie,czy orientuje się ktos z Was czy ta navigacja podejdzie do R75,czy da się ją zamontować?
http://www.allegro.pl/ite...an_idealny.html

lub ta:

http://www.allegro.pl/ite...vd_okazja_.html

marcin_i_alunia - Pon Cze 30, 2008 19:45

jedyna raczej nie przejdzie... Ta navi to 2 din, ktos juz na forum poruszał ten temat i nijak nie mogł zmieścić 2 din do Rovera... tez o tym myslałem bo to super alternatywa dla oryginalnej roverowej navi z kaseciak... żenada poprostu. Pomyśl o navi 1 din z wysuwanym monitorem :grin:
MiReK - Pon Cze 30, 2008 22:15

Daszek nad radiem będzie przeszkadzał :lol:
Raczej zagłębię się nad navi od BMW
http://www.allegro.pl/ite...ama_do_bmw.html

marcin_i_alunia - Pon Cze 30, 2008 22:35

Jedyna daszek nie przeszkadza, sa filmy na you tube z takim radiem. Jesli zaś chodzi o bmw to przerabiałem temat, aby to wszystko uruchomic potrzeba 4500zł :grin: Monitor 2000zł, moduł do radia 500-600; moduł do tv drugie tyle, czytnik płyt do navi, moduł navi, antena gps itp itd... Masakra
MiReK - Wto Lip 01, 2008 00:28

A jednak wyjdzie troszkę taniej,bo monitor jak poszukasz to znajdziesz za góra 1100 zł :grin:
Ale cieszy mnie że jednak jest możliwość zamontowania tego w miejsce Alpine Symphony

figoluis - Wto Lip 01, 2008 11:31
Temat postu: [R75 CDT]
A jak ci się podoba taki Panel
MiReK - Wto Lip 01, 2008 14:59

:shock:
Pierwszy raz widzę coś takiego! To oryginalne Roverowskie?
Można to gdzieś kupić?

henryk - Wto Lip 01, 2008 19:16

jedyna napisał/a:
To oryginalne Roverowskie?
- chyba nie, ale dobrze pomyślane.
wczerniec - Sob Wrz 06, 2008 16:58

rover 75 2.0 cdt coś tłucze w silniku jak by ktoś młotkiem walił przy obrotach od 900 do 1100 co to może być ?
llygas - Sob Wrz 06, 2008 17:05

wczerniec napisał/a:
rover 75 2.0 cdt coś tłucze w silniku jak by ktoś młotkiem walił przy obrotach od 900 do 1100 co to może być



Zapoznaj sie pierwsze z regulaminem i zadaj temat w odpowiednim watku. Dział car-audio to raczej nie miejsce na pytania o coś co tłucze w silniku.

MiReK - Pon Paź 27, 2008 17:30
Temat postu: [R75 CDT] Navi-przekładka z innego R75
Witam.Kupiłem właśnie fabryczną navi z dużym wyświetlaczem,okablowaniem i wszystkimi tunerami,będę to montował po 01.11.u znajomego elektryka i teraz mam pytanie:czy po podłączeniu wszystkiego,zestaw powinien odpalić czy trzeba sie jeszcze podłączyć pod testbook?
riki - Pon Paź 27, 2008 19:51

Kupiłeś roverowską czy z bmw np. e46?
MiReK - Pon Paź 27, 2008 20:14

Kupiłem roverowską.Jeśli odpali,to w późniejszym czasie wymienię panel,czytnik navi i tuner tv na ten właśnie z BMW
Siwus181 - Pon Paź 27, 2008 21:01

Wydaję mi się, że nie obejdzie sie bez ingerencji w komputer samochodu.

BTW
Czy po wyciągnięciu radia masz taką biała "skrzyneczkę" we wnęce od radia?
Gdy wyciągałem swoje za nic nie mogłem dojść co to jest...

MiReK - Pon Paź 27, 2008 21:16

Nie wiem czy mam taką skrzyneczkę,bo nie wyciągałem radia,obecnie w aucie"siedzi" Alpine Symphony.A Ty masz taką navi czy"zwykłe"radio? Czemu przypuszczasz że nie obędzie się bez podłączenia do kompa?
Siwus181 - Pon Paź 27, 2008 21:53

Mam z dużą navi. Tak mniemam, możliwe, że samo sterowanie z kierownicy może być inaczej zaprogramowane na radio z navi. Choć poza sterowaniem z kierownicy nic wspólnego nie mają ze sobą(radio i komputer). W zasadzie to jakby osobna "jednostka".
Może jednak uda się bez...?

Zadzwoń do PHJOWI, on pewnie będzie wiedział i być może podzieli sie z Tobą tą wiedzą :wink:

argail - Pon Paź 27, 2008 22:20

Biorąc pod uwagę, iż samo dołożenie oryginalnej zmieniarki CD do Alpine Symphony wymagało odblokowania odpowiedniej opcji w komputerze, to nie sądzę aby tu obeszło się bez tego ;)
riki - Wto Paź 28, 2008 10:48

Wydaje mi się również, że bez korekty w komputerze się nie obejdzie.
Navi fajnie wygląda, ale mam odczucia, że sprzęt chyba gorzej gra od tego, który masz teraz.

MiReK - Wto Paź 28, 2008 16:04

Może tak,ale jak włoży się całe oryginalne nagłosnienie Harman Kardon,czyli głośniki,wzmacniacz i tylną półka z subwooferem,to.... :rotfl:
riki - Wto Paź 28, 2008 16:15

jedyna napisał/a:
ale jak włoży się całe oryginalne nagłosnienie Harman Kardon

he he he, to zupełnie zmienia postać rzeczy :ok: super

ernesto - Wto Paź 28, 2008 16:30
Temat postu: Re: [R75 CDT] Navi-przekładka z innego R75
jedyna napisał/a:
Kupiłem właśnie fabryczną navi z dużym wyświetlaczem,okablowaniem i wszystkimi tunerami


Hej jedyna,
a powiesz ile dałeś? :mrgreen:

pzdr :wink:
E

MiReK - Wto Paź 28, 2008 17:57

No pewnie,to żadna tajemnica,kupiłem za 900 zł.To chyba atrakcyjna cena,patrząc że na innych aukcjach ceny wahają się w granicach 1500 zł
Siwus181 - Wto Paź 28, 2008 19:18

jedyna napisał/a:
No pewnie,to żadna tajemnica,kupiłem za 900 zł.To chyba atrakcyjna cena,patrząc że na innych aukcjach ceny wahają się w granicach 1500 zł


Radio z navi, kabel antenowy, antena, czytnik płyt i inne kostki?
Jeśli za to dałeś 900zł to cena naprawdę dobra.

MiReK - Wto Paź 28, 2008 19:47

No jest tego trochę więcej niż piszesz,spójrz na zdjęcia.(Oprócz elementów 4,5,6)

[ Dodano: Czw Paź 30, 2008 13:43 ]
Jeszcze jedna rzecz,gość od którego kupiłem tą navi wysłał mi dzisiaj zdjęcia rzeczy które znalazł jeszcze w tyle auta i pyta czy to nie jest przypadkiem też od navigacji lub tv.Możecie zerknąć na fotki i podpowiedzieć co jest na nich?

lamer - Pon Gru 15, 2008 19:44

I jak rozwój tematu? Drgnęło coś z miejsca? Jak by co to natknąłem się na coś, co może się przydać: http://www.kb97.co.uk/satnav/pdf/e39guide.pdf
ENU - Wto Gru 16, 2008 21:57

fotka 1navi:

głosnik od układu parkowania


fotka 2navi:


moduł anteny AM/FM


fotka 3navi:

nie wiem co przedstawia


fotka 4navi:

tuner TV i wychodzi na filtr antenowy

tyle udało mi sie rozszyfrowac z RAVE

domel-x - Sro Gru 17, 2008 10:31

witam.niebede zakładał nowwego tematu ,wiec podpytam sie tu :mrgreen:

mam obecnie taki system navi


a chciałbym włożyć sobie takie


moje pytanie czy to w ogole ma sens? czy bedzie śmigało wszystko na wyświetlaczu radia ,a nie w zegarach? dzieki za odp.pozdro

riki - Nie Gru 28, 2008 19:12

domel-x napisał/a:
mam obecnie taki system navi
domel-x napisał/a:
a chciałbym włożyć sobie takie

i jak zamiar?
zamienił się w czyn?

domel-x - Pon Gru 29, 2008 19:00

gadałem właśnie z tym sprzedawcą i podobno są inne kostki,trzeba przerabiać też podobno żeby wyswietlało wszystko w radiu,a nie w licznikach

niewiem ile w tym prawdy ,chyba sam do końca wiedział co gada!!!
Moze wy koledzy macie jakieś pojecie w tym temacie.pozdro..

lamer - Wto Sty 27, 2009 18:26

Temat umarł... A ja jestem ciekaw co z tą przekładką u jedyna? Udało się w końcu czy nie?
Mombrey - Wto Sty 27, 2009 18:38

Jedno jest pewne! Plyta z programem jest taka sama w obu typach Navi :-)
Stachu - Wto Sty 27, 2009 21:24

domel-x napisał/a:
czy bedzie śmigało wszystko na wyświetlaczu radia ,a nie w zegarach? dzieki za odp.pozdro

wtyki nie pasują, trzeba zmienić wiązkę, kupić moduł radiowy i TV, właśnie to próbuję skompletować.
Pozdrawiam

domel-x - Sro Sty 28, 2009 16:13

czyli masz taka navi jak ja? ,nowa wiazka chyba bedzie pod reszte urządzeń pasować (naped cd ,gps itp) wyciągłem radio w moim r i osobno jest podłączone sterowanie navi (idzie inna wiązka )i do radia też inna wiazka .przydały by sie obydwa schematy wiązek od navi.
Stachu - Czw Sty 29, 2009 05:36

domel-x napisał/a:
przydały by sie obydwa schematy wiązek od navi.

rave pokazuje jedną która łączy wszystko, ale są chyba 4 rodzaje.
Mapy masz?

domel-x - Czw Sty 29, 2009 16:08

mam mapy różne :lol:
MiReK - Nie Lut 15, 2009 15:01
Temat postu: [R75 CDT] Problem z podłączeniem oryginalnej zmieniarki CD
Witajcie.Mam taki problem,znajomy elektryk wziął się wreszcie za zamontowanie w moim R75 dużej navi,wszystko popodłączał ale dzwonił że wyszły dwa problemy:
1.Potrzebna kostka z ISO na BMW(bo ponoć w instalacji auta mam ISO a w panelu navi kostka BMW
2.(Najdziwniejszy)nie ma miejsca gdzie podłączyć zmieniarkę,która cały czas siedziała w moim aucie podłączona do Alpine Symphony
Pomóżcie,proszę
A wtyczkę ISO to mam kupić którą? ISO 1 czy ISO 2 ?

Zukowaty - Nie Lut 15, 2009 15:24

jedyna napisał/a:
1.Potrzebna kostka z ISO na BMW(bo ponoć w instalacji auta mam ISO a w panelu navi kostka BMW

http://allegro.pl/item553...uzo_modeli.html


jedyna napisał/a:
2.(Najdziwniejszy)nie ma miejsca gdzie podłączyć zmieniarkę,która cały czas siedziała w moim aucie podłączona do Alpine Symphony

Zmieniarka w dużej navi chyba siedzi w bagażniku jak się nie mylę.

