Zobacz temat - [R75] Doposażanie - tempomat, TC, elektryczne fotele, roleta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Doposażanie - tempomat, TC, elektryczne fotele, roleta

gipsy2 - Pon Lut 11, 2008 10:32
Temat postu: [R75] Doposażanie - tempomat, TC, elektryczne fotele, roleta
Witam,

Które z tych opcji : podgrzewanie foteli,tempomat,roleta elektr., pełna opcja webasto - można założyć bez większych problemów biorąc pod uwagę to że tych dodatków nie mam. O tempomacie słyszałem - kwestia sterownika najtrudniejsza (anglik może być?), a podgrzewanie tyłka? Jak sprawa też ma się z roletą elektryczną montowaną z tyłu. Da się też uzyskać pełną opcję webasta wraz pilotem i sterownikiem w podłokietniku?

Tank you za pomoc :)

Luki

PHJOWI - Pon Lut 11, 2008 13:28

sam zakładałem rolete elektryczną i bez problemów zamontowałem jeśli ma się kontrole trakcji to kabel powinien być wolny , ale musisz to dokładnie sprawdzić nad tempomatem pracuję , jeśli masz skóre z podgrzewaniem i ręcznie ustawiane fotele to możesz kupić siedzenia elektryczne i zamontować sobie elektrykę bez pamięci - już sprawdzone i potwierdzone :)
argail - Pon Lut 11, 2008 13:55

PHJOWI napisał/a:
sam zakładałem rolete elektryczną i bez problemów zamontowałem

Dużo z tym zachodu ?
Bo o jedyna rzecz jakiej nie ma mój R75, a przyznam szczerze że dość przydatna - szczególnie podczas dłuższych wakacyjnych tras.

PHJOWI - Pon Lut 11, 2008 13:58

nie, jest bardzo proste tylko musisz mieć 3 elemnty- tylną rolete z osłonami i podbitką , włącznik, drewno z otworami, montaż max 20 minut.
rafalg - Pon Lut 11, 2008 18:39

PHJOWI a ten sterownik od tempomatu może być z anglika
PHJOWI - Pon Lut 11, 2008 18:54

może być.
gipsy2 - Wto Lut 12, 2008 00:04

Czyli roleta jest względnie łatwa w montażu :)

Nie mam skóry ani elektr. ustawianych siedzeń ani podgrzewania - oczywiście podgrzewanie się przydałoby i elektryka też ,ale ze skórą to podziękuję :) . Więc same maty grzewcze można jakoś dołożyć? czy to tylko only for skóra.

PHJOWI - Wto Lut 12, 2008 08:09

roleta jest łatwa w montażu jeśli masz przysk od trakcji , ponieważ masz puszczone kable do rolety.
argail - Wto Lut 12, 2008 08:18

gipsy2 napisał/a:
Czyli roleta jest względnie łatwa w montażu :)

Nie mam skóry ani elektr. ustawianych siedzeń ani podgrzewania - oczywiście podgrzewanie się przydałoby i elektryka też ,ale ze skórą to podziękuję :) . Więc same maty grzewcze można jakoś dołożyć? czy to tylko only for skóra.

Nie, ja mam podgrzewane fotele w wersji z welurem (wersja Ash Grey "Speckle" Velour ) - osobiście nie trawię skóry na siedzeniach - gdziekolwiek ;)

Dam-Kam - Wto Lut 12, 2008 17:23

PHJOWI napisał/a:
roleta jest łatwa w montażu jeśli masz przysk od trakcji , ponieważ masz puszczone kable do rolety.

a odwrotnie? mam roleta ale nie mam trakcji a dam sobie ręke uciąć że mam tam jedną wolną wtyczke :?:

PHJOWI - Wto Lut 12, 2008 20:29

to znaczy że masz może wolny wtyk od trakcji :) , zobacz jaki kolor , jeśli niebieski to trakcja, zielony roleta.
Dam-Kam - Wto Lut 12, 2008 20:50

rolete mam czyli trakcja? :shock: a cos jeszcze trzeba zeby ja uruchomic / doposażyć?
PHJOWI - Wto Lut 12, 2008 20:52

chyba tylko guzik ale nie jestem pewien , podaj vin to sprawdze czy pompa abs jest taka sama.
Dam-Kam - Wto Lut 12, 2008 21:03

tak sie podjarałem ze teraz chodzilem sprawdzac co tam mam :mrgreen: a wiec ładnie owiniety w gąbczastą mate niebieski wtyk :grin:
VIN: SARRJHLHP1D205096

Olo12 - Sro Lut 13, 2008 08:47

Co do doposarzenia ja mam kontrolę trakcji i tempomat.
Czy po dokupieniu panela z przyciskami ( podgrzewania foteli i rolety) oraz oczywiście rolety i mat grzewczych wystarczy podpiąc to wszystko do wtyk czy trzeba dodatkowo przeciągać jakieś kable?

marcin_i_alunia - Sro Lut 13, 2008 11:37

Podepne się pod temat. Czyżby doposażenie roverka w kontrolę trakcji było takie proste? Ja nie mam nic :grin: tzn rolet, siedzen elektrycznych itp. Wiec czy w moim przypadku da się to zrobić? Ważna jest tylko pompa od absu?
Dam-Kam - Sro Lut 13, 2008 14:06

marcin_i_alunia napisał/a:
Czyżby doposażenie roverka w kontrolę trakcji było takie proste?

marcin_i_alunia, pozwolcie mi jeszcze chwile pomarzyć :wink: cały czas mam nadzieje ze pompa ABSu to wszystko ale czekam na opinie PHJOWI

Olo12 - Sro Lut 13, 2008 14:12

Dam-Kam przyjedziesz na zlot lokalny do Rzeszowa?
Dam-Kam - Sro Lut 13, 2008 17:56

yyy a kiedy jest? jutro jade do krk, wracam za okolo 2tyg
marcin_i_alunia - Sro Lut 13, 2008 17:59

DamKam ja juz kiedyś na forum poruszałem temat kontroli trakcji i z tego co pamietam jednoznacznie powiedziane było, że jesto to poprostu niemożliwe, jednak czekamy na PHJOWI :grin: Nadzieja jest najważniejsza :grin:
Dam-Kam - Sro Lut 13, 2008 18:42

marcin_i_alunia, ale ciekawe co w przypadku kiedy mam juz kabel pod przycisk :?: ale nadzieje mam nadal :wink:
przemo285 - Sro Lut 13, 2008 22:23

Sam modulator ABS-u nie wystarczy - niestety :lol:
Dam-Kam - Sro Lut 13, 2008 22:27

to w takim razie co jeszcze trzeba??
Olo12 - Czw Lut 14, 2008 07:33

do Dam-Kam 30 marca 2008 o godz 12, planowany jest spot na parkingu Auchan Rzeszów-Krasne
Dam-Kam - Czw Lut 14, 2008 11:27

zobacze jak wypadnie... ja praktycznie w domu jestem raz na 2-3 tygodnie po 2 dnia ale spróbuje to tak rozplanowac aby wpasc :smile:
gipsy2 - Czw Lut 14, 2008 12:11

Ja mam takie wtyki wolne: zielony , czarny i niebieski lub fioletowy (nie pamiętam :P ) wolny.

Roletę kupiłem z przyciskiem :) więc bede montował , pytanie tylko gdzie są kable do podpięcia rolety ? Pod tylnią półką?

Do czego służy reszta wtyków?

Mam też tam jakieś urządzenie z Noki przy tych wtykach, takie czarne pudełko, co to?

[ Dodano: Czw Lut 14, 2008 14:51 ]
i jak się ma sprawa ze samościemniającym się lusterkiem? starczy wymienić czy muszą być przewody w podsufitce?

