Zobacz temat - [R75] Tempomat - dokładka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Tempomat - dokładka

rafalg - Sob Lut 16, 2008 00:31
Temat postu: [R75] Tempomat - dokładka
Witam mam pytanie czy przy dokładaniu tempomatu (nie posiadam tempomatu) mozna zastosować sterownik z benzyniaka czy tylko i wyłacznie diesel.
Spyder - Sob Lut 16, 2008 23:12

Podobno tylko pasuje z diesla. Benzynowych sterowników jest sporo ale dieslowskich wogóle nie idzie dostać.

Ale RafałG, jakbyś coś wiedział o dieslowskim to czekam na info od Ciebie bo mi brakuje już tylko tego reszte już mam.

rafalg - Nie Lut 17, 2008 18:19

Ok Spyder może takie coś będę miał pod koniec lutego więc dam znać.

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 18:32 ]
Spyder a ile dałeś za te wszystkie gadżety do tempomatu.

przemo285 - Nie Lut 17, 2008 21:03

A tak wogóle to co macie na myśli ,co się składa na działanie tempomatu ponieważ na to się składa wiele elementów a sterownik nowy to cena ok.800 zł ale to nie wszystko :/
PHJOWI - Nie Lut 17, 2008 22:02

w dieslu jest najprościej zamontować tempomat , sterownik pasuje do danego sterownika powinni je mieć w artbizarze, w dieslu sterowanie odbywa się po przez 2 części komputer silnika + interface tempomatu, sprawdzili to nasi niemieccy oraz angielscy koledzy także nie ma żadnych filozofi.
rafalg - Nie Lut 17, 2008 22:32

PHJowi a rzeczywiście musi być sterownik tempomatu z diesla? A i czy trzeba coś jeszcze wgrać do kompa czy starczy powpinać to do istniejącej instalacji i powinno działać?
PHJOWI - Nie Lut 17, 2008 22:38

tak musi być od diesla.
Spyder - Pon Lut 18, 2008 02:46

Z tego co mi udało sie dowiedzieć to potrzebne są:

1) Przełączniki do kierownicy - posiadam, mój koszt 30 zł
2) Włącznik tempomatu ten pod panelem klimatyzacji - posiadam , mój koszt 15 zł
3) Główny sterownik umiejscowiony obok gniazda bezpieczników - NIEPOSIADAM :cry:

PHJOWI - Sob Mar 15, 2008 18:28

Dzisiaj skończyłem dokładanie tempomatu do 75 diesla , wszystko śmiga wyśmienicie nie ma problemu dodam że montowałem go do automata :) ,koszty:

kierownica pod tempomat od 200-400 za nową w anglii
sterownik tempomatu 50-100zł
włącznik 30-50zł
drewno od 30-60zł

w 400zł się zamknie a efekt bomba sprawdzałem na autobanie jest git.

gipsy2 - Sob Mar 15, 2008 20:52

200-400zł za NOWĄ kierownicę ? Myślałem że minimun z 1300zł trzeba mieć na wersję bez drewna ...
PHJOWI - Nie Mar 16, 2008 10:20

na ebay można nową tanio dostać.
Spyder - Wto Mar 18, 2008 05:56

PHJOWI, Nadal poszukuje sterownika. Nie masz może jakiegoś zbędnego lub znasz kogoś kto ma??
rafalg - Wto Mar 18, 2008 09:53

PhJOWI jakbyś miał dwa sterowniczki do diesla to i mi daj znać też szukam tego.
hvil - Czw Lis 19, 2009 00:19

to ze niby w benzynie trudniej to uczynic?:-)
Zukowaty - Czw Lis 19, 2009 00:27

Cytat:
to ze niby w benzynie trudniej to uczynic?:-)

W benzynie jest całkiem inny układ tempomatu z innymi elementami. U mnie to ustrojstwo jest na jakiś podciśnieniach.

hvil - Czw Lis 19, 2009 00:43

ja to się boje z elektryka w wozie grzebać coby o pewnym czasie nie zaczęło się to wszystko sypać:-) w dieslu widac latwe to a benzyna no trudno:-) zostanie bzy tempomata
piwonski12 - Wto Lut 08, 2011 11:00

Panowie a ma ktoś może zdięcie tego sterownika od tempomatu , chodzi mi o to jak wygląda i gdzie go szukać (disel) , bo mam rozbitka i chciałbym go sobie pobrać
apples - Wto Lut 08, 2011 11:05

http://www.mgf.ultimatemg...ntrol/index.htm
Schowany jest za osłoną nad nogami pasażera.