MiReK - Nie Lut 15, 2009 16:44

Czyli wtyczka którąoznaczyłęm ISO 1.
A co do zmieniarki,to wychodzi na to że musiałby mu zostać jakiś wolny kabel w bagażniku.
Kurcze no,myślę że jakby mu został to by skumał.No nic,powiem mu to jutro

Zukowaty - Nie Lut 15, 2009 19:53

Nie wiem ktore ISO bo sie nie znam ale sa przejsciowki specjalnie do Rovera.
kwiatekt11 - Wto Lut 17, 2009 21:12

jedyna napisał/a:
Czyli wtyczka którąoznaczyłęm ISO 1.
A co do zmieniarki,to wychodzi na to że musiałby mu zostać jakiś wolny kabel w bagażniku.
Kurcze no,myślę że jakby mu został to by skumał.No nic,powiem mu to jutro
ta wtyczka co jest na drugim zdjęciu to przejsciówka z złącza BMW na iso a Tobie trzeba z iso na BMW czyli zdjecie nr, 1 czyli iso 2
MiReK - Wto Lut 17, 2009 22:25

Właśnie taką zakupiłem i niestety okazało się iż mimo że pasuje to nie da się na niej tego odpalić ponieważ przejściówka nie jest pełna,posiada 13"aktywnych" pinów a potrzeba wszystkie 16 pinów. I teraz elektryk siedzi i kombinuje co z tym fantem zrobić,bo niestety takiej pełnej przejściówki na 16 pinów nie ma
Zukowaty - Sro Lut 18, 2009 04:34

A takie cos? http://cgi.ebay.co.uk/ROV...A1%7C240%3A1318
MiReK - Czw Lut 19, 2009 19:00

Może coś takiego by pasowało,ale musiałoby byc na odwrót,czyli gruba wtyczka powinna być"damska"czyli mieć otwory i aktywnych 16 pinów,a te dwie 8pinowe powinny być"męskie"czyli mieć bolce
Zukowaty - Pią Lut 20, 2009 04:45

loooo matko. Popatrz na angielskim ebay jeszcze.Moze cos sie znajdzie.
mustang - Pią Lut 20, 2009 10:54

Zukowaty napisał/a:
Zmieniarka w dużej navi chyba siedzi w bagażniku jak się nie mylę.


Ja mam dużą navi, a zmieniarkę mam w schowku :roll:

ENU - Pią Lut 20, 2009 22:50

Burżuazja posiadała w standardzie z navi zmieniarke w bagazniku w prawej wnęce przy nadkolu i tam powinien byc kabel,a zmieniarke od cd obok zapasu , plebs czyli ja posiadam zmieniarke (cd) prawie w schowku :rotfl:
MiReK - Sob Lut 28, 2009 21:16

Aha,kabelek od zmieniarki się znalazł.
MiReK - Nie Mar 01, 2009 15:37

Witajcie.Od dłuższego już czasu borykam się(a raczej znajomy elektryk)z zamontowaniem fabrycznej dużej navi z tv,w miejsce Alpine Symhony.No i jest problem,o którym pisałem już tutaj:
http://forum.roverki.eu/v...p=312043#312043
Elektryk kombinuje,mierzy kable,cuda-niewidy i nie może dojść w czym tkwi problem.W bagażniku wszytkie elementy pracują,chodzi czytnik navi,działa wentylator Video Module,wszędzie jest napięcie,natomiast problem tkwi w głównym wyświetlaczu w kabinie(boardmonitor),coś tam delikatnie podświetla wyświetlacz,ale za cholerę nie chcę się pokazać choćby główne Menu.Gdyby był ktoś ze śląska,kto ma tą dużą navi,kto mógłby umówić się ze mną i podjechać do tego znajomego elektryka,zeby mógł zaglądnąć w jego podłączenie,coś podpatrzeć,może przełożyć też na chwilę ten boardmonitor żeby wyeliminować jego usterkę(choć raczej powinien być dobry bo przed wysyłką sprzedający wysłał mi zdjęcia podłączonego,działającego zestawu).
A może ktoś z Was ma inny pomysł jak to"ugryźć"? Bo ja już tracę nadzieje że w ogóle to u mnie ruszy i będę musiał wrócić do mojego starego zestawu"Symphony".
Najgorsze jest to,że nikt z forum nie robił jeszcze takiej przkładki.

giebur - Nie Kwi 05, 2009 22:00

Witajcie.
Ja właśnie wyjełem taki zestaw Navi TV z anglika i przymierzam się z montażem do mojej bryki. A jak sobie poradziłeś z anteną do TV która jest w szybie tylnej??? bo narazie tu mam zgryza. --a trzeba było podłanczać Testbook-a?? zeby zaczeło działać??

Mombrey - Sob Maj 02, 2009 22:26

Jak ida postepy? Ja dzis zakupilem radio, czytnik (komputer), i skrzyneczke z bagaznika. Czekam na wymontowanie wiazki ale podobno cos jeszcze jest w tylnych slupkach? A w bagazniku sa dwie skrzyneczki ale podobno ta drugo nie jest od navi.
Stachu - Nie Maj 03, 2009 08:35

Tu masz komplet

http://www.rover2.ru/epc/r/125434

Mombrey - Nie Maj 03, 2009 11:56

Stachu, No tylko jeszcze musze pokazac co gdzie jest. Takie biale pudeleczko kolo radia podobno jest od sterowania szyb. (lekkie, biale, plastykowe) Wiazka "podobno" nie do wyjecia. Ale mysle, ze chodzi o koszt pracy wlozonej w wymontowanie. Tu w tym poscie jest fotka gdzie co jest umieszczone ale slaba jakosc. Czy to z Rave? Dobrze by bylo, zebym to wydrukowal i dostarczyl "Szrociarzowi".
Stachu - Nie Maj 03, 2009 12:23

W Rawe można wydrukować stonę z rozmieszczeniem wszystkich elementów. Ja nie umiem wyodrębnić samego pdf'a. To białe to chyba moduł sterowania z kierown.(YWQ100031 - Interface unit-remote control)
Kamil79 - Nie Maj 03, 2009 12:41

Stachu napisał/a:
W Rawe można wydrukować stonę z rozmieszczeniem wszystkich elementów. Ja nie umiem wyodrębnić samego pdf'a. To białe to chyba moduł sterowania z kierown.(YWQ100031 - Interface unit-remote control)


To zrób printscreena i wklej w paint.

Mombrey - Nie Maj 03, 2009 12:47

Kamil79 napisał/a:
Stachu napisał/a:
W Rawe można wydrukować stonę z rozmieszczeniem wszystkich elementów. Ja nie umiem wyodrębnić samego pdf'a. To białe to chyba moduł sterowania z kierown.(YWQ100031 - Interface unit-remote control)


To zrób printscreena i wklej w paint.

Wtedy jakosc slaba jest :-(

sknerko - Nie Maj 03, 2009 12:49

Można spróbować "wydrukować" na wirtualnej drukarce PDF :arrow: PDFCreator powinno w zasadzie zrobić kopię PDF-a
Stachu - Nie Maj 03, 2009 13:32

Druk do pdf'a nie wyszedł, pliki są na hasło. wklejam screeny
giebur - Nie Maj 03, 2009 22:13
Temat postu: navi
Mombrey napisał/a:
Stachu, No tylko jeszcze musze pokazac co gdzie jest. Takie biale pudeleczko kolo radia podobno jest od sterowania szyb. (lekkie, biale, plastykowe) Wiazka "podobno" nie do wyjecia. Ale mysle, ze chodzi o koszt pracy wlozonej w wymontowanie. Tu w tym poscie jest fotka gdzie co jest umieszczone ale slaba jakosc. Czy to z Rave? Dobrze by bylo, zebym to wydrukowal i dostarczyl "Szrociarzowi".


Te białe pudełeczko to jest przetwornica do monitora!! a wiązke idzie wyjąć bo sam ją wyjemłem!!! U MNIE JUŻ PODŁĄCZYŁEM NAVI I GRA!!! Jeszcze wymiana szyby tylnej - antena do radia i TV. Potym zabiegu powinno już wszystko chodzić!!

Mombrey - Nie Maj 03, 2009 22:27
Temat postu: Re: navi
giebur napisał/a:

wiązke idzie wyjąć bo sam ją wyjemłem!!! U MNIE JUŻ PODŁĄCZYŁEM NAVI I GRA!!!

Mozesz cos wiecej napisac? Ktoredy idzie? Zaczac od bagaznika czy od konsoli radia?
giebur napisał/a:
Jeszcze wymiana szyby tylnej - antena do radia i TV. Potym zabiegu powinno już wszystko chodzić!!

Ja mam kombi :-( Antena radia jest chyba w bocznych szybach.

giebur - Nie Maj 03, 2009 22:52

obojętnie od czego zacząć - idzie od konsoli środkowej odrazu pod nogi przy fotelu pasażera(prawa strona) i idzie wzdłuż progu do końca pojazdu. Ja wyjmowałem z sedana. Czytnik navi napewno jest w prawym tylnym błotniku. U mnie TV i RAdio było obok koła zapasowego osłonięte obudową plastikową ( może będzie tak samo) na słupkach w sedanie są cztery małe puszeczki chyba wzmacniacze i pod półką antena GPS. Zobacz w kombi czy antena GPS nie bedzie z tyłu pod podsufitką?? oczywiście monitor i za nim białą puszka prawdopodbnie przetwornica monitora. To chyba wszystko. pozdrawiam
Mombrey - Nie Maj 03, 2009 23:10

giebur, To ja mam kombi a wyjmuje z sedana. W bagazniku kolo kola byly dwie "skrzyneczki" dostalem tylko jedna i czytnik z boku. Ja mam "mala navi" i czytnik jest identyczny. Nie dostalem malego bialego pudelka co bylo obok radia bo niby to od sterowania szyb jest. Jestem umowiony na reszte czesci jak sprawdze czego brakuje a wiazke to bede musial sam wyjac :-( W tych slupkach to 4 elementy sa? Dwa w lewym i dwa w prawym?
giebur - Nie Maj 03, 2009 23:20

sorki trzy skrzynki na słupku lewym jedna a na prawym dwie. niewiem jak wkleić zdjęcie tutaj!!!
Stachu - Pon Maj 04, 2009 04:39

Ile płaciliście za komplet, jeśli można spytać?
Mombrey - Pon Maj 04, 2009 18:47

Na tych zdjeciach co wkleil Stachu, to kolo radia nic nie ma. Jest jedna czesc w prawym slupku i jedna przy tylnej szybie. Dwie w bagazniku przy kole.
giebur - Sro Maj 06, 2009 21:13

poprawka
Ta biała skrzynka to jest sterowanie radia w kierownicy!! Na 100% własnie sprawdziłem!