PHJOWI - Czw Lut 14, 2008 18:16

zobacz dokładnie w rave, co do trakcji w 75 były wkładane dwa rodzaje modulatorów , bez trakcji i z trakcją jak będe miał jakiegoś diesla z kostką pod guzik to sprawdze jaki ma modulator , według mnie powinien być z trakcją ......
Dam-Kam - Czw Lut 14, 2008 21:00

PHJOWI, do kogo ta odpowiedz?? do mnie czy do przemo285?? po czym mozna poznacz czy pompa ABS jest z modulatorem czy bez??
PHJOWI - Pią Lut 15, 2008 11:17

do ciebie - po numerach na pompie.
Olo12 - Pią Lut 15, 2008 12:58

Do PHJOWI
?
ja mam kontrolę trakcji i tempomat.
Czy po dokupieniu panela z przyciskami ( podgrzewania foteli i rolety) oraz oczywiście rolety i mat grzewczych wystarczy podpiąc to wszystko do wtyk czy trzeba dodatkowo przeciągać jakieś kable?

PHJOWI - Pią Lut 15, 2008 13:56

zobacz czy masz kable od grzania foteli.
Dam-Kam - Pią Lut 15, 2008 20:04

PHJOWI, sprawdzam w RAVE i widze ze potrzeba jeszcze (chyba) EAT ECU, ale nie wiem czy to juz mam, czy to np jest to zwykłe ECU, jutro postaram sie zerknąć na pompe ABS i sprawdzic numery

Sprawdzałem i nie iwem ktora to jest ta pompa :/ to jest to na lewo od aku przy ścianie grodziowej czy to cos blizej webasta?? a moze jeszcze cos innego??

kosiacki - Sro Lip 27, 2011 10:02

witam
podepnę się pod temat ja właśnie mam wolne wtyki zieloną i czarną zieloną użyłem do rolety natomiast nie daje mi spokoju do czego jest ta czarna
pozdrawiam Gogo

[ Dodano: Sro Lip 27, 2011 10:02 ]
witam
teraz mam dopiero pasztet jak zdjąłem tylną pułkę podszybia żeby zamontowac roletę to się okazało że znalazłem czarną wtyczkę z dwoma różowymi przewodami i dwa różowe z pięciu przy wyłączniku rolety są, z przodu jest ta czarna wtyczka o której pisałem wyżej i teraz mam problem z tymi kolorami czy zielona wtyczka przy włączniku rolety i czarna pod półką to komplet od rolety i wracam do czarnej może to tempomat który też planuję
GOgo

sknerko - Sro Lip 27, 2011 10:16

kosiacki napisał/a:
witam
teraz mam dopiero pasztet jak zdjąłem tylną pułkę podszybia żeby zamontowac roletę to się okazało że znalazłem czarną wtyczkę z dwoma różowymi przewodami i dwa różowe z pięciu przy wyłączniku rolety są, z przodu jest ta czarna wtyczka o której pisałem wyżej i teraz mam problem z tymi kolorami czy zielona wtyczka przy włączniku rolety i czarna pod półką to komplet od rolety i wracam do czarnej może to tempomat który też planuję

z czym masz problem instalacja do rolety jest w każdym czy masz roletę, czy była czy nie, podłączasz wkładasz przycisk w jedną wtyczkę i patrzysz czy działa jak nie to w druga i po temacie. tempomat dołożysz tylko do diesla, a ty masz diesla?

kosiacki - Sro Lip 27, 2011 13:50

siema sknerko
poprostu wolę jasne sytuacje jak pisano że zielony wtyk jest od rolety to tak powinno byc ale nikt nie pisał że spotkam z zieloną wtyczką czarną a jak zobaczyłem czarną wtyczkę pod pułką z tyłu gdzie ma byc roleta to nasunęło mi się pytanie czy czarne nie powinno byc z czarnym. Tak kolego mam diesla i go potroch doposażam choc na wyposażenie nie mogę narzekac dlatego meje pytanie o czarną wtyczkę gdyby to był tempomat to miałbym bodziec do dalszych działań
wcześniej merc 190 może dziś go wreszcie sprzedam nic złego o nm
obecnie Rover75 2.0 2000rok od kilku tygodni :lol:

haszczyc - Sro Lip 27, 2011 16:50

kosiacki, uzupełnij jeszcze w profilu co do samochodu jaki dokładnie masz typ silnika itp :)
kosiacki - Sro Lip 27, 2011 17:30

tojest silnik CTD
dafit - Sro Lip 27, 2011 18:04

sknerko napisał/a:
tempomat dołożysz tylko do diesla


nie ma absolutnie żadnej możliwości żeby dołożyć tempomat do benzyny? dlaczego do diesla sie da a do benzyny nie?

kosiacki - Czw Lip 28, 2011 08:10

witam dafit
przecież napisałem wyżej że to diesel
Gogo

sknerko - Czw Lip 28, 2011 08:59

dafit napisał/a:
nie ma absolutnie żadnej możliwości żeby dołożyć tempomat do benzyny? dlaczego do diesla sie da a do benzyny nie?

możliwość jest ale koszt i robota nie warta zachodu. W benzynie trza zmienić przepustnice, dołożyć siłownik, elektronikę i jeszcze dużo innych gratów plus kalibracja wszystkiego na T4

[ Dodano: Czw Lip 28, 2011 08:56 ]
do diesla tylko małe pudeleczko elektroniki trza dolożyć i chodzi

[ Dodano: Czw Lip 28, 2011 08:59 ]
kosiacki napisał/a:
przecież napisałem wyżej że to diesel
ale było by łatwiej jak byś pod avatarem też miał napisane ze masz diesla nie trzeba by pytać czy się domyślać
kris-tofer - Czw Lip 28, 2011 09:53

Panowie, to co z tą kontrolą trakcji w końcu? skoro mamy wtyczkę, to co musimy zmienić? oczywiście dokupić włącznik, ale co jeszcze? pompa ABS tylko? modulator to właśnie pompa ABS?
sknerko - Czw Lip 28, 2011 10:01

Poszukaj bo na forum PHJOWI opisywał jak dokładał trakcje do diesla. Choć mogę się mylić bo dość dawno to było.
Na pewno pompa ABS i chyba jeszcze wizyta na T4 i chyba jeszcze moduł co powinien być za schowkiem.

kosiacki - Pią Sie 05, 2011 14:21

sory jestem tutaj nowy i nie aż tak biegły obsłudze komputerów tylko jakoś sobie daję radę
Gogo

[ Dodano: Czw Lip 28, 2011 13:40 ]
jak mi zwróciłeś uwagę żebym dopisał jaki mam silnik to pokombinowałem jak to się robi isię udałó nauka nie4 idzie w las
Gogo

[ Dodano: Sro Sie 03, 2011 05:46 ]
witam
dziś mają mi przysłac części do tempomatu ponieważ niedługo wyjeżdżam to chcę zapytac czy po zamontowaniu sterownika pod skrzynką bezpiecznikową i wyłącznika na desce tempomat będzie już działał analogia do radia nie trzeba używac sterownia w kierownicy.Następne najważniejsze pytanie jak zdjąc wierzch kierownicy by dostac się do sterowników boję się o poduszkę nigdy tego nie robiłem dlatego moje pytanie czy wstępnie będzie działałtempomat
pozdrawiam :oops:

[ Dodano: Sro Sie 03, 2011 11:14 ]
i jeszcze pytanie części mi na razie nie przywieżli ale już się dostałem do miejsca gdzie się montuje sterownik odkręciłem trzy śruby tam gdzie jest zmieniarka ale myślę że :roll: niepotrzebnie bo jej nie wyjmowałem znalazłem wiązkę przewodów z czarną wtyczką jest tam 9 przewodów czy to jest tempomat? i następne pytanie czy ktoś nie ma zbędnego mocowania sterownika tempomatu bo przy tym co kupiłem to nie będzie bo facet nie zdemontował po rozbiórce oczywiście zapłacę za przesyłkę

