Zobacz temat - [R25 2.0 iDTd] Słabo przyspiesza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 iDTd] Słabo przyspiesza

mayero - Nie Lut 10, 2008 23:41
Temat postu: [R25 2.0 iDTd] Słabo przyspiesza
witam wszystkich po niedawnym zakupie mojego pierwszego roverka doszedłem do wniosku ze jest zbyt mułowaty na codzien w pracy jezdze tez dislem 2.8 litrowym jumperem i ma duzo lepszego kopa. Ale niestety przy zakupie byłem za bardzo zafacynowany samochodzikiem aby zwrócic na to uwage . Moje wyniki przyspieszenia to do 100km/h 20,5 sek i 9,5 sek do 60km/h a przy odpieciu przepływki to katastrofa zbiera sie lepiej na nizszych obrotach ale tylko do 4000 obrotów nic wiecej. Dlatego mam pytanie do szanownych kolegów którzy przerabiali ten temat czy:
napewno to przepływka?
w jaki komputer musi byc wyposarzony mechanik aby odczytał mi błedy?
czy napewno wkład od przepływki opla 0281002180 pasuje do rovera (oczywiscie orginał )
czy renimacja przepływki kontack spray co daje ?
poczytałem dosc duzo o tych objawach i mysle ze to przepływka nie chce kupowac zamienników bo z tego co wyczytałem to lipa wole podmienic z opla tylko wkład boscha
pozdrawiam i sorry za taka litanie

Brt - Pon Lut 11, 2008 08:52

20 sek = masakra. Wszystko wskazuje na przepływkę. Najlepiej by było podmienic na sprawną i wtedy sie zmierzyć. Jeśli zejdziesz w okolice 11 sekund, to znaczy, że jest OK. Temat o przepływkach już jest. Kolega maniaq chyba kupił używkę i śmiga, a z tymi wkładami od opli to różnie słyszałem.
mayero - Pon Lut 11, 2008 11:07

Własnie tez podejrzewam przepływke ale po jej odłączeniu nie ma zbytniej poprawy tylko w dolnych obrotach jest lepiej. zamówie od goscia co poleca maniaq z alegro mysle ze bedzie ok. Musze poszukac u siebie magika z komputerem który odczyta mi ewentualne błędy.
Brt - Pon Lut 11, 2008 11:11

każdy obsługujący OBD2 powinien dać radę odczytać błędy w Twoim R ;)
zgredzik - Pon Mar 17, 2008 08:18

nie każdy, tez mam R25 diesel i podpinałem go pod scantool, cdif/2 i Launch X431 to tylko Launch X431 dał rade :/

Oczywiście Testbook T4 też da rade :)

maniaq - Pon Mar 17, 2008 10:38

moja przeplywka ma sie dobrze wiec powinno byc :ok:

w watku przeze mnie zakladanym byly rozne przeplywki miedzy innymi takie od opla, ze zgadzajacymi sie numerami, ale zadna nie chciala chodzic jak trzeba . do konca nie wiemy co to oznacza, ale przeplywka powinna miec naciete - nie dziurkowane numery- i wylana rowno mase klejaca, w naprawianych czy podrobkach wygladalo to jakby ktos odrecznie to robil. poszukaj watku , beda zdjecia i opis ;)