Stachu - Sro Maj 06, 2009 22:11

Stachu napisał/a:
To białe to chyba moduł sterowania z kierown.(YWQ100031 - Interface unit-remote control)
:grin:
Mombrey - Czw Maj 07, 2009 21:27

W sobote wybieram sie na wyjecie wiazki od navi. Mam w zwiazku z tym kilka pytan.
Jaki jest orientacyjny czas wymontowanie wiazki?
Czy jest oddzielna wiazka navi czy "wpleciona" w elektryczna?
Jakie narzedzia zabrac ze soba?
Radio wzialem ze zmieniarka CD. Czy wiazka Radio-zmieniarka jest razem z inna czy oddzielnie?
Czy "dojde" do pozostalych czesci po wiazce przewodow od navi?
W moim R75 antena od GPS to "pletwa" na dachu taka jak w BMW a w sedanie jest w slupku? Jak to wyglada? Ma ktos moze fotke?

giebur - Czw Maj 07, 2009 21:58

No troche czasu zejdzie- ja to robiłem praktycznie około 7 godzin!! Ale razem z wykonaniem zdjęć. Potrzebne : śrubokręt płaski (do wyjęcia zatrzasków) i krzyżak, rurkowa 8 i ten klucz nie pamiętam fachowej nazwy ale chodzi o gwiazdkę - nią odkręcisz fotel przedni, chyba 17 lub 19 do odkręcenia pasa bezpieczeństwa. Wykręcenie fotela przedniego prawego i pasa dużo ułatwi sprawę.
Wiązka idzie od konsoli środkowej w podłogę przy prawym fotelu, potem w progu. W bagażniku rozchodzi się do półki tylnej i do urządzeń w bagażniku ( czytnik TV i FM).
Powodzenia teraz jak miał bym to robić to myślę że 2-3 godzinki i zrobione.
A weź jeszcze obcinaczki przydadzą się!! bo parę kabelków odciełem i później przylutowałem do swoich w moim aucie.

Mombrey - Czw Maj 07, 2009 22:13

giebur napisał/a:
A weź jeszcze obcinaczki przydadzą się!! bo parę kabelków odciełem i później przylutowałem do swoich w moim aucie.

A w ktorym miejscu?
Nie wiem czy dam rade :-( Hmmm.. 7 godzin. Czarno to widze.

argail - Pią Maj 08, 2009 10:58

Mrau ... 7 godzin dłubania we własnym samochodzie - czysta przyjemność .... ;) Nie mogę się doczekać budowy własnego domu z dużym garażem ;))
Mombrey - Pią Maj 08, 2009 18:13

argail napisał/a:
Mrau ... 7 godzin dłubania we własnym samochodzie - czysta przyjemność .... ;) Nie mogę się doczekać budowy własnego domu z dużym garażem ;))

Nie we wlasnym, tylko we wraku na szrocie.

giebur - Pią Maj 08, 2009 18:26

Dasz radę :wink:
Ja obcinałem kabelki z takiej małej kostki która idzie przy kostce "BMW" bo u mnie tej małej kostki nie było. do kostki wchodzą dwa przewody, oraz uciełem przewód czerowno biały i czarny - oba one wchodzą do takiej dziwnej niby kostki. Wszytki te kabelki są za monitrem w środkowym tunelu. Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Maj 08, 2009 18:28 ]
zobaczysz przy wyjmowaniu nic trudnego,!!!!!!!!!!!!
JA TE GRZEBAŁEM W ROVERZE KTÓRY STAŁ I BYŁ ZAPUSZCZONY I ŚMIERDZĄCY

Mombrey - Sob Maj 09, 2009 20:56

Wymontowalem wszystkie pozostale czesci i wiazke. Ciezko to napisac ale nie jestem zadowolony :-( Musialem uciac czesc wiazki ktora wchodzi w taka glowna przy przedniej szybie. Rozchodzi sie tam na dwie strony. Zabraklo czasu i narzedzi zeby to zrobic. Reszte mam z ramkami montazowymi i srubkami :-)
I co dalej?

giebur - Sob Maj 09, 2009 22:06

co tam ucinałeś??? tą wiązke jak odłączyłeś z kostki BMW to oprócz tych dwóch szarych kabelków w małej ksotce nic więcej nie trzeba było ciąć!! od tej wiązki szły przewody do urządzeń i tyle - z tego co pamiętam. robiłeś zdjęcia?? jak tak to puść do mnie pare na PW. pozdrawiam
Mombrey - Sob Maj 09, 2009 22:51

Hmmmm. Kostka BMW? W konsoli jak jest radio tp szla wiazka do zmieniarki CD i jeszcze jedna w gore lekko w lewo i do grubej chyba glownej wiazki przy szybie. Tam czesc szla w lewo (anglik) i chyba do bezpiecznikow a druga czesc w prawo chyba do kierownicy. Probowalem rozplesc ale za bardzo splatane bylo (za gruba wiazka).
Na fotkach chyba sie dopatrzysz.




[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 06:30 ]
W nocy przyszlo mi na mysl, ze te kable to chyba sa do zasilania radia, navi i glosnikow :-)

giebur - Nie Maj 10, 2009 23:34

Odłącz wiązke w miejscu tej dużej kostki BMW i dołączysz ją do swojej wiązki. U mnie pod tą kostkę było podłączone radio philisa!!
Podaj mi maila to puszcze ci opis na zdjęciu.

Stachu176 - Pon Maj 11, 2009 20:32

Witam,świeżo się zalogowałem.zakupiłem do swojego roverka 75 radio z telewizorem,czy ktos montowal,bo coś nie moge podłazcyc,prosze o rady.
Mombrey - Wto Maj 12, 2009 00:17

Chyba zgubilem jakies kabelki. Uwaznie bralem wszystkie ale po zmontowanu "na sucho" nie wiem co tu powinno byc.

Troche slabo widac strzalki.
Mam jeszcze dwa kabelki chyba do masy zdjete z szyby.

Na tej fotce sa dwie kostki ktore nie wiem gdzie podlaczyc..

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 23:23 ]
Jeszcze na tym drugim zdjeciu jest widoczna biala kostka obok niebieskiej spietej czarna tasma.

marynabiala - Sro Maj 13, 2009 19:02

Chce powiedziec,ze najlepsze powodzenie w tej kwesti uzyskal ,giebur,u mnie na razie mam monitor lekko podswietlony i to wszystko.Ale wysylam wlasnie do giebura odbiornik tv i czytnik mk3 w celu sprawdzenia.Ta jedna czarna kostka to wg mnie 6 pin podlacza sie do interfrace-k bus czyli bialej skrzynki serowania z kierownicy natomiast ta druga z dwoma kabelkami pomaranczowymi u mnie w wiazsce nie byla-wyglada to na sterowanie rolety ale czemu jest razem z ta wiazka nie wiem.Ja zamontowalem rolete ale byla juz przygotowana za wlacznikami.Nie ma u mnie tez tej siwej kostki przy tym rozgalezniku niebieskim no i jeszcze jest sprawa u mnie nie wyjasniona-ta waska wtyczka -sa tam wpiete dwa kabelki zielono braz i zielono siwy-do niej sa wpiete chyba 4 kable i ida w strone ucietych przewodow jakby do stacyjki -tez nie wiem.Ja prawdopodobnie mam walnieny odb.tv na razie tyle
marcin_i_alunia - Pią Maj 15, 2009 02:00

A ja mam navi Pioneerka 2din w moim R75 bez kombinowania (nie licząc oczywiście czasu poświęconego na przerobienie maskownicy) i jest super. POLECAM wszystkim, bo to nie tylko pięknie gra ale i wygląda na czasie a nie jakiś tam kaseciak:) Aż porobię jutro fotki i wrzucę bo dopiero co skończyłem...
MiReK - Pią Maj 15, 2009 08:41

Popieram! Ja też po ciężkich zmaganiach z oryginalną navi,zamontowałem 2DIN i teraz mam DVD,TV,Navi,CD,mp3,wejście na USB i iPod
riki - Pią Maj 15, 2009 13:57

jedyna napisał/a:
zamontowałem 2DIN i teraz mam DVD,TV,Navi,CD,mp3,wejście na USB i iPod

wrzuć zdjęcia jeśli to nie kłopot :foto:

MiReK - Pią Maj 15, 2009 15:01

Jasne że mogę,już wklejam :mrgreen:
Aha,jeszcze do tego jest Bluetooth,dzięki któremu łączę się z moją komórką i mam zestaw głośnomówiący bez wyciągania telefonu z kieszeni.Na prawdę rewelacyjna sprawa,której oczywiście nie znajdziemy w oryginalnej navi.Powiem jeszcze tak,jak wiadomo w oryginale nie ma dvd,jest samo tv,ale niestety TV pasażer(bo przecież kierowca nie może :lol: ) nie poogląda w ruchu bo są zakłócenia,także zostaje tylko na postoju,a tutaj proszę :grin: ,mamy DVD,wrzucamy płytkę,jakąś bajeczkę dla potomstwa lub koncert dla siebie :jezor: i aż przyjemniej się robi we wnętrzu.
Następna sprawa navi,w oryginale mamy w języku angielskim(jest oczywiście możliwość zmiany na PL ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami,wcale nie małymi) a tutaj mamy AutoMapę na całą Europę,wszystko oczywiście w PL.
Nie wspomnę już o wielkości ekranu który mierzy`7 i jest obsługiwany dotykowo.
A to wszystko za 2150 zł.

riki - Pią Maj 15, 2009 21:33

Gratulacje "jedyna". Kawał dobrej i pożytecznej roboty. Super wygląda!!! Tak trzymać :ok:
Cichy618i - Pią Maj 15, 2009 22:14

Coś pięknego! :ok:
MiReK - Sob Maj 16, 2009 18:02

Aha,do tego jeszcze podłączyłem oryginalny subwoofer Harman-Kardon i wzmacniacz 4-kanałowy Venom-Caliber,oraz wyciszyłem matą bitumiczną przednie drzwi,no i głośniki oczywiście osadzone na dystansach z mdf
Mombrey - Sob Maj 16, 2009 22:02

jedyna, zniecheciles mnie do przekladki. Mimo, ze mam (chyba) wszystko, to po tych wypowiedziach martwie sie, ze mi nie zadziala. Mam "mala" navi wiec pewnie bede musial wyjac jedna wiazke i wlozyc druga. Dodatkowo to kombi wiec problem z podlaczeniem anteny Radio/TV i GPS. Ja mam taka pletwe na dachu jak w BMW i antene Radio na bocznych szybach. Chyba sprzedam to co kupilem i nie bede sie stresowac.
riki - Sob Maj 16, 2009 22:32

jedyna napisał/a:
Aha,do tego jeszcze podłączyłem oryginalny subwoofer Harman-Kardon i wzmacniacz 4-kanałowy Venom-Caliber,oraz wyciszyłem matą bitumiczną przednie drzwi,no i głośniki oczywiście osadzone na dystansach z mdf

Kurcze, "jedyna", Ty chyba będziesz "musiał" mi to wszystko pokazać i dać posłuchać jak to chodzi. :roll:
Toż to prawie full wypas. :ok: A powiedz jeszcze, czy masz zmieniarkę i gdzie masz czytnik płyt?

MiReK - Sob Maj 16, 2009 23:37

Czytnik płyt?Masz na myśli czytnik navi?Tutaj jest navigacja wgrana na kartę SD,którą wkłada się(tak jak płyty CD/MP3/DVD) w szczelinę,opuszczając przedni panel w dół.
Zmieniarkę wymontowałem,bo stwierdziłem że mając taki"kombajn"który czyta wszystko,jest mi już zbędna,a i tym samym zyskałem cały wolny schowek

[ Dodano: Pon Maj 25, 2009 14:58 ]
Zastanawiam się jeszcze nad oklejeniem ramki radia i panelu klimatyzacji,okleiną drewnopodobną.Ale nie mogę nigdzie dopasować kolorystycznie.Może ktoś się natknął już gdzieś na prawie identyczny kolor?

Dam-Kam - Sro Cze 03, 2009 15:48

jedyna napisał/a:
Może ktoś się natknął już gdzieś na prawie identyczny kolor

na ebay'u UK spotkałem okleinę ale chyba w kolorze orzech. Z tego co widzę to Ty masz kolor taki jak ja a tamten był wg. mnie jaśniejszy.