[ Dodano: Pią Sie 05, 2011 14:21 ]
czy ktoś mi odpowie jak postępoowac żeby nie uszkodzic poduszki a dostac się do kierownicy żeby założyc przełącznik tempomatu

Piotrass - Pią Sie 05, 2011 14:57

kosiacki napisał/a:
czy ktoś mi odpowie jak postępoowac żeby nie uszkodzic poduszki a dostac się do kierownicy żeby założyc przełącznik tempomatu
Poszukaj na stronie głównej artykułu, ktoś pisał o wymianie kierownicy, tam znajdziesz jak zdjąć poduszkę ;)
Dziadek - Pią Sie 05, 2011 17:50

kosiacki napisał/a:
czy po zamontowaniu sterownika pod skrzynką bezpiecznikową i wyłącznika na desce tempomat będzie już działał analogia do radia

Przycisk na konsoli tylko inicjuje tempomat,ale samo ustawienie prędkości masz w kierownicy,więc moim zdaniem nie zadziała, no i nie zapominaj o czujniku na pedale sprzęgła-sprawdź czy go masz.

kosiacki - Sro Sie 31, 2011 08:11

w sobotę byłem u elektronika i kazał mi przyjechac do zdjęcia poduszki we wtorek nie wytrzymałem iw niedzielę zabrałem się z robotę zdjąłem poduszkę tak jak piszą przy wymianie kierownicy wyciąłem miejsce na przyciski w kierownicy złożyłem wszystko i po zakodowaniu radia wszystko działa bez kłopotów z komputerem, jestem w domu piję kawę a ponieważ nie zaglądałem na tą stronę patrzę jest podpowiedż o czujniku na pedale sprzęgła nie chce mi się ale chyba przed próbą sprawdzę ten czujnik może dziś jak skończę to napiszę,skończyc muszę bo w sobotę czeka go wyjazd na moją pierwszą dłuższą trasę tym autkiem do Władysławowa
podrawiam wszystkich

[ Dodano: Nie Sie 07, 2011 12:19 ]
oczywiściejuż byłem i znalazłem ten mały czarny pstryk z białym zakończeniem czy to jest to co pisał dziadek?,ja go wysuwam a on wchodzi spowrotem czy to znaczy że tak ma byc i to wysunięcie wystarczy?

[ Dodano: Sro Sie 31, 2011 08:11 ]
witam wróciłem ale jeszcze przed wyjazdem zamówiłem przesyłkę z kilkoma artykułami między innymi czujnik tempomatu pod sprzęgłem niestety przesyłka szła przeszło dwa tygodnie i otrzymałem ją po wczasach nie napiszę gdzie zamówiłem bo firma jest porządna a wpadki każdemu się zdarzają założyłem nowy czujnik i nadal lipa ale co zauważyłem po wyjęciu bezpiecznika od tempomatu kontrolka wyłącznika po wciśnięciu nadal świeci,po zdjęciu wyłącznika spod sprzęgła nie ma żadnych zmian wszystko działa ipytanie czy dioda nawyświetlaczu nie powinna się chwilowo zaświecac po włączeniu stacyjki tak jak inne u mnie nie świeci dlatego znudzony niepowodzeniami pytam czy przypadkiem nie najlepszym wyjściem byłoby T4 igdzie najlepiej to zrobic w okolicach łowicza

haszczyc - Nie Kwi 01, 2012 14:57

Koledzy mam pytanie, jak zdemontować ta listwę by jej nie uszkodzić ?
chcę sprawdzić czy dysponuję tam kabelkami od rolety i od tempomatu, pytanie kolejne gdzie mogę dostać takie coś ale z 5 przyciskami, podkreślam że ja mam inny odcień drewna i właśnie w takim odcieniu chciałbym zakupić, pytanie gdzie? ebay allegro są jedynie z ciemnym drewnem .. ale z jasnym nie ma:(

VMatas - Nie Kwi 01, 2012 18:53

Podważyć lekko i się ściągnie bez problemów - ona się trzyma tylko na tych zatrzaskach z tylu. Z kupieniem w odpowiednim odcieniu to masakra - jak dokładałem sobie 5 przycisk to po prostu zrobiłem dodatkową dziurę i było po problemie. Z drugiej strony tam są znaki gzie ma być.
haszczyc - Pon Kwi 02, 2012 11:56

VMatas, dzięki poszło bardzo łatwo bałem się wcześniej że coś uszkodzę i będzie problem, rozebrałem i mam 2 wolne kabelki czarna wtyczka zapewne od tempomatu i zielona od rolety wszystko fajnie ale właśnie owe drewienko na 5 otworów potrzebuję, VMatas, czym wycinałeś te otwory?




VMatas - Pon Kwi 02, 2012 12:13

Mam taki komplet wysokoobrotowy - ponoć do 25 000 obr/min. Wtedy idzie to gładziutko i ładnie zrobić jeżeli ręce sztywnie narzędzie trzymają :)
haszczyc - Pon Kwi 02, 2012 12:45

tutaj widzę że zakupie http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001831 pytanie która nazwa to mój odcień?

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2012 12:45 ]
Czyżby mój odcień to LIGHT OAK ?

sash997 - Pon Kwi 02, 2012 19:16

kolego haszczyc możesz pochwalić sie od czego masz guzik podpięty niebieską kostką?? bo po długich poszukiwaniach i wyjęciu nawet radia znalazłem kostki i jest właśnie czarna, zielona i niebieska...chyba sie pokusze o doposarzenie bo o rolecie zawsze mi sie dopiero w lato przypomina ale nigdy mi sie niechce za to zabrać...
haszczyc - Pon Kwi 02, 2012 20:46

sash997, od kontroli trakcji niebieska wtyczka
sash997 - Pon Kwi 02, 2012 20:57

dzięki, dobrze wiedzieć ale to mi akurat niepotrzebne :)
haszczyc - Czw Kwi 12, 2012 18:50

a więc tempomat mam założony działa wyśmienicie
pazdzi0h - Pią Kwi 13, 2012 12:33

haszczyc jak mozesz to napisz step by step co nalezy kupic i jak to wszystko skleic do kupy ;) taki maly tutek ;p
haszczyc - Pią Kwi 13, 2012 16:12

pazdzi0h, nie trzeba nic pisać jest to dziecinnie proste akurat od kolegi z forum kupiłem i mi to zamontował w sumie nic trudnego najważniejsze jest mieć wszystko co jest potrzebne info tutaj http://www.mgf.ultimatemg...ntrol/index.htm
pazdzi0h - Pią Kwi 13, 2012 20:07

haszczyc dzieki, spojrzalem tak na szybko i nic tam nie ma o przeprogramowaniu zegarów jak to ktoś wcześniej pisał na forum?
haszczyc - Pią Kwi 13, 2012 20:27

pazdzi0h, nic nie trzeba przeprogramowywać
pazdzi0h - Pią Kwi 13, 2012 21:55

haszczyc i o to mi chodzilo, dzieki wielkie! szkoda, ze nie moge kliknac "pomogl", mam nadzieje, ze kiedys bede mogl sie odwdzieczyc jakas cenna rada;)
dzieju - Sro Kwi 18, 2012 15:17

A wie ktos jak zdjac deske z tylu ? mam fabryczna rolete i otwor od fabrycznego subwoofera .

