Zobacz temat - Sprzedałem swojego R
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Sprzedałem swojego R

Owsik - Pon Lut 11, 2008 14:18
Temat postu: Sprzedałem swojego R
Pamiętacie ten topic jak radziłem się w sprawie R dla znajomego ?;> To do niego trafił mój Rover - teraz będzie jeździł po Kielcach :)
Dlaczego sprzedałem ? Nie dlatego, że jeździło mi się nim źle - wręcz przeciwnie. Po prostu nie byłem aż tak do niego przywiązany, a poza tym czas spróbować jakichś innych marek.
Chciałem Wam Roverkowicze podziękować, za każdą okazaną mi pomoc na forum i za miłe dyskusje (zarówno tutaj, jak i w realu na jednym spotkaniu na którym miałem przyjemność być) - jesteście wspaniałą grupą miłośników i z Wami nie strach posiadać Rovera :)
Jako, że jest tu tak miło, to z wizyt na forum nie zrezygnuję, a może uda mi się przyciągnąć tutaj nowego właściciela mojej dwusety :)

Pozdrawiam!


piter34 - Pon Lut 11, 2008 17:18

Owsik, co zastąpi ROVERka? :lol:
Senn - Pon Lut 11, 2008 17:37

Pewnie jakaś Alfa ;)
Owsik - Sob Lut 16, 2008 23:10

Parę dni temu Owsik napisał/a:
Dokładnie jeszcze nie wiem. Różne opcje się przewijają - od Corolli G6, przez Civici itd :-)



Edit - 16/02

Od dziś przemieszczam się takim Renuarem :-)



maciej - Nie Lut 17, 2008 19:35

Wow! reno klijo...
Jedno już w klubie było i było piekielnie szybkie, mimo, że 1.4 - warto przejrzeć wyniki Zlotu w Radomiu... :D

Brt - Nie Lut 17, 2008 21:15

rrrenuarrrr :lol: dobre :)
piter34 - Pon Lut 18, 2008 08:33

Owsik napisał/a:
Od dziś przemieszczam się takim Renuarem :-)

Jakieś szczegóły? :lol:

Kris - Pon Lut 18, 2008 08:51

piter34 napisał/a:
Owsik napisał/a:
Od dziś przemieszczam się takim Renuarem :-)

Jakieś szczegóły? :lol:

Chyba nic po za silnikiem wolnossącym nie moglo przekonać owsika, bynajmniej nic innego nie przychodzi mi do głowy ;)

kolin - Pon Lut 18, 2008 11:49

jak porównujesz dynamikę silnika Rovera do Clio bo moce tam podobne są jak dobrze pamiętam :wink:

Autko fajne gratuluję zakupu niech służy długo i bezawaryjnie :mrgreen:

Owsik - Wto Lut 19, 2008 01:22

Hehe, dzięki :)

piter34 napisał/a:
Jakieś szczegóły? :lol:


1.6 16v - 110KM, wyposażenie takie jak miałem w Roverze + ABS. Pierwsze wrażenia ? - jestem bardzo zadowolony :) Przede wszystkim zawias o przyjemnej twardej charakterystyce, świetne fotele, dużo lepiej wykonane wnętrze. Jeśli chodzi o silnik i dynamikę to jest wyraźnie żwawszy od 200 1.4 16v. Silnik ma trochę inną charakterystykę, lepiej idzie z dołu. Skrzynia jak na mój gust precyzyjniejsza niż w Roverze, ale za to na zimno chodzi ciężko - wymienię olej w skrzyni, zobaczymy czy to coś zmieni. Jeśli chodzi o spalanie to jeszcze nie skończyłem pierwszego baku, ale z tego co wyświetla się na komputerze (o właśnie - fajny gadżet :) ) wynika, że nie pali więcej od Rovera. Mówie Wam - fajne auto ;-)
Zdam relację z dalszego użytkowania :)


PS dziś doznałem szoku - przerejestrowałem auto w...15 minut :shock:

maciej - Wto Lut 19, 2008 09:14

Owsik napisał/a:
dziś doznałem szoku - przerejestrowałem auto w...15 minut

Wow! Mi to zajmuje normalnie 45 miut - 1h ale ja mam podobno super przyjazny urząd...

piter34 - Wto Lut 19, 2008 13:10

Owsik napisał/a:
PS dziś doznałem szoku - przerejestrowałem auto w...15 minut :shock:

W którym WK?

Owsik - Wto Lut 19, 2008 16:41

piter34 napisał/a:
W którym WK?


W Krakowie przy Powstania Warszawskiego :-)

przemciooo - Wto Lut 19, 2008 20:12

We Włocławku do WK idzie się z meliską :roll:
Niektórych i tak ponosi :wink:

maslo227 - Wto Lut 19, 2008 21:49

Owsik napisał/a:
piter34 napisał/a:
W którym WK?