Nikt nie wie jaki to kolor i gdzie można dostać taką okleinę ;>

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 15:49 ]
zwłaszcza że kształtowo to dedykowana raczej nie będzie pasować...

giebur - Nie Wrz 06, 2009 22:22

JUZ TEMAT PRZEŁOŻENIA I PODŁĄCZENIA NAVI MAM ZA SOBĄ - PEŁNY SUKCES!!
NAVI DZIAŁA EKSTRA!!
WCZESNIEJ MIAŁEM RADIO PHILIPSA NAJPROSTSZY MODEL - TERAZ NAVI HIGH LINE!!!
POZDRAWIAM - !! !!!

PopaY - Nie Wrz 06, 2009 22:23

Ale krzyczeć nie musisz :P ;)
MiReK - Nie Wrz 06, 2009 22:41

giebur napisał/a:
JUZ TEMAT PRZEŁOŻENIA I PODŁĄCZENIA NAVI MAM ZA SOBĄ - PEŁNY SUKCES!!
NAVI DZIAŁA EKSTRA!!
WCZESNIEJ MIAŁEM RADIO PHILIPSA NAJPROSTSZY MODEL - TERAZ NAVI HIGH LINE!!!
POZDRAWIAM - !! !!!


No i właśnie,jak wstawia się dużą navi w miejsce Philipsa,to nie ma tyle problemów co gdy wyciągniemy Alpine Symphony.Chociazby sam fakt identycznych wtyczek 16 PIN

giebur - Sro Wrz 09, 2009 23:44

Znajomy "marynabiala " przekładał właśnie z radia symphony i jest na tym samym etapie, pozostało mu tylko podłączenie do ABSu. I powinno wszystko ruszyć!!
MiReK - Czw Wrz 10, 2009 00:08

Wiem,wiem.Właśnie ja jemu odsprzedałem swój zestaw.
marynabiala - Sob Wrz 12, 2009 18:02

Wlasnie zmusilem sie dzisiaj i podpialem jeden przewod z ABS i navi pracuje Pozdrawiam
Mombrey - Sob Wrz 12, 2009 18:16

giebur napisał/a:
Znajomy "marynabiala " przekładał właśnie z radia symphony i jest na tym samym etapie, pozostało mu tylko podłączenie do ABSu. I powinno wszystko ruszyć!!

marynabiala napisał/a:
Wlasnie zmusilem sie dzisiaj i podpialem jeden przewod z ABS i navi pracuje Pozdrawiam

Czyli jest mozliwe przelozenie gdy oryginalnie bylo radio Symphony z "mala navi"?

marynabiala - Nie Wrz 13, 2009 14:06

Tak ,jest mozliwe -a jak jest mala navi to sa dwa przewody do nawi -z ABS i biegu wstecznego,nie ma potrzeby dokladac.Znajomy z forum zamienial mala na duza i mial najmniejszy problem-nalezy tylko dokupic wtyczke przejsciowke bmw 17 pin na ISO i buja.Z Gieburem z forum mamy juz doswiadczenie i chetnie pomozemy w szybkim uruchomieniu-nam troche zajelo czasu-ale musielismy wspolnie sie uporac z tym montazem
hvil - Sob Paź 31, 2009 22:59

Ja mam wozik z 2003 roku i radio chyba symphony(to z kasetą i zmieniarką w schowku) i po przeczytaniu tych wszystkich postów bo sam chciałem kupić zestaw z tv. Jak to wszystko czytam chyba najlepiej kupić jakiś zestaw multimedialny uniwersalny jak Jedyna uczyniła zamiast kombinować z montażem oryginalnego zestawu z innego roverka? Nie uważacie? czy może się mylę i do wozu z 2003 roku wystarczy po podczepiać pod wtyczki elementy zestawu tv z innego wozu wymontowane?
MiReK - Sob Paź 31, 2009 23:08

hvil napisał/a:
jak Jedyna uczyniła

:twisted: uczynił
hvil napisał/a:
wystarczy po podczepiać pod wtyczki elementy zestawu tv z innego wozu wymontowane?

W każdym przypadku będziesz miał "trochę"zabawy z montażem oryginalnej navi.
Która notabene i tak nie ma połączenia z telefonem przez bluetoth,nie ma odtwarzacza dvd,wejścia na podłączenie iPoda lub pendriva,nie ma też możliwości wgrania dowolnej navi w j.polskim np.AutoMapa,Tom Tom itp.,no i dotykowy ekran 7 cali!!!
Ja bym już nie chciał fabrycznej odkąd mam tą :mrgreen:

hvil - Sob Paź 31, 2009 23:15

Przepraszam zasugerowałem się Nickiem:-D no ja od 2 tygodni mam roverka. i jeszcze nie jestem w temacie:-D wcześniej był Japończyk:-) a powiedz mi kupując jakąś uniwersalną, tak jak Ty uczyniłeś, przyciski w kierownicy szło podłączyć? Kostki pasowały czy musiał ktoś to rzeźbić? I jak uczyniłeś tą zaślepkę wokoło radia?
MiReK - Sob Paź 31, 2009 23:38

Sterowanie w kierownicy można ponoć podłączyć przy niektórych modelach,ale trzeba dokupic dodatkowy moduł.Ja dałem sobie z tym spokój,nie zgłębiałem się dalej w temat.Kostki pasują,nic nie trzeba rzeźbić.A ramkę kupiłem na niemieckim Ebayu,przeznaczoną do BMW E46,nie ma typowo przeznaczonej do R75.
Ta od BMW ma zaczepy na śrubki z boku,dlatego też trzeba je wyciąć i umiejscowić u góry

hvil - Sob Paź 31, 2009 23:48

to ja już nie przeszkadzam i przeszukuje allegro za takim radyjkiem dla siebie:-D hmmmm może ktoś tu w lublinie by mi dorobił obudowę do 75 taka bym nic nie przerabiał bo ja to słabo z grzebaniem w plastikach audio itd:-) dziękuję za pomoc.
sebol11 - Pią Sty 22, 2010 20:48

jedyna napisał/a:
Jasne że mogę,już wklejam :mrgreen:
Aha,jeszcze do tego jest Bluetooth,dzięki któremu łączę się z moją komórką i mam zestaw głośnomówiący bez wyciągania telefonu z kieszeni.Na prawdę rewelacyjna sprawa,której oczywiście nie znajdziemy w oryginalnej navi.Powiem jeszcze tak,jak wiadomo w oryginale nie ma dvd,jest samo tv,ale niestety TV pasażer(bo przecież kierowca nie może :lol: ) nie poogląda w ruchu bo są zakłócenia,także zostaje tylko na postoju,a tutaj proszę :grin: ,mamy DVD,wrzucamy płytkę,jakąś bajeczkę dla potomstwa lub koncert dla siebie :jezor: i aż przyjemniej się robi we wnętrzu.
Następna sprawa navi,w oryginale mamy w języku angielskim(jest oczywiście możliwość zmiany na PL ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami,wcale nie małymi) a tutaj mamy AutoMapę na całą Europę,wszystko oczywiście w PL.
Nie wspomnę już o wielkości ekranu który mierzy`7 i jest obsługiwany dotykowo.
A to wszystko za 2150 zł.

Mi osobiście ta zaślepka się nie podoba.Kształt nie pasuje do reszty...

MiReK - Pią Mar 12, 2010 23:54

Muszę Cię zmartwić,ja nie mam zaślepki,to jest ramka.
sebol11 napisał/a:
Kształt nie pasuje do reszty...

Kształt Twojej ramki też odbiega od ideału :lol:

dario040 - Pon Kwi 19, 2010 19:37

witam ,chciałbym się dowiedzieć gdzie jest jakieś wyjscie ,czy też wtyczka aby podłączyć odtwarzacz dvd do wyświetlacza w centralnej konsoli dodam ,że telewizor jest w pełni sprawny ,pokazuję funkcję AV ale nie wiem gdzie co podłączyć :sad: można też chyba podłączyć pod to kamerę cofania,no i druga sprawa mam czytnik nawigacj w bagażniku nie działa i gdy wybieram funkcję na monitorze w centralnej konsoli są tylko opcje TELEVISION,CD,RADIO,tak jakby czytnik nie był podłączony jak to sprawdzić ,może to być bezpiecznik? :???:
Zgóry dziękuję za odpowiedz :grin:

MiReK - Nie Lip 25, 2010 12:13

Urządzenie właśnie jest wystawione na aukcję:
http://allegro.pl/item116...o_rover_75.html

maryba - Pią Sie 06, 2010 14:07

dario040 napisał/a:
witam ,chciałbym się dowiedzieć gdzie jest jakieś wyjscie ,czy też wtyczka aby podłączyć odtwarzacz dvd do wyświetlacza w centralnej konsoli dodam ,że telewizor jest w pełni sprawny ,pokazuję funkcję AV ale nie wiem gdzie co podłączyć :sad: można też chyba podłączyć pod to kamerę cofania,no i druga sprawa mam czytnik nawigacj w bagażniku nie działa i gdy wybieram funkcję na monitorze w centralnej konsoli są tylko opcje TELEVISION,CD,RADIO,tak jakby czytnik nie był podłączony jak to sprawdzić ,może to być bezpiecznik? :???:
Zgóry dziękuję za odpowiedz :grin:


Mam pytanko - bo w tym temacie nie znalazłem w innych też nie (chyba że słabo szukam :) ) własnie jak podłaczyć cos pod wejście AV i jak jest z CD - ta navigacja którą mam - nie wyświetla nigdzie że jest CD- zmieniarki też nie znalazłem - czy jest opcja podłaczenia CD pod tą navi (czytnik do navi jest )

z góry dzięki

robo - Pią Sie 06, 2010 14:50

maryba napisał/a:

Mam pytanko - bo w tym temacie nie znalazłem w innych też nie (chyba że słabo szukam :) ) własnie jak podłaczyć cos pod wejście AV i jak jest z CD - ta navigacja którą mam - nie wyświetla nigdzie że jest CD- zmieniarki też nie znalazłem - czy jest opcja podłaczenia CD pod tą navi (czytnik do navi jest )

z góry dzięki


Fabryczna inastalacja nie ma wejścia AV mimo mozliwości wybrania takiego ustawienia w TV.
Można ten stan zmienic za pomocą specjalnej przejściówki. Ja korzystałem z takiej instalując kamerę cofania co jest opisane w tym wątku:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=55968

maryba - Pią Sie 06, 2010 18:17

dzięki - juz wiem więcej - czy jest jeszcze jakis inny sposób by uruchomić odtwarzanie płyt CD w roverku - czy tylko zmieniarka lub emulator? zmieniarki ?
witgut - Pią Sie 06, 2010 18:38

Nie wiem jak sprawa wygląda w temacie płyt, ale w temacie mp3 ciekawym i tanim rozwiązaniem jest transmiter fm.
Ja kupiłem taki jak w aukcji poniżej: http://allegro.pl/item116...ice_kf166c.html
należy uważać bo te tanie nie mieszczą się w 75, kolidują z dźwignią zmiany biegów. Transmiter mam, przetestowałem ale mało używałem, gdyż obecnie robię mało tras, a w mieście wolę posłuchać radia :) .

maryba - Pon Sie 09, 2010 22:34

mam ..-dostałem gratis do innych zakupów .ale jakośc nie jest za ciekawa .. no moze dlatego ze to peniwnie słabe jest





Uploaded with ImageShack.us


a ja też mam pytanko w związku z tą navi - jakiej zmieniarki mam szukać żeby do tego podłaczyć?
czy taka podejdzie ?

http://allegro.pl/item116...zmieniarki.html

marynabiala - Wto Sie 10, 2010 20:52

Tak podejdzie , a przewod powinien byc pod schowkiem - ja zamontowalem w schowku - nie chcialo mi sie przedluzac kabla . W chwili obecnej zostala mi wymiana radia na Becker BM54 . Kupilem na Ebayu UK za 27 f i w tej chwili wymieniam koncowke mocy - wiadomo za ta cene to moglem sie spodziewac tego . Postanowilem usunac te koncowki hybrydowe i jest wtedy miejsce na lutowanie kabli , a najwazniejsze - ze sa 4 wyjscia przedwzmacniaczy. A przy okazji gdzie w monitorze 16:9 z CD jest klawisz do przesuwania recznie wybor nastepnego utworu , bo jak nacisne strzalke prawo lewo to leca utwory od 1 do 23 i nie moge zatrzymac
MiReK - Wto Sie 10, 2010 22:18

maryba, mogę Ci taką zmieniarkę sprzedać taniej niz na tej aukcji.Pisz na PW.
Oskar - Pon Sie 30, 2010 14:33

jedyna,
Witam mam pytanie do "jedyna" jak się nazywa ta nawigacja DVD radio odtwarzacz który masz na zdjęciu, bardzo mi się podoba i chciałbym ją kupić, widzę, że idealnie pasuje do Rovera 75, czy jest łatwa w montażu(nie interesuje nie użytkowanie jej z pod przycisków w kierownicy)?I ile kosztuje?
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Sie 30, 2010 14:33 ]
heh poszukałem i znalazłem Radio 2DIN "HL-8733GB" a jak jest z instalacją?

