Zobacz temat - [R75] Ile można przejechać na rezerwie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ile można przejechać na rezerwie?

Cityman - Sob Lut 16, 2008 20:42
Temat postu: [R75] Ile można przejechać na rezerwie?
Podobno w dieslu nie można dopuścić do braku paliwa dopływającego do silnika. Mam pytanie ile litrów paliwa zostaje w baku po zapaleniu się kontrolki rezerwy paliwa ?
Marian_K - Pon Lut 18, 2008 13:03

Cityman napisał/a:
Podobno w dieslu nie można dopuścić do braku paliwa dopływającego do silnika.
To chyba dotyczy nie tylko dieselka...
Cityman napisał/a:
ile litrów paliwa zostaje w baku po zapaleniu się kontrolki rezerwy paliwa ?
Obawiam się, że na to pytanie nikt nie udzieli Ci precyzyjnej odpowiedzi... Wskaźnik paliwa w R75 to zjawisko samo w sobie...

Przykład 1: miasto/krótkie trasy.
Kontrolka rezerwy zapala się w momencie, gdy wskazówka poziomu paliwa znajduje się mniej więcej 1 mm poniżej "1/4" na skali miernika poziomu paliwa. Ponadto wskazówka poziomu paliwa zaraz po uruchomieniu silnika znajduje się w niższej pozycji niż po przejechaniu kilku kilometrów - wówczas podnosi się do takiego poziomu, że potrafi zgasnąć kontrolka rezerwy. Poza tym - wskazanie poziomu paliwa po każdym uruchomieniu silnika jest trochę inne :/ .

Przykład 2. Trasa (rezerwa zapala się w czasie długiej jazdy)
Podczas jazdy w długiej trasie kontrolka rezerwy zapala się zdecydowanie "później" niż podczas jazdy po mieście. U mnie zapala się gdy wskazówka poziomu paliwa znajduje się ok. 1 mm powyżej "0" na skali miernika poziomu paliwa.

Tyle z moich obserwacji...
Nie wiem, czy ten pomiar poziomu paliwa w R75 jest tak inteligentny, czy tak głupi...

Generalnie więc staram się jak najkrócej jeździć na rezerwie.

Pozdrawiam!

argail - Pon Lut 18, 2008 13:27

Marian_K napisał/a:
Nie wiem, czy ten pomiar poziomu paliwa w R75 jest tak inteligentny, czy tak głupi...

Z tego co zaobserwowałem, zapala się w zależności od stylu jazdy ;)))
Tak jakby wartości pobierane były ze spalania średniego.
Kontrolka zapala się, wypadam na trasę - po chwili gasnie ;))
Wjeżdżam do miasta, zapala się ponownie ;)
Na ile starczy - tego chyba nie wie nikt, a każdy boi się sprawdzić na własnej skórze - łączenie ze mną ;)
Ostatnio, po zapaleniu się rezerwy podjechałem na stację, dotankowałem do pełna - weszło 53L - czyli w baku było coś koło 12L....

se7en86 - Pon Wrz 08, 2008 14:39

Temat stary ale każdego chyba interesuje :) Ja w swoim roverku zaobserwowałem, że kontrolka zapala mi się jak zostaje mi do przejechania około 100km. Gdy spalanie spada a kilometry do przejechania rosną ( na komputerze ) lampka gaśnie.
McGAJveR - Pon Wrz 08, 2008 16:05

Standardowo średnie spalanie na trasie jest wyznacznikiem ilości benzyny która powinna pozostać na przejechanie około 100 km.
Jeśli twój samochód spala na trasie (przykładowo) 7l/100km to tyle powinno zostać w momencie zapalenia się kontrolki rezerwy. Czyli 7l. Ile na tym przejedziesz to już zależy od warunków i ciężaru Twojego buta...

se7en86 - Pon Wrz 08, 2008 16:30

No i prawdopodobnie rezerwa w 75 działa w ten sposób :)
Thrillco - Pon Wrz 08, 2008 19:58

Zawsze dobijam m/w tak do 3mm od wskazania, że jest sucho i w tym momencie tankując i mając przejechane w cyklu mieszanym z przewaga miasta ok 950-1000km leje na full - zostaje zawsze, podkreślam zawsze 5-7l. Dodam, ze leje tak, ze prawie upycham siłą, moze nie pod korek ale do czasu az mi pistolet odbije gdy jest do połowy wyciągniety.
Co do pracy wskaxnika - fakt, podczas poruszania po mieście zapala sie szybciej, choć jadac długie odcinki bez stania na światłach i bez zbednego szarzoania potrafi zgasnąc i zapali się ponownie duuuuzo później, czasem dopiero po ponownym uruchomieniu...rzeczywiście zjawiskowy ten wskaźnik, jak wiele rzeczy w R75 - za to go lubie.

PD - Pon Wrz 08, 2008 22:54

ale mozemy dokladnie zobaczyc ile mamy litrow w baku np jak sie zapali kontrolka tym tzw testem deski prawda?
chodzi mi o przytrzymanie przycisku kasowania kilometrow i wejscie w te opcje...
pzdr

se7en86 - Wto Wrz 09, 2008 09:22

Zgadza da się to zrobić :) Często patrze właśnie w ten sposób ile mi kilometrów zostało. Ale raczej najdokładniejsze to nie jest. Zawsze jakiś błąd niestety jest. No ale plus, że możemy w czasie jazdy dostać się do komputera.