W Krakowie przy Powstania Warszawskiego :-)


Nie wierze :) Normalnie cud !! !!!

adambla - Wto Lut 19, 2008 22:25

U nas jeszcze pół roku temu w WK odbywały sie sceny iście dantejskie. Żeby zarejestrować auto trzeba było stanąć w kolejce po numerek już o 6 rano.
Wczoraj rejestrowałem ojcu VW i dostałem szoku: od wejścia do wyjścia tylko 40 minut !!

Owsik - Sro Lut 20, 2008 00:39

Masło napisał/a:
Nie wierze :) Normalnie cud !! !! !


Co ciekawe nie byłem tam bladym świtem a koło 13 w poniedziałek :idea:

EwaiKazek - Sro Lut 20, 2008 16:22

Owsik napisał/a:
[
Co ciekawe nie byłem tam bladym świtem a koło 13 w poniedziałek :idea:

Coś się w Krakowie poprawiło...
Jak jesienią zeszłego roku robiłam Roverkowi nowy dowód, to też poszłam koło południa i załatwiłam wszystko prawie od ręki.

Esilon - Czw Maj 08, 2008 19:00

Owsik napisał/a:
Jako, że jest tu tak miło, to z wizyt na forum nie zrezygnuję, a może uda mi się przyciągnąć tutaj nowego właściciela mojej dwusety


Dzień dobry wszystkim :cool:

rav1984 - Czw Maj 08, 2008 23:03

Owsik napisał/a:
dużo lepiej wykonane wnętrze

wcale bym nie powiedział - rover dużo lepiej wygląda w środku, ale to już kwestia gustu
Esilon napisał/a:
Dzień dobry wszystkim :cool:

witaj

kamil_luczak - Pią Maj 09, 2008 08:38

Ladnie takie Clio jezdzi, sweog czasu jak jezdzilem meganka II 2.0 16V 133KM to z takim clio pierwsze paredziesiat metrow szlismy rowno pozniej juz moca go przechodzilem. Mysle ze srednie 9s do 100kmh moze robic, wiec Rover raczej nie mialby szans z takim:)
maciej - Pią Maj 09, 2008 09:34

Ale w Radomiu to Clio objechało Tomcaty... :D
Kwestia łącznika między pedałami, a kierownicą. :D

dobryziom - Pią Maj 09, 2008 09:47

Ja tam żadnemu francuzikowi sie objechać nie dam jeszcze takiego nie wyprodukowali :razz:
maciej - Pią Maj 09, 2008 09:48

dobryziom napisał/a:
Ja tam żadnemu francuzikowi sie objechać nie dam jeszcze takiego nie wyprodukowali :razz:

Może na prostej, bo na torze, to raczej nie miałbyś szans i to nie kwestia mocy - to Clio to lekko usztywniona seria...

dobryziom - Pią Maj 09, 2008 10:07

trzeba by było sprawdzić bo zawieszenie bardzo dobrze sie trzyma teraz jeszcze super szerokie gumy wiec kto wie :rotfl:
MaReK - Pią Maj 09, 2008 10:15

Trzeba jeszcze wiedziec jak wchodzic w zakrety i generalnie miec jakies doswiadczenie w jezdzie po torze, co mial w/w osobnik w Clio na zlocie w Radomiu ;)
dobryziom - Pią Maj 09, 2008 10:17

no tak z tym sie zgodzę na torze nie wystarczy dobry samochód 50% no na pewno umiejętności...
maciej - Pią Maj 09, 2008 10:40

dobryziom napisał/a:
na torze nie wystarczy dobry samochód 50% no na pewno umiejętności...

Znacznie więcej niż 50% - Kuba Citroen'em BX Diesel z krzywymi hamulcami pobił na Miedzianej górze AR166 3.0, a Rafał - kierowca AR umiał już wtedy jeździć, ale nie aż tak. ;)

misi3k - Pią Maj 09, 2008 12:36

maciej napisał/a:
Znacznie więcej niż 50%
o właśnie :) Ja może powiem swoje doświadczenia z toru bo parę razy sobie pojeździłem. U nas na torze w sprzyjających warunkach malacze objeżdżały miśki i subarynki :mrgreen: A co do R400 (nie wiem jak 200 bo nigdy nie widziałem takiego na torze :D ) to na torze się sprawuje fajnie ale brakuje wyżej wymienionej sztywności zawieszania (prawdę mówiąc to makabra :/ ) Mam nawet gdzieś zdjęcia jak zawieszenie "pracuje" na zakrętach :smile:
A te moje wynurzenia to z kompletnie amatorskich jazd nie gdzieś jakieś WRC :D