Musze zdjac pulke bo szukam przeciekow :D

pazdzi0h - Sro Kwi 18, 2012 19:56

dzieju

1. Zloz tylna kanape
2. Sciagnij takie materialowe/skorzane boczki, sa wsuwane na metalowe zaczepy od dolu smialo zlapac i energicznym ruchem do gory
3. Zobaczysz przed soba 2 "Zakorkowane plastiki" zachodzace na siebie - odkorkuj
4. Pod tymi plastikami polka tez jest zakorkowana, wiec robisz jak wyzej.
5. Sciagasz po bokach plastikowe oslony, ktore dochodza do tylnej szyby i lacza sie z kolejnymi plastikami innego koloru, to tylko sciagasz te z gory, sa tam 3 zaczepy, ja zaczynalem od samej gory
6. Zagladasz pod spod od strony bagaznika najlepiej i lokalizujesz mniej wiecej po srodku 2 plastikowe takie jakby kolki, musisz je scisnac np. kombinerkami i pchnac do gory bo one trzymaja polke od spodu.
7. ostatnia czesc to juz samo wyciagniecie polki , jak dla mnie to chybil trafil, ciagniesz z jednej, z drugiej, troche do gory, pare minut i wyjdzie:) z tylu przy samej szybie trzymaja ją 3 zapinki, po bokach i po srodku jedna.

pozdrawiam!

dukat11 - Sro Kwi 18, 2012 21:50

pazdzi0h napisał/a:
1. Zloz tylna kanape
2. Sciagnij takie materialowe/skorzane boczki, sa wsuwane na metalowe zaczepy od dolu smialo zlapac i energicznym ruchem do gory
3. Zobaczysz przed soba 2 "Zakorkowane plastiki" zachodzace na siebie - odkorkuj
4. Pod tymi plastikami polka tez jest zakorkowana, wiec robisz jak wyzej.
5. Sciagasz po bokach plastikowe oslony, ktore dochodza do tylnej szyby i lacza sie z kolejnymi plastikami innego koloru, to tylko sciagasz te z gory, sa tam 3 zaczepy, ja zaczynalem od samej gory
6. Zagladasz pod spod od strony bagaznika najlepiej i lokalizujesz mniej wiecej po srodku 2 plastikowe takie jakby kolki, musisz je scisnac np. kombinerkami i pchnac do gory bo one trzymaja polke od spodu.
7. ostatnia czesc to juz samo wyciagniecie polki , jak dla mnie to chybil trafil, ciagniesz z jednej, z drugiej, troche do gory, pare minut i wyjdzie:) z tylu przy samej szybie trzymaja ją 3 zapinki, po bokach i po srodku jedna.



Przy rolecie są jeszcze 3 nakrętki od spodu półki które trzymają roletę

pazdzi0h - Sro Kwi 18, 2012 22:40

Dukat11 tak racja! zapomnialem o nich wspomniec

a to z tego wzgledu, ze sa one u mnie dopiero od dzisiaj bo dzisiaj zamontowalem rolete hehe :)

a calosc rozbieralem drugi raz (1-szy wymienialem napinacze pasow, 2-gi roleta)

dzieju - Sro Kwi 18, 2012 22:42

Nie udało mi się ;(

Blokowaly mi zwijacze pasów rolete i Polke.

Ale być może spróbuje jeszcze raz ;(

pazdzi0h - Czw Kwi 19, 2012 14:42

a zrobiles krok 5 z mojego opisu? bo mi tylko i wylacznie te plastiki blokowaly półkę
dzieju - Czw Kwi 19, 2012 14:59

Qrde nie wiem o jakich oslonach mowisz ktore dochodza do tylnej szyby :(
pazdzi0h - Czw Kwi 19, 2012 15:14

dzieju o to mi chodzi :



Uploaded with ImageShack.us

dzieju - Czw Kwi 19, 2012 15:42

Qrde chyba ich nie zdejmowalem :/ :D

No nic zerkne

A jednak .

pazdzi0h - Czw Kwi 19, 2012 15:51

sciagnij jeszcze plastikowa osłonke w półce przez, która przechodzą pasy po obu stronach, tylko delikatnie bo ma tendencje to pękania, szczególnie od zewnętrznej
dzieju - Czw Kwi 19, 2012 15:57

pazdzi0h napisał/a:
sciagnij jeszcze plastikowa osłonke w półce przez, która przechodzą pasy po obu stronach, tylko delikatnie bo ma tendencje to pękania, szczególnie od zewnętrznej


Takie male oslonki 3 sa dwa boczne i jeden srodkowy = zdjete byly :D

[ Dodano: Czw Kwi 19, 2012 15:57 ]


5 i 7 rowniez zdemontowane

pazdzi0h - Czw Kwi 19, 2012 16:05

a od spodu 2 kolki wypchniete?
dzieju - Czw Kwi 19, 2012 16:16

pazdzi0h napisał/a:
a od spodu 2 kolki wypchniete?


Tak szefie :D

Cala roleta byla z półką luzna i blokowaly mi ja pasy :/ o ile sie nie myle wlasnie .

pazdzi0h - Czw Kwi 19, 2012 16:24

jedyne co mi przychodzi do glowy to przykrecic spowrotem rolete 3 nakretkami od spodu, przecisnac ją jakos przez tą dziurę i probować poki co sama półkę
dzieju - Czw Kwi 19, 2012 16:31

pazdzi0h napisał/a:
jedyne co mi przychodzi do glowy to przykrecic spowrotem rolete 3 nakretkami od spodu, przecisnac ją jakos przez tą dziurę i probować poki co sama półkę


Staralem sie ... zle sie to skonczylo :/

Nie polecam .

No nic bede mial czas to powalcze znowu teraz musze zalozyc nowiutki kolektor :D

dukat11 - Czw Kwi 19, 2012 17:27

dzieju, Rolet wchodzi na miejsce całkiem łatwo ale wyjmowanie to już gimnastyka. mnie się udało już trzy razy wyjąć manewrując po kawałku po skosie z prawej strony samochodu (twoja lewa jak siedzisz z tyłu patrząc na tylną szybę) gimnastyka jest ale daje radę. Pilnuj tylko przewodów od wzmacniaczy bo lubią się zaczepiać o pólkę. Próbuj mnie zajęło za pierwszym razem ok1h samo wyjmowanie teraz daje radę w 10min.
gacek189 - Czw Kwi 19, 2012 18:20

A powiedzcie mi co potrzebuje do dołożenia rolety. Włącznik oczywista sprawa roleta Taka i jeszcze coś jest potrzebne??
haszczyc - Czw Kwi 19, 2012 18:21

gacek189, i cierpliwość w zamontowaniu tylnej półki
gacek189 - Czw Kwi 19, 2012 18:27

haszczyc napisał/a:
cierpliwość w zamontowaniu tylnej półki
tego mi nie brakuje tylko chciałem się upewnić że więcej nic nie potrzeba bo jak sie wezmę to chciałbym skończyć a nie zonk i czegoś brakuje :twisted:
haszczyc - Czw Kwi 19, 2012 18:43

gacek189, sprawdź czy masz kable od rolety za ta maskownica drewienkiem gdzie wkładasz włącznik kabel powinien być koloru zielonego :) jeśli tak to nie ma problemów ;)
gacek189 - Czw Kwi 19, 2012 18:48

haszczyc napisał/a:
sprawdź czy masz kable od rolety
to już sprawdzone wszystko jest muszę tylko poszukać odpowiedniej maskownicy na 4 otwory w dobrym odcieniu
haszczyc - Czw Kwi 19, 2012 18:52

gacek189, samemu dziurę da się wywiercić :)
gacek189 - Czw Kwi 19, 2012 18:57

haszczyc, tak wiem ale mam już 3 i jak samemu zrobię i bedzię to żle wygladać to będzie niesymetrycznie
dukat11 - Czw Kwi 19, 2012 19:22