MiReK - Pon Sie 30, 2010 18:46

Banalnie proste,odpinasz wtyczki ze starego radia,wpinasz do nowego i wszystko chodzi.
No,zostaje jeszcze zamontowanie anteny GPS np.pod deską i ewentualnej anteny TV

Oskar - Pon Sie 30, 2010 21:56

Rewelecja teraz tylko, pytanie gdzie to kupić? na allegro nie widziałem nawet w aukcjach już zakończonych, pomyślałem więc że na ebay.co.uk ponieważ często bywam w Londynie. Ale też nie było.. Czy jest to sprzęt który pojawia się często czy raczej trzeba polować... A może jest jakiś sklep który to sprzedaje?
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Sie 30, 2010 21:56 ]
Jedno co znalazłem to http://www.etobay.com/70-...r-mg_p3917.html z tym, że to chyba z Ameryki bo cena w dolarach cena przyzwoita bo przy tym kursie to około 1400 zł. Jednak wolał bym kupić to w Polsce lub w Anglii.

arczi220 - Nie Wrz 05, 2010 23:25

Witam
Też właśnie myśle nad tym radyjkiem HL-8733GB ale niestety nie widziałem tego w Polsce jeszcze.Jakby ktoś miał jakieś słuchy bardzo prosze.:) Super to wygląda.

MiReK - Pon Wrz 06, 2010 16:40

Oskar napisał/a:
na allegro nie widziałem nawet w aukcjach już zakończonych

http://allegro.pl/2din-ra...1157857078.html

Oskar napisał/a:
z tym, że to chyba z Ameryki bo cena w dolarach

Jest kilka miejsc gdzie można to zamówić i w każdym przypadku wysyłka jest z Chin a cena w dolarach.Z tym że nie u każdego sprzedającego dostanie się to co się chce(a z większością ciężko się dogadać),ten model który sprzedałem był tego przykładem,miał srebrne boki a miał być cały czarny i brak możliwości zmiany logo(przy odtawrzaniu płyt cd)
Oskar napisał/a:
cena przyzwoita bo przy tym kursie to około 1400 zł

Bardzo bym chciał żeby to był taki koszt :lol:
Trzeba doliczyć do tego przesyłkę przez ocean,cło i podatek.
Oskar napisał/a:
Jednak wolał bym kupić to w Polsce

Można nabyć tę stację u mnie.Na życzenie wystawiam aukcje na Allegro,po wpłacie pieniędzy na moje konto skaładam zamówienie i do 2 tyg.radio jest na miejscu.
Cena tego cudeńka z kosztami przesyłki,cła,podatku i mój niewielki zarobek to 2500 zł,dla członków forum roverki 2300 zł

Oskar - Pon Wrz 06, 2010 20:04

wielkie dzięki było by super jak dam rade z kasą to na gwiazdkę zrobię sobie prezent :)
Pozdrawiam

Stachu - Wto Wrz 07, 2010 11:32

Już są 2 modele z Chin
http://www.cardvdplayerch...php-VID=217.htm
http://en.hualingan.com/h...dvd+player.html

MiReK - Wto Wrz 07, 2010 15:39

Stachu napisał/a:
Już są 2 modele z Chin

Cały czas są,przecież napisałem wyżej:
jedyna napisał/a:
Jest kilka miejsc gdzie można to zamówić i w każdym przypadku wysyłka jest z Chin

Stachu - Wto Wrz 07, 2010 15:48

HL-8726GB nie zauważyłem :wink:
MiReK - Wto Wrz 07, 2010 20:16

Akurat tego modelu nie polecam.Zauważ że na zdjęciu menu jest nienaturalnie sztuczne.Dostałem kiedyś na maila zdjęcia jak wygląda menu tego modelu w rzeczywistości i powiem że daleko odbiega od tego ze zdjęcia.
maryba - Czw Wrz 16, 2010 21:44

jedyna, nadal masz możliwosć sciągnięcia tego radyjka ?
MiReK - Pią Wrz 17, 2010 19:19

maryba napisał/a:
jedyna, nadal masz możliwosć sciągnięcia tego radyjka ?


maryba:
jedyna napisał/a:
Można nabyć tę stację u mnie.Na życzenie wystawiam aukcje na Allegro,po wpłacie pieniędzy na moje konto skaładam zamówienie i do 2 tyg.radio jest na miejscu.
Cena tego cudeńka z kosztami przesyłki,cła,podatku i mój niewielki zarobek to 2500 zł,dla członków forum roverki 2300 zł.

Stachu176 - Sro Paź 20, 2010 16:01

jedyna, Witam jeśli nie udało śię podłączyć tej navi z tv zadzwoń to podpowiem sam sobie podłączyłem 607 249 569
MiReK - Sro Paź 20, 2010 16:15

Stachu176,
Ale nie wiem o której teraz mówisz?Jak o oryginalnej,to tak jak pisałem wcześniej,nie udało się jej podłączyć ale wyszło mi to tylko na plus bo kupiłem to co mam obecnie i uważam(nie tylko zresztą ja) że jest to sprzęt lepszy od oryginału.

angell1981 - Czw Gru 02, 2010 04:54

ENU, ENU mam pytanie. Skąd masz taką instrukcję ściągania drzwi z tymi rysunkami i zdjęciem? Czy to jest z jakiegoś programu dla mechaników czy z książki lub broszury (chodzi mi o pełny tytuł i wydawcę) i gdzie tego szukać?
Może jakiś link byś podał np: z plikiem pdf do ściągnięcia?
Pozdrawiam

seyfer - Pon Gru 06, 2010 09:38

wycinek z rave ;) na stronie klubowej jest do pobrania
stazaj88 - Sro Sty 05, 2011 16:11

Witam. Mam pytanko - jeżeli dokładamy navi do roverka to trzeba zmienic tylnią szybę ?
Pozdrawiam

MiReK - Sro Sty 05, 2011 18:07

Pytasz o oryginalną navi czy taką jak mam ja w avatarze?
W obu przypadkach nie trzeba zmieniać tylnej szyby.

stazaj88 - Czw Sty 06, 2011 03:27

To świetnie, dzięki! Jak dobrze pójdzie to dziś zabiorę się za włożenie oryginalnej navi do swojego roverka :D
Rowan - Pią Sty 14, 2011 20:20

jedyna, to w takim razie, co Ty masz tam wsadzone dokładnie, chodzi mi o całe audio, bo przymierzam się do konkretnego przebudowania nagłośnienia w R75 począwszy od wytłumienia wszystkich drzwi przez głośniki po jednostkę sterująca, chcę coś własnie z dużym wyświetlaczem. Wzmacniacz, subwoofer, głośniki, chce zmienić wszystko. Generalnie chcę około 4tyś na to przeznaczć. Co byś polecał. To co masz w avacie podoba mi sie wizualnie :wink:
arczi220 - Wto Lut 08, 2011 22:12

jedyna napisał/a:
maryba napisał/a:
jedyna, nadal masz możliwosć sciągnięcia tego radyjka ?


maryba:
jedyna napisał/a:
Można nabyć tę stację u mnie.Na życzenie wystawiam aukcje na Allegro,po wpłacie pieniędzy na moje konto skaładam zamówienie i do 2 tyg.radio jest na miejscu.
Cena tego cudeńka z kosztami przesyłki,cła,podatku i mój niewielki zarobek to 2500 zł,dla członków forum roverki 2300 zł.


Czy ktoś ma możliwość załatwienia tego radyjka HL-8733GB.
Będę niezmiernie wdzięczny

MiReK - Wto Lut 08, 2011 22:42

Rowan,
Za 4tyś.to na pewno poprawisz swoje audio.Szczegóły wysłałem Ci na PW.

Rowan, artmati,
Proponuję zakup z tej strony:
http://www.autogpsdvds.co...t&product_id=72
Trzeba jedynie dysponować kontem PayPal.
Można tam też zamówić sobie nowe światełka tylne:
http://www.autogpsdvds.co...t&product_id=88

Rowan - Wto Lut 08, 2011 22:59

jedyna, a takie pytanie mam. Czy do navi jest antena dołączona? Bo ja nie miałem oryginalnie navi w R. Brałeś tuner DVB-T i kamere cofania do tego?
Stachu - Sro Lut 09, 2011 05:46

Można kupić jedną szt. w fabryce, w ubiegłym roku za ten model wołali 380$ + przesyłka



Good day!

Thanks for your inquiry about our 7.0 inch car dvd on Made-in-China.

Pls browse our web: www.dvdplayer.com.cn ,then confirm which model can match your car or you tell me much more information about your car.

Besides,we can sale 1 sample to Poland.If you have any other question,pls feel free to contact me.Any comments will be appreciated for us.Look forward to your reply!

Thanks & Best wishes!
Ada
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ShenZhen Hualingan Electronic CO.,LTD
MSN:ada@hualingan.com SKYPE:hualinganada
TEL:86-755-83768287 Mobile:+86-18938658287 Web:www.dvdplayer.com.cn
Hualingans 2010 13-16/10 HK Spring Electron Faris Booth No: 3CE37(Third Exhibition Hall)

MiReK - Sro Lut 09, 2011 19:10

Rowan napisał/a:
jedyna, a takie pytanie mam. Czy do navi jest antena dołączona? Bo ja nie miałem oryginalnie navi w R. Brałeś tuner DVB-T i kamere cofania do tego?

Tak,jest antena GPS.Ja też nie miałem oryginalnie navi.Nie brałem kamery cofania ani tunera DVB,u mnie nie ma jeszcze możliwości odbierania cyfrowej TV.Ale mam zamiar w przyszłości dokupić.
Bardzo fajnie chodzi w tym AutoMapa,polecam!

arczi220 - Sro Lut 09, 2011 19:18

jedyna napisał/a:
Proponuję zakup z tej strony:
http://www.autogpsdvds.co...t&product_id=72
Trzeba jedynie dysponować kontem PayPal.