piwonski12 - Wto Lut 08, 2011 13:46

A czy trzeba wymienic kierownicę (bo w rozbitku jest mocno zjechana ) , moze da się wsadzić te przyciski od tempomatu w moją kirownicę .Co Wy na to ?
apples - Wto Lut 08, 2011 13:48

piwonski12 napisał/a:
A czy trzeba wymienic kierownicę (bo w rozbitku jest mocno zjechana ) , moze da się wsadzić te przyciski od tempomatu w moją kirownicę .Co Wy na to ?
Z mojej wiedzy kierownica jest uniwersalna. Przełożysz środek do swojej kierownicy, podcinając przy tym plastyk do przycisków tempomatu.
piwonski12 - Sro Lut 09, 2011 15:17

Wszystko juz mam , przełączniki w kierownicy założone (nawet łatwo poszło) . Tylko jest jeden problem bo za żadne skarby nie mogę wyczaić tej wtyczki co moduł tempomatu się podłańcza , rozebrałem schowek (ten pod nogami pasażera) jest tam wiązka kabli ale wtyczki nie widać?Może ktos to robił i wie gdzie ona się znajduje , a może nie w każdym rowerku była ?
stazaj88 - Czw Lut 10, 2011 14:45

Sprawdzałeś za skrzynką bezpieczników ?
Dodatkowo z tego co zauważyłem to obudowa sterownika tempomatu jest inna w angliku i europejczyku - jak włoży się sterownik na metalowe mocowanie które jest przykręcone do karoserii to okazuje się że kabel jest za krótki

apples - Czw Lut 10, 2011 15:35

piwonski12 napisał/a:
Może ktos to robił i wie gdzie ona się znajduje , a może nie w każdym rowerku była ?
Zdjęcie przedstawia jak jest u mnie zamontowany sterownik tempomatu, a kabel do niego wchodzi z wiązki która dochodzi do puszki z bezpiecznikami. Szukaj u siebie po kolorach kabli z mojego zdjęcia. :wink:
piwonski12 - Czw Lut 10, 2011 16:50

stazaj88 napisał/a:
Sprawdzałeś za skrzynką bezpieczników ?
Dodatkowo z tego co zauważyłem to obudowa sterownika tempomatu jest inna w angliku i europejczyku - jak włoży się sterownik na metalowe mocowanie które jest przykręcone do karoserii to okazuje się że kabel jest za krótki

Nie sprawdzałem za skrzynką bezpieczników , zaraz zobaczę.
z tego co widziałem w rozbitku to wiązka kabli ta w konsoli środkowej szła razem z kabelkami od ogrzewania siedzeń a ja nie mam podgrzewanych foteli(być może jest tak że jeżeli mamy u siebie podgrzewane fotele to mamy okablowanie do tempomatu,to taki moje przepuszczenie niczym nie potwierdzone).

[ Dodano: Czw Lut 10, 2011 16:50 ]
apples napisał/a:
piwonski12 napisał/a:
Może ktos to robił i wie gdzie ona się znajduje , a może nie w każdym rowerku była ?
Zdjęcie przedstawia jak jest u mnie zamontowany sterownik tempomatu, a kabel do niego wchodzi z wiązki która dochodzi do puszki z bezpiecznikami. Szukaj u siebie po kolorach kabli z mojego zdjęcia. :wink:

Apples Ty u siebie dokładałeś tempomat czy już miałeś i czy masz podgrzewane fotele?
Sprawdziłem za skrzynką bezpieczników i nie ma.

apples - Czw Lut 10, 2011 19:10

piwonski12 napisał/a:
Apples Ty u siebie dokładałeś tempomat czy już miałeś
Miałem.
piwonski12 napisał/a:
czy masz podgrzewane fotele
Nie mam.
piwonski12 - Czw Lut 10, 2011 20:48

Ja pierdziele , mam już dość szukania tej wtyczki do sterownika tempomatu , nigdzie jej raczej nie ma. A czy jest taka możliwość że robili kilka typów instalacji elektrycznych do jednego modelu auta ?
robo - Czw Lut 10, 2011 21:03

piwonski12, a wtyczkę od włącznika tempomatu pod klimatronikiem masz ? Bo jeśli tak to i ta od sterownika być musi. Albo instalacja jest albo nie. Nie wtykali chyba połowy instalacji od tempomatu.
domel-x - Czw Lut 10, 2011 21:21

pany czy tempomat bujnie sie sam czy T4
piwonski12 - Czw Lut 10, 2011 21:31

robo napisał/a:
piwonski12, a wtyczkę od włącznika tempomatu pod klimatronikiem masz ? Bo jeśli tak to i ta od sterownika być musi. Albo instalacja jest albo nie. Nie wtykali chyba połowy instalacji od tempomatu.