gacek189 napisał/a:
to już sprawdzone wszystko jest muszę tylko poszukać odpowiedniej maskownicy na 4 otwory w dobrym odcieniu


możę tu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=78106

gacek189 - Czw Kwi 19, 2012 19:28

dukat11, dzięki wielkie
pazdzi0h - Czw Kwi 19, 2012 19:33

ja kupilem sama rolete i wlozylem w swoja polke, otwor wycina sie banalnie np nozykiem tapeciakiem, dorwalem z anglika za 80 zl lacznie z guzikiem
haszczyc - Czw Kwi 19, 2012 19:43

pazdzi0h, i bez problemów weszła ci? w sensie mocowania itp? masz jakieś zdjęcia albo jakąś instrukcję, bo chce kupić roletę ale wszystkie dostępne na allegro z półką są brudne i wymagają czyszczenia
pazdzi0h - Czw Kwi 19, 2012 20:03

haszczyc

jeden powod dla, ktorego wzialem sama rolete to $
a drugi to wlaśnie usyfione te półki , wolałem swoją

weszła na lajcie,
jak coś to służe pomocą
jeszcze nie włożyłem takich dwóch plastikowych nakładek po bokach ale bez tego też śmiga
zdjecia raczej marne, telefonem ze 2 zrobiłem ale opis moge dać Ci dokładny jak będziesz potrzebował

haszczyc - Czw Kwi 19, 2012 20:14

pazdzi0h, wiesz opis się przyda jak znajdziesz chwilę czasu napisz:) przyda się każdemu, ja jak znajdę fajną okazję to zakupię roletę, pytanie mam do Ciebie jak montowałeś roletę to rozumiem że półki nie demontowałeś ?
pazdzi0h - Czw Kwi 19, 2012 20:48

haszczyc napisał/a:
pazdzi0h, wiesz opis się przyda jak znajdziesz chwilę czasu napisz:) przyda się każdemu, ja jak znajdę fajną okazję to zakupię roletę, pytanie mam do Ciebie jak montowałeś roletę to rozumiem że półki nie demontowałeś ?


demontowałem bo :

Zajrzyj od strony bagażnika i zobacz czy masz na środku mniej więcej takiego czerwonego kołka, jeśli tak to musisz zdemontować półkę ponieważ ten czerwony kołek jest przykręcony na blaszce do półki i musisz go usunąć ponieważ w jego miejsce wchodzi środkowa śruba od rolety i pod spod nakrętka

a następna sprawa to jak chcesz podłączyć roletę?

U mnie kabel był podczepiony pod inne i musiałem w dwóch miejscach porozczepiać tzn przeciąć izolacje i pociągnąć go pod roletą bo roleta ma swój kabelek z tyłu z lewej strony

Stanislaw - Pią Kwi 20, 2012 19:28
Temat postu: roleta
Witam dzis zabralem sie za montaz rolety tylnej szyby,aktualnie mam to wszystko rozbebeszone,troszke inaczej niz opisuja to koledzy z forum sciaga sie tylna polke,chodzi mi o te plastikowe kolki ktore trzymaja ta polke.
Poniewaz to wszystko mam nieposkladane (pada deszcz i nic nie moge dokonczyc) jutro jestem w stanie zrobic dokladne zdiecia z tego montazu,takze z montazem wylacznika rolety,jedyny problem to jak umiescic te zdjecia na Forum-z tym mam problem,moge je przeslac ktoremus z kolegow na prywatnego meila by by ten po zmniejszeniu opublikowal je na forum.
Auto w ktorym montuje ta rolete to Rover 75 cdti Sport SE rocznik 2004
Pozdrawiam
Stanislaw

dzieju - Sob Kwi 21, 2012 22:16

Podeslij mnie grzegorz.ciekot@woox.pl
sash997 - Wto Kwi 24, 2012 21:36

a ja właśnie jestem po zabiegu dołożenia tempomatu,godzinka roboty i wszystko śmiga :)już chyba opanowałem obsługe :razz: założyłem sobie odrazu guziczek do rolety,zostało tylko dokupić roletke i wsadzić :)
haszczyc - Wto Kwi 24, 2012 23:56

sash997, ja będę dokładać sama roletę bez półki ;) mam opis od kolegiStanislaw, postaram się w weekend go opublikować
ARTUR1983 - Sro Kwi 25, 2012 07:34

Czy mógłby być ktoś tak dobry i podać mi informację co mogę podpiąć do mojego Roverka.
Mój VIN SARRJSLPNYM177704.
Przepraszam za wtrącenie się w temat ale pracuje po 10h a nawet dłużej i nie mam czasu na tyle by przeglądać takiej skarbnicy wiedzy jakie jest to forum. :)
pozdrawiam

sash997 - Sro Kwi 25, 2012 16:52

haszczyc, z pewnością sie przyda :)
szpynior - Sro Kwi 25, 2012 22:12

pazdzi0h, czy w swojej półce miałeś te plastikowe mocowania do rolety od spodu? Te gdzie chodzą 3 śrubki i 3 kołki ? Czy musiałeś przeklejać? Mam roletę lecz moja półka nie ma otworu i będę wycinał.
Stanislaw - Sro Kwi 25, 2012 23:02

szpyniorrolete mozna zamontowac bez tych plastikow,sa trzy sroby ktorymi przykrecasz ja do podszybia auta,roleta ma tez taki wspornik z otworem w ktory wchodzi plastikowy kolek mocujacy polke posrodku,rolrte kupilem z takimi wspornikami o ktorych piszesz,w swojej polce ich nie mialem,ale roleta zamontowana i dziala super.Otwor wycinalem po tych fabrycznych przetloczeniacg,nie jest to problem
pazdzi0h - Czw Kwi 26, 2012 12:56

szpynior napisał/a:
pazdzi0h, czy w swojej półce miałeś te plastikowe mocowania do rolety od spodu? Te gdzie chodzą 3 śrubki i 3 kołki ? Czy musiałeś przeklejać? Mam roletę lecz moja półka nie ma otworu i będę wycinał.


nie bardzo rozumiem o jakich mocowaniach mowisz?

jak zdjalem polke to 3 otwory byly normalnie luzne, przeszly przez nie sruby, roleta ladnie usiadla i nakrecilem nakretki od strony bagaznika

z polki musialem usunac tylko taka blaszke na srodku z czerwonym kołkiem plastikowym bo ten kołek zatykał środkowy otwór,

wyciecie otworu w polce na rolete to akurat najprostsza czynnosc wbijasz pod katem tapeciaka i idzie jak od linijki :)

szpynior - Nie Kwi 29, 2012 10:10

pazdzi0h, chodzi i o mocowania na orginalnej półce z roleta tam roleta jest montowana nie do podszybia tylko do półki.