I tu jest problem :(

MiReK - Sro Lut 09, 2011 19:45

artmati napisał/a:
I tu jest problem

Nie masz konta PayPal?Nie problem założyć.Chyba że nie dysponujesz kartą typu VISA.
Ale jeśli się dogadasz z nimi to możesz zrobić wpłatę bezpośrednio na ich konto.

Rowan - Czw Lut 10, 2011 08:50

jedyna, a normalna analogowa jak odbiera?
MiReK - Czw Lut 10, 2011 18:45

Jak jest TV analogowa to nie ma RDS i odwrotnie.Miałem we wcześniejszym modelu analogową i na postoju odbierało ok,pod warunkiem że się pojeździło trochę autem i znalazło dobry sygnał lub trafiło od razu,bo i tak się zdarzało.W ruchu już się raczej nie pooglądało(mówimy oczywiście o pasażerach,nie kierowcy :wink: ).Dlatego lepiej wziąć z RDSem a dokupić tuner DVB i wtedy nawet w ruchu jest dobry odbiór.Oczywiście pod warunkiem że w naszym rejonie jest ożliwy odbiór cyfrowej TV,u mnie niestety jeszcze nie ma,więc muszę jeszcze trochę poczekać.
Rowan - Czw Lut 10, 2011 18:48

jedyna, czyli przy tunerze DVB-T jest RDS, ale analogowej już się nie da wtedy oglądać, tak? A jak jest analog, to nie ma RDS-u tak?
MiReK - Czw Lut 10, 2011 18:54

Tak,bo tuner DVB dokupujesz i podłączasz osobno,jest RDS,nie ma wtedy w ogóle tunera analogowego.
Rowan - Czw Lut 10, 2011 18:59

jedyna, czyli co zrobić, żeby mieć RDS i analogową TV? Jest jakaś możliwość? U mnie chyba też żadna DVB-T nie odbiera na ten moment... :/
MiReK - Czw Lut 10, 2011 19:47

Rowan napisał/a:
czyli co zrobić, żeby mieć RDS i analogową TV?

Nie ma takiej możliwości,w tym konkretnie modelu.Jeśli na jakiejś innej stronie(bo można zamówić od różnych sprzedawców) w specyfikacji piszą że jest RDS i TV analog to na 100% kłamią.
A poza tym w 2013 sygnał analogowy ma zostać wyłączony.
Rowan napisał/a:
U mnie chyba też żadna DVB-T nie odbiera na ten moment...

Spokojnie,na razie nie odbiera ale jeszcze w tym roku powinno już się coś dziać.
Jak piszą tutaj:
http://www.naziemna.pl/in...&id=6&Itemid=38
w 2011 r. - zgodnie z założeniami KRRiT - programy naziemnej telewizji cyfrowej będzie można oglądać w całej Polsce. :rotfl: a w przyszłym roku :gool:
I jeszcze wykaz nadajników:
http://www.dipol.com.pl/d...olsce_bib07.htm

Rowan - Czw Lut 10, 2011 20:07

jedyna, czyli kupić z RDS i przy okazji kupić DVB-T, ale go nie podłączać... Tak? :lol: Ja już się troszeczke pogubiłem, bo na forum car audio mnie troche podburzyli jeśli chodzi o głośniki, że lepszy efekt będzie jak wymienie tylko z przodu, a nie z przodu i z tyłu :???: :roll:
MiReK - Czw Lut 10, 2011 21:00

Tylko tuner kup MPEG-4 (nie MPEG-2),możesz podłączyć i sprawdzać czasami,bo testy w Twoim rejonie zaczną się na pewno wcześniej niż oficjalny przekaz.
Rowan napisał/a:
na forum car audio mnie troche podburzyli jeśli chodzi o głośniki, że lepszy efekt będzie jak wymienie tylko z przodu, a nie z przodu i z tyłu

A niby czemu? Ja na razie wymieniłem przód,ale tył też wymienie.Jak siedzi się z tyłu to słychać gorzej niż z przodu,jakoś tak płytko.

Rowan - Czw Lut 10, 2011 21:22

jedyna, no właśnie nie wiem...
No, ale ja pozostanę przy swoim... ;)

MiReK - Pią Lut 11, 2011 00:52

Rowan napisał/a:
No, ale ja pozostanę przy swoim...

Czyli...?

Rowan - Pią Lut 11, 2011 08:26

jedyna napisał/a:
Czyli...?

Zmienię komplet 4 głośników na te HSK :wink:

hvil - Sob Maj 07, 2011 00:18

temat o rozmiarach głośnikó w 75 jest już zamknięty a ja mam pytanie odnośnie głębokości.... czy 65 mm głębokości montażowej podejdzie we wszystkie drzwi 75?? i jaka maxymalna głębokość montażowa swobodnie wchodzi w drzwi 75 bez rzeźby???
seyfer - Sob Maj 07, 2011 09:03

na oryginalnych dystansach nie powinno byc problemu z zamontowaniem, u mnie akurat dystanse sobie lubia brzęczeć i musze je zmienic
hvil - Sob Maj 07, 2011 09:56

dziex
arczi220 - Nie Maj 08, 2011 15:46

Rowan, artmati,
Proponuję zakup z tej strony:
http://www.autogpsdvds.co...t&product_id=72
Trzeba jedynie dysponować kontem PayPal.
Można tam też zamówić sobie nowe światełka tylne:
http://www.autogpsdvds.co...t_id=88[/quote]

I tak zrobiłem zamówiłem zapłaciłem i przysłali.Aby nie płacić cła przesyłka przyszła z Angli bo tam mają filie także taniej to wyszło no i przedstawiciel sklepu jest ok,można się z nim dogadać.

BartoszT. - Pią Maj 20, 2011 20:18

Mam takie radio http://forum.roverki.eu/files/radio_167.jpg
a chce kupić i zamontować 2DIN CANVA CV 7013 będą z tym jakieś problemy montażowe? To znaczy trzeba coś dokupić? przerabiać?
Radio z aukcji
http://allegro.pl/canva-2...1606655810.html

kosiacki - Pon Lip 11, 2011 14:27

witam kosiacki 2 tygodnie temu kupiłem roverka 75 2000r jest w nim mała nawigacja ale po kupieniu płytki z ogłoszeń roverki.pl nie chce się ona nijak wgrac może ja nie umię,powiedziano mi jednak że mała nawigaja to lipa doradżcie mi czy problemem jest pozostawienie istniejącej nawigacji kupienie takiego radia jak z postu powyżej Bartka T i czy do takiego zestawu da się wgrac mapy z polskim lektorem pozdrowienia gogo
MiReK - Pon Lip 11, 2011 15:58

kosiacki, Do tego sprzętu który pokazał BartoszT., potrzebujesz jeszcze dodatkowo ramkę a i tak będzie o wiele gorszy niż to cacko:
http://www.autogpsdvds.co...8&product_id=72
Odsyłam do tematu:
http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=120

pablo2485 - Czw Lip 21, 2011 10:55

Witam;
Pozwoliłem zapożyczyć sobie zdjęcie od użytkownika Mombrey gdyż chciałbym się dowiedzieć do czego są zaznaczone strzałkami i okręgiem wtyczki i gdzie je podłączyć. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję.


http://img846.imageshack....66/19283576.jpg

kosiacki - Nie Lip 24, 2011 10:37

witam
mam kilka pytań bo już się nie mogę połapac w waszych wypowiedziach jak wcześniej pisałem mam małą navi która nie chce działac,kupiłem gdzieś płytę z polskimi mapami ale nadal nic.Moim zdaniem mała navi tol lipa wyświetlacz w związku ztym pytam czy istniejąca wiązka przewodów wystarczy do montażu dużej navi w Rover 75 czy potrzebne są jakieś przeróbki:
czy zamontowac fabryczną navi Rover75 za ok.1000zł ,czy model NA-7296GPS 2din DVD MP3 USB za ok 1300zł czy też Canva 2din GPS ekran 7 cali Bluetooth mapy CV 7013 zaok 1200zł chodzi o dopasowanie sterowanie w kierownicy,głośniki,komputer bo itakie głosy czytałem,no i oczywiście jakośc a tak przy okazji do czego jest ten czarny wtyk między przyciskiem grzania fotela akontrolą trakcji bo zielonym uruchomiłem roletę tylnej szyby może to tempomat. Siemka Gogo

MiReK - Nie Lip 24, 2011 12:08

kosiacki napisał/a:
czy zamontowac fabryczną navi Rover75 za ok.1000zł ,czy model NA-7296GPS 2din DVD MP3 USB za ok 1300zł czy też Canva 2din GPS ekran 7 cali Bluetooth mapy CV 7013 zaok 1200zł chodzi o dopasowanie sterowanie w kierownicy,głośniki,komputer bo itakie głosy czytałem,no i oczywiście jakośc


A ja Ci powtarzam po raz kolejny,na największą uwagę zasługuje ten model:
http://autogpsdvds.com/in...8&product_id=72
lub nowszy model z systemem operacyjnym Android:
http://autogpsdvds.com/in...&product_id=135
Na angielskim forum można zauważyć że nawet ludzie którzy mają dużą navi,wymieniają na ten sprzęt.Jakość dźwięku jest rewelacyjna,sterowanie z kierownicy też działa.

kosiacki - Nie Lip 24, 2011 15:10

witam MiReK
ja nie mam zaniku pamięci i wiem co mi sugerowałeś chciałem tylko otrzymac odpowiedż na zadane pytania niestety pomimo że jestem tu krótko stwierdzam jak zwykle ściana
pozdrawiam Gogo

MiReK - Nie Lip 24, 2011 16:05

To więc dostałeś odpowiedź na zadane pytanie,żadne z tych przedstawionych przez Ciebie modeli nie zasługuje na większą uwagę.O ile o montaż fabrycznej navi high life można by się jeszcze pokusić(choć jest z tym"trochę"roboty),o tyle modele NA-7296 czy też Canva CV7013 nie są wart swojej ceny.
Ale tak jak wspomniałem,w momencie kiedy ukazał się model HL-8733GB wspominany przeze mnie parokrotnie,oryginalna duża navi poszła w odstawkę.I mówię to z własnego doświadczenia,miałem wcześniej 2DIN Naviheaven który po kilku miesiącach zaczął szwankować,byłem w trakcie montażu oryginalnej Roverovej navi high life ale w ostateczności założyłem 2DIN HL-8733GB i od ponad roku sprzęt sprawuje się znakomicie i jestem z niego zadowolony.Jedynie zastanawiam się nad wymianą jego na jego młodszego brata z SO Android.

kosiacki - Nie Lip 24, 2011 17:58

MiReK
Jak mi jeszcze powiesz od czego jest ta czarna końcówka to nabiorę wiary w forum a co do nawigacji to obecnie po wydatkach na Roverka ok 15 tyś z dośc dobrym wyposażeniem i stojącym zbędnym mercem 190 słabo u mnie z kaską może jednak spróbowac uruchomic małą navi nie jestem wymagający na dziś powiedzieli mi w Bydgoszczy i w Wyrzysku że są w stanie to wykonac a może ty masz jakąś ciekawą propozycję
pozdrawiam Gogo

Rowan - Nie Lip 24, 2011 19:12

MiReK, z doświadczenia z telefonów z Androidem, ja bym jednak pozostał przy Windzie :wink:
MiReK - Nie Lip 24, 2011 21:23

kosiacki napisał/a:
Jak mi jeszcze powiesz od czego jest ta czarna końcówka

Niestety nie mam pojęcia
kosiacki napisał/a:
to nabiorę wiary w forum

To że nikt nie odpowiada Tobie na to pytanie nie musi świadczyć o tym że nie chcemy Ci pomóc tylko np.możemy nie wiedzieć. A kiedyś,kiedy staniesz przed jakąś awarią w swoim Roverku i jeden mechanik po drugim będzie załamywał ręcę nie mogąc zdiagnozować usterki lub co gorsza naciągając Cię na co raz to inne części i koszta z tym związane,opiszesz swoją usterkę tutaj na forum i wtedy przekonasz się dopiero do tego forum.
Rowan napisał/a:
MiReK, z doświadczenia z telefonów z Androidem, ja bym jednak pozostał przy Windzie

Skoro tak mówisz...Poczekam kilka miesięcy na opinie tych którzy już go zakupili.
Czy Ty kupiłeś też dekoder DVB-T MPEG4?

