Zobacz temat - [214i] Silnik z poloneza do 214i?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i] Silnik z poloneza do 214i?

Sliver - Sob Lut 16, 2008 19:43
Temat postu: [214i] Silnik z poloneza do 214i?
Witam
rover 214 98 rok
Od jakiegoś czasu tłukło coś, byłem pewny że to głowica. Po zdemontowaniu okazało się że tłoki maja luzy w tulejach. Ceny są dosyc drogie wiec szukam silnika
Czy w polonezie z 95 roku bedzie pasował. Napewno ma inny kilektor ale czy blok i głowica bąda pasowały do łap w 214 ?

PHJOWI - Sob Lut 16, 2008 19:56

silnik pasuje tylko musisz swoje koło zamachowe zamontować , a tak wszystko jest to samo, ale jest pewne ale musisz dostać dobry egzemplarz poniewarz się troche naoglądałem silników od poldków i 90 % było podjechane i zaniedbane , najlepiej szukać od roverka.
Sliver - Sob Lut 16, 2008 20:16
Temat postu: ciekawe w jakim stanie są te
własnie słyszałem o kole.
a który radzisz? nie bardzo opłaca mi się jechac po niego wiec chcę kupic wysyłkowo

http://www.allegro.pl/ite...ja_miesiac.html

http://www.allegro.pl/ite...ny_polecam.html

i ten od roverka ale cena :cry:

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 10:34 ]
Czy skrzynia z rovera podejdzie do silnika? Nie bedzie problemów z wałkiem?

piter34 - Pon Lut 18, 2008 15:00

Sliver napisał/a:
Od jakiegoś czasu tłukło coś, byłem pewny że to głowica. Po zdemontowaniu okazało się że tłoki maja luzy w tulejach.

Czy oprócz "tłuczenia" występowały inne problemy?
...np. spadek dynamiki, kopcenie, nierówna praca, itp.

Sliver - Pią Lut 22, 2008 09:33

piter34 napisał/a:
Sliver napisał/a:
Od jakiegoś czasu tłukło coś, byłem pewny że to głowica. Po zdemontowaniu okazało się że tłoki maja luzy w tulejach.

Czy oprócz "tłuczenia" występowały inne problemy?
...np. spadek dynamiki, kopcenie, nierówna praca, itp.




Nie nic nie dymił, ladnie przyspieszał tylko na zimnym silniku tłukło cos mocno. Gdy sie nagrzał ucichał. Po zdjęciu głowicy okazało sie ze byl przegrzany, na cylindrach mial spore rysy a 2 tłoki maja luzy ze mozna nimi poruszać i widac piescienie


nabyłem silnik z poloneza 1.4 i chce go kutro przekładać. Aby nie popełnic jakiegos bledu chciałem sie was zapytac, które elementy trzeba poprzekladać?
Napewno łapy mocowanie bedzie inne i chyna koło zamachowe
A czy kolektor ssacy może zostac metalowy z poloneza?
Czy skrzyna rovera bedzie pasowała do tego silnika? mocowania i wałek?

PTE - Pią Lut 22, 2008 09:48

Coś niskie ceny tych silników... :roll:
AndrewS - Pią Lut 22, 2008 10:40

kolektor nie moze byc z poldka bo wlot bedzie z drugiej strony,
skrzynia bedzie pasowala, byc moze trzeba bedzie wyjac lozysko walka sprzeglowego z walu, ale to zobaczysz jak rozbierzesz swojego

piter34 - Pią Lut 22, 2008 12:38

Sliver napisał/a:
nabyłem silnik z poloneza 1.4 i chce go kutro przekładać. Aby nie popełnic jakiegos bledu chciałem sie was zapytac, które elementy trzeba poprzekladać?

Koło zamachowe musi zostać ze starego silnika.

AndrewS - Pią Lut 22, 2008 15:38

o tym na poczatku wspomnial PHJOWI
piter34 - Pią Lut 22, 2008 17:25

AndrewS napisał/a:
o tym na poczatku wspomnial PHJOWI

No fakt :roll:

kolin - Pią Lut 22, 2008 17:55

Nie chce być chamski ale nie kupił bym silnika za 450-550zł...

Swoją drogą kupiłeś któryś z tych motorów :?:

pakooo - Pią Lut 22, 2008 18:57

Z tego co się orientuję to polonez z silnikem rovera ma silnik 16 zaworowy, wiec jak ty masz 214i to masz 8 zaworów.Na pewno będziesz musiał znaleźć komputer do 16v.Jeśli nie znalazłeś silnika jeszcze to mogę załatwić oczywiście od poldorovera.
PHJOWI - Pią Lut 22, 2008 19:56

po co to siejecie ferment z tymi komputerami:) , nic nie trzeba wymieniać będzie chodził na jego starym komputerku.