Nie wiem bo do konsoli środkowej jeszcze nie zaglądałem.

stazaj88 - Czw Lut 10, 2011 23:48

Ja nie miałem wiązki do grzanych foteli (będę ją wkładał :D ) a wtyczke do tempomatu mam. Z zdjęcia które wkleił apples wynika jednak że obudowy są takie same, wiec troche namieszałem :oops:
piwonski12 - Pią Lut 11, 2011 07:44

stazaj88 napisał/a:
Ja nie miałem wiązki do grzanych foteli (będę ją wkładał :D ) a wtyczke do tempomatu mam. Z zdjęcia które wkleił apples wynika jednak że obudowy są takie same, wiec troche namieszałem :oops:

Więc moja teoria z podgrzewanymi fotelami jest zła . Może chodzi o klimatronik , bo ja mam klimę taką na pokrętła i niewiele jest kabli w konsoli środkowej.Idę dalej szukać tych wtyczek do tempomatu. :beczy:

domel-x - Czw Lut 17, 2011 14:32

piwonski12, znalazłes są wtyczke do sterownika? pytam bo sam jej szukam,w konsoli przewód jest czyli musi byc pod sterownik też,tylko gdzie ?
piwonski12 - Czw Lut 17, 2011 22:14

Niestety nie znalazłem :beczy: , a Ty gdzie znalazłeś tą w konsoli środkowej (góra , dół )?. :shock:
domel-x - Sob Lut 19, 2011 15:50

piwonski12, była za tym drewienkiem spienta z wtyczką od rolety ,rolete założyłem tylko tempomat został,jak bedzie cieplej cały schowek zdemontuje i po wiąsce mam nadzieje ze znajde wtyczke.czujnik sprzegła tez mam orginalnie zamontowany.pozdro

[ Dodano: Pią Lut 18, 2011 18:36 ]
zrobiłem miejsce w garazu i wyciągłem schowek, kostka była :mrgreen: miejsce na sterownik tez widac


[ Dodano: Sob Lut 19, 2011 15:50 ]
to chyba ten sterownik http://translate.google.p...t%26prmd%3Divns

maryba - Sro Lut 23, 2011 00:59

Chciałbym założyć tempomat w R75 ale czy te elementy wystarczą ?

http://www.mgf.ultimatemg...ntrol/index.htm


PHJOWI napisał/a:
Dzisiaj skończyłem dokładanie tempomatu do 75 diesla , wszystko śmiga wyśmienicie nie ma problemu dodam że montowałem go do automata :) ,koszty:

kierownica pod tempomat od 200-400 za nową w anglii
sterownik tempomatu 50-100zł
włącznik 30-50zł
drewno od 30-60zł

w 400zł się zamknie a efekt bomba sprawdzałem na autobanie jest git.


Miałem w Scorpio tempomat i wiem ze w samej komorze silnika były inne rozwiązania - miedzy innymi linka do przepustnicy ....
czy tu (w R75) wystarczą te tylko telie ?

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 00:59 ]
dokładał juz ktoś do auta? jaki jest efekt ? duzo problemów ?

spis rzeczy, mam sprzedawcę który proponuje mi takie rzeczy


Sterownik tempomatu

włącznik

sterowanie przy kierownicy

przepustnica z tempomatem

instalacja elektryczna

czy coś jeszce trzeba ?

robo - Sro Lut 23, 2011 21:53

up
domel-x - Czw Lut 24, 2011 12:53

maryba, chcesz założyc do bęzyny czy diesla tempomat? ten link co wrzuciłes jest do diesla
maryba - Czw Lut 24, 2011 14:08

domel-x napisał/a:
maryba, chcesz założyc do bęzyny czy diesla tempomat? ten link co wrzuciłes jest do diesla
no i dobrze :) bo chce do DIESLA ..
domel-x - Czw Lut 24, 2011 14:28

maryba napisał/a:
Sterownik tempomatu

włącznik

sterowanie przy kierownicy


instalacja elektryczna

czy coś jeszce trzeba ?


