Zobacz temat - [R416] Znowu HGF. Wymieniać silnik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Znowu HGF. Wymieniać silnik?

andrzejnn - Wto Lut 19, 2008 12:04
Temat postu: [R416] Znowu HGF. Wymieniać silnik?
Witam!!
Mam taki problem. Jestem posiadaczem rovera 416si rok 96. Rok temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą pojeździłem rok i znowu to samo. Niektórzy mówią że to wina śrub które nie zostały wymienione. I tu mam pytanie?Co proponujecie??
-Czy naprawiać to samo jeszcze raz
-czy kupić jakiś używany silnik??
jeżeli chodzi o silnik to czym mam się kierować żeby w nowym silniku nie wystąpiła podobna usterka??

Pozdrawiam!!

piter34 - Wto Lut 19, 2008 12:21

andrzejnn napisał/a:
-Czy naprawiać to samo jeszcze raz

Naprawiać, ale tym razem porządnie. Szczegóły znajdziesz w technicznym FAQ na stronie klubowej.

greg_szczytno - Wto Lut 19, 2008 12:21

Hmm mam takie samo auto ---narazie odpukać problemów z uszczelką nie mam. Czy używany silnik załatwi sprawę ?? Raczej w mojej opinii nie ---- można trafić jeszcze gorszy egzemplarz. W mojej opinii lepiej zrobić uszczelkę tylko wybrać dobrego specjalistę który zrobi to fachowo. No i prze takim remoncie niestety nie ma co oszczędzać trzeba wymienić wszystko co wadliwe (najlepiej jakby ktoś z wiedza przejrzał rozebrany silniczek może coś tam trzeba jeszcze zrobić ---jakąś paneweczkę lub coś podobnego). Jest to kosztowna zabawa, ale jak się chce autem jeździć.
Chyba że chcesz auto sprzedać to inna sprawa ale jak już lepiej poinformuj nabywcę o problemie.

Brt - Wto Lut 19, 2008 12:35

ja bym oddał do mariusza418 do naprawy i jest duuuuże prawdopodobieństwo, że problem już się nie powtórzy ;)
AndrewS - Wto Lut 19, 2008 14:28

a sruby byly chociaż sprawdzone (zmierzone) przed ponownym montażem ??
kolin - Wto Lut 19, 2008 15:13

Jak chcesz to zrobic raz a porządnie to szykuj się na koszty ok 1500zł chyba,że sam będziesz składał to te 500 odlicz
peepsiko - Wto Lut 19, 2008 15:57

Ostatnio gdy rozmawialem z mechanikiem na temat uszczelki ceny itp mowil ze przy uszczelce nieorginalnej moge do niego z powrotem zawitac nawet za pol roku (dlatego mowil mi o zakupie orginalnej ) ... taka moja lekka podpowiedz chodz nie wiem czy trafna :lol:
andrzejnn - Wto Lut 19, 2008 16:12

Dziękuje za tak szybki odzew.Nie przypuszczałem ze te forum działa tak prężnie.
Odnośnie śrub to mogę wnioskować ze nie były sprawdzone.Ponieważ w zakładzie zastanawiali się czy podejmą się naprawy, ale jak się już podjęli to należało by zrobić to dobrze.(widocznie nie wszyscy tak sądzą)
A co do mojej usterki to chyba skorzystam z podpowiedzi Brt'a i oddam samochód pod opiekę pana Mariusza.

maciej - Wto Lut 19, 2008 16:16

Dokładnie - oddaj Mariuszowi - będziesz miał spokój. :)
piter34 - Wto Lut 19, 2008 16:54

peepsiko napisał/a:
Ostatnio gdy rozmawialem z mechanikiem na temat uszczelki ceny itp mowil ze przy uszczelce nieorginalnej moge do niego z powrotem zawitac nawet za pol roku

Oryginalna uszczelka głowicy kosztuje ok. 200PLN.
Jeżeli kupisz taką za 50PLN to oczywiście może paść dużo szybciej niż pół roku.
W technicznym FAQ napisałem, aby kupować uszczelki "markowe".

[ Dodano: Wto Lut 19, 2008 16:55 ]
Jeżeli oryginalna uszczelka zostanie dokręcona "na pałę", złym momentem i śruby w złej kolejności, to też może to wszystko szybko paść...

peepsiko - Wto Lut 19, 2008 20:58

piter34 napisał/a:

Oryginalna uszczelka głowicy kosztuje ok. 200PLN.
Jeżeli kupisz taką za 50PLN to oczywiście może paść dużo szybciej niż pół roku.
W technicznym FAQ napisałem, aby kupować uszczelki "markowe


oki nie zauwazylem tego :wink: pozdrowienia

AndrewS: poprawilem cytowanie

rover416 - Sob Mar 29, 2008 19:27

Witam posiadam rover 400 i czeka mnie HGF i mnie to bedzie koszkowac i czy znacie jakiegos dobrego mechanika który to zrobi dokładnie z okolic katowic lub tychów POzdrawiam wszystkich