Ale wczoraj już zamontowałem sobie roletkę śmiga aż miło . Tylko zastanawia mnie jeszcze do czego jest 1 wolna kostka - czy to będzie tempomat?

http://zapodaj.net/37ecf808d4ea.jpg.html

haszczyc - Nie Kwi 29, 2012 11:13

szpynior, jak byś czytał temat cały to byś wiedział że to jest wtyczka z tempomatu ...
szpynior - Nie Kwi 29, 2012 11:31

haszczyc, czytałem ale wolałem się upewnić
haszczyc - Nie Kwi 29, 2012 11:46

szpynior, łatwo się półkę demontowało i jak wycinałeś otwory to są fajnie spasowane z roleta??
pazdzi0h - Nie Kwi 29, 2012 12:19

ja mam tylko takie 3 fotki bo ciezko zrobic jakies sensowne zdjecie zamontowanej juz rolety ze wzgledu na mala ilosc miejsca, moze komus cos pomoze

http://zapodaj.net/68722217ae2b.jpg.html

http://zapodaj.net/8e07f2316e30.jpg.html

http://zapodaj.net/63187232b100.jpg.html

poprawione linki

haszczyc - Nie Kwi 29, 2012 12:21

pazdzi0h, nie widzę tych zdjęć
szpynior - Nie Kwi 29, 2012 13:31

haszczyc, Półka demontaż kilka minut , najwięcej problemów miałem z wycięciem otworów pod plastiki wykańczające roletę (po prawej i po lewej stronie) gdyż one dodatkowo są wczepiane w roletę. Samo wycięcie otworu chwila - jest fabryczne przetłoczenie. U mnie dodatkowo robiłem to w bagażniku gdyż nie poradziłem sobie z odkręceniem pasa środkowego. Trzeba jeszcze uważać na demontaż tych osłon górnych tych przy szybie gdyż w obydwóch w tym samym miejscu połamały się uchwyty.
chdn - Nie Kwi 29, 2012 21:27

Panowie i Panie, w moim Roverku 75 CDT 2004r niestety nie ma instalacji do tempomatu, foteli podgrzewanych itp. Szukam schematu podłączenia całego zestawu do tempomatu (wszystkie części posiadam) Konkretnie mi chodzi o kolory kabli i itp. Dziękuję za pomoc :)
rafalmis1 - Sob Gru 29, 2012 20:19

koledzy czy możecie ponownie wstawić zdjęcia
i mam pytanie co do obrazka poniżej: co to jest nr.3 jest to potrzebne od sprzedawcy do działania rolety ?? a może to już jest w samochodzie ??

Stanislaw - Sob Gru 29, 2012 21:50

rafalmis to sa zaslepki bokow rolety,to jest przy rolecie,pod spodem sa male koleczka ktore dotykaja do szyby ,jak roleta konczy sie otwierac.
Jesli je zdejmiesz przy montazu i wlaczysz zamontowana juz rolete np na probe to roleta porysuje Ci boki szyby.
sam tak zrobilem,dlatego ostrzegam przed wlaczaniem rolety bez tych prowadnic oznaczonych numerem 3

Dawidovs - Pon Lut 25, 2013 14:22

Ja wrócę na chwilę do tematu trakcji.
Posiadam ubogą wersję rovera bez klimy i innych bajerów w tym trakcji. Zdemontowałem dziś radio i panel grzania w poszukiwaniu instalacji. Czy te dodatkowe przewody o których pisaliście są gdzieś pochowane, bo ja ich na pierwszy rzut oka nigdzie nie widze...
W związku z tym czy wogóle jest sens marzyć o jakichkolwiek doposażeniach jeśli nie widzę instalacji?

Szkoda mi go sprzedać bo zrobiłem już sprzęgło wg. rad na forum i kilka innych kosztownych napraw.

Adsik - Pon Lut 25, 2013 17:43

Dawidovs napisał/a:
zrobiłem już sprzęgło wg. rad na forum


Tzn metodą "15zł" ? Bo interesuje mnie jak sie sprawdza to teraz

szpynior - Pon Lut 25, 2013 17:55

Dawidovs, powinne być zaraz za maskownicą, po prostu widzisz kostki . Ale jest wysokie prawdopodobieństwo iż nie masz . A jeśli ich nie ma to po prostu nieopłacalne. Ja osobiście dołożyłem, tempomat, roletę tylnej szyby, instalację do podgrzewania foteli . Kontrolę trakcji już miałem i kostki do tempomatu i rolety też .
SeniorA - Pon Lut 25, 2013 18:16

szpynior napisał/a:
po prostu widzisz kostki
jak je ktoś wcześniej odizolował , bo oryginalnie są owinięte taką gąbką izolacyjną i umieszczone głębiej. Trzeba włożyć rękę i szukać.
Dawidovs - Wto Lut 26, 2013 11:42

Szukałem i znalazłem tylko kurz... Mówi się lipa i jeździ się dalej chociaż szkoda że nie dołożyłem 2 tys. i nie kupiłem w full opcji. Jeśli nie mam instalacji to faktycznie dokładka czegokolwiek jest nieopłacalna.
Adsik, nie robiłem wg tej metody tylko wysłałem pompkę do kolegi Bonckiego po czym wymieniłem sprzęgło, odpowietrzyłem jak uczyli na forum i jak narazie chula bardzo pięknie. Jak do tej pory zrobiłem 10k km. i sprzęgło jak nowe

Szkoda mi sprzedać rovera bo już dobrze go znam, nie był bity przede wszystkim.
Na wiosnę zamierzam dołożyć klimatronik i programator do webasto. Liczę się z kosztami rzędu 5 kafli :-|

dzieju - Wto Lut 26, 2013 12:21

Dawidovs napisał/a:
Szukałem i znalazłem tylko kurz... Mówi się lipa i jeździ się dalej chociaż szkoda że nie dołożyłem 2 tys. i nie kupiłem w full opcji. Jeśli nie mam instalacji to faktycznie dokładka czegokolwiek jest nieopłacalna.
Adsik, nie robiłem wg tej metody tylko wysłałem pompkę do kolegi Bonckiego po czym wymieniłem sprzęgło, odpowietrzyłem jak uczyli na forum i jak narazie chula bardzo pięknie. Jak do tej pory zrobiłem 10k km. i sprzęgło jak nowe

Szkoda mi sprzedać rovera bo już dobrze go znam, nie był bity przede wszystkim.
Na wiosnę zamierzam dołożyć klimatronik i programator do webasto. Liczę się z kosztami rzędu 5 kafli :-|


Oj czuje tu nutke pasji :D bez granic :D

Wiesz ze to sie zle skonczy ? wpadniesz jak sliwka w kompot :D ja tak zrobilem :/ ale nie zaluje :D

W piatek odbieram auto z wygluszania koszt 4000-5000zl. :/

Dawidovs - Wto Lut 26, 2013 13:17

Też się tego boję :mrgreen:
No tyle dać za wygłuszenie to faktycznie miłość :wink: Planuje też doposażyć audio o suba i stacje.
Tylko co moja żona na to powie, na ciuchy nie ma kasy a na auto jest :D

dzieju - Wto Lut 26, 2013 15:33

Dawidovs napisał/a:
Też się tego boję :mrgreen:
No tyle dać za wygłuszenie to faktycznie miłość :wink: Planuje też doposażyć audio o suba i stacje.
Tylko co moja żona na to powie, na ciuchy nie ma kasy a na auto jest :D


Ja swojej kupilem auto i tankuje - gwarantowana cisza :D :/

Dawidovs - Sro Lut 27, 2013 12:40

Jeszcze jedno pytanie w temacie TC
Znalazłem na allegro sterownik asr do rovera. Gdzie on się znajduje w waszych samochodach? Może jeśli kupię pompe z trakcją i ten sterownik to udałoby się to jakoś uruchomić.
Kombinuję jak mogę... :razz:

SeniorA - Sro Lut 27, 2013 16:43

Dawidovs napisał/a:
pytanie w temacie TC
Znalazłem na allegro sterownik asr do rovera. Gdzie on się znajduje w waszych samochodach?
Dawidovs, sterownik ETC jest tylko w kV6 ( za schowkiem po stronie pasażera ) , w dieslu modulator pompy ABS z ETC komunikuje się bezpośrednio ze sterownikiem silnika ECM , który odpowiednio działa na silnik.
Dawidovs - Czw Lut 28, 2013 08:03

Bardzo dziękuje za odpowiedź. W zasadzie zostaje mi tylko wymiana pompy, bo zegary mają znaczek trakcji. Jakby udało mi się dołożyć to dam znać.
michar123 - Czw Mar 14, 2013 17:34