to wszystko ,i wszystko ci powinno bujnąc po podłączeniu jak u mnie
maryba napisał/a:
przepustnica z tempomatem

żadna przepustnica i nie jest potrzebna

piterazim - Pon Gru 12, 2011 13:47

Takie pytanie z innej beczki. Czy tempomat można założyć w aucie z zegarami bez komputera?
domel-x - Pon Gru 12, 2011 21:57

piterazim, raczej niestanowi to problemu,zobacz czy masz instalacje pod tempomat
piterazim - Wto Gru 13, 2011 10:54

Teoretycznie mam. Za środkową konsolą mam kable od trakcji, rolety i tempomatu.
Wreszcie zabrałem się z montaż instalacji podgrzewanych siedzeń i akurat brakuje mi instalacji do nich :/

O rodzaj wyświetlacza się pytałem, ponieważ ojciec w pasacie ma tempomat i u niego na wyświetlaczu pokazuje ustawioną prędkość

VMatas - Wto Gru 13, 2011 11:16

W danym przypadku nie pokazuje. Komputer w zegarach i tak jest, tylko nie masz wyświetlacza. Śmiało możesz zakładać - tempomat będzie działać.
domel-x - Wto Gru 13, 2011 23:26

piterazim napisał/a:
O rodzaj wyświetlacza się pytałem
na komputerze pokładowym i tak nic nie wyswietli jak włączysz tempomat przyciskiem nad popielniczką to tylko zaswieci sie kontrolka, zobacz czy masz instalacje do podłączenia sterownika :wink:
piterazim - Sro Gru 14, 2011 09:58

domel-x napisał/a:
na komputerze pokładowym i tak nic nie wyswietli jak włączysz tempomat przyciskiem nad popielniczką to tylko zaswieci sie kontrolka, zobacz czy masz instalacje do podłączenia sterownika :wink:


Dzięki za odpowiedź. Jak będę montował podgrzewane siedzenia to zobaczę.

Zadam jeszcze tylko pytanie na które wcześniej nie padła odpowiedź - Czy po założeniu wszystkiego trzeba jeszcze jechać na T4 żeby odblokować funkcję tempomatu czy wszystko działa plug&play?

VMatas - Sro Gru 14, 2011 10:03

Działa plug&play.
kuba14 - Sro Sty 04, 2012 17:19

ja bym chciał zamontować tempomat do benzyny. co trzeba więcej zamontować oprócz sterowania przy kierownicy, przycisku na konsoli i sterownika za schowkiem instalacje mam pociągniętą?
SeniorA - Sro Sty 04, 2012 18:44

kuba14,poszukaj na forum np. http://forum.roverki.eu/v...ht=przepustnica
kuba14 - Sro Sty 04, 2012 21:10

a wie ktoś gdzie jest zamontowana pompa podciśnienia w 2.0 v6 ?
apples - Sro Sty 04, 2012 21:36

kuba14 napisał/a:
a wie ktoś gdzie jest zamontowana pompa podciśnienia w 2.0 v6 ?
Czytaj http://forum.roverki.eu/v...p=494816#494816
SeniorA - Pon Lip 30, 2012 15:20

kuba14 napisał/a:
ja bym chciał zamontować tempomat do benzyny.
Ja zamontowałem do benzyny w automacie.W aucie była instalacja i przegub na przepustnicy do podpięcia siłownika.Wszystko działa prawidłowo jak oryginał, od pierwszego naciśnięcia.Nie potrzeba było T4 ani konfigurowania zegarów (kontrolka działa) . Koszt części używanych 280 zł.
moduł 40 zł
sterownik 40 zł
pompka podciśnienia 80 zł
sterowanie w kierownicy 75zł
siłownik przepustnicy 40 zł
przycisk na konsoli gratis
przewód podciśnienia 5 zł.

chdn - Pią Sie 03, 2012 22:25

wszystkie elementu do tempomatu zakupiłem i... nie mam instalacji! :beczy:
ktoś z Was już przerobił ten problem w swoim Roverku i połączył wszystko w jedną całość?
czekam na info :idea:

haszczyc - Pią Sie 03, 2012 23:02

chdn, jak w Dieslu nie masz instalacji ?? ja podłączyłem bez problemów
chdn - Pią Sie 03, 2012 23:36

haszczyc, niestety nie mam :( mam strasznie ubogą wersję jeśli chodzi o instalację elektryczną (brak instalacji tempomatu, foteli: grzanie i regulacja, roletki...) W poprzedniej 75tce miałem full instalację (2002r i koneser) a ten jest klub z 2004r. Przyżydzili na wszystkim, niestety... :cry:
MaReK - Sob Sie 04, 2012 00:23