Rowan - Pon Lip 25, 2011 11:01

MiReK napisał/a:
Czy Ty kupiłeś też dekoder DVB-T MPEG4?

Nie, nie kupowałem :smile:

kosiacki - Sro Sie 03, 2011 08:57

witam
artmati mam pytanko bo przeglądając ebay można ten zestaw kupic taniej ale nie o to chodzi odpowiedz mi czy ten zestaw może byc z polskim lektorem czy będzie działac sterowanie w kierownicy czy małą navi wogóle się pomija przy montażu tzn nie ma czytnika nie ma zmieniarki czy trzeba dokonywac jakichś przeróbek czy jest to proste
pozdrawiam :oops:

pablo2485 - Sro Sie 03, 2011 09:59

Zapytam jeszcze raz gdyż chyba nikt nie zauważył wypowiedzi:

Cytat:
Pozwoliłem zapożyczyć sobie zdjęcie od użytkownika Mombrey gdyż chciałbym się dowiedzieć do czego są zaznaczone strzałkami i okręgiem wtyczki i gdzie je podłączyć. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję.


http://img846.imageshack....66/19283576.jpg


I mam jeszcze jedno pytanie:

Co zrobić z nawigacją ( tą na w/w zdjęciu ) jeśli po wybraniu trasy pokazuje się mapa, a podczas jazdy według mapy samochód stoi w miejscu i pojawia się napis - dokładnie nie pamiętam - coś w stylu "correct destination" i coś jeszcze dalej. Ogólnie oznacza to +/-, że nie może pokazać trasy i żeby poprawić ją, pomimo tego, że wyznaczona trasa jest prawidłowa.

Pozdrawiam i liczę na pomoc

MiReK - Sro Sie 03, 2011 17:33

kosiacki napisał/a:
witam
artmati mam pytanko bo przeglądając ebay można ten zestaw kupic taniej ale nie o to chodzi odpowiedz mi czy ten zestaw może byc z polskim lektorem czy będzie działac sterowanie w kierownicy czy małą navi wogóle się pomija przy montażu tzn nie ma czytnika nie ma zmieniarki czy trzeba dokonywac jakichś przeróbek czy jest to proste
pozdrawiam :oops:

Co prawda nie jestem artmati,ale:
Pytając czy ten zestaw może być z polskim lektorem,mniemam że chodzi Ci o nawigację-tak jak najbardziej nawigacja jest z lektorem PL(AutoMapa,IGO itp.wszystko co chodzi pod Windows CE).Sterowanie z kierownicy również działa.Nie trzeba robić żadnych przeróbek,montaż jest dziecinnie prosty.

kosiacki - Nie Sie 07, 2011 05:07

dzięki kolego za informację i pozdrowienia dla wszystkich,którzy udzielili mi porad

[ Dodano: Nie Sie 07, 2011 05:07 ]
mam jeszcze pytanko bo zanim się zdecydowałem to na ebay już zostały sprzedane,gdzie można zobaczyc ofertę nawigacji bo na alegro to jest niewiele

MiReK - Pon Sie 08, 2011 14:29

kosiacki napisał/a:
mam jeszcze pytanko bo zanim się zdecydowałem to na ebay już zostały sprzedane


Są nadal na ebay:
http://shop.ebay.co.uk/au...sid=p4340.l2562

http://shop.ebay.co.uk/mo...=1&_from=&_ipg=

oraz:
http://autogpsdvds.com/in...ategory&path=48

kosiacki - Pon Sie 08, 2011 16:29

MiReK dzięki już mi kiedyś pomogłeś ja nie znałem tych linków teraz to jest bajka wybór jak w "komuniżmie"
pozdro :oops:

haszczyc - Pon Sie 08, 2011 20:03

koledzy a da się dodać oryginalny subwoofer Harmana ten który był montowany w niektórych R75?
SeeQu - Wto Sie 09, 2011 00:32

haszczyc napisał/a:
koledzy a da się dodać oryginalny subwoofer Harmana ten który był montowany w niektórych R75?


owszem da się ale żeby uzyskać w miarę "słyszalny" efekt to trzeba go podłączyć przez dopał, w razie gdybyś był zainteresowany to mam takowego na sprzedaż. (do sedana)

Ja na obecną chwilę montuję do bagara cośtakiego :
http://global.images7.fot...596a98bb42d.jpg
więc harman niejest mi potrzebny.

kosiacki - Sro Sie 10, 2011 00:09

MiReK przepraszam że przynudzam ale czy nie można tych odbiorników kupic normalnie nie na ebay nie mam tam konta pytałem czy można płacic tam inaczej odpowiedziano że nie a poza tym nie mam przekonania do płacenia najpierw za coś czego na oczy nie widziałem :cry:
MiReK - Sro Sie 10, 2011 00:22

Niestety nie,albo ebay albo bezpośrednio ze strony o któej pisałem już wcześniej kilka razy.
kosiacki napisał/a:
a poza tym nie mam przekonania do płacenia najpierw za coś czego na oczy nie widziałem

Niestety,ale nikt nie wyślę Ci za pobraniem( chyba że kupisz na naszym Allegro i dogadasz się ze sprzedającym)

SeeQu - Sro Sie 10, 2011 11:09

kosiacki napisał/a:
MiReK przepraszam że przynudzam ale czy nie można tych odbiorników kupic normalnie nie na ebay nie mam tam konta pytałem czy można płacic tam inaczej odpowiedziano że nie a poza tym nie mam przekonania do płacenia najpierw za coś czego na oczy nie widziałem :cry:


Zakładasz konto + paypal, robisz wpłate na rachunek paypala i zamawiasz od moto-asia albo radioguya, obydwie osoby sprawdzone wiec nie masz się co obawiać.
Ewentualnie możesz poczekać bo ja swój panel bede za miesiac, dwa sprzedawać bo bede zmieniać na ten z androidem.

kosiacki - Czw Sie 11, 2011 13:02

SeeQu to doskonała dla mnie wiadomośc nie szukaj już żadnego kupca ja to napewno kupię jak będziesz sprzedawał to daj znac mailem lub telefonicznie 500071891,rozumię że jest to cały komplet pytam bo ja jestem w tym mało kumaty
pozdrawiam

SeeQu - Pią Sie 12, 2011 20:10

kosiacki napisał/a:
SeeQu to doskonała dla mnie wiadomośc nie szukaj już żadnego kupca ja to napewno kupię jak będziesz sprzedawał to daj znac mailem lub telefonicznie 500071891,rozumię że jest to cały komplet pytam bo ja jestem w tym mało kumaty
pozdrawiam


Jest to panel + antena gps + pilot (bedzie potrzegować przejściówki z bmw na iso - allegro 30zł), moge nawet pomóc z montażem.
Z tym że odrazu mówię jeżeli cena tych paneli spikuje w dół to będę się musiał zastanowić czy zmieniam.
Na obecną chwilę mogę Ci co najwyżej pomóc z zamówieniem takiego cacka.
pozdrawiam

kosiacki - Sob Sie 13, 2011 06:08

SeeQu ja tak już pisałem nie nie jestem koneserem wczoraj był u mnie facet z Wyrzysk i uruchomił mi małą navi poprostu wyrzucił na śmieci ten szmelc od gościa z krakowa co kupiłem gdzieś w ogłoszeniach wgrał swoją płytkę i wszystko hula generalnie tak jak myślałem jest to lipa bo jest to nawigacja strzałkowa ale coś pomaga dlatego też na obecną chwilę myślę że poczekam na ciebie pożyjemy zobaczymy jutro wyjazd do Władysławowa zobaczymy jak się sprzęt spisze jak wrócę cało to napiszę
pozdro

MiReK - Sob Sie 13, 2011 21:51

SeeQu napisał/a:
(bedzie potrzegować przejściówki z bmw na iso - allegro 30zł),


Nie koniecznie,ja nie potrzebowałem.

21matys - Sro Sie 17, 2011 21:48

witam mam takie pytanie
demontuje częśc starej instlacji z radia philips orginalnego i zmieniarki bo posiadam nowe radio 2din ale zastanawiają mnie 3 wtyczki ktore znalazłem podaczas majstrowania i nie wiem do czego słuza pierwsza wtyczka (zaznaczona na czerwono) "przymocowana " jest blisko do gniazda radia BMW.
Drugą i trzecią wtyczkę znalazłem podczas demontażu zmieniarki CD pod osłoną zasłaniającą bezpieczniki i nie wiem do czego służa. czy sa to moze wtyczki do innego modeli radia bardziej rozbudowanego??
I ostatnie pytanie które wtyki (przewód lub przewody) w gniezdzie radia od BMW odpowiadają za sterownia z kierownicy. z tego co pamietam to w kierownicy są chyba dwa przewody fioletowy i brazowy od sterowania z kierownicy ale nie mogłem ich znaleść ich w wiązce idącej do radia ,za to znalazłem niebieski przewód w wtyczce ktory napewno odpowiada za sterowanie z kierownicy bo kiedy podłączyłem stare radio philips i odłączyłem ten przewód to sterowanie przestało działać.. ale to tylko ten znalazłem a podobno powinny być dwa:(
z góry dziękuje za odpowiedz

SeeQu - Sro Sie 17, 2011 23:01

Ok dla zainteresowanych,
testowałem dzisiaj radio z androidem i ODRADZAM KAŻDEMU kto myślał o jego kupnie,
radio gra po prostu FATALNIE, przynajmniej 2 klasy niżej niż panel 2 dni który obecnie posiadają forumowicze (który gra dużo gorzej niż przeciętny JVC czy marny SONY).
Do czasu aż nie wymyślą "lepszej" klasy tego panelu szkoda kasy i własnej cierpliwości.

Pozdrawiam

dafit - Czw Sie 18, 2011 18:59

SeeQu napisał/a:
panel 2 dni który obecnie posiadają forumowicze (który gra dużo gorzej niż przeciętny JVC czy marny SONY).

czyli jednak nie jest to taki super sprzęt pod względem dźwięku jak zachwalali co poniektórzy? coś chyba jednak wrócę do swojego starego alpine 9851 :cool: tylko 1 din nie wygląda w 75 rewelacyjnie :neutral:
SeeQu, co byś doradził w takim układzie z 2 din żeby dobrze grało i miało mniej więcej to co "forumowe" 2 din?

haszczyc - Czw Sie 18, 2011 19:17

a moim zdaniem kwestia gustu jak gra ;) duży plus za Androida i wiele innych przydatnych funkcji + ładny wygląd
SeeQu - Czw Sie 18, 2011 21:03

dafit napisał/a:
SeeQu, co byś doradził w takim układzie z 2 din żeby dobrze grało i miało mniej więcej to co "forumowe" 2 din?