Witam, ja w swoim roverku nie mam ani trakcji, ani rolety, ani podgrzyweanych foteli, zdjąłem dzisiaj tą zaslepke do przycisków i w głebi widze wiązke kabli i są tak jakieś też dwa zielone, a w tym prostokącie co na przycisk jest od strony kierowcy jest schowana zielona wtyczka, czy to znaczy że mogę doposażyć swoje cacko? ;D
zedziczek - Pią Mar 15, 2013 17:07

zielona to chyba roleta
rafalmis1 - Pią Mar 15, 2013 17:32

michar123, tak spokojnie możesz coś podpiąć, tylko musisz przeczytać ten temat, w nim jest jaka wtyczka za co odpowiada. Jak będziesz kupował roletę, to tylko i wyłącznie z półką, jak jak kupisz bez, to zabraknie Ci 2 uchwytów do mocowania i może być trochę niestabilna
sash997 - Pią Mar 15, 2013 18:02

rafalmis1 ja wycinałem w swojej otwór i jest ok,sama roleta trzyma sie przecież blachy pod półką trzema śrubami
szpynior - Pią Mar 15, 2013 18:10

Dokładnie, ja w swojej również wycinałem otwory i idzie bez żadnych problemów. No chyba że masz zniszczoną półkę .
rafalmis1 - Pią Mar 15, 2013 19:37

sash997 napisał/a:
sama roleta trzyma sie przecież blachy pod półką trzema śrubami

wiem o których śrubach mówisz, ale one tylko wpadaja razem z roletą, nie przykręca się ich, bo chyba nie dojścia, czy się nie mylę ??

sash997 - Sob Mar 16, 2013 00:40

mylisz sie,przykręca sie je w bagażniku :D
michar123 - Sob Mar 16, 2013 09:37

Półkę mam bardzo ładnie zadbaną, a cena rolety samej a z pólką sie różni troszkę, jak będe zakładaj to się was poradzę, w lato myśle go doposażyć, tempomat, roleta ;))
rafalmis1 - Sob Mar 16, 2013 16:00

sash997 napisał/a:
mylisz sie,przykręca sie je w bagażniku

muczę sprawdzić co u siebie zmajstrowałem :mrgreen:

marcin.misek - Sro Mar 20, 2013 18:08

Panie i Panowie!
Mam pytanie odnośnie tylnej rolety : Czy jest sens ją montować mając przyciemniane tylne szyby ( boczne + tylna)?

rafalmis1 - Czw Mar 21, 2013 06:20

Jeżeli nie zależy ci na wyposażeniu, jedynie na wygodzie, to myślę że szkoda ponad 100 zł dawać. Folia spokojnie daje rade
ARTUR1983 - Sob Mar 23, 2013 19:04

Mam pytanko czy do R75 da się zamontować szybę z sensorem tak aby ten sensor działał?
Mam r75 benzynka 1.8 2001r.
Pękła mi szyba czołowa i tak się zastanawiam czy się nie szarpnąć na lepszy gadzet. :)
Ogólnie gdzieś na Podkarpaciu kupie używkę?
pozdrawiam

sknerko - Pon Mar 25, 2013 10:16

Jak kupisz szybę z sensorem razem zmontowane i włożysz do auta to tylko wizyta na T4 żeby wprogramowali gadżet i powinno działać. Jak będziesz kupował osobno szybę, osobno czujnik to przynajmniej ja nie słyszałem żeby komuś udało się to zmontować tak żeby działało.
rafalmis1 - Pon Mar 25, 2013 11:12

sknerko, ale jeszcze trzeba instalacje mieć, a u siebie jak wpinałem lusterko fotochromatyczne, to instalacji pod sensor deszczu nie było. Oczywiście instalacje można zrobić, ale trzeba wiedzieć gdzie się wpiąć
sknerko - Pon Mar 25, 2013 13:30

Zastanów sie co potrzebujesz żeby to działało. Zasilanie i kabel do chyba modułu komfortu który uruchamia wycieraczki i o ile sie nie myle to jest to przygotowane w każdym. Pod lusterko faktycznie że nie każdy ma instalację.
ARTUR1983 - Pią Mar 29, 2013 22:00

Czyli można kupować bo niejako mam uśpiona funkcję? Tylko kto mi teraz pod T4 podepnie jak nie ma już Tomiego :/ . :)
rafalmis1 - Sob Mar 30, 2013 07:55

ARTUR1983 napisał/a:
Tylko kto mi teraz pod T4 podepnie jak nie ma już Tomiego .

do Warszawy będziesz musiał lecieć.
Cytat:
Czyli można kupować bo niejako mam uśpiona funkcję?

niby tak, ale dalej podkreślam, że najpierw dowiedz się gdzie instalacja ma być podłączona, bo bezprzewodowo się nie da :mrgreen:

JacK - Sob Lut 15, 2014 22:13

ja mam R75 2004 r. 2.0 CDT wersja cllasic po lifcie

nie mam żadnego przycisku dodatkowego na konsoli środkowej ale znalazłem 5 wtyczek takich jak na zdjęciu poniżej i wiem że niebieska to kontrola trakcji a zielona to roleta tylnej półki, jedna z nich to tempomat chyba ta mała czarna ale nie jestem pewien

nie wiem do czego są te 2 pozostałe, może ktoś podpowie ?


do rolety wiem że potrzebuje:
- przycisk na konsole środkową
- kompletną roletę z półką

do tempomatu:
- przyciski pod kierownice
- przycisk na konsole środkową
- jakiś czarny sterownik ?

damiwr - Sob Lut 15, 2014 22:17

dwie czteropinowe to grzanie pupy przerabiałem to w tym tygodniu ;)

te dwie od prawej płaskie.

SeniorA - Sob Lut 15, 2014 22:17

JacK napisał/a:
nie wiem do czego są te 2 pozostałe, może ktoś podpowie ?
grzanie siedzeń
JacK - Sob Lut 15, 2014 22:43

dzięki za odpowiedzi
Piotrass - Czw Cze 26, 2014 23:04

Jeśli dołożę guziki od grzanych siedzeń, i wymienię siedzenia na te z matami, to podgrzewanie będzie działać bez ingerencji w T4? Pod siedzeniami instalacje mam pociągniętą.
sash997 - Czw Cze 26, 2014 23:15

bedzie działać bez problemów
prebenny - Sro Cze 03, 2015 02:29

Odgrzewając kotlety:

Ktoś już przetestował co trzeba dołożyć/zmienić żeby do CDT/i dorzucić kontrolę trakcji - wiadomo pompa ABS z kontrolą trakcji, przycisk ale czy coś jeszcze?

longer86 - Sro Cze 03, 2015 09:15

Z tego co pamięta to jeszcze ECU ma info o TC. Ale nie zgłębiałem szczegółów
sknerko - Sro Cze 03, 2015 09:58

sterownik trakcji za schowkiem pasażera, czy coś jeszcze nie wiem
prebenny - Sro Cze 03, 2015 10:07

sknerko sterownik trakcji z tego co zrozumiałem z wcześniejszych postów występuje tylko w benzynie.
AdaskoC - Sro Cze 03, 2015 10:19

Tak jak na PW pisałem, w dieslu potrzeba:
Pompa
Przycisk
Programowanie ECU
Programowanie licznika

W V6 dodatkowo dokładamy sterownik.

sknerko - Sro Cze 03, 2015 11:14

AdaskoC napisał/a:
W V6 dodatkowo dokładamy sterownik.
plus inna przepustnica, plus siłownik na podszybiu.

[ Dodano: Sro Cze 03, 2015 11:14 ]
Może być że w dieslu sterownika nie ma

prebenny - Sro Cze 03, 2015 11:36

Jeszcze zostaje kwestia jakie numery pompy są z kontrolą trakcji (ale to Adaś zerknie :) ) - przyda się dla potomnych.
sknerko - Sro Cze 03, 2015 13:16

prebenny napisał/a:
Jeszcze zostaje kwestia jakie numery pompy są z kontrolą trakcji (ale to Adaś zerknie ) - przyda się dla potomnych.