SeniorA napisał/a:
Nie potrzeba było T4 ani konfigurowania zegarów

Widocznie Twoje BCU było przygotowane na taką instalację ;)
Nie wszyscy mają tyle szczęścia w dokładaniu komponentów do swojego auta :)
Generalnie jak się nie ma farta, to jest jak z szybami. Trzeba kodami ZCS zmusić BCU do obsługi Cruise Control - Tempomatu ;/ Podobnie jest z kontrolą trakcji, szybami, szyberdachem, otwieraniem klapy bagażnika z pilota, pamięcią siedzeń i takie tam ;)

haszczyc, Twoje auto jest poliftowe można się w nim spodziewać więcej rzeczy "na gotowo" niż w autach poniżej 2004 roku. W ogóle to jak pamiętam masz dość bogatą wersję, aż dziw że nie było tempomatu.

SeniorA - Sob Sie 04, 2012 09:38

MaReK napisał/a:
Trzeba kodami ZCS zmusić BCU do obsługi Cruise Control - Tempomatu
MaReK napisał/a:
Widocznie Twoje BCU było przygotowane na taką instalację

To nie tak.
Przecież BCU nie obsługuje tempomatu (Cruise Control). Od tego są sterowniki tempomatu, skrzyni i ECM.

haszczyc - Sob Sie 04, 2012 16:35

MaReK, aż dziw to u ciebie ze mając ksenony czujnik deszczu itp były korbki z tylu :razz:

:roll:

MaReK - Sob Sie 04, 2012 23:29

No też jestem zdumiony ;) Ale ktoś sobie tak zażyczył w Belgii i tak dostał :)
Pewnie urwał z tego kilka Euro :)
W każdym razie tempomat mam ;P

SeniorA napisał/a:
Przecież BCU nie obsługuje tempomatu (Cruise Control). Od tego są sterowniki tempomatu, skrzyni i ECM.

Oczywiście, że tak. Jednak w modułach typu ECM, EWS, IPK, BCU (i może choć już sam nie wiem) w LSM zapisana jest konfiguracja auta o której wcześniej wspominałem. Wydaje mi się zatem (a może mi się tylko wydawać bo z tematem tempomatu i jego dokładki nie walczyłem), że jeśli ECM nie wie co to tempomat to nie będzie działać mimo że wszystkie inne dodatkowe zabawki będą.

SeniorA wymieniałeś u siebie ECM?

SeniorA - Nie Sie 05, 2012 10:21

MaReK napisał/a:
Jednak w modułach typu ECM, EWS, IPK, BCU (i może choć już sam nie wiem) w LSM zapisana jest konfiguracja auta o której wcześniej wspominałem
tak, tylko że w tych modułach zapisana jest ta konfiguracja, która jest potrzebna temu sterownikowi.BCU tego nie potrzebuje.
MaReK napisał/a:
SeniorA wymieniałeś u siebie ECM?
nie , mam oryginalny sterownik silnika i inne moduły też.
MaReK napisał/a:
jeśli ECM nie wie co to tempomat to nie będzie działać
ale to jest ECM, a nie BCU .
MaReK - Nie Sie 05, 2012 18:58

SeniorA napisał/a:
tak, tylko że w tych modułach zapisana jest ta konfiguracja, która jest potrzebna temu sterownikowi.BCU tego nie potrzebuje.

Konfiguracja pomiędzy modułami powinna być taka sama. Być może, nie odczuje się pewnych rzeczy w praktyce i codziennym użytku ale dla np. T4 będzie informacja, że coś się nie zgadza. Po rekonfiguracji wszystkich ECU w aucie, to BCU niestety rozdaje innym modułom konfigurację którą ma zapisaną w sobie.

Mieliśmy taki przypadek z mariusz418, gdzie auto było kombi, a myślało że jest sedanem ;)
Mimo zmian konfiguracji w innych modułach, T4 uparcie kopiował ustawienia z BCU do innych.
Próbowaliśmy odpinać BCU podczas odczytu i podłączać na zapisie, ale to nic nie dawało.