Z 2din i miało to co forumowe...
Najwazniejsze jest to że ma wyglad i pasuje jak mało co ;)
Najlepiej podjedź do jakiegoś "bogatszego" salonu car-audio i niech Ci pokażą co mają, wybierzesz sobie to co Ci najładniej zagra i będzie dobrze wyglądać a kwestia "wpasowania estetycznie" to juz inna działka ;]

MiReK - Sob Sie 20, 2011 00:00

SeeQu napisał/a:
przynajmniej 2 klasy niżej niż panel 2 dni który obecnie posiadają forumowicze (który gra dużo gorzej niż przeciętny JVC czy marny SONY).


Po co siejesz niepotrzebny ferment na forum? Radio 2DIN gra znakomicie czego dowodem jestem ja,Rowan(prócz jego problemów z falami FM)i inni użytkownicy.Samo za siebie mówi fakt że nawet angielscy użytkownicy piszący na forum Roverów którzy wymienili swój dotychczasowy sprzęt navi high end (duża navi) na ten 2DIN są bardzo zadowoleni. Wierzę Ci za to że Android jest gorszy jakościowo,jesteś pierwszym nabywcą więc masz pierwsze,ważne zdanie w tym temacie.

SeeQu - Sob Sie 20, 2011 19:42

MiReK napisał/a:
Po co siejesz niepotrzebny ferment na forum? Radio 2DIN gra znakomicie czego dowodem jestem ja,Rowan(prócz jego problemów z falami FM)i inni użytkownicy.Samo za siebie mówi fakt że nawet angielscy użytkownicy piszący na forum Roverów którzy wymienili swój dotychczasowy sprzęt navi high end (duża navi) na ten 2DIN są bardzo zadowoleni. Wierzę Ci za to że Android jest gorszy jakościowo,jesteś pierwszym nabywcą więc masz pierwsze,ważne zdanie w tym temacie.


1 Nie mówię, że te radia 2din grają źle bo grają dobrze ale w porównaniu do półek typu JVC grają zdecydowanie gorzej.
2 Też miałem high line navi i porównując nowego 2din to nowe radio gra znacznie lepiej.
3 Nie jestem właścicielem tego androida, miałem okazję go podłączyć na dłuższą chwilę i przetestować, i moje opinie to :
- ładniej wyglada
- dużo więcej możliwości
- słabiej gra
- wolniej chodzi (jak właczymy pare rzeczy to zaczyna mulic jak przecietny telefon z androidem na którego wgrano za duzo szajsu)

MiReK - Nie Sie 21, 2011 00:00

SeeQu napisał/a:
Też miałem high line navi i porównując nowego 2din to nowe radio gra znacznie lepiej.

I to powinno wystarczyć za reklamę! Dotychczas uważano że oryginalny zestaw Haraman Kardon z navi high line to rewelacja.

Rowan - Wto Sie 23, 2011 10:03

MiReK, teraz news :razz: Radio zaczęło odbierać normalnie z dnia na dzień :neutral: Jednak mnie to nie martwi :mrgreen:
longer86 - Wto Sie 23, 2011 11:13

Rowan napisał/a:
Radio zaczęło odbierać normalnie z dnia na dzień :neutral:


przeszczep się przyjął :P

SeeQu - Wto Sie 23, 2011 15:58

ja tez z radyjkiem mialem problemy ale rozwiazalem to zewnetrzna antena (chowana) + wzmacniacz i dziala elegancko.
kosiacki - Sro Sie 24, 2011 11:16

witam wróciłem z nad morza przejechałem 1500 km i roverek nawet nie zastękał a trochę się obawiałem SeeQu przeglądając wpisy straciłem nadzieję że będziesz zmieniał radio. Spytam więc czy ktoś ma takie odbiorniki i opinię onich NAVIHEAVEN model NA 7296 GPS lub Canva 2 są różne modele i czy jest problem z ich zamontowanie w roverku
pozdrawiam

MiReK - Sro Sie 24, 2011 17:07

kosiacki napisał/a:
Spytam więc czy ktoś ma takie odbiorniki i opinię onich NAVIHEAVEN model NA 7296 GPS lub Canva 2 są różne modele i czy jest problem z ich zamontowanie w roverku


Ty ciągle drążysz temat,a odpowiedź już przecież otrzymałeś w tym temacie,dokładnie na 10 str.:
http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=180

maryba - Nie Paź 02, 2011 14:18

słuchajcie , dwa pytanka,mam dużą NAVI, myślałem o włożenieu sub wofera Haraman Kardon ( mam kombi) , czy potrzebuje jeszce jakis wzmacniacz czy bezpośrednio z dużej navi jest wyjście ?

i drugie , czy TV w duzęj navi jest analogowa czy cyfrowa ?

xROnx - Pon Paź 03, 2011 18:44

maryba napisał/a:
czy potrzebuje jeszce jakis wzmacniacz

tak. najlepiej taki jaki montowali razem z tym zestawem. ale musisz zobaczyć wiązkę czy masz "miejsce" (czyt. wolne kostki) do podłączenia suba i wzmacniacza. jak nie to jeszcze będziesz musiał kupić gdzieć wiązkę.
maryba napisał/a:
czy TV w duzęj navi jest analogowa czy cyfrowa

analogowa. praktycznie take telewizję będziemy mogli jeszcze odbierać ze 2-3 lata.

maryba - Pon Paź 03, 2011 18:45

xROnx napisał/a:


maryba napisał/a:
czy TV w duzęj navi jest analogowa czy cyfrowa



analogowa. praktycznie take telewizję będziemy mogli jeszcze odbierać ze 2-3 lata.


a potem ? są juz jakieś konwertery ? adaptery ? czy trzeba będzie sie pozbyc fabrycznej navi ?

xROnx - Pon Paź 03, 2011 22:09

maryba napisał/a:
są juz jakieś konwertery ?

nie mam pojęcia.
maryba napisał/a:
a potem ?

potem to pewnie nie pozostanie nic innego jak zakup tzw stacji multimedialnej takiej jak teraz wstawiają do nowych Roewe 750. Niektórzy na forum nabyli już takie - są do kupienia w Chinach. Ale też coś podobnego znalazłem na allegro (dedykowane do BMW) koszt ok 2200pln.
Ale to wszystko się tyczy tylko i wyłącznie TV. Bo Navi będzie działać mimo to.

Bialystok89 - Wto Lut 24, 2015 10:25

Witam, moje pytanie brzmi czy w w tylnych drzwiach oryginalnie były montowane te małe tweetery ? Bo miejsce na nie jest w tapicerce ale u mnie jest w tym miejscu głucha cisza. A druga sprawa czy da się do oryginalnych 4 głośników podłączyć jeszcze 2 dodatkowe np. w pułce tylnej przy szybie czy były wypuszczone dodatkowe kable na to ?
RYCHO35 - Wto Lut 24, 2015 11:10

z tego co kojarze to były wersje z tweterami i bez w tylnych drzwiach a kable do tylnej półki były jeśli orginalnie był tam subwoofer i wzmak w bagażniku.
rafalmis1 - Wto Lut 24, 2015 14:34

Bialystok89, chyba mam takie głośniczki luzem w garażu, mogę oddać za free. 1 mam na 100 procent reszty musze poszukać, bo miałem
wellman - Sro Lut 25, 2015 22:02

Bialystok89, dlaczego chcesz dodatkowe głośniki w półkę pakować? Nie lepiej zainwestować w jakiś fajny zestaw w miejsce tych, co są?

W tylnych drzwiach są takie same tweetery jak w przednich, różnica jest tylko w tej takiej małej "maskowicy". Ostatnio wymieniałem u siebie cały przód, więc jakby co to też mogę oddać, gdyby ktoś potrzebował. :-)

xROnx - Pon Maj 11, 2015 09:18

Takie pytanie:
Mam oryginalny sub H&K oraz wzmacniacz 4 kanałowy(nie oryg.) Chcę podpiąć pod niego przednie głośniki oraz sub. Subwoofer ma dwa głośniki. Czy mam je połączyć "w jedno" i podłączyć do jednego kanału we wzmacniaczu czy podłączyć każdy głośnik(z suba) do wzmacniacza?

sknerko - Pon Maj 11, 2015 20:06

jeżeli masz rozdzielone głośniki suba na osobnych kablach to każdy na swój kanał wpinaj
xROnx - Wto Maj 12, 2015 11:25

OK tak zrobię. Ostatnie (chyba ;) ) pytanie: czy mogę zastosować głośniki w sub 6ohm? Szukam jakiś głośników basowych do tego suba. Wiem tylko że oryginalne były 13cm o mocy 30W... nic poza tym. Ciężko znaleźć takie :/
sknerko - Wto Maj 12, 2015 12:12

6ohm jest ok
xROnx - Sob Maj 16, 2015 18:15

potrzebuję pomocy...
Mam stację multimedialną dedykowaną do R75/ZT ma jedno wyjście RCA.
Kupiłem nie oryginalny wzmacniacz 4 kanałowy oraz oryginalny subwoofer z dwoma głośnikami - montowany pod tylną półką.
Chciałbym przez wzmacniacz puścić przednie głośniki oraz subwoofer.
Pociągnąłem kabel RCA z radia do wzmacniacza oraz pociągnąłem kable głośnikowe od przednich głośników (wpiąłem się w kostkę za radiem - kupiłem przedłużkę ISO-ISO, i tam przeciąłem przewód: odcinek do radia został zaślepiony a odcinek do głośników poszedł do wzmacniacza) do wzmacniacza i kable głośnikowe od subwoofera do wzmacniacza.
... Nie wiem co jest ale nie gra to jak trzeba :)
Posiłkuję się schematem dodanym poniżej:
Gdy podłącze kabel RCA do "8" grają tylko głośniki w drzwiach(wszystkie) subwoofer milczy
Gdy podłączę kabel RCA do "6" grają tylko głośniki w tylnych drzwiach oraz subwoofer
Co robię nie tak? Czego mi brakuje? I jeszcze jedno: gdy miałem to wszystko podłączone - obojętnie w jakiej kombinacji, podczas wyłączania radia(wyłączeniu zapłonu) słychać strzał z głośników.

rafalmis1 - Sob Maj 16, 2015 18:34

Potrzebujesz 2 kable RCA i jeden idzie do 6 a drugi 8. Kup sobie taki kabel i nie będziesz miał problemów

[ Dodano: Sob Maj 16, 2015 18:34 ]
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=97601

xROnx - Sob Maj 16, 2015 21:55

eh... nawet nie wiedziałem że takie coś jest. już myślałem że trzeba kombinować z jakimiś konwertorami - czy jak to tam się nazywa, co przerabia z kabla od głośnika na RCA. Mam już wszystkie kable pociągnięte przez auto w tym ten jeden RCA. czy jak kupie taki rozgałęziacz to muszę go wpiąć tuż za radiem czy mogę to zrobić w bagażniku - tam gdzie kończą mi się wszystkie przewody?
Czy jest coś takiego jak łamana wtyczka RCA? taka pod kątem 90st? Mam tą stację multi i zwykłe proste wtyczki RCA sprawiają że nie mogę wsadzić radia do końca :/

rafalmis1 - Nie Maj 17, 2015 10:02

Chyba możesz spokojnie w bagażniku.
Jesteś coś takiego jak kątowy RCA który jest właśnie załamany pod kątem 90 stopni

xROnx - Pon Maj 18, 2015 10:52

Pytanie jeszcze dlaczego tak mi strzela przy wyłączaniu zapłonu?