A jest to gdzieś na forum bo pamiętam że kiedyś ktoś miał mega kłopot z znalezieniem

[ Dodano: Sro Cze 03, 2015 13:16 ]
to pomoże?

SeniorA - Sro Cze 03, 2015 13:18

AdaskoC napisał/a:
Tak jak na PW pisałem, w dieslu potrzeba:
Pompa
Przycisk
Programowanie ECU
Programowanie licznika
ale prawie najważniejsze, trzeba mieć jeszcze wiązkę elektr. (przewód Can - bus i sterowanie ) z wtyczką ABS przygotowaną do TC.
prebenny - Sro Cze 03, 2015 13:38

Ja znalazłem to http://www.the75andztclub...ad.php?t=163325 :
trebor napisał/a:

Cars without traction control - Pump casing stamped with MK -original part number 101290 and replaced with 101291 , later Bosch number ?

Diesel with traction - Pump casing stamped with MN -original part number 101310 and replaced with 101311 , later Bosch number 265 900 004

V6 -Pump casing stamped with ? -original part number 101300 and replaced with 101301 , later Bosch number believed to be 005 ?


Ale na allegro faktycznie ciężko znaleźć pompę z numerem 265 900 004.

SeniorA, juz tylko dla jasności. Jak mam wtyczkę pod TC w desce (obok podgrzewania foteli i tempomatu) to znaczy, że wiązka będzie?

SeniorA - Sro Cze 03, 2015 13:41

jest szansa , ale trzeba wypiąć wtyczkę ABS i sprawdzić .
prebenny - Sro Cze 03, 2015 14:10

Czyli nie pozostaje nic tylko sprawdzić czy jest wiązka i szukać okazji na pompę.

Ale przynajmniej już wiadomo co i jak także dziękuję wszystkim zainteresowanym :)

SeniorA - Sro Cze 03, 2015 14:22

prebenny napisał/a:
Czyli nie pozostaje nic tylko sprawdzić czy jest wiązka
wiązka do pompy jest , tylko w niej powinny być jeszcze przewody do ETC .
AdaskoC - Sro Cze 03, 2015 19:02

sknerko napisał/a:
plus inna przepustnica, plus siłownik na podszybiu.


Fakt, zapomniałem :)

wellman - Sob Lis 07, 2015 20:02

Jak to wreszcie jest z tą pompą ABS+TC w CDT? Musi być konkretny model, czy może być taka z kV6? Próbował ktoś takiego montażu?

Na alledrogo takich z benzyny jest kilka, ale nigdzie nie mogę dopaść demontowanej z CDT, a szukając po numerach (265 900 004 lub jak wspomnieli na brytyjskim forum: "0265 224 010 superseeded by 0265 224 039") nie ma nic.

[EDIT]
Znalazłem pompę z numerem 265 900 009 montowaną m.in. w Fabiach 1.9TDi. Wygląda jak nasza.

http://allegro.pl/vw-skod...5048118104.html

prebenny - Nie Lis 08, 2015 23:34

Kombinuj wellman i przecieraj szlaki :p

Z benzyny chyba nie podejdzie ale może z BMW E46/E39 by pasowała?

wellman - Nie Lis 08, 2015 23:39

prebenny, patrzyłem na te pompki, niby wersja oprogramowania sterownika ta sama, ale kształt pompy trochę inny, gniazdo wtyczki z drugiej strony. Muszę zobaczyć, jak to tam u nas wygląda i może - jak się zniecierpliwię szukaniem - to spróbuję. :P

Chociaż już szybciej myślę o tej, co wyżej link dałem. Wygląda identycznie, też jest z diesla, tylko numerki ma trochę inne.

No i właśnie, dlaczego z benzyny nie podejdzie? Ktoś to już sprawdził, czy po prostu zakładamy, że nie bo nie? Benzyna musi mieć cały dodatkowy moduł sterowania trakcji, którego w dieslu nie ma, bo sterownik pompy gada bezpośrednio z ECU. Jeśli więc sterownik pompy byłby kompatybilny to powinno być ok.

prebenny - Nie Lis 08, 2015 23:43

Zgaduję, na angielskim forum właśnie też widziałem, że ktoś wspominał o tym 'dodatkowym' sterowniku.

Druga kwestia to tak na prawdę czym różni się pompa z i bez trakcji. Cała pompa (mechanicznie) jest inna czy tylko sterownik.

wellman - Nie Lis 08, 2015 23:48

Pompka z trakcją z pewnością ma większy korpus, tu widać:

https://www.roverki.eu/po...-pompy-abs.html

Więc zakładam, że się różni, skoro potrzeba było więcej miejsca, żeby to upchać. :P

[EDIT]
Pytanie do posiadaczy CDT z trakcją: czy ktoś byłby tak miły i podał numery z pompy i sterownika? Tak, żeby była jasność, bo już mi się mieszać zaczynają, a mając konkretne info, będzie łatwiej szukać. ;-)

christopher7 - Czw Gru 10, 2015 14:32
Temat postu: [R75] Doposażanie - tempomat, TC, elektryczne fotele, rolet
Odświeżając temat w kwestii dokładki TC do R75 CDT. Jeśli ktoś ma wiedzę jeśli chodzi o numery wybite na pompie i na sterowniku pompy ABS z trakcją do CDT do prośba o podanie. 265900004 to numer wybity na pompie?
wellman - Czw Gru 10, 2015 14:45

christopher7, 0 265 900 004 to numer sterownika. Na pompie jest numer 0 265 224 009. Takie były numery pomp montowanych fabrycznie.

Później BOSCH zastąpił je "nowszymi numerami": 0 265 224 010 na pompie i 1 265 900 004 na sterowniku. Zdaniem niemieckiej centrali BOSCH-a nie jest możliwe dopasowanie pompy/sterownika z innej pompy, nawet wyglądającej identycznie, np. 0 265 224 011 i również przeznaczonej do diesla. Podobno to nie będzie dobrze działać.

christopher7 - Wto Mar 15, 2016 14:21
Temat postu: [R75] Doposażanie - tempomat, TC, elektryczne fotele, roleta
Wellman, dzięki to już wiemy trochę więcej:
[R75] CDT pompa ABS z TC numer sterownika 0 265 900 004/pompa 0 265 224 009, lub /1 265 900 004/0 265 224 010. Spotkał się ktoś jeszcze z jakąś inną wersją do diesla?

[ Dodano: Wto Mar 15, 2016 14:21 ]
Odnośnie TC jako ciekawostka:
Trafiłem na handlarza który sprzedawał na części R75 z 2004 rok diesel który miał zamontowaną pompę ABS z TC o numerze 0265900003/0265224004.
To może jednak to działa nie tylko z 0265900004 ? próbował ktoś?

Imprinting - Sro Maj 17, 2017 23:36

Witam :) Co potrzebuje by doposażyć mojego R75 w rolete tylnej szyby? (Nie posiadam wiązki elektrycznej.) Wystarczy półka z roletą, przycisk na konsoli środkowej i pociągnięcie kabli? Czy roleta wymaga jeszcze jakiegoś przekaźnika? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :D
MaReK - Sro Maj 17, 2017 23:40

Skomplikowane nie jest.
kalafior - Sob Wrz 28, 2019 21:13

czy ten modul tempomatu podejdzie do diesla
marcin.misek - Sob Wrz 28, 2019 22:02

Przecież jak byk napisane KV6...
kalafior - Sob Wrz 28, 2019 22:35

slaby wzrok mam