Centralny działał, bo ktoś podmienił pewnie IMMO z BCU i kluczykiem.
Pierwotnie tempomat też działał, a potem to już nawet odpalić nie chciał ;)

W końcu jednak udało się to wszystko zaprogramować.

Po coś jednak angielscy koledzy rozkminiali kody do zaprogramowania tempomatu w konfiguracji auta :) Zastanawiam się teraz czy każdy ECM ma w sobie tę opcję zaprogramowaną a jedyną przeszkodą jest brak instalacji, czy to tylko dla wybrańców ;) Skoro już kilka lat temu udało się bezinwazyjnie wyposażyć auto w tempomat? I po co w takim razie opcja kodowania konfiguracji dla tego modułu, skoro i tak działa ;) Chyba, że chodzi o podłączenie do T4 i żeby ten widział tę opcję...

Pozdrówki :)

SeniorA - Nie Sie 05, 2012 21:32

w dieslu tempomat jest zintegrowany z modułem ECM, który zarządza dawką paliwa do utrzymania stałej prędkości. W kV6 jest inaczej, tempomat jest samodzielnym systemem z własnym sterowaniem i mechanizmem utrzymywania otwarcia przepustnicy (siłownik).
kranik01 - Pon Sie 06, 2012 19:28

SeniorA, mógłbyś wstawić fotkę jak wygląda
SeniorA napisał/a:
przegub na przepustnicy do podpięcia siłownika
?

Instalacje chyba mam, bo posiadam wolną wtyczkę pod tempomat.

SeniorA - Pon Sie 06, 2012 19:43

kranik01, oglądnij dźwignię przepustnicy tam gdzie jest zaczep linki , z tyłu powinna być część kulista do zaciśnięcia cięgna siłownika.
Tu jest podłączony siłownik http://moto.allegro.pl/pr...2539214196.html
a to widać zaczep kulisty http://moto.allegro.pl/ro...2532687699.html

kranik01 - Pon Sie 06, 2012 20:37

A dużo jest przy tym pracy i jak z trudnością - jako laik dam rade to ogarnąć? trzeba mieć kanał?
SeniorA - Pon Sie 06, 2012 21:00

mnie montaż zajął bez pośpiechu niecałe trzy godziny, kanał potrzebny jest do przykręcenia jednej śruby ( dolnej ) od pompki podciśnienia , ale na jednej przykręcanej od góry też może być bo są trzy kołki ustalające, a drugą można przykręcić przy okazji. Wygodniej pompkę przykręca się z kanału. Dla mechanika skala trudności 0 .
gacek189 - Wto Sie 14, 2012 18:11

SeniorA, A w którym miejscu znajduję się ta pompka?? Może jakaś fotka
SeniorA - Sro Sie 15, 2012 11:26

gacek189 napisał/a:
w którym miejscu znajduję się ta pompka?
na prawej podłużnicy pod grodzią na wysokości odpływu wody z grodzi. Są tam trzy otwory na kołki ustalające między nagwintowanymi otworami do przykręcenia (M 6 ).
MaReK - Sro Sie 15, 2012 11:44

SeniorA u Ciebie kontrolka na zegarach znika jak naciśniesz hamulec nożny lub res na manetce, podczas kiedy tempomat jest uruchomiony?

Pozdrawiam,

SeniorA - Sro Sie 15, 2012 14:45

MaReK napisał/a:
u Ciebie kontrolka na zegarach znika jak naciśniesz hamulec nożny lub res na manetce,
tak, gaśnie.
automechanik - Sro Sie 15, 2012 18:44

Nie tylko gaśnie ale również się dezaktywuje, konieczne jest dotknięcie przycisku "res",
by tempomat wystartował z poprzednimi ustawieniami.

MaReK - Czw Sie 16, 2012 00:08

Jak działa oryginalnie to ja wiem :) Pytam o zachowanie tego dokładanego. Pytam ponieważ kolega haszczyc w dieslu poliftowym dołożył tempomat, ale zachowuje się inaczej niż mój fabryczny ;) Ma wszystkie czujniki itp. itd. ale jego tempomat po naciśnięciu hamulca rozłącza się - wytraca prędkość - ale kontrolka "autostrady" na desce nie gaśnie ;)

Nagrał nawet film. Jak będzie chciał to może wrzuci tu link.

Pozdrawiam,

[ Dodano: Czw Sie 16, 2012 00:08 ]
Okej to już mam ;)
Faktycznie SeniorA zwracam honor, bo nie potrzeba kodować podzespołów do uruchomienia tempomatu. Jednakże tak jak czytałem na angielskich forach, T4 nie widzi tempomatu (ale to nie jest ważne) natomiast dzieją się różne jaja przy deaktywacji i ponownej aktywacji systemu. Być może w benzynowcach tak się nie dzieje - nie wiem - ale w dieslach jest jak pisałem wyżej u haszczyca.

http://forum.roverki.eu/v...p=198988#198988 - tutaj stary temat sprzed lat, gdzie PHJOWI wraz z innym użytkownikiem praktykowali tę zabawę ;)

Z opisu anglików właśnie wzięło mi się to, że trzeba autu dać wyraźnie do zrozumienia że ma tempomat :)
A to należy zrobić za pomocą kodów ZCS. Czyli w ósmej grupie z szesnastogrupowego kodu SA należy włączyć tempomat. Z kontrolą trakcji to będzie C, bez trakcji to 8.

Jednakowoż do zapodania kodów ZCS póki co potrzeba T4 ;P

Ps.
SeniorA znasz swoje kody ZCS?

Pozdróweczki :)

SeniorA - Czw Sie 16, 2012 11:12

MaReK napisał/a:
SeniorA znasz swoje kody ZCS?
nie , bo nie potrzebowałem.
MaReK - Czw Sie 16, 2012 12:43

A jest ktoś jeszcze z benzynowców, kto dołożył tempomat?
UEDSquadron - Nie Lut 10, 2013 16:00

apples napisał/a:
piwonski12 napisał/a:
Może ktos to robił i wie gdzie ona się znajduje , a może nie w każdym rowerku była ?
Zdjęcie przedstawia jak jest u mnie zamontowany sterownik tempomatu, a kabel do niego wchodzi z wiązki która dochodzi do puszki z bezpiecznikami. Szukaj u siebie po kolorach kabli z mojego zdjęcia. :wink:


Witajcie, żeby nie zaśmiecać forum wrzucę moje pytanie tutaj. Mianowicie, czy ta zwisająca wtyczka jest od tempomatu ? Dodam, iż nie znalazłem za schowkiem innych wolnych wtyczek, chociaż nie jest wykluczone, że gdzieś tam są bo sporo kabli jest grubo okręconych taśmą izolacyjną i są pod tą taśma także różne plastikowe kostki. Innymi kablami jest podłączona zmieniarka oraz grzanie foteli.

[/list]

MaReK - Nie Lut 10, 2013 16:04

A ile Ci wchodzi wtyczek do tego czarnego pudełka?
Masz climatronic? Może to od climatronica wolna wtyczka?

SeniorA - Nie Lut 10, 2013 18:29

UEDSquadron napisał/a:
Mianowicie, czy ta zwisająca wtyczka od tempomatu ?
UEDSquadron, tak
UEDSquadron - Nie Lut 10, 2013 20:03

MaReK napisał/a:
A ile Ci wchodzi wtyczek do tego czarnego pudełka?
Masz climatronic? Może to od climatronica wolna wtyczka?


mam klimatronic. teraz nie jestem w stanie sprawdzić ile mi tam wtyczek wchodzi ale ze zdjęcia wynika, że przynajmniej trzy (chodzi o ten obiekt czarny na górze zdjęcia ?). Zrobiłek kilka innych zdjęć ale pokazują one bezpieczniki itp, nie wtyczki.

SerniorA - dzięki :)

Znalazłem na alledrogo tempomat kompletny do diesla i koleś chce za wszystko 180 plus przesyłka 20 i się zastanawiam czy brać :)

haszczyc - Nie Lut 10, 2013 20:06

UEDSquadron, jeśli to komplet to warto brać ja kupiłem z zamontowaniem za 200zł ;)
UEDSquadron - Nie Lut 10, 2013 22:47

komplet tzn sterownik, uchwyt, włącznik przy konsoli oraz przełącznik przy kierownicy. z montażem dam sobie radę, byle wszystko pasowało :)
MaReK - Pon Lut 11, 2013 13:58

UEDSquadron napisał/a:
mam klimatronic. teraz nie jestem w stanie sprawdzić ile mi tam wtyczek wchodzi ale ze zdjęcia wynika, że przynajmniej trzy (chodzi o ten obiekt czarny na górze zdjęcia ?). Zrobiłek kilka innych zdjęć ale pokazują one bezpieczniki itp, nie wtyczki.


Spoko. SeniorA odpowiedział, a ja nie dopisałem, że wtyczka od CLT ma więcej pinów. Także to jest tempomat, tylko czy te przewody są gdzieś zawinięte, bo jakoś krótko mi ich na oko ;)

UEDSquadron - Pon Lut 11, 2013 21:36

Na pewno po uwolnieniu ich z taśm i tego kłębowiska przewodów zyska się minimum kilka centymetrów a to powinno wystarczyć do podłączenia modułu :) dzięki za porady !
stelman - Pon Kwi 18, 2016 15:10

Trochę odkopie temat. Czy ktoś dokładał już wiązkę do tempomatu? Czy to wogule wykonalne jeśli nie było oryginalnej instalacji? I czy dołożenie czujników na pedałach to też wykonalne?
Punx - Pon Kwi 18, 2016 15:47

J0zek dokładał w MG ZT CDTi i zdaje się prawie idealnie mu działa, problem ma (miał?) w przyciskach kierownicy bo się miejscami zamieniły ... ale to może niech sam się wypowie
kranik01 - Sob Lip 15, 2017 00:16

Czy ktoś kto montował tempomat do V6 mógłby napisać dokładnie co i jak. Tzn wymienić wszystkie komponenty jakie trzeba zakupić? jak sprawdzić czy aby na pewno mamy w samochodzie odpowiednie wiązki? czy trzeba zmieniać przepustnicę? czy trzeba Toafem coś włączać? :)
taba19 - Pon Lip 17, 2017 15:12

Witam ja dokładałem tempomat zakupiłem :
1 pompkę tempomatu podciśnieniową 60
2przewody podciśnieniowe w cenie pompki
3 dwa sterowniki SCB 100201 oraz scb 100190 każdy po 20 zł
4 przycisk wraz z ramką na konsole środkowa 4 otworowy za to dałem chyba 70
5 gruszkę na przepustnicę oraz opcjonalnie cała przepustnice kupiłem ale lezy od auta które miało już tempomat i przepustnicy nie montowałem bo koledzy z forum stwierdzili ze nie ma takiej potrzeby wystarczy ze swoja doposażę w gruszkę 30 zł
wszystko poodraczałem kierownice już miałem wcześniej zmieniona przez poprzedniego właściciela ta na taką wyposażoną w przyciski do tempomatu i sterowania radiem

Niestety do dziś dnia nie wiem czemu tempomat nie działa przycisk na konsoli się ścięci wszystko podłączone ale tempomat nie działa w toafie sprawdzałem i nie był zakodowany tempomat w kodach ZT jeśli ktoś wie czemu morze to nie hulać to proszę o poradę

[ Dodano: Pon Lip 17, 2017 14:07 ]
AA no i zapomniałem potem juz jak szukałem przyczyn czemu nie działa dokupiłem 3 nowe pompki 3 moduły i niestety lipa

[ Dodano: Pon Lip 17, 2017 14:10 ]
AA no i ikonka Autostrady na zegarach mi się nie zapala ( sprawdzając torfem licznik czy działa się zapaliła )
aa noi dokupiłem czujniki na pedały hamulca i sprzęgła bo myślałem ze to ich wina ale niestety działają

[ Dodano: Pon Lip 17, 2017 15:11 ]
Dodam jedynie ze wymieniłem już 3 z 4 czujników ABS 2 na przodzie i jeden z prawego tyłu lewy jest sprawny bo toaf nie krzyczy o niego a przy wymianie tarcz i łożysk z tyłu dokładnie go oglądałem i jest cały i łany

[ Dodano: Pon Lip 17, 2017 15:12 ]
jedyne czego nie sprawdziłem to chyba bezpiecznika od tempomatu bo nie jestem pewien który to jest

zedziczek - Pon Lip 17, 2017 17:15

Sprawdziłeś czujniki pedałów sprzęgła i hamulca ? Często wyskakują.
taba19 - Pon Lip 17, 2017 17:27

tak sprawdziłem nawet wymieniłem pod pedałem sprzęgła ten plastik co go tam trzyma

[ Dodano: Pon Lip 17, 2017 17:27 ]
Ogólnie jeśli ktoś jest koło Gorzów wlkp i to ogarnia to chętnie bym podjechał zęby się go poradzić